Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

Cafe Mανουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2012


sophie jolie

Recommended Posts

Αχ παιδια εχω πολλα να σας πω που θα σκασω.Απο που να αρχισω δε ξερω!

Πρωτον ο αντρας μου εχει παει για μπανιο με το μωρο και εγω την βγαζω μεσα γιατι ειχα παλι καφε υγρα και δεν μου αρεσε το πραγμα.Αμαν αμαν!!!

Κατι αλλο,οι απαντησεις μας ειναι σε αντιθετη φορα δηλαδη η πιο προσφατη βγαινει πρωτη,τι μπερδεμα και αυτο?γιατι μας κοψανε τη συζητηση?δε μπορει να βρεθει ενας συντονιστης τωρα να μας δωσει μια απαντηση?οτι θελουν κανουν?και να πεις οτι βριζαμε ή οτι μαλωναμε τι να πω ρε κοριτσια.......

Και εμενα περιεργο μου φανηκε..Καναμε κατι κακο και δεν το καταλαβαμε?


ClTwp3.png

zjQ4p3.png

Ο μικρος μας Δημητρης ηρθε στον κοσμο 20-01-2012

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 55,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • fouskitsa82

    6607

  • dolphin73

    5860

  • kalliopi poul

    5830

  • εφακη

    4884

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Τωρα που λετε για εξετασεις!εγω ακομα δεν εχω κανει προγεννητικο ελεγχο αλλα νομιζω οτι θα εχω πολυ χαμηλο σιδηρο,γιατι μου πεφτουν πολλα μαλλια τους 2 τελευταιους μηνες.Εντωμεταξυ δεν εκανα καλη διατροφη μεχρι να μαθω για την εγκυμοσυνη γιατι ειχαμε γαμοβαφτιση και ηθελα να εχω και κορμαρα οποτε χαλασα το σιδηρο μου και δεν ξερω και εγω τι αλλο θα δουν τα ματακια μου!βεβαια ο οργανισμος μου δεν ξερω κατα ποσο ειχε επανελθει μετα την πρωτη γεννα,γιατι περασαν μονο 6μιση μηνες και ηρθε και το δευτερο θαυματακι μας!


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως απο αυτές που πήρα απο το ΙΚΑ τις μισές του μισού δηλ,έχω λίγο ανεβασμένα λευκά αιμοσφαίρια.Μια μονάδα πάνω απο το φυσιολογικό. Τωρά μου είπαν κι εκεί οτι οφείλεται σε φλεγμονή,κρύωμα κτλ. Εγώ αν θυμάστε που σας εχω ξαναπει έχω όλο συναχι και φτερνισμα! Συνέχεια όμως... Λέτε να είναι απο αυτό??Κι αυτό το σκατο συνάχι το χω συνέχεια μετα απο εγχείρηση διαφράγματος...Αφήστε!!Δράμα!!!


1554962n1w34v73a9.gif Βικτωρία 18-01-2012

9AcEp2.png

nyy2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γυρισααααααααααα!!!!! ολα καλα!!!! μεγαλωσε κ εγινε 13 χιλιοστα χτυπαγε η καρδουλα του με 160 παλμους!! ο γιατρος μου ειπε οτι ολα ειναι super!!! αχ θεουλη μου μακαρι να συνεχισουν ολα ετσι!!! εφυγε ενα βαρος απο την καρδια μου...

Νιωθω τοσο χαρουμενη...


Σ' αγαπω τοσο πολυ...

JGUxp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναμαι και γω!εγω ειμαι 6βδ+4ημ.και εχω ηδη ενα αγορακι 8 μηνων περιπου.Σημερα το στομαχι μου χαλια.............

Καλα εγω δεν εχω πια στομαχι! μαουνα εχω! ολη μερα γυριζει γυριζει...ρευομαι ρε κοριτσια και στη δουλεια κ μερικες φορες ακουγομαι κιολας!!!:tongue::tongue:


Σ' αγαπω τοσο πολυ...

JGUxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γυρισααααααααααα!!!!! ολα καλα!!!! μεγαλωσε κ εγινε 13 χιλιοστα χτυπαγε η καρδουλα του με 160 παλμους!! ο γιατρος μου ειπε οτι ολα ειναι super!!! αχ θεουλη μου μακαρι να συνεχισουν ολα ετσι!!! εφυγε ενα βαρος απο την καρδια μου...

Νιωθω τοσο χαρουμενη...

Αχ κοριτσάκι μου μπράβο!!!! Πολύ χάρηκα,σε είχα στο μυαλό μου συνέχεια! Κι εγώ σήμερα είχα δύσκολη μέρα... Έκανα τις εξετάσεις μου και μου πήραν αίμα κ απο τα δυο χέρια.Μετά ήρθα σπίτι και κοιμήθηκα και απο τότε που ξύπνησα έχω πονοκέφαλο! Τώρα λέω να κάνω στραπατσαδα να φάω(την λιγουρευτηκα ρε)!!! :tongue::tongue:


1554962n1w34v73a9.gif Βικτωρία 18-01-2012

9AcEp2.png

nyy2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ κοριτσάκι μου μπράβο!!!! Πολύ χάρηκα,σε είχα στο μυαλό μου συνέχεια! Κι εγώ σήμερα είχα δύσκολη μέρα... Έκανα τις εξετάσεις μου και μου πήραν αίμα κ απο τα δυο χέρια.Μετά ήρθα σπίτι και κοιμήθηκα και απο τότε που ξύπνησα έχω πονοκέφαλο! Τώρα λέω να κάνω στραπατσαδα να φάω(την λιγουρευτηκα ρε)!!! :tongue::tongue:

Πολυ ταλαιπωρια εφαγες και εσυ... ειναι κ πολυ ασχετοι αυτοι με το αιμα μερικες φορες..και μενα με εχουν κανει χαλια ουκ ολιγες φορες.. τωρα τελευταια με τις εγκυμοσυνες κοντευω να ξεπερασω την φοβια που εχω με τις βελονες! ενταξει δεν κοιταω κιολας αλλα πολυ οκ!!

και εμενα μου εγραψε εξετασεις να κανω...θα πανε κανενα 150.. γινεται να τις κανω στο ικα ρε κοριτσια? και αν ναι πως? αυτο το κεντρο μητερας κ παιδιου το ξερετε?


Σ' αγαπω τοσο πολυ...

JGUxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ταλαιπωρια εφαγες και εσυ... ειναι κ πολυ ασχετοι αυτοι με το αιμα μερικες φορες..και μενα με εχουν κανει χαλια ουκ ολιγες φορες.. τωρα τελευταια με τις εγκυμοσυνες κοντευω να ξεπερασω την φοβια που εχω με τις βελονες! ενταξει δεν κοιταω κιολας αλλα πολυ οκ!!

και εμενα μου εγραψε εξετασεις να κανω...θα πανε κανενα 150.. γινεται να τις κανω στο ικα ρε κοριτσια? και αν ναι πως? αυτο το κεντρο μητερας κ παιδιου το ξερετε?

Mπραβο κοπελα μου με το καλο!Αυτα ειναι υπεροχα νεα!

Τι εξετασεις σου εγραψε ?150 λιγα μου φαινονται...εμενα οι εξετασεις που μου ειχε γραψει εκαναν (λεει) 1200 ευρω σε μεγαλη αλυσιδα διαγνωστικων κεντρων κ μου ελεγαν να μου κανουν εκπτωση κ να γινει 600 ευρω.Οπως ειπα ομως εγραψα καποιες απο αυτες στο ικα.Παρε τηλ εκει που κλεινουμε ραντεβου κ πες τους να σου κλεισουν για το κεντρο μανας κ παιδιου που εχεις κοντα στην περιοχη σου.Παρε συντομα τηλ, το ραντεβου δεν καθυστερει αλλα καθυστερουν τα αποτελεσματα αρκετα...

Καλη επιτυχια κ με το καλο σου ευχομαι!


ClTwp3.png

zjQ4p3.png

Ο μικρος μας Δημητρης ηρθε στον κοσμο 20-01-2012

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια δεν ξέρω σήμερα είχα και μάτι!!! Δεν ήμουν και πολύ στα κέφια μου... Επίσης νομίζω ότι δεν μπορώ να βολευτώ εδω στο parents cafe...δεν το συνήθισα!!


1554962n1w34v73a9.gif Βικτωρία 18-01-2012

9AcEp2.png

nyy2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Mπραβο κοπελα μου με το καλο!Αυτα ειναι υπεροχα νεα!

Τι εξετασεις σου εγραψε ?150 λιγα μου φαινονται...εμενα οι εξετασεις που μου ειχε γραψει εκαναν (λεει) 1200 ευρω σε μεγαλη αλυσιδα διαγνωστικων κεντρων κ μου ελεγαν να μου κανουν εκπτωση κ να γινει 600 ευρω.Οπως ειπα ομως εγραψα καποιες απο αυτες στο ικα.Παρε τηλ εκει που κλεινουμε ραντεβου κ πες τους να σου κλεισουν για το κεντρο μανας κ παιδιου που εχεις κοντα στην περιοχη σου.Παρε συντομα τηλ, το ραντεβου δεν καθυστερει αλλα καθυστερουν τα αποτελεσματα αρκετα...

Καλη επιτυχια κ με το καλο σου ευχομαι!

Τι??????1200? Τι λες ρε κοπελιά?? Σοκ έπαθα!!! Λέτε να μου πουν κι εμένα κανένα αστρονομικό που τις περισσότερες τις έκανα εκτός ικα? :mad::-x


1554962n1w34v73a9.gif Βικτωρία 18-01-2012

9AcEp2.png

nyy2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Τι??????1200? Τι λες ρε κοπελιά?? Σοκ έπαθα!!! Λέτε να μου πουν κι εμένα κανένα αστρονομικό που τις περισσότερες τις έκανα εκτός ικα? :mad::-x

Eγω εν τελει πληρωσα 250 ευρω χωρις αποδειξη γι'αυτες που εκανα εκτος ικα.Εσυ δεν ρωτησες ποσο κανουν?Αποκλειεται να σου πουν τετοιο αστρονομικο ποσο...

Οσο για το ματι επειδη με πιανει συνεχεια,εχω παρει τα μετρα μου...


ClTwp3.png

zjQ4p3.png

Ο μικρος μας Δημητρης ηρθε στον κοσμο 20-01-2012

Link to comment
Share on other sites

Koριτσια κοριτσια sos sos sos sos!!!!Θα παθω 100 εγκεφαλικα,η καρδια μου θα σπασει δεν γινετε αλλιως.Το απογευμα σας ειπα οτι καθομουνα σπιτι και ειχε παει ο αντρας μου και το μωρο για μπανιο.Εγω καθομουνα στον καναπε και εγραφα στο parents οπως ειδατε.Σηκωνομαι να παω τουαλετα να ουρησω.Τι να δω?Α Ι Μ Α ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!! πανικος..................

Εκεινη τη στιγμη ηρθανε και ο αντρας μου απτο μπανιο και του λεω τι εχει γινει και παω στη τουαλετα να ξανασκουπιστω και τι να δω?Κ Ο Μ Μ Α Τ Ι Ι Ι Ι Ι Ι Ι Ι Ι Ι Ι Ι Ι Ι Ι Ι Ι Ι Ι Ι Ι Ι Ι Ι .............

κομματι σα συκωτι περιπου 3 εκατοστα.Κοπηκαν τα ποδια μου.Περνω το γιατρο μου και μου λεει να παω να κανω αμεσως υπερηχο.Με ρωτησε αν εχω πολυ αιμα και αν ποναω.Δεν ποναγα,αλλα το αιμα ηταν αρκετο.Μου λεει οτι μαλλον απεβαλλα αλλα επρεπε να παω για υπερηχο.Τρεχω με τον αντρα μου γρηγορα(το μωρο το αφησαμε στη πεθερα μου).Σε ολο το δρομο φοβομουνα, ετρεμα,δεν ηθελα να σκεφτομαι τιποτα,ημουνα χαμενη και πολυ στεναχωρημενη.Τοτε καταλαβα πως νιωθει μια γυναικα οταν εχει χασει το μωρακι της.Δραμα!Απελπισια!Πως αντεχατε ρε κοριτσια πειτε μου πως?τι δυναμη ειναι αυτη που εχετε και προχωρησατε?πραγματικα σας συγχαιρω για τον αγωνα σας και για τη δυναμη σας.Εγω ειμαι πολυ αδυναμη και δεν μπορω να διαχειριστω τα πραγματα με ψυχραιμια.Με πιανει πανικος!Τελοςπαντων φτανουμε στο νοσοκομειο(γιατι ο γιατρος μου ειναι σε αναρρωτικη αδεια και επιστρεφει την αλλη βδομαδα) και παμε για εξεταση.Τελικα δεν ητανε ο σακος αυτο το κομματι που ειχα βγαλει,ο σακος υπηρχε κανονικα και μαλιστα ακουσαμε και την καρδουλα!!!!!!!!!Μου εφυγε ενα τερααααααααααααααααστιο βαρος εκεινη τη στιγμη,αδειασα μεσα μου,εγινα αλοιφη.Δεν ξερουν τι μπορει να ητανε λενε(αυτο το πραγμα μου τη δινει να μην υπαρχει μια επιστημονικη εξηγηση εν ετη 2011)ισως να ητανε καποια αιμορραγια που ειχα πριν και ειχε μαζευτει το αιμα στη μητρα και τωρα βρηκε διεξοδο και αποβληθηκε.Κατι τετοιο μου ειπανε!!!!!!

Μου εδωσε κολπικη αλοιφη,αντι για utrogestan απτο στομα.Μαλιστα μου ειπε αυτος να παρω και μαγνησιο,αλλα ο γιατρος μου ,μου ειπε να μην το παρω.Και μου ειπε να ειμαι ξαπλα! Αφου ξαπλωμενη ημουνα οταν το επαθα,τι να πω δηλαδη!Δεν υπαρχει αυτο που μου συμβαινει κοριτσια,τοσο αγχος και στεναχωρια σε καλο να μου βγει.Εχω μεγαλη ταραχη μεσα μου,παω στη τουαλετα καθε τρεις και λιγο,νομιζω οτι ποναει η κοιλια μου,νομιζω οτι δεν θα τα καταφερω και κατι τετοια.


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

November rain,τι να πω! Ευτυχώς όλα ήταν καλά τελικά! Ο Θεός είναι μεγάλος δεν θα σου στερήσει αυτό το μωρό! Και μια φιλη μου έτσι ήταν συνέχεια ξαπλα κ είχε αίμα που κ που αλλά όλα πήγαν κατ'ευχήν! Συνέχισε να κανείς υπομονή και εμείς εδώ είμαστε γλυκιά μου να σου κρατάμε παρέα! Φιλάκια πολλά!


1554962n1w34v73a9.gif Βικτωρία 18-01-2012

9AcEp2.png

nyy2p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...