Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 7 ώρες πρίν, Nima21 είπε:

      Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και την ευχή!!!

      Να φανταστείς στον πρωτο υπερηχο έβλεπε μονο 6-7.. και είχα στεναχωρηθεί.. μόλις μου ειπε 10 και οτι θα αυξήσουμε τις μονάδες για να ωριμάσουν ενώ χάρηκα, αγχωθηκα κιόλας! Ενω δεν εχω σημάδια, ουτε ιστορικό.. απλώς ψαχνω να βρω τη στραβή.. είναι και η πρωτη μου διέγερση και καταλαβαίνεις! Θα χαλαρώσω! 

      Εσύ σε τι στάδιο βρίσκεσαι τώρα;;;  Εκανες εμβρυομεταφορά;;

      Είναι λογικό να γεμίζεις με αγχωτικές σκέψεις, είναι τόσο καινούρια όλα αυτά την πρώτη φορά! Ελπίζω να ηρεμήσεις και να απολαύσεις -όσο μπορείς- τη διαδρομή. Από τη στιγμή που δεν υπάρχει και ανησυχητικό ιστορικό ή σύνδρομο πολυκυστικών, θεωρώ ότι πρέπει να την ξεχάσεις την υπερδιέγερση. Εγώ είμαι σε φάση αναμονής για εμβρυομεταφορά, αγχώθηκα λίγο και οι ορμόνες μου απορρυθμίστηκαν εντελώς. Οπότε παίρνω κι εγώ το χρόνο μου να ηρεμήσω για να ολοκληρώσω το ταξίδι μου 🙂

Cafe Mανουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2012


sophie jolie

Recommended Posts

Ουφ να σας πω κ εγω τα νεα! Χθες το ανακοινωσα στο φροντιστηριο κ ειμαι πλέον ανεργη! Θα παω κ την αλλη βδομαδα κ μετα ξεκινανε οι διακοπες! Το ηξερα αλλα οταν το ακουσα η αληθεια ειναι οτι συγκλονιστικα! Βεβαια εχω ακομη τα ιδιαιτερα, που κ αυτα θα ελλατωθουν κατα πολυ. Εχω ομως αναγκη την ξεκουραση, ο χειμωναε ηταν πολυ δυσκολος, μωρα, δουλεια, καινουργιο σπιτι!

Κοριτσια θα γεννησετε σε δημοσιο ή σε ιδἶωτικο. Εγω γεννησα Θεσ.νικη σε ιδωτικη κλ. κ μου ειχε βγει γυρω στα 4.500. Τωρα λεω να παω παπαγεωργιου, εκλεισα ηδη τα ραντεβου μου.

Σοφη γιατι εισαι ξαπλα συνεχεια?Θα το ανεφερες καπου αλλα ισως να μην το διαβασα.


8GTIp3.png

as1cHh_uM2B0000MjkyZHw0MDE2NzVkfFRhIG9uZWlyYWtpYSBtb3UhISE.gifline_feet_beg_xbliz34_time_1266814800_text_d4e120efede5e9f1dceae9e120eceff520e5dfede1e920ece1e6df20ece1f220.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 55,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • fouskitsa82

    6607

  • dolphin73

    5860

  • kalliopi poul

    5830

  • εφακη

    4884

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Eγω γεννησα σε δημοσιο νοσοκομειο και θα το επαναλαβω.Οταν ημουνα Αθηνα τους 5 πρωτους μηνες της εγκυμοσυνης ο γιατρος μου ητανε στο ΙΑΣΩ και η τιμη θα μας εβγαινε γυρω στα 4-5 χιλιαρικα.Στο δημοσιο(Αλεξανδρουπολη) δωσαμε γυρω στα 800 ευρω και ομολογω οτι ειχε πολυ καλη εξυπηρετηση.


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ουφ να σας πω κ εγω τα νεα! Χθες το ανακοινωσα στο φροντιστηριο κ ειμαι πλέον ανεργη! Θα παω κ την αλλη βδομαδα κ μετα ξεκινανε οι διακοπες! Το ηξερα αλλα οταν το ακουσα η αληθεια ειναι οτι συγκλονιστικα! Βεβαια εχω ακομη τα ιδιαιτερα, που κ αυτα θα ελλατωθουν κατα πολυ. Εχω ομως αναγκη την ξεκουραση, ο χειμωναε ηταν πολυ δυσκολος, μωρα, δουλεια, καινουργιο σπιτι!

Κοριτσια θα γεννησετε σε δημοσιο ή σε ιδἶωτικο. Εγω γεννησα Θεσ.νικη σε ιδωτικη κλ. κ μου ειχε βγει γυρω στα 4.500. Τωρα λεω να παω παπαγεωργιου, εκλεισα ηδη τα ραντεβου μου.

Σοφη γιατι εισαι ξαπλα συνεχεια?Θα το ανεφερες καπου αλλα ισως να μην το διαβασα.

Στο τελευταιο ραντεβου που πηγα στην γιατρο(11 Ιουλιου) ακουσαμε καρδουλα το μετρησαμε ειχε μεγαλωσει(ηταν 3 εκατοστα) αλλα ειδε μια μικρη αποκολληση.Τοτε λοιπον ειπε κομμενα τα μπανια κ οι βολτες..ξεκουραση μονο για να ειμαστε καλα!Γι'αυτο ειμαι σε κατ'οικον περιορισμο...

Ειμαστε κ συναδελφοι περιπου.Και εγω καθηγητρια ειμαι αλλα ξενων γλωσσων.Εγω τελειωσα 10 Ιουνιου κ με το ζορι την εβγαλα μεχρι τοτε.Ειχαμε ατελειωτες προβες κ γιορτες ασε!Φευγοντας εγω τους το ειπα κ εκεινη μου ειπαν θα τα πουμε στο τηλεφωνο αν ειμαι καλα κ μπορω να παω απο Σεπτεμβρη αλλα δεν το βλεπω...Εσενα τι σου ειπαν?


ClTwp3.png

zjQ4p3.png

Ο μικρος μας Δημητρης ηρθε στον κοσμο 20-01-2012

Link to comment
Share on other sites

Οσο για το μαιευτηριο..εγω εχω γιατρο στο Ελενα που ειναι δημοσιο γιατι το κοστος στα ιδιωτικα ειναι αρκετα υψηλο κ οι εποχες που ζουμε δεν ειναι κ οι καλυτερες...!Εχω στο νου μου τα λουξ μονοκλινα στα οποια πληρωνεις 800 γαι το νοσοκομειο κ τα υπολοιπα (μαυρα) στον γιατρο.Σαφως ειναι λιγοτερα σε σχεση με τα ιδιωτικα (περιπου τα μισα μου εχουν πει γνωστες μου που γεννησαν)


ClTwp3.png

zjQ4p3.png

Ο μικρος μας Δημητρης ηρθε στον κοσμο 20-01-2012

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου,εμείς εδώ στην Κοζάνη αναγκαστικά για να αποφύγουμε τα χάλια του νοσοκομείου πρέπει να πάμε στην ιδιωτική κλινική που έχουμε(μια είναι κιόλας)!! Βέβαια για μένα είναι λίγο καλύτερα να σας πω γιατί και ο γιατρός που πηγαίνω είναι ο ιδιοκτήτης της κλινικής.Όσο μου βγεί νομίζω μετά τα παίρνω πίσω απο το ΙΚΑ αν κάνω καισαρική. Καιλέω καισαρική γιατι με τέτοια γκαβαμάρα που έχω στα μάτια και τόση μεγάλη οφθαλμική πίεση στάνταρ δεν την γλιτώνω!! Εσείς έχετε συζητήσει πως θα γεννήσετε?? Κι εγώ καλά ας λέω καισαρική,μόνη μου τα λέω. Ο γιατρός δεν μου έχει πει κατι.


1554962n1w34v73a9.gif Βικτωρία 18-01-2012

9AcEp2.png

nyy2p2.png

Link to comment
Share on other sites

εγω καισαρικη γιατι εχω ενα ινομυωμα που εμποδιζει φυσιολογικο τοκετο...αραγε ποσο να μου παει το μαλλι στο νοσοκομειο?????? ο γιατρος μου ειπε ολα μαζι γυρω στα 3000....πολλα ρε γμτ...


Σ' αγαπω τοσο πολυ...

JGUxp2.png

Link to comment
Share on other sites

εγω καισαρικη γιατι εχω ενα ινομυωμα που εμποδιζει φυσιολογικο τοκετο...αραγε ποσο να μου παει το μαλλι στο νοσοκομειο?????? ο γιατρος μου ειπε ολα μαζι γυρω στα 3000....πολλα ρε γμτ...

Ναι ρε συ.Νομίζω οτι για δημόσιο νοσοκομείο πολλά είναι! Εγώ πάντως και την καισαρική την φοβάμαι να σου πω,εσυ?:confused:


1554962n1w34v73a9.gif Βικτωρία 18-01-2012

9AcEp2.png

nyy2p2.png

Link to comment
Share on other sites

sophie jolie,εσύ έκανες εξετάσεις?? Ρωτάω εσένα γιατί είμαστε πολύ κοντά στις εβδομάδες. Εγώ σήμερα πήρα όλα τα αποτελέσματα. Όλα οκ!Ούρα,αίμα.Εκτός απο λίγο ανεβασμένα τα λευκά αιμοσφαίρια (που μου είπαν οτι είναι νορμάλ στην εγκυμοσύνη).Ουφφφφ..... Πλησιάζει και η Δευτέρα ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ που θα πάω στο γιατρό για την αυχενική!


1554962n1w34v73a9.gif Βικτωρία 18-01-2012

9AcEp2.png

nyy2p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


sophie jolie,εσύ έκανες εξετάσεις?? Ρωτάω εσένα γιατί είμαστε πολύ κοντά στις εβδομάδες. Εγώ σήμερα πήρα όλα τα αποτελέσματα. Όλα οκ!Ούρα,αίμα.Εκτός απο λίγο ανεβασμένα τα λευκά αιμοσφαίρια (που μου είπαν οτι είναι νορμάλ στην εγκυμοσύνη).Ουφφφφ..... Πλησιάζει και η Δευτέρα ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ που θα πάω στο γιατρό για την αυχενική!

Ναι φουσκιτσα μου τις εχω κανει.Τις εκανα γυρω στις 20 Ιουνιου κ τις πηγα ηδη στον γιατρο.Χαμηλο αιματοκριτη εχω μονο κ ο σιδηρος μου ειναι λιγο καλυτερα αφου παιρνω χαπι εξ'αρχης.Αυτην την εβδομαδα με εστειλε για μια αλλη εξεταση πιο ειδικη για το γονιδιο της κυστικης ινωσης.Τα αποτελεσματα θα βγουν την επομενη εβδομαδα.Αντε να ερθει η Τριτη κ για μενα...θα σκασω μεχρι τοτε...


ClTwp3.png

zjQ4p3.png

Ο μικρος μας Δημητρης ηρθε στον κοσμο 20-01-2012

Link to comment
Share on other sites

geia s koritsia egw ematha oti eimai eguos prin liges meres me ena polu periergo tropo

mazi me afantasto pureto kai aperioristo emeto. malon abrio tha paw sto giarto kai tha mathw poso eimai akrivos exw polu agonia ka as exw 2 paidaki akoma. esus apo emetous pes ta pigenete?

Με το καλο κοπελα μου κ να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη.Δεν ειχες καθυστερηση ?Ποτε ειχες τελευταια περιοδο? ποσων εβδομαδων εισαι τελικα?


ClTwp3.png

zjQ4p3.png

Ο μικρος μας Δημητρης ηρθε στον κοσμο 20-01-2012

Link to comment
Share on other sites

εγω καισαρικη γιατι εχω ενα ινομυωμα που εμποδιζει φυσιολογικο τοκετο...αραγε ποσο να μου παει το μαλλι στο νοσοκομειο?????? ο γιατρος μου ειπε ολα μαζι γυρω στα 3000....πολλα ρε γμτ...

Για ιδιωτικο νασοκομειο δεν ειναι πολλα,εκει παιζουν οι τιμες.Να φανταστω οτι δεν βαζεις μεσα την αμοιβη του γιατρου.........


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι φουσκιτσα μου τις εχω κανει.Τις εκανα γυρω στις 20 Ιουνιου κ τις πηγα ηδη στον γιατρο.Χαμηλο αιματοκριτη εχω μονο κ ο σιδηρος μου ειναι λιγο καλυτερα αφου παιρνω χαπι εξ'αρχης.Αυτην την εβδομαδα με εστειλε για μια αλλη εξεταση πιο ειδικη για το γονιδιο της κυστικης ινωσης.Τα αποτελεσματα θα βγουν την επομενη εβδομαδα.Αντε να ερθει η Τριτη κ για μενα...θα σκασω μεχρι τοτε...

SOPHIE που εκανες την εξεταση για την κυστικη ινωση?ποσο σου την χρεωσαν?


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...