Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Mανουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2012


sophie jolie

Recommended Posts

geia s koritsia egw ematha oti eimai eguos prin liges meres me ena polu periergo tropo

mazi me afantasto pureto kai aperioristo emeto. malon abrio tha paw sto giarto kai tha mathw poso eimai akrivos exw polu agonia ka as exw 2 paidaki akoma. esus apo emetous pes ta pigenete?

Συγχαρητηρια κοπελα μου.Ποσο ειναι τα παιδακια σου?αντε με το καλο να σου πανε ολα!


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 55,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • fouskitsa82

    6607

  • dolphin73

    5860

  • kalliopi poul

    5830

  • εφακη

    4884

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Ναι φουσκιτσα μου τις εχω κανει.Τις εκανα γυρω στις 20 Ιουνιου κ τις πηγα ηδη στον γιατρο.Χαμηλο αιματοκριτη εχω μονο κ ο σιδηρος μου ειναι λιγο καλυτερα αφου παιρνω χαπι εξ'αρχης.Αυτην την εβδομαδα με εστειλε για μια αλλη εξεταση πιο ειδικη για το γονιδιο της κυστικης ινωσης.Τα αποτελεσματα θα βγουν την επομενη εβδομαδα.Αντε να ερθει η Τριτη κ για μενα...θα σκασω μεχρι τοτε...

Εγώ πάλι ρε συ αιματοκρίτη 38,8!!! Πάντα είχα μεγάλο οκ αλλα για εγκυμοσύνη ειναι πολυ οκ!! Άντε να έρθει η Δευτέρα να σου πω την εμπειρία μου να πας με άλλον αέρα στο γιατρό σου την Τρίτη!! Τι λέει πως πέρασε σήμερα η μέρα σου??


1554962n1w34v73a9.gif Βικτωρία 18-01-2012

9AcEp2.png

nyy2p2.png

Link to comment
Share on other sites

geia s koritsia egw ematha oti eimai eguos prin liges meres me ena polu periergo tropo

mazi me afantasto pureto kai aperioristo emeto. malon abrio tha paw sto giarto kai tha mathw poso eimai akrivos exw polu agonia ka as exw 2 paidaki akoma. esus apo emetous pes ta pigenete?

Συγχαρητήρια!!! Να έχεις μια εγκυμοσύνη χωρίς προβλήματα!!! :P


1554962n1w34v73a9.gif Βικτωρία 18-01-2012

9AcEp2.png

nyy2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Φουσκιτσα ειμαι εντελως ασχετη οπως σου ειπα.δεν καταφερα να φτιαξω το tickeraki μου,μεχρι και στον αντρα μου του ειπα να ερθει να μου το φτιαξει και στο τελος κοιμηθηκα γιατι ειχα φοβερη υπνηλια.να δουμε τι θα κανω η αχρηστη!


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Φουσκιτσα ειμαι εντελως ασχετη οπως σου ειπα.δεν καταφερα να φτιαξω το tickeraki μου,μεχρι και στον αντρα μου του ειπα να ερθει να μου το φτιαξει και στο τελος κοιμηθηκα γιατι ειχα φοβερη υπνηλια.να δουμε τι θα κανω η αχρηστη![/

Δες λίγο τα προσωπικά σου μηνύματα!!!


1554962n1w34v73a9.gif Βικτωρία 18-01-2012

9AcEp2.png

nyy2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι ρε συ αιματοκρίτη 38,8!!! Πάντα είχα μεγάλο οκ αλλα για εγκυμοσύνη ειναι πολυ οκ!! Άντε να έρθει η Δευτέρα να σου πω την εμπειρία μου να πας με άλλον αέρα στο γιατρό σου την Τρίτη!! Τι λέει πως πέρασε σήμερα η μέρα σου??

Εγω αιματοκριτη ειχα 44! και στο τελος του πρωτου τριμηνου ειχε παει 40!Μεχρι το τελος της εγκυμοσυνης ειχε φτασει 32! μετα το δευτερο τριμηνο αρχιζει να πεφτει ο αιματοκριτης γιαυτο και ξεκιναμε να περνουμε συμπληρωματα σιδηρου κλπ.Ακομα ειναι νωρις........


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω αιματοκριτη ειχα 44! και στο τελος του πρωτου τριμηνου ειχε παει 40!Μεχρι το τελος της εγκυμοσυνης ειχε φτασει 32! μετα το δευτερο τριμηνο αρχιζει να πεφτει ο αιματοκριτης γιαυτο και ξεκιναμε να περνουμε συμπληρωματα σιδηρου κλπ.Ακομα ειναι νωρις........

Α!! Κι εγώ χάρηκα λέω μεγάλο έχω οκ!!! χα χα

Το είδες το προσωπικό μηνυμα που σου έστειλα??


1554962n1w34v73a9.gif Βικτωρία 18-01-2012

9AcEp2.png

nyy2p2.png

Link to comment
Share on other sites

SOPHIE που εκανες την εξεταση για την κυστικη ινωση?ποσο σου την χρεωσαν?

Η κυστικη Ινωση ειναι μια προληπτικη εξεταση (οπως το στιγμα) κ εξεταζουν το DΝΑ για μεταλλαξεις.(δεν ειμαι γιατρος περιπου σας τα λεω).

Την κανει ο ενας γονιος κ αν δεν την εχει τοτε δεν την κανει ο αλλος.Αν παλι ο ενας βγει οτι το εχει εξεταζουν κ τον αλλο γιατι αν το εχουν κ οι 2 γονεις υπαρχει πιθανοτητα να νοσησει το παιδι.

Την εκανα σε ενα κεντρο γενετικης που μου προτεινε η γιατρος μου κ κοστισε 160 ευρω.

Σημερα η μερα μου περασε στο κρεβατι οπως κ οι προηγουμενες...τιποτα συνταρακτικο!Εσεις πειτε κανενα νεο απο τον εξω κοσμο..


ClTwp3.png

zjQ4p3.png

Ο μικρος μας Δημητρης ηρθε στον κοσμο 20-01-2012

Link to comment
Share on other sites

Εγω αιματοκριτη ειχα 44! και στο τελος του πρωτου τριμηνου ειχε παει 40!Μεχρι το τελος της εγκυμοσυνης ειχε φτασει 32! μετα το δευτερο τριμηνο αρχιζει να πεφτει ο αιματοκριτης γιαυτο και ξεκιναμε να περνουμε συμπληρωματα σιδηρου κλπ.Ακομα ειναι νωρις........

Καλα ο δικος αιματοκριτης ηταν 36 στην 7η εβδομαδα!!!Να δουμε που θα φτασει........Παντως εγω παιρνω σιδηρο,φολικο οξυ, μαγνησιο κ ασβεστιο απο την πολυ αρχη.Εσεις?


ClTwp3.png

zjQ4p3.png

Ο μικρος μας Δημητρης ηρθε στον κοσμο 20-01-2012

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια???? Τι είναι η κυστική ίνωση?? Γιατί σας είπαν να την κάνετε???????????????

Ωχ αγχωθηκε η φουσκιτσα μας!!Βρε δεν ειναι υποχρεωτικη εξεταση,εμενα μου ειχε πει ο γιατρος μου οτι δεν την κανουν ολοι οι γιατροι γιατι ειναι πολυ σπανιο φαινομενο.Βλεπεις αν το παιδι σου θα εχει πιθανοτητες να παθει κατι στους πνευμονες και οριο ζωης αυτα τα παιδια εχουν μεχρι τα 20 περιπου.Καπως ετσι μου το ειχε περιγραψει ο γιατρος μου.Αλλα και παλι σου λεω δεν την κανουν ολοι οι γιατροι γιατι εχει πιθανοτητα 1/1000000 νομιζω να εισαι θετικος.Συν του οτι ειναι αρκετα δαπανηρη εξεταση.Σε ιδιωτικη κλινικη κοστιζει 300 ευρω και σε δημοσιο θεραπευτηριο 150!


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Η κυστικη Ινωση ειναι μια προληπτικη εξεταση (οπως το στιγμα) κ εξεταζουν το DΝΑ για μεταλλαξεις.(δεν ειμαι γιατρος περιπου σας τα λεω).

Την κανει ο ενας γονιος κ αν δεν την εχει τοτε δεν την κανει ο αλλος.Αν παλι ο ενας βγει οτι το εχει εξεταζουν κ τον αλλο γιατι αν το εχουν κ οι 2 γονεις υπαρχει πιθανοτητα να νοσησει το παιδι.

Την εκανα σε ενα κεντρο γενετικης που μου προτεινε η γιατρος μου κ κοστισε 160 ευρω.

Σημερα η μερα μου περασε στο κρεβατι οπως κ οι προηγουμενες...τιποτα συνταρακτικο!Εσεις πειτε κανενα νεο απο τον εξω κοσμο..

Ποιον έξω κόσμο??? Εγώ παρόλο που δεν έχω προβλήματα και μπορώ να βγαίνω,πάλι μέσα κάθομαι... :tongue: Η μόνη μου βόλτα σήμερα ήταν για να πάρω τα αποτελέσματα των εξετάσεων.Κι αυτό με αυτοκίνητο!! Σας συμπαραστέκομαι κορίτσια μου!!! Να ξέρετε ούτε εγώ βγαίνω!!! :)


1554962n1w34v73a9.gif Βικτωρία 18-01-2012

9AcEp2.png

nyy2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλα ο δικος αιματοκριτης ηταν 36 στην 7η εβδομαδα!!!Να δουμε που θα φτασει........Παντως εγω παιρνω σιδηρο,φολικο οξυ, μαγνησιο κ ασβεστιο απο την πολυ αρχη.Εσεις?

Πολλα παιρνεις κοπελα μου απο τοσο νωρις!ειχες κανει προγεννητικο ελεγχο και ειδες κατι ή ξεκινησες τα χαπια πριν δεις τα αποτελεσματα?μαγνησιο γιατι περνεις?


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλα ο δικος αιματοκριτης ηταν 36 στην 7η εβδομαδα!!!Να δουμε που θα φτασει........Παντως εγω παιρνω σιδηρο,φολικο οξυ, μαγνησιο κ ασβεστιο απο την πολυ αρχη.Εσεις?

Μόνο φολικο οξύ παίρνω εγώ... Τώρα απο Δευτέρα μπορεί να με "μπουκώσει" και με τίποτα ακόμα. Άντε να δω πόσο μεγάλωσε επιτέλους το νινάκι μου!!! Γλυκές μου δεν έχουμε συζητήσει ποτέ... Η κοιλίτσα σας μεγάλωσε καθόλου???????


1554962n1w34v73a9.gif Βικτωρία 18-01-2012

9AcEp2.png

nyy2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Πολλα παιρνεις κοπελα μου απο τοσο νωρις!ειχες κανει προγεννητικο ελεγχο και ειδες κατι ή ξεκινησες τα χαπια πριν δεις τα αποτελεσματα?μαγνησιο γιατι περνεις?

Εσύ άσε τα σχόλια και κοίτα να βάλεις το τικεράκι σου!!!!! χα χα χα χα χα χα :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D Σου είπα να στο βάλω εγώ??


1554962n1w34v73a9.gif Βικτωρία 18-01-2012

9AcEp2.png

nyy2p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...