Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΜΗΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ


Recommended Posts

Λοιπόν, για να μη μπερδεύονται οι μαμάδες που θα αποστείλουν πρώτη φορά. Έκατσα και υπολόγισα. Μια εταιρία θέλει 19,60 με αριθμό πρωτοκόλλου και η άλλη 17,85

Όπως είπα, πέρυσι δεν ζήτησα αριθμό πρωτοκόλλου και πλήρωσα 9,30. Ο φάκελος είχε αριθμό αποστολής και έτσι είδα ον λαιν πότε παραδόθηκε και ποιος υπάλληλος παρέλαβε. Επομένως αυτό θα κάνω και φέτος. Δεν δίνω τα χρήματα *2 για να πάρει ο υπάλληλος έναν αριθμό...


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα σε όλους,

ΣΙΓΟΥΡΑ ΛΕΦΤΑ ... το εσπα ... τότε να μην γκρινιάζουν οι ιδιοκτήτες των π.σ. ότι δεν πληρώνονται κ ότι τους καθυστερούν κ πως θα τα βγάλουν πέρα ... κατέβασε την τιμή σου να έρθει ο ιδιώτης να πάρεις τα λεφτά σου άμεσα στον μήνα ...

kisses κ καλή επιτυχία σε όλους.

Είναι σίγουρο ότι από τον ιδιώτη θα τα πάρουν σίγουρα και στην ωρα τους ;;; Έχω την αίσθηση ότι οι σταθμοί το φοβούνται αυτό φέτος , φοβούνται μην τους φεσώσουν οι ιδιώτες , μην τους καθυστερούν χρήματα , μην τυχόν αναγκαστούν να ρίξουν πολύ κάτω τις τιμές . Και για αυτό ίσως , όλοι οι σταθμοί ( που εμένα με ενδιαφέρουν ) , έχουν αυξήσει τις θέσεις για τα παιδάκια μέσω ΕΣΠΑ . Μπορεί να καθυστερούν λίγο τα λεφτά ίσως , αλλά είναι σίγουρα , δεν πρόκειται να τα χάσουν .

Φιλικά Λευτέρης

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι βρε Λευτέρη αλλά αυτό που είπα εξ αρχής είναι ότι όλα αναφέρονται στην προκήρυξη. Επίσης όλες οι παροχές θα είναι ευκρινείς (ελπίζω) όταν ανακοινωθούν οι δομές.

Τέλος, όταν κάποιος μας λέει κάτι γενικά και αόριστα, ρωτάμε και ξαναρωτάμε (εκείνον, όχι στο πάρεντς) τι εννοεί και πως το εννοεί...


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Το είχαμε συζητήσει πέρυσι αυτό το φοβερό που γίνεται στη Θεσσαλονίκη. Σε καμία άλλη περιοχή δεν στέλνουν φαγητό απ το σπίτι. Και στην Αθήνα που ζούσα αλλά και στην επαρχιακή πόλη που ζω τώρα, ακόμα και ο μικρότερος παιδικός σταθμός έχει κουζίνα και μαγείρισσα και εννοείται πως όταν πληρώνεις είναι και η σίτιση μέσα. Πρωινό, φρούτο, μεσημεριανό.

Καλά εγω νόμιζα ότι ολοι οι παιδικοί (ιδιωτικοί) δεν περιλαμβάνουν το φαγητό!!!!

και το στέλνουν οι μανούλες...!!

Εντυπωση μου κάνει!!!

Πάντως έγω προτιμώ να το στέλνω... να ξέρω τι τρώει, πως μαγειρευτηκε κτλ....

Τεσπα θα δούμε την Πέμπτη!!!


eNortjKzUjIyNLI0NFKyBlwwFW0Czg,,24.png

eNortjKzUjIyNLU0tVSyBlwwFaQC3A,,32.png

Link to comment
Share on other sites

άποψη μου είναι ότι στις δομές θα πρέπει κανονικά να φαίνεται αν θα προσφέρουν σίτιση ή όχι ... γιατί ως γνωστοί εμείς οι Έλληνες, που ξέρω εγώ αν ο π.σ. δηλώσει ότι έχει σίτιση ενώ στην πραγματικότητα δεν προσφέρει.... - υποθετικό σενάριο -

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μα θα φαίνεται βρε MY BABY... Δες την περυσινή ανακοίνωση των δομών. Γράφουν τι προσφέρει και τι όχι ο κάθε σταθμός. Αυτό εννοείται! Και δεν μπορεί να δηλώσει ψευδή στοιχεία, του κάνεις καταγγελία και αντίο λεφτουδάκια ΕΣΠΑ


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Μα θα φαίνεται βρε MY BABY... Δες την περυσινή ανακοίνωση των δομών. Γράφουν τι προσφέρει και τι όχι ο κάθε σταθμός. Αυτό εννοείται! Και δεν μπορεί να δηλώσει ψευδή στοιχεία, του κάνεις καταγγελία και αντίο λεφτουδάκια ΕΣΠΑ

σορρυ, αλλά κοίταξα τις περσινές δομές και στις παροχές γράφει

το ωράριο

την μετακίνηση

τους μήνες λειτουργίας

οχι κάτι άλλο για σίτιση... μπορείς να με βοηθήσεις ????

Link to comment
Share on other sites

άποψη μου είναι ότι στις δομές θα πρέπει κανονικά να φαίνεται αν θα προσφέρουν σίτιση ή όχι ... γιατί ως γνωστοί εμείς οι Έλληνες, που ξέρω εγώ αν ο π.σ. δηλώσει ότι έχει σίτιση ενώ στην πραγματικότητα δεν προσφέρει.... - υποθετικό σενάριο -

Διάβασα πριν από λίγο την προκύρυξη που ήταν για τους σταθμούς , και την αίτηση που θα έπρεπε να συμπληρώσουν . Εκεί τους ζητάνε να γράψουν αν προσφέρουν σίτιση , όπως επίσης και το κόστος για την μετακίνηση ανά παιδάκι .

Οπότε όταν θα βγούν οι τελικές δομές , πιθανόν εκτός από το να αναφέρουν αν παρέχουν σίτιση και μετακίνηση , να αναφέρουν και το κόστος μετακίνησης που θα βαρύνει τους γονείς , για να ξέρουν από πρίν .

Επίσης μια βόλτα από τους σταθμούς που επιθυμείς να δηλώσεις πιο πριν , και μια ερώτηση στους ιδιοκτήτες , και θα σουν πουν αν προσφέρουν σίτιση ή όχι . Δεν νομίζω ότι είναι κρατικό μυστικό και δεν μπορούν να το αναφέρουν :)

Φιλικά Λευτέρης

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα πριν από λίγο την προκύρυξη που ήταν για τους σταθμούς , και την αίτηση που θα έπρεπε να συμπληρώσουν . Εκεί τους ζητάνε να γράψουν αν προσφέρουν σίτιση , όπως επίσης και το κόστος για την μετακίνηση ανά παιδάκι .

Οπότε όταν θα βγούν οι τελικές δομές , πιθανόν εκτός από το να αναφέρουν αν παρέχουν σίτιση και μετακίνηση , να αναφέρουν και το κόστος μετακίνησης που θα βαρύνει τους γονείς , για να ξέρουν από πρίν .

Επίσης μια βόλτα από τους σταθμούς που επιθυμείς να δηλώσεις πιο πριν , και μια ερώτηση στους ιδιοκτήτες , και θα σουν πουν αν προσφέρουν σίτιση ή όχι . Δεν νομίζω ότι είναι κρατικό μυστικό και δεν μπορούν να το αναφέρουν :)

Φιλικά Λευτέρης

ερώτηση μου είναι ένα υποθετικό σενάριο

σε σχέση το τι δηλώνουν στο έσπα και τι δηλώνουν στους γονείς .....

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση μου είναι ένα υποθετικό σενάριο

σε σχέση το τι δηλώνουν στο έσπα και τι δηλώνουν στους γονείς .....

Αν άλλο έχει δηλώσει στο ΕΣΠΑ , και άλλο σου πεί εσένα , τραβάς μια αναφορά στην ΕΕΤΑΑ , και τέλος το παραμύθι του ΕΣΠΑ για αυτόν . Οπότε δεν νομίζω ότι τους συμφέρει να αραδιάζουν ψέμματα . Τουλάχιστον όχι για αυτό το πράγμα :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


περσυ δεν αναφεροταν καθολου η σιτιση γιατι ηταν υποχρεωτικη σε ολες τις δομες που την παρειχαν!

Κοινως δε μπορουσαν να ζητησουν χρηματα για σιτιση αλλα ταπερακι

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

ηθελα να ρωτησω

ειδα διαφοροποιηση στις ονομασιες των δομων (εκεινα τα Α1, Β1 που διαλεγουμε στην αρχη) ξερει κανεις να μας τα ξεκαθαρισει????

δεν ειναι καθαρα γραμμενο αυτο στην προκηρυξη......

δλδ

Α. Βρεφικοί - Βρεφονηπιακοί – Παιδικοί Σταθμοί:

Α1.1 Βρέφη από 2 μηνών έως 2,5 ετών

Α1.2. Βρέφη από 8 μηνών έως 2,5 ετών

Α2. Προ-νήπια από 2,5 ετών έως την ηλικία εγγραφής τους στην υποχρεωτική εκπαίδευση

Β. Βρεφονηπιακοί Σταθμοί Ολοκληρωμένης Φροντίδας:

Β1. Βρέφη από 8 μηνών έως 2,5 ετών

Β2. Προ-νήπια από 2,5 ετών έως την ηλικία εγγραφής τους στην υποχρεωτική εκπαίδευση:

περυσι η διαφορα Α με Β ηταν οτι στο Β ηταν παιδακια με ειδικες αναγκες η κανω λαθος????????? και ηταν και αλλοι οι κωδικοι απ οτι ειδα.........μη γινει κανενα μπερδεμα..........

Link to comment
Share on other sites

Γατόνι, πέρυσι σταθμοί που δεν παρείχαν σίτιση (πχ Θεσσαλονίκη) το έγραφαν.

Στέλλα, λίγη υπομονή μέχρι την Πέμπτη που θα αναρτηθούν οι δομές.

Αν και δεν είδα διαφορές. Α 1.2 για βρεφονηπιακούς, Α2 για 2,5 εως νηπιαγωγείο, Β ολοκληρωμένης φροντίδας κ.ο.κ.


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...