Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΜΗΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ πολύ και εγώ έτσι κατάλαβα αλλά δεν ήμουν σίγουρη.

Πηγαίνει στην κατηγορία ''νήπια και παιδία πάνω από 2,5 χρονών '' .

Και για να το πούμε και πιο απλά για άλλες μητέρες που μπορεί να μπερδεύονται με τον υπολογισμό : )

Βρέφη από 2 μηνών έως 2,5 χρονών = παιδιά που έχουν γεννηθεί από 01-05-2010 και μετά .

Νήπια και παιδιά πάνω από 2,5 χρονών = παιδιά που έχουν γεννηθεί πριν από την 30-04-2010 .

Σωστά δεν τα υπολόγισα ;;; :) :) :)

Φιλικά Λευτέρης


.....ΟΛΑ ΚΑΛΑ.......

Link to comment
Share on other sites

πωπω τωρα το προσεξα οτι εχει παρενθεση και το λεει σε καθε δομη

χιλια συγνωμη καταραμενη μυωπια

παντως ελεγξα και περυσι στο δημο μου κανεις δεν εγραφε σιτιση παρολο που ειχαν οι πιο πολλοι μαλλον ηταν δεδομενο..........καλη συνεχεια παιδια

Link to comment
Share on other sites

Όχι βρε γάτα, δεν ζητούσαν. Αν είχαν κουζίνα ήταν δεδομένο πως κάλυπταν και τη σίτιση. Αν δεν είχαν κουζίνα, και τα ίδια λεφτά έπαιρναν και τα παιδιά έπαιρναν φαγητό απ το σπίτι...

Φέτος τους δίνουν τη δυνατότητα να ζητάνε χρήματα για τη σίτιση. Πολύ φοβάμαι πως θα χουμε τρελούς χορούς την Πέμπτη. Θα γελάσουμε...


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εχω μια απορια ακομα: Αν τυχει και δεχτουν τα παιδια σε ενα δημοσιο παιδικο σταθμο μεσω της εεταα, υπαρχει περιπτωση να πουν το Σεπτεμβρη απο τον παιδικο σταθμο οτι δεν μπορουν να τα δεχτουν τα παιδια λογω ελλειψης προσωπικου?


l9Iop2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια χαρα σε όλους,

Να ρωτησω κατι αν γνωρίζετε, η υποβολη των αιτησεων θα ξεκινησει 13/7 και θα λήξει ποτε?

Επειδη θα λειπω κάμποσες μερες ηθελα να γνωριζω ,για να αφησω τα χαρτια καπου αλλου να μου τα καταθέσουν.

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

23/7 Ληγουν οι αιτησεις

2.3 Υποβολή «Αίτησης συμμετοχής - Δήλωση» - Όροι συμμετοχής

α) Αιτήσεις συμμετοχής μπορούν να υποβάλλονται το χρονικό διάστημα από τις 13/07/2012 έως τις 23/07/2012.

Καταληκτική ημερομηνία για την υποβολή των Αιτήσεων, συνοδευόμενων από τα απαιτούμενα δικαιολογητικά, ορίζεται ημέρα Δευτέρα 23/07/2012 και ώρα 13:30 μ.μ.

Εκπρόθεσμες Αιτήσεις που θα υποβληθούν με οποιονδήποτε τρόπο μετά την παραπάνω ημερομηνία και ώρα θα απορρίπτονται ως εκπρόθεσμες, δεν θα αξιολογούνται και θα επιστρέφονται.

Link to comment
Share on other sites

23/7 Ληγουν οι αιτησεις

2.3 Υποβολή «Αίτησης συμμετοχής - Δήλωση» - Όροι συμμετοχής

α) Αιτήσεις συμμετοχής μπορούν να υποβάλλονται το χρονικό διάστημα από τις 13/07/2012 έως τις 23/07/2012.

Καταληκτική ημερομηνία για την υποβολή των Αιτήσεων, συνοδευόμενων από τα απαιτούμενα δικαιολογητικά, ορίζεται ημέρα Δευτέρα 23/07/2012 και ώρα 13:30 μ.μ.

Εκπρόθεσμες Αιτήσεις που θα υποβληθούν με οποιονδήποτε τρόπο μετά την παραπάνω ημερομηνία και ώρα θα απορρίπτονται ως εκπρόθεσμες, δεν θα αξιολογούνται και θα επιστρέφονται.

Ευχαριστω πάρα πολυ,δεν ειχα παρατηρήσει οτι το ανέφερε η προκήρυξη.

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια απορια ακομα: Αν τυχει και δεχτουν τα παιδια σε ενα δημοσιο παιδικο σταθμο μεσω της εεταα, υπαρχει περιπτωση να πουν το Σεπτεμβρη απο τον παιδικο σταθμο οτι δεν μπορουν να τα δεχτουν τα παιδια λογω ελλειψης προσωπικου?

Εδώ στο Ηράκλειο , επειδή πήγα και έκανα τα χαρτιά και στον δημοτικό παιδικό σταθμό ,τους ρώτησα πότε θα βγούν τα αποτελέσματα . Αυτό που μου είπαν είναι ότι πρώτα θα περιμένουν να βγουν τα παιδάκια μέσω ΕΣΠΑ , και μετά θα γίνει η επιλογή του Δήμου .

Οπότε θα κοιτάξουν αν θα καλυφθούν οι θέσεις μέσω ΕΣΠΑ , και έπειτα θα επιλέξουν τα παιδιά εκτός ΕΣΠΑ , φαντάζομαι μέχρι να φτάσουν τον αριθμό που μπορεί να δεχτεί ο σταθμός , ανάλογα με το προσωπικό και τα κονδύλια που διαθέτει .

Αλλά αυτό φαντάζομαι έχει να κάνει και με τον εκάστοτε Δήμο , και τον πόσο καλό προγραμματισμό έχει κάνει , και τα κονδύλια τα οποία διαθέτει . Επίσης σε μεγάλους Δήμους , που λειτουργούν χρόνια παιδικοί σταθμοί , πάνω κάτω ξέρουν και τον αριθμό από παιδιά που μπορούν να πάρουν και να προσέξουν και τον απαιτούμενο αριθμό προσωπικού που χρειάζεται .

Φιλικά Λευτέρης

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...