Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , LeneL είπε:

      Παθούσα βλέπεις...

      εμείς δηλαδή να μην πω τι παίρνουμε ! 😅 μόνο το επίδομα λοχείας κύησης κ 9 μηνο;

      πρίν από 5 λεπτά , linaa είπε:

      Αφού ξέρεις ότι εδώ στα λέμε πιο σωστά τι το ψάχνεις άλλου 🙃

      για αλλη μια φορά το επιβεβαίωσα! πραγματικά ! 

      πρίν από 45 λεπτά , Marlina είπε:

      Καλησπέρα κορίτσια. Σήμερα έκλεισα 30 εβδομάδες κύησης με τα διδυμακια μου και ο γιατρος μου είπε πως ο τράχηλος κοντυνε αρκετά. Πριν από 2 εβδομάδες ηταν 3,5 και σημερα 2,4. Μου ειπε να σκεφτώ το ενδεχόμενο να πάω Αθήνα. Υπαρχει κάποια κοπέλα που να χρειάστηκε να πάει Αθήνα για το τελευταίο διάστημα? Και τι έκανε με το θέμα της διαμονής? Θα μου νοικιάσουνε διαμέρισμα για 1- 2 μήνες? Γνωρίζει κάποια?

       ψάξε στο ίντερνετ έχουν μισθώσεις συγκεκριμένα  για κοντά στο μαιευτήριο!  ίσως βρεις κάτι! σου είπε μέχρι ποτέ σε υπολογίζει; 

ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΜΗΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ


Recommended Posts

Βρε κοπέλα... Διαβάζεις το ποστ της Αγγελούδια? Τι λεει?

"ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΟΥΜΕ ΕΞΤΡΑ ΛΕΦΤΑ ΓΙΑ ΤΡΟΦΕΙΑ."

Όταν διαβάζεις την παραπάνω φράση τι καταλαβαίνεις; Ότι κάποιος της είπε (περίφημο αυτό το μου παν/σου παν..." ότι θα πληρώνουμε ΟΛΟΙ εξτρα χρήματα.

Και εγώ τι απάντησα? Ότι η προκήρυξη δεν λέει αυτό και την προέτρεψα να τη διαβάσει.

Στην οποία προκήρυξη λοιπόν τι λεει? Ότι με σίτιση θα παίρνουν τόσα, χωρίς τόσα και ότι η μετακίνηση θα βαρύνει τις μητέρες αν το επιθυμούν. Επομένως ο καθένας επιλέγει σταθμούς σύμφωνα με ότι του κάνει και στη λογική και στην τσέπη του...

Μου τη δίνει η παραπληροφόρηση, μου τη δίνει η ημιμάθεια και μου τη δίνει η αχαριστία

Τέλος πάντων, ας ασχοληθούμε μια φορά με την ουσία. Κάθε δυο μέρες ασχολούμαστε με ότι κουλό παιζει...

Ο διευθυντης της το ειπε. δεν της το ειπε μια αλλη μαμα. μπορει να εχει αποφασισει ο ανθρωπος να μην παρεχει φαγητο.μονο για τον δικο του παιδικο.... και για την μετακινηση δεν εκανα κουβεντα. αναγραφεται ξεκαθαρα τι ισχυει.

το τι θα διαλεξει ο καθενας απο δομες δεν ειναι κατι που με απασχολει....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Για το δικο μου καλο διαβαζω απο το πρωι την προκυρηξη.

Δεν το λεει πουθενα...Ελα ομως που μου το ειπαν εμενα οταν τηλεφωνησα για πληροφοριες ο διευθυντης του σταθμου...Γιαυτο και ρωταω

Συγνωμη γιατι το επαθα το μικοεγγεφαλικο.

ΘΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΞΤΡΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΕΜΕΙΣ ΓΙΑ ΤΑ ΤΡΟΦΕΙΑ.

Γιατι κατι τετοιο ακουστηκε/μου ειπαν...

ravT

δεν λεει πουθενα ΟΛΟΙ και αναφερει οτι ενημερωθηκε απο τον διευθυντη του σταθμου....

δεν θα μεινω στα οσα ειπες για ημιμαθεια και αχαριστια.

καλη σου ημερα

Link to comment
Share on other sites

Αν θες μπορείς να εξακολουθήσεις να ασχολείσαι μαζί μου. Εγώ πάλι προτιμώ να πάω να δω τους υπόλοιπους δυο σταθμούς της περιοχής μου που δεν έχω ακόμα επισκεφθεί...


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Αν θες μπορείς να εξακολουθήσεις να ασχολείσαι μαζί μου. Εγώ πάλι προτιμώ να πάω να δω τους υπόλοιπους δυο σταθμούς της περιοχής μου που δεν έχω ακόμα επισκεφθεί...

κοπελα μου να πας να δεις τους σταθμους.

καλα κανεις και δεν αχολεισαι μαζι μου. δεν εχεις δικιο και δεν το παραδεχεσαι κιολας.

παραπληροφορηση και ημιμαθεια ειπες ε???

α και αχαριστια...

Link to comment
Share on other sites

στις επιλεξιμες δομες αυτη τη στιγμη δεν αναφερεται αν εχουν τροφεια/μεταφορα

περσυ θυμαται καποια σε ποια χρονικη στιγμη αναφεροταν η δεν αναφεροταν γενικα?

ενα θεματακι πχ ειναι να περνει ο σταθμος επιδοτηση και για τροφεια και να ζητησει εξτρα τροφεια απογονεις

αυτο κρινω οτι απαγορευεται

αν ομως εχει επιδοτηση χωρις τροφεια τοτε καλλιστα μπορει να ζητησει τη συνδρομη σας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γάτα νομίζω πως αύριο που θα ανακοινωθούν τα οριστικά των δομών θα αναφέρεται τι παρέχει ο κάθε σταθμός. Νομίζω και πέρυσι αυτό είχε συμβεί. Τα είχε στα οριστικά, πριν δηλαδή κάνουμε τις αιτήσεις.


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

στις επιλεξιμες δομες αυτη τη στιγμη δεν αναφερεται αν εχουν τροφεια/μεταφορα

περσυ θυμαται καποια σε ποια χρονικη στιγμη αναφεροταν η δεν αναφεροταν γενικα?

ενα θεματακι πχ ειναι να περνει ο σταθμος επιδοτηση και για τροφεια και να ζητησει εξτρα τροφεια απογονεις

αυτο κρινω οτι απαγορευεται

αν ομως εχει επιδοτηση χωρις τροφεια τοτε καλλιστα μπορει να ζητησει τη συνδρομη σας

στον παιδικο που ειναι ο γιος μου ενω ειχαν μεσα τροφεια ζητησαν παραπανω λεφτα. και οι περισσοτεροι εδωσαν. πηγαν να κανουν καταγγελια αλλα τελικα δεν εκαναν. στην ταξη που ειναι ο γιος μου δεν μου ζητησαν ουτε ευρω παντως.

ειναι παρανομο παντως να δηλωνει τροφεια και να ζηταει λεφτα για αυτο. δεν χωραει περισσοτερη κουβεντα το συγκεκριμενο.

γατουλα ετσι οπως τα εχουν κανει φετος ειναι υποχρεωμενοι να αναφερουν τα παντα.πιστευω δεν θα εχουμε προβληματα!

Link to comment
Share on other sites

το ευχομαι

κακως τα εδωσαν

το εχω ξαναπει

μου ζητησαν 150 για υλικα στο ενα

πηρα λιστα

πληρωσα 160 συνολο και στα δυο

ΔΕΝ υπαρχει περιπτωση να χρησιμοποιηθηκαν ΟΛΑ αυτα που τους εδωσα!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ας ελπιζουμε πως θα ειναι ετσι!

Στον δικο μου δημο και για τους 3 δημοτικους παιδικους που ειναι στο προγραμμα, το σχολικο χρεωνεται 40 ευρω το μηνα, πηρα τηλεφωνο σημερα.

Link to comment
Share on other sites

το ωραιο ειναι οτι επειδη βοηθησα αρκετες μαμαδες περσι με τις αιτησεις με επαιρναν μετα εμενα τηλ να μου ζητησουν τον λογο. και εμενα δεν μου ειχαν ζητησει λεφτα να φανταστεις.

οποτε αναγκαστικα να παρω εγω σχολειο για να δω τι συμβαινει....ιστοριες για αγριους. δικαιολογησα τον σταθμο μονο επειδη επαιρνε πρωτη φορα μερος στην εναρμονιση....

Link to comment
Share on other sites

παντως κοριτσια να προσεχουμε τι λεμε

ειδα γνωστη μου πριν μιση ωρα και της ειπα για το πραγραμμα.

της τα ειχαν μεταφερει ετσι τα πραγματα ωστε την αποθαρρυναν απο το να παρει μερος. της ειπαν πρωτα απο ολα οτι κανεις αιτηση μεχρι τις 15/7 και οτι θελουν 100 ευρω για το σχολικο οπου κι αν μενεις. και μου λεει η κοπελα αν ειναι να δωσω 100 ευρω δεν θελω. που μενει κοντα στο σχολειο που της ειπαν.

ειναι τραγικοι μερικοι πραγματικα....

Link to comment
Share on other sites

το ωραιο ειναι οτι επειδη βοηθησα αρκετες μαμαδες περσι με τις αιτησεις με επαιρναν μετα εμενα τηλ να μου ζητησουν τον λογο. και εμενα δεν μου ειχαν ζητησει λεφτα να φανταστεις.

οποτε αναγκαστικα να παρω εγω σχολειο για να δω τι συμβαινει....ιστοριες για αγριους. δικαιολογησα τον σταθμο μονο επειδη επαιρνε πρωτη φορα μερος στην εναρμονιση....

αυτα ειναι να βοηθας και μετα να σου ζητανε και το λογο,,για αυτο τα πηρα και εγω πρωι πρωι,,,τι θελω και ανοιγω το στομα μου ,,,,,,,

Link to comment
Share on other sites

Ας ελπιζουμε πως θα ειναι ετσι!

Στον δικο μου δημο και για τους 3 δημοτικους παιδικους που ειναι στο προγραμμα, το σχολικο χρεωνεται 40 ευρω το μηνα, πηρα τηλεφωνο σημερα.

βρε μανουλα δεκεμβριου 09 τι κανεις???μεγαλωσατε και εσεις και παμε γερα γιαπαιδικο????:tongue::tongue::tongue:

yasemi

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...