Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΜΗΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Προγράμματα Νέων Θέσεων Εργασίας του ΟΑΕΔ

Κορίτσια, βοηθείστε και εμένα λίγο...τι εννοείτε ανάλογα με τα μόρια δηλώνεις με άλλη σειρά τους σταθμούς?

Το ρωτάω γιατί σε επικοινωνία μου με μεγάλο εκπαιδευτήριο του Πειραιά μου είπαν 900 ευρώ μεταφορικά, σε εκπαιδευτήριο της περιοχής μου 600 ευρώ...πέρα από αυτά να έχω και κάτι άλλο υπόψιν μου? Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια εγω προπερσυ ειχα βγαλει πανω απο εκατο μορια γιατι υπολογιζανε και την ανεργια και το οτι επαιρνα επιδομα ανεργιας και τη βεβαιωση και τα δυο παιδια και το εισοδημα κλπ κλπ κλπ οποτε ειχα βγαλει πολλα και στο παιδικο που ειχα δηλωσει ειχα περασει τριτη η τεταρτη

περσυ αλλαξανε λιγο και βαλανε ή επιδοτουμενη ανεργη ή σκετο ανεργη με τη βεβαιωση οποτε επιαδα λιγοτερα,,,,νομιζω οτι ειναι και θεμα εισοδηματος απο τη στιγμη που ζητανε πριν δυο χρονια εγω και ο συζηγοε εκειν ητ περιοδο βγαλαμε ουτε 5000 γιατι ημασταν και οι δυο ανεργοι,,,,,δεν ειναι ρε κοριτσια οτι καποιος κρυβει κατι,,,,δε ξερεις τι μπορει ο καθενας να εχει την εκαστοτε στιγμη ,,,,γιατι να θεωρειτε το χαμηλο εισοδημα κατευθειαν υποπτο δε μπορω να το καταλαβω,,,,,,

οσο για τη μορια και τη σειρα προτιμησης μαλλον σουζι εννοουν εαν εχεις λιγα μορια να βαλεις σταθμους με πολλες θεσεις για να εισαι πιο σιγουρη οτι μπορει να μπεις ενω αμα εχεις πολλα μπορεις να χτυπησεις και σταθμους που εχουν λιγες θεσεις κατι τετοιο

Link to comment
Share on other sites

γιασεμακι, τωρα που ειπες 5000 νομιζω πως υπαρχει και κατωτερο ποσο εκκαθαριστικου, καποια κοπελα ειχε το θεμα περσι. αν εχεις κατω απο το κατωτερο παλι δε μπορεις να κανεις αιτηση νομιζω. ας πει καποιος που ξερει γι αυτο!!!!!

Link to comment
Share on other sites

γιασεμακι, τωρα που ειπες 5000 νομιζω πως υπαρχει και κατωτερο ποσο εκκαθαριστικου, καποια κοπελα ειχε το θεμα περσι. αν εχεις κατω απο το κατωτερο παλι δε μπορεις να κανεις αιτηση νομιζω. ας πει καποιος που ξερει γι αυτο!!!!!

δεν υπαρχει κατωτατο οριο. αν υπηρχε θα το ανεφεραν οπως και το ανωτατο οριο. αυτο που εκαναν περσι ηταν για κατω των 6000 ευρω εκκαθαριστικα τα υπολογιζαν ολα σαν 6000. κι ας ειχες εσυ 1000 ευρω εισοδηματα....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

α μπραβο να γιαυτο ειπα κατι παιζοταν αλλα δε θυμομουν τι...χαζομαρα νομιζα :P οποτε και η γιασεμακι θα πρεπει να υπολογισει αλλιως τα μορια της βαση του κατωτερου της εεταα κ οχι αυτα που δηλωσε!

Link to comment
Share on other sites

δε ξερεις τι μπορει ο καθενας να εχει την εκαστοτε στιγμη ,,,,γιατι να θεωρειτε το χαμηλο εισοδημα κατευθειαν υποπτο δε μπορω να το καταλαβω,,,,,,

δεν θελω να σε στεναχωρησω αλλα ξερω πολλους που δεν δηλωνουν τα εισοδηματα τους ολα. βασικα δεν δηλωνουν ουτε τα μισα! για μενα το χαμηλο εισοδημα δεν ειναι υποπτο. υποπτο ειναι οταν βλεπω αυτους με το χαμηλο εισοδημα να φευγουν διακοπες, διημερες αποδρασεις, να αγοραζουν νεο αυτοκινητο, να ειναι ντυμενοι μονο με επωνυμα ρουχα κι αλλα τετοια. και ξερω παρα πολλους.....

το κορυφαιο ειναι πως μια απο αυτες με το χαμηλο εισοδημα μου εκανε παραπονο σημερα οτι μια γνωστη της θα κανει αιτηση μεσω εσπα για την κορη της ενω μπορει η δουλεια της να καλυψει μηνιαια 300 ευρω σε παιδικο. θα μας φανε την θεση λεει ετσι...... :shock:

Link to comment
Share on other sites

α μπραβο να γιαυτο ειπα κατι παιζοταν αλλα δε θυμομουν τι...χαζομαρα νομιζα :P οποτε και η γιασεμακι θα πρεπει να υπολογισει αλλιως τα μορια της βαση του κατωτερου της εεταα κ οχι αυτα που δηλωσε!

η αληθεια ειναι οτι δεν ξερουμε πως θα τα υπολογισουν φετος ουτε εχουν πει κατι σχετικο. βεβαια αν θυμαμαι καλα και περσι δεν ειχαν βγαλει σχετικη ανακοινωση. ειναι βεβαια σημαντικο να ξερεις αν θα υπολογισεις 6000 ή 1500...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και πάλι!!!! Και εγώ εδώ άλλη μια χρoνιά με την αγωνία αν έχω σωστά τα χαρτιά, αν συμπληρώσω και πότε την αίτηση… αν θα τη δώσω στην ώρα της και αν τελικά μας πάρουν…

Εχτες το πρωί με το μωρό στο μάρσιπο πήγα σε όλες τις υπηρεσίες… Δήμο, ΙΚΑ, ΚΕΠ κτλ… Μου ήρθαν και τα χαρτιά από την εργασία μου και μένουν το εκκαθαριστικό του συζύγου και το χαρτί του από τον Οαεδ ότι είναι μακροχρόνια άνεργος που αν κατάλαβα καλά θα πρέπει να το βγάλει την ίδια μέρα που θα καταθέσουμε την αίτηση…

Έχω μερικές απορίες και θα ήθελα όποιος/α γνωρίζει και δε του είναι δύσκολο να μου απαντήσει… Συγνώμη αν έχουν απαντηθεί αλλά το λάπτοπ είναι πάρα πολύ μικρό και με σύνδεση για κλάματα και δεν είναι εύκολο να διαβάσω όλες τις προηγούμενες σελίδες…

Η πρόσκληση γράφει : Βεβαίωση εργοδότη, από την οποία να προκύπτει η συνέχιση της απασχόλησης, καθώς και το είδος απασχόλησης (πλήρης ή μερική απασχόληση, αορίστου ή ορισμένου χρόνου) στη θέση εξαρτημένης εργασίας που η ενδιαφερόμενη κατέχει, μέχρι την καταληκτική ημερομηνία υποβολής Αιτήσεων συμμετοχής της παρούσας Πρόσκλησης

Μου έστειλαν το χαρτί από τα γραφεία τα οποία είναι στην Αθήνα και για ημερομηνία έχουν βάλει 13/7/2011. Εάν εγώ κάνω την αίτηση στις 16 θα έχω πρόβλημα??

Ένα δεύτερο : Το Νοέμβριο του 2011 γέννησα το δεύτερο παιδάκι μου.. ξέρετε αν θα πρέπει να προσκομίσω κάποιο χαρτί από τον ΟΑΕΔ ή κάτι άλλο?? Δε βρήκα κάτι σχετικό στη πρόσκληση. Λογικά αυτό θα με απασχολήσει στου επόμενου χρόνου την αίτηση (Λέμε τώρα…. Αν υφίσταται του χρόνου το ΕΣΠΑ)

Και ένα τρίτον : Ο σύζυγος κάνει φορολογική δήλωση μέσω ιντερνετ και το εκκαθαριστικό είναι μια απλή φωτοτυπία. Αυτό αρκεί ή θα πρέπει την φωτοτυπία να την κάνουμε κάτι… (Δε θυμάμαι καθόλου τι κάναμε πέρσι…)


5MwRp3.png6g2Ip3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και πάλι!!!! Και εγώ εδώ άλλη μια χρoνιά με την αγωνία αν έχω σωστά τα χαρτιά, αν συμπληρώσω και πότε την αίτηση… αν θα τη δώσω στην ώρα της και αν τελικά μας πάρουν…

Εχτες το πρωί με το μωρό στο μάρσιπο πήγα σε όλες τις υπηρεσίες… Δήμο, ΙΚΑ, ΚΕΠ κτλ… Μου ήρθαν και τα χαρτιά από την εργασία μου και μένουν το εκκαθαριστικό του συζύγου και το χαρτί του από τον Οαεδ ότι είναι μακροχρόνια άνεργος που αν κατάλαβα καλά θα πρέπει να το βγάλει την ίδια μέρα που θα καταθέσουμε την αίτηση…

Έχω μερικές απορίες και θα ήθελα όποιος/α γνωρίζει και δε του είναι δύσκολο να μου απαντήσει… Συγνώμη αν έχουν απαντηθεί αλλά το λάπτοπ είναι πάρα πολύ μικρό και με σύνδεση για κλάματα και δεν είναι εύκολο να διαβάσω όλες τις προηγούμενες σελίδες…

Η πρόσκληση γράφει : Βεβαίωση εργοδότη, από την οποία να προκύπτει η συνέχιση της απασχόλησης, καθώς και το είδος απασχόλησης (πλήρης ή μερική απασχόληση, αορίστου ή ορισμένου χρόνου) στη θέση εξαρτημένης εργασίας που η ενδιαφερόμενη κατέχει, μέχρι την καταληκτική ημερομηνία υποβολής Αιτήσεων συμμετοχής της παρούσας Πρόσκλησης

Μου έστειλαν το χαρτί από τα γραφεία τα οποία είναι στην Αθήνα και για ημερομηνία έχουν βάλει 13/7/2011. Εάν εγώ κάνω την αίτηση στις 16 θα έχω πρόβλημα??

Ένα δεύτερο : Το Νοέμβριο του 2011 γέννησα το δεύτερο παιδάκι μου.. ξέρετε αν θα πρέπει να προσκομίσω κάποιο χαρτί από τον ΟΑΕΔ ή κάτι άλλο?? Δε βρήκα κάτι σχετικό στη πρόσκληση. Λογικά αυτό θα με απασχολήσει στου επόμενου χρόνου την αίτηση (Λέμε τώρα…. Αν υφίσταται του χρόνου το ΕΣΠΑ)

Και ένα τρίτον : Ο σύζυγος κάνει φορολογική δήλωση μέσω ιντερνετ και το εκκαθαριστικό είναι μια απλή φωτοτυπία. Αυτό αρκεί ή θα πρέπει την φωτοτυπία να την κάνουμε κάτι… (Δε θυμάμαι καθόλου τι κάναμε πέρσι…)

λοιπον

για την βεβαιωση εργοδοτη πρεπει να βαλεις 23/7/12 γιατι αυτη ειναι η καταληκτικη ημερομηνια.

για το δευτερο παιδακι δεν κανεις κατι αλλο. θα φανει απο το πιστοποιητικο οικογενειακης καταστασης οτι εχεις 2 παιδια και λυπαμαι αλλα το εσπα ειναι μεχρι και φετος. μακαρι να βγει κατι αντιστοιχο και του χρονου αλλα δεν το βλεπω

και τελος για το εκκαθαριστικο...και εμεις μεσω ιντερνετ την κανουμε και θα δωσω φωτοτυπια. ετσι εκανα και περσι και δεν ειχα θεμα.

αυτα. ελπιζω να βοηθησα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


λοιπον

για την βεβαιωση εργοδοτη πρεπει να βαλεις 23/7/12 γιατι αυτη ειναι η καταληκτικη ημερομηνια.

για το δευτερο παιδακι δεν κανεις κατι αλλο. θα φανει απο το πιστοποιητικο οικογενειακης καταστασης οτι εχεις 2 παιδια και λυπαμαι αλλα το εσπα ειναι μεχρι και φετος. μακαρι να βγει κατι αντιστοιχο και του χρονου αλλα δεν το βλεπω

και τελος για το εκκαθαριστικο...και εμεις μεσω ιντερνετ την κανουμε και θα δωσω φωτοτυπια. ετσι εκανα και περσι και δεν ειχα θεμα.

αυτα. ελπιζω να βοηθησα

Ναι σε ευχαριστώ!!! Με βοήθησες πάρα πολύ!!!


5MwRp3.png6g2Ip3.png
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή της λες ότι ο εργοδότης πρέπει να υπογράψει βεβαίωση που πάνω έχει ημερομηνία 10 μέρες μετά;

Το "καταληκτική ημερομηνία" αναφέρεται στο κείμενο της βεβαίωσης, όχι στην ημερομηνία που εκδόθηκε. Μια χαρά είναι το 13/7 για τη βεβαίωση...

Επίσης, ζητάνε επικυρωμένα ΟΛΑ τα αντίγραφα. Πρέπει να επικυρωθεί η φωτοτυπία. Αλλά γιατί μιλάμε για φωτοτυπία; Ζητάνε το περυσινό εκκαθαριστικό το οποίο ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να μη το έχετε λάβει ταχυδρομικώς απ την εφορία...


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Ναι σε ευχαριστώ!!! Με βοήθησες πάρα πολύ!!!
Δηλαδή της λες ότι ο εργοδότης πρέπει να υπογράψει βεβαίωση που πάνω έχει ημερομηνία 10 μέρες μετά;

Μάλιστα...

Επίσης, ζητάνε επικυρωμένα ΟΛΑ τα αντίγραφα. Πρέπει να επικυρωθεί η φωτοτυπία. Αλλά γιατί μιλάμε για φωτοτυπία; Ζητάνε το περυσινό εκκαθαριστικό το οποίο ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να μη το έχετε λάβει ταχυδρομικώς απ την εφορία...

Για αυτό θα ξαναπώ.......προσέχετε καλά τι σας λένε. Μην βασίζεστε σε ξένους.

Αυτό που λεει η Χριμαρία δεν ευσταθεί γιατί δεν γίνεται να το κάνει ο εργοδότης , ο εργοδότης μπορεί να δηλώσει ημερομηνία έως την ίδια που γράφει την βεβαίωση κ να πει ότι είσαι αορίστου κτλπ. Δηλαδή να πει η ταδε μαρία εργάζεται εως κ σήμερα πχ 12 ιουλιού το 2012 με συμβαση αορίστου χρόνου κτλ κτλ

Εαν θες να λεει 23/7 τότε πάρε την βεβαίωση τελευταία μέρα.

Μην απαντάτε αν δεν γνωρίζετε κάτι.

Η προκήρυξη λέει πρέπει έως κ την καταληκτική ημερομηνία υποβολής αιτήσεων να βρίσκεσαι σε θέση εργαζόμενης.

 Εάν η ενδιαφερόμενη είναι μισθωτή, απαιτείται:

 Βεβαίωση εργοδότη, από την οποία να προκύπτει η συνέχιση της απασχόλησης, καθώς και το είδος απασχόλησης (πλήρης ή μερική απασχόληση, αορίστου ή ορισμένου χρόνου) στη θέση εξαρτημένης εργασίας που η ενδιαφερόμενη κατέχει, μέχρι την καταληκτική ημερομηνία υποβολής Αιτήσεων συμμετοχής της παρούσας Πρόσκλησης

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή της λες ότι ο εργοδότης πρέπει να υπογράψει βεβαίωση που πάνω έχει ημερομηνία 10 μέρες μετά;

Το "καταληκτική ημερομηνία" αναφέρεται στο κείμενο της βεβαίωσης, όχι στην ημερομηνία που εκδόθηκε. Μια χαρά είναι το 13/7 για τη βεβαίωση...

Επίσης, ζητάνε επικυρωμένα ΟΛΑ τα αντίγραφα. Πρέπει να επικυρωθεί η φωτοτυπία. Αλλά γιατί μιλάμε για φωτοτυπία; Ζητάνε το περυσινό εκκαθαριστικό το οποίο ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να μη το έχετε λάβει ταχυδρομικώς απ την εφορία...

Και εγώ αυτό σκεφτόμουν… αλλά πάντα υπάρχει το άγχος μήπως σε ακυρώσουν για μια λεπτομέρεια… Λογικά και η λογίστρια που μου το έστειλε αυτό είχε στο νου της…

Δηλαδή δε πειράζει που γράφει 13/7/2012 ε??


5MwRp3.png6g2Ip3.png
Link to comment
Share on other sites

Άγχος έχουμε όλες... Αλλά σκέψου ας πούμε να τα ψειρίζουν τόσο ώστε να δούνε ότι η αίτησή σου πρωτοκολλήθηκε πχ 19/7 και ο εργοδότης σου έχει υπογράψει στις 23/7

Η ημερομηνία θεωρώ πως είναι σωστή. Και η δικιά μου αλλά και μιας φίλης έτσι είναι...


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...