Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Mία Νέα Αρχή... στην Γερμανία;;;


Recommended Posts

GRIECHISCHES LYZEUM HANNOVER

BONIFATIUSPLATZ 15, LIST

30161 HANNOVER , NIEDERSACHSEN

Telefon : 0511623249

GEO : 52.388914 , 9.744142

www.rhs-hannover.de

Αυτο ειναι για πιοοοοοο μεταααα!!Αχ τυχερη σε ζηλευω που θα πας με τον ανδρα σου...εμεις θα ειμαστε χωρια για 8-9 μηνες και μετα θα παμε και εμεις με την μπεμπα.


K9KBp3.png

glitterfy1081729554D32.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 687
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

θα σου στειλω και τις σελιδες...

http://home.arcor.de/hellas-web/ellinika_sxoleia.html

http://web2.cylex.de/firma-home/griechisches-lyzeum-hannover-5618362.html

http://home.meinestadt.de/hannover

Εδω στην τελευταια σελιδα μπορεις να βρεις πολλααααα πολλααααα πραγματα για την πολη που θα πας!!!


K9KBp3.png

glitterfy1081729554D32.gif

Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι να περάσουν γρήγορα οι μήνες και να είσαι δίπλα στον άντρα σου, η ενωμένη οικογένεια είναι το παν. Σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις, χωρίς την βοήθεια σου δύσκολα θα έβρισκα άκρη μέσω internet :) Μήπως γνωρίζεις τι γίνετε με τις μεταγραφές? Έχω αγχωθεί πολύ με αυτό το θέμα και γενικά με τα ζητήματα του σχολείου.


Cs31p3.png

5fcnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι να περάσουν γρήγορα οι μήνες και να είσαι δίπλα στον άντρα σου, η ενωμένη οικογένεια είναι το παν. Σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις, χωρίς την βοήθεια σου δύσκολα θα έβρισκα άκρη μέσω internet :) Μήπως γνωρίζεις τι γίνετε με τις μεταγραφές? Έχω αγχωθεί πολύ με αυτό το θέμα και γενικά με τα ζητήματα του σχολείου.

Μπα...αυτα πρεπει να στο απαντησει μια κοπελα που ειναι εκει και που εχει παιδακια.Η Ολυμπια και η Δημητρα θα μπορουσε φανταζομαι να σε βοηθησει ( εμενα με βοηθησε παρα πολυ ) αλλα εχει χαθει τελευταια...


K9KBp3.png

glitterfy1081729554D32.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπα...αυτα πρεπει να στο απαντησει μια κοπελα που ειναι εκει και που εχει παιδακια.Η Ολυμπια και η Δημητρα θα μπορουσε φανταζομαι να σε βοηθησει ( εμενα με βοηθησε παρα πολυ ) αλλα εχει χαθει τελευταια...

Εγω δυστυχως δεν μπορω να βοηθησω.

Ο γιος μου πηγε σε Γερμανικο παιδικο και τωρα παει σε Γερμανικο σχολειο!

Θα κοιταξω απο καμια γνωστη να μαθω τι παιζει με τα Ελληνικα!!!!


rFQep1.pngcS9Bp1.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αληθεια γιατι να την στειλεις σε ελληνικο σχολειο?Μαλλον θα χασει μια χρονια μονο...τα ελληνικα θα τα μαθουν ετσι και αλλιως απο εσας τα μικρα...εκτος αν πηγαινετε για 3-4 χρονια οποτε δεν αξιζει το Γερμανικο.Εγω παντως σε Γερμανικο θα την στειλω.Μετααααα ομως γιατι τωρα ειναι νινακι ακομα


K9KBp3.png

glitterfy1081729554D32.gif

Link to comment
Share on other sites

Εμείς τώρα μαθαίνουμε Γερμανικά μέσω ενός αυτοδίδακτου συστήματος της linguaphone, ως αρχάρια λοιπόν στην γλώσσα έχω την ανησυχία του πως θα βοηθάω την μικρή στο Γερμανικό σχολείο.. επίσης πως θα συνεννοείται η μικρή μόνη της στο σχολείο? Γι αυτό θέλω να πάει στο Ελληνικό για να προσαρμοστεί καλύτερα και να μάθει την Γερμανική γλώσσα. Στην ουσία έχω πελαγώσει με το θέμα, δεν ξέρω τι να αποφασίσω με τα σχολεία κτλ..:-(


Cs31p3.png

5fcnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμείς τώρα μαθαίνουμε Γερμανικά μέσω ενός αυτοδίδακτου συστήματος της linguaphone, ως αρχάρια λοιπόν στην γλώσσα έχω την ανησυχία του πως θα βοηθάω την μικρή στο Γερμανικό σχολείο.. επίσης πως θα συνεννοείται η μικρή μόνη της στο σχολείο? Γι αυτό θέλω να πάει στο Ελληνικό για να προσαρμοστεί καλύτερα και να μάθει την Γερμανική γλώσσα. Στην ουσία έχω πελαγώσει με το θέμα, δεν ξέρω τι να αποφασίσω με τα σχολεία κτλ..:-(

Ελα ελα δεν θελω πανικους!!!:P:pΚαταρχην η μικρη σου θα τα μαθει αμεσως τα Γερμανικα εκει...τα μικρα μαθαινουν πιο Γρηγορα...και οταν πας εκει καλο θα ειναι να αρχισεις και εσυ μαθηματα...και απο την αλλη αν καθεσε καθε μερα μαζι της θα τα μαθεις και εσυ...Απο την αλλη ξερω ατομα που εχουν παει μονο σε ελληνικο σχολειο εκει και τωρα ειναι στο πανεπιστημιο εδω στην Θεσσαλονικη...μπορεις να την στειλεις σε ελληνικο σχολειο αλλα μαλλον θα αργησει ετσι να μαθει τα γερμανικα...γνωμη μου...αλλα μαλλον στην περιπτωση σας το καλυτερο γιατι δεν σκεφτηκα οτι ηδη μιλαει ελληνικα...εγω σκεφτηκα απο εμενα και στο προτεινα που οταν παμε θα ειναι 1 ετους...


K9KBp3.png

glitterfy1081729554D32.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

στην ουσία θέλω πολύ η μικρή να πάει σε Γερμανικό σχολείο αλλά με φοβίζει ότι δεν ξέρει καθόλου την γλώσσα καθώς και ποια θα είναι η αντιμετώπιση από τα άλλα παιδάκια, το πως θα συνεννοείται κτλ. Υπάρχει κάποια βοήθεια για παιδάκια που δεν γνωρίζουν την γλώσσα? Δεν νομίζω ότι θα γυρίσουμε ξανά στην Ελλάδα ώστε να πάνε σε πανεπιστήμιο εδώ.


Cs31p3.png

5fcnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα.Μπορεις να την στειλεις αρχικα σε ελληνικο και μετα μολις μαθει την γλωσσα και μολις αλλαξει σχολειο τοτε την πας σε γερμανικο...λογικα θα γινεται...Τωρα αν δεν κανω λαθος...οταν θα ειναι 10 χρονων θα παει σε αλλο σχολειο...κατι τετοια μου ελεγε η θεια...αναλογα με το τι βαθμους θα βγαλει η μικρη θα διαλεξουν και σχολειο αλλα να μην σου πω και ψεμματα...και εμεις λεμε να μην ξαναγυρισουμε...εχει βρει εκει δουλεια ο ανδρας σου?Για πες μας λεπτομερειες??


K9KBp3.png

glitterfy1081729554D32.gif

Link to comment
Share on other sites

Ολυμπια, γιατι πληρωνεις για το σχολειο του γιου σου; Ιδιωτικο ειναι ή πληρωνεις και στα δημοσια οπως στην Αυστραλια;

Οχι δεν ειναι ιδιωτικο!!!!

Ειναι δημοσιο.....εδω πληρωνεις παιδικο σταθμο και σχολειο!!!!!

To ποσο που θα πληρωνεις καθε μηνα εχει να κανει με το ποσα χρηματα βγαζουν οι γονεις η οποιος απο τους δυο δουλευει τελος παντων!!!!!


rFQep1.pngcS9Bp1.png
Link to comment
Share on other sites

αααα ωραια αυτο δεν το ηξερα...ηξερα μονο για τον παιδικο...

Tο μασημεριανο φαι, το πληρωνεις σιγουρα.

Εμενα παει σε ειδικο σχολειο και τα εχει αναλαβει ολα το υπουργειο υγειας.

Εκτος απο το φαγητο που τρωει εκει...γυρω στα 50 ευρο το μηνα συν 10 για κατι εξτρα πρωινα!!!!


rFQep1.pngcS9Bp1.png
Link to comment
Share on other sites

εγω κατι βρεφικους που βρηκα ηταν περιπου 200 ευρω...στο σχολειο δηλαδη τρωνε????:shock::shock:

εδω ουτα τα κυλικεια εχουν κατι σωστο...τυροπιτες και πιτσες...εσεις πως το πηρατε αποφαση να φυγετε?Λογο οικονομικων και εσεις?


K9KBp3.png

glitterfy1081729554D32.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...