Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Mία Νέα Αρχή... στην Γερμανία;;;


Recommended Posts

Στελλινουλα πηραμε τηλ σημερα σε ενα δικηγορικο γραφειο και μας ειπε οτι μεταφραζουν τα χαρτια που θελαμε και τα πιστοποιουν...Για να τα στειλω στο υπουργειο εξωτερικων δεν θα μου παρει αιωνες να τα παρω παλι πισω?

1 εβδομαδα έκαναν σε μας και τα τότε χαρτιά για Ολλανδία που ετοιμάσαμε και τα τωρινα που στείλαμε για την τωρινη μας μετανάστευση.....

Ομως μην αψηφας την σφραγίδα της Χάγης, θα βρείς τον μπελα σου αμα ειναι κανενας π@π@ρας γερμανός που θέλει να σε τρέξει....

Απο κει και πέρα κανε ότι εσυ επιθυμεις καλό μου!


uop51syge.png

Ήρθες αγγελάκι μου και μου άλλαξες την ζωή...

Σ' αγαπώ πολύ θησαυρέ μου!!!c

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 687
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δεν τα κανει το δικηγορικο γραφειο αυτα?Που πρεπει να τα στειλω για αυτην την σφραγιδα?

Ρωτα τους αν τα κάνουν αυτα στο δικηγορικο αν θες να γλιτώσεις χρόνο, χρήμα όμως δεν θα γλιτώσεις, θα σε πετσοκόψουν....Πάρε τις πληροφοριες σου ανενοχλητη και αποφασιζεις μετά τι σε συμφέρει...

Παρόλα αυτα για σφραγίδα της Χαγης κοιτα εδω:

http://www.apdhp-dm.gov.gr/portal/index.php/cases/stamp-hague.html

στο τέλος του πίνακα!


uop51syge.png

Ήρθες αγγελάκι μου και μου άλλαξες την ζωή...

Σ' αγαπώ πολύ θησαυρέ μου!!!c

Link to comment
Share on other sites

αχ σε ευχαριστω βρε στελλινουλα...δεν ειχα ιδεα τι πρεπει να κανεις και δεν ειχα σκεφτει να ψαξω στο υπουργειο εξωτερικων, εγω εψαχνα στο προξενειο....θα παρει αυριο ο ανδρας μου να ρωτησει τι πρεπει να κανουμε.Με εσας τι εγινε τελικα?Πηρατε απαντηση?Εμας μας πηραν απο δυο εταιρειες τηλ οτι τον θελουν για συνεντευξη.Αντε να δουμε!


K9KBp3.png

glitterfy1081729554D32.gif

Link to comment
Share on other sites

αχ σε ευχαριστω βρε στελλινουλα...δεν ειχα ιδεα τι πρεπει να κανεις και δεν ειχα σκεφτει να ψαξω στο υπουργειο εξωτερικων, εγω εψαχνα στο προξενειο....θα παρει αυριο ο ανδρας μου να ρωτησει τι πρεπει να κανουμε.Με εσας τι εγινε τελικα?Πηρατε απαντηση?Εμας μας πηραν απο δυο εταιρειες τηλ οτι τον θελουν για συνεντευξη.Αντε να δουμε!

Αυριο εμεις φιλενάδα μου!!!! Αυριοοοοοοοοοοοοοοοο


uop51syge.png

Ήρθες αγγελάκι μου και μου άλλαξες την ζωή...

Σ' αγαπώ πολύ θησαυρέ μου!!!c

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

συγχαριτηρια κοριτσια!!με τις καλυτερες ευχες μου!!

stellinula εισαι και εσυ uk τωρα?ποσο σου πηραν για ολες τις μεταφρασεις μαζι?

elzu,τελικα για το λυκειο σου δινουν πραγματι 6 μηνη βεβαιωση.ο αντρας σου πανω σ'αυτο που σπουδασε εκανε αιτηση για δουλεια?ειναι στην γερμανια και απο εκει την εκανε η απο ελλαδα?δεν προλαβα να δω για τις σπουδες του,γινοταν λιγο χαμος εδω,θα το κανω ομως!

Link to comment
Share on other sites

Αυριο εμεις φιλενάδα μου!!!! Αυριοοοοοοοοοοοοοοοο

Αυριο πετατε???Τι αυριο?Ξενοικιασατε τελειωσατε με ολα απο εδω?Για πες βρε φιλεναδα λεπτομερειες?Αν ερθω να διαβασω στο αγγλικο θα μου παρει ολη μερα...εδω μονο 3-4 κοπελες ειμαστε, δεν νομιζω να εχουν προβλημα.


K9KBp3.png

glitterfy1081729554D32.gif

Link to comment
Share on other sites

συγχαριτηρια κοριτσια!!με τις καλυτερες ευχες μου!!

stellinula εισαι και εσυ uk τωρα?ποσο σου πηραν για ολες τις μεταφρασεις μαζι?

elzu,τελικα για το λυκειο σου δινουν πραγματι 6 μηνη βεβαιωση.ο αντρας σου πανω σ'αυτο που σπουδασε εκανε αιτηση για δουλεια?ειναι στην γερμανια και απο εκει την εκανε η απο ελλαδα?δεν προλαβα να δω για τις σπουδες του,γινοταν λιγο χαμος εδω,θα το κανω ομως!

Και εγω δηλαδη αυτην την 6μηνη βεβαιωση θα πρεπει καθε 6 μηνες να στελνω καποιον εδω να μου την ανανεωνει???Δηλαδη αν πιασει φωτια το σπιτι σου, θα πρεπει να τρεχω να σωσω το απολυτηριο λυκειου????Τι ειναι αυτα???Δεν νομιζω να το εχασα βεβαια αλλα απο εμενα ολα τα περιμενω...


K9KBp3.png

glitterfy1081729554D32.gif

Link to comment
Share on other sites

Και εγω δηλαδη αυτην την 6μηνη βεβαιωση θα πρεπει καθε 6 μηνες να στελνω καποιον εδω να μου την ανανεωνει???Δηλαδη αν πιασει φωτια το σπιτι σου, θα πρεπει να τρεχω να σωσω το απολυτηριο λυκειου????Τι ειναι αυτα???Δεν νομιζω να το εχασα βεβαια αλλα απο εμενα ολα τα περιμενω...

:P βλακεια το ξερω!!!σου ευχομαι να μην παρει τοσο!!πως πηγαινουν τα πραγματα για εσας?

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη,επειδη δεν καταλαβα καλα!εαν εχουμε πτυχειο πανεπιστημιου το στελνουμε στο υπουργειο εξωτερικων,και αν ειναι πιστοποιητικα γεννησεως,γαμου,ποινικα μητρωου στον απλο δικηγορο?η πρεπει ΟΛΑ τα χαρτια να φερουν την σφραγιδα της χαγης?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


!

stellinula εισαι και εσυ uk τωρα?ποσο σου πηραν για ολες τις μεταφρασεις μαζι?

Όχι δεν ειμαι ακόμα, θα είμαι εντός των ημερών...Για αρκετα έγραφα μας είχαν πάρει 120 ευρω γιατι θελαμε και αντιτυπα....Πριν 3 χρόνια ε?....

Τα τωρινα που πήγαμε (1 πιστ. γαμου, γεννησης, οικ καταστασης) κοστισαν 25 ευρω....

Αυριο πετατε???Τι αυριο?Ξενοικιασατε τελειωσατε με ολα απο εδω?Για πες βρε φιλεναδα λεπτομερειες?Αν ερθω να διαβασω στο αγγλικο θα μου παρει ολη μερα...εδω μονο 3-4 κοπελες ειμαστε, δεν νομιζω να εχουν προβλημα.

Αυριο ειναι η μεγάλη η TOP η SUPER συνεντευξη φιλενάδα!! Αν πουν το ΟΚ εκει δεν θελουμε καμια αλλη συνεντευξη τιποτα άλλο...;)

Δεν νοικιάζουμε αγάπη του μπαμπα ειναι το σπίτι, το κλεινουμε και γεια σας...

δηλαδη,επειδη δεν καταλαβα καλα!εαν εχουμε πτυχειο πανεπιστημιου το στελνουμε στο υπουργειο εξωτερικων,και αν ειναι πιστοποιητικα γεννησεως,γαμου,ποινικα μητρωου στον απλο δικηγορο?η πρεπει ΟΛΑ τα χαρτια να φερουν την σφραγιδα της χαγης?

μελυδια ΟΛΑ αυτα τα χαρτιά ΟΛΑ όσα ανεφερες ειναι δημόσια χαρτιά δημόσια έγραφα, ΟΛΑ τα δημοσια έγγραφα θέλουν σφραγιδα της Χαγης (apostille) και μετα πάει για μετάφραση στο Υπουργείο...


uop51syge.png

Ήρθες αγγελάκι μου και μου άλλαξες την ζωή...

Σ' αγαπώ πολύ θησαυρέ μου!!!c

Link to comment
Share on other sites

εχει στο υπουργειο εξωτερικων σελιδα του μεταφραστικου τμηματος και εκει εχει και τις τιμες.Εγω τα δικα μου επειδη τα βιαζομαστε θα μας παρει καπου 200 ευρω...ειναι και πολλα γιατι τελικα μπορω να βγαλω γερμανικο διαβατηριο και θα κυνηγησω εκει τα επιδοματα...


K9KBp3.png

glitterfy1081729554D32.gif

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια τι κανετε?σας ευχομαι καλη τυχη οπου και να πατε:Pθα ηθελα να ρωτησω αν ξερετε τιποτα για γερμανια,και εγω το σκεφτομαι εντονα αλλα δεν γνωριζω πολλα πραγματα,γνωριζετε για τους παιδικους σταθμους τι γινετε?η για τα χαρτια τι πρεπει να κανουμε?καλο ταξιδι σε οποια φυγει:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

αυτο κοριτσια μου ειναι το επισημο site τους

http://www2.mfa.gr/www.mfa.gr/el-GR/Services/Citizens/Interpret_Service/


uop51syge.png

Ήρθες αγγελάκι μου και μου άλλαξες την ζωή...

Σ' αγαπώ πολύ θησαυρέ μου!!!c

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...