Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Nels είπε:

      Αυτές που δεν γράφονται είναι το γονιδιακό πακέτο ελέγχου. Μόνο ενα (το MHTFR) από τα περίπου 20 γονίδια γράφεται και σε κάποια κέντρα αφορούν το ποσό αυτό από το πακέτο. Εκεί που τις έκανα πχ εγώ κόστιζε 180 ο πλήρης γονιδιακός έλεγχος και μου αφαίρεσαν τα 50 ευρώ από το MHTFR που γραφόταν μέσω ΕΟΠΠΥ. Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις θρομβοφιλιας που δικαιολογουνται μέσω ΕΟΠΠΥ και μπορείς να τις κάνεις και στο Ελενα τελείως δωρεάν (χρόνος προθρομβινης, αντιφωσφολιπιδικο κλπ) ήταν μια χαρά αλλά από τον γεννετικο βγήκε ότι είχα το γονίδιο της προθρομβινης που ευθύνεται για θρομβωσεις στην εγκυμοσύνη οπότε και έκανα αντιπηκτικες και με παρακολουθουσε και αιματολογος ανά 2-3 μήνες στην εγκυμοσύνη για να βλεπουμε αν έχει αλλάξει κάτι οπότε  να χρειάζομαι μεγαλύτερη δόση. Η αδερφή μου είχε το γονίδιο Leiden που και αυτό προκαλεί θέματα σε εγκυμοσύνη οπότε πήρε και αυτή αντιπηκτικη αγωγή σε εγκυμοσύνη με φυσική σύλληψη. Να τις κάνεις όλες τις απαραίτητες εξετασεις πριν την ετ γιατί είναι πολύτιμες οι υγιεις βλαστοκυστες, μην αφήσεις τίποτα στην τύχη.

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

Καφέ Μανούλες Απριλίου 2009


bibito

Recommended Posts

Κορίτσια που είστε χαθήκαμε.Εμείς σήμερα πήγαμε παιδίατρο,μετά απο πολλές φορές τα νέα ήταν καθησυχαστικά,επιτέλους πήρε το κανονικό βάρος για την ηλικία της,τώρα είμαστε 7,150 γρ. και ύψος 70εκ.

Άρχισε να τρώει μην φανταστείτε μεγάλες ποσότητες 100-120 γρ. τη φορά μόνο το ριζάλευρο το τρώει όλο 180γρ.

Προς το παρόν δεν μπουσουλάμε μόνο στριφογυρνάμε,αλλού τη βάζω αλλού τη βρίσκω.

Ελπίζω να ξαναβρεθούμε γιατί σας έχασα κ δεν ξέρω που να σας βρω.


qqfk.jpgnlOxp3.png

9wEc.jpgAvESp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεία σου Bibito. Ειχα μέρες να μπω και μετα είδα και την αλλαγή αλλα δεν είδα το τοπικ πουθενά και μετά είχα πολύ δουλειά αυτές τις μερες και δεν μπήκα πουθενά :-( αχ να μπουν σε μια σειρά τα πράγματα στην δουλειά για να ηρεμήσω λιγάκι.

Ωραία τα νέα σου!! :-) Χαιρομαι πραγματικά γιατί και εμείς με το βάρος, είμασετ οριακα!!

σ'αφήνω τώρα γιατί είναι αργά και μόλις που κατάφερα να κοιμήσω τα μωρά!!!

Αν είσαι facebook λογικά εκεί θα μας βρεις. Πιστεύω πως πλέον εκεί θα την βγάζουμε...φιλια


7ThY.jpg5T9fp2.png2glo.jpgUcqfp2.png

Χριστίνα - Μαμά του Θεοχάρη 1/11/07 και της Τζούλιας 17/4/2009

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...