Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

Καφε Μαρτιος 2012


ΗΛΙΑΝΝΑ 25

Recommended Posts

Γεια σας ειμαι η Ηλιαννα μαμα του μικρου Αγγελου και με το καλο περιμενω το 2παιδακι μου στις 10/3/2012 υπαρχουν αλλες μαρτιομανουλες?:tongue:Θα χαρω πολυ να τα λεμε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Kαλησπερα.Ειμαι η Αρετη,εχω τον Αργυρακο μου και περιμενουμε το αδερφακι του.ΠΗΤ συμφωνα με την περιοδο εχω 2 Απριλιου αλλα λογω προηγουμενης καισαρικης θα γεννησω πρωτα ο Θεος το Μαρτιο.


4DNsp2.png

pc2lp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!!! μπηκα μονο για να σας ευχηθω να εχετε μια πολυ καλη κ ηρεμη εγκυμοσυνη! περσυ ημουν εγω που ξεκινησα το θεμα "μαρτιος 2011", αλλα ο μικρουλης μου σχεδιασε να βγει τον φεβρουαριο! τωρα ειδα για τον μαρτιο του 2012 κ συγκινηθηκα!!

να σας πανε ολα καλα, να χαρειτε την εγκυμοσυνη σας κ να μην εχετε αγχος! απολαυστε το, ειναι απο τα πραγματα που δεν βιωνουμε συχνα! να φερετε στην αγκαλια σας γερα κ καλοτυχα μωρα! με το καλο!!!!!!!

φιλια σε ολες!

μαρια κ ο μικρος Παναγιωτης!!


Ζήτησα από το Θεό να μου δώσει δύναμη κaι Αυτός μου έδωσε δυσκολίες να τις ξεπεράσω.

Του ζήτησα σοφία κaι Αυτός μου έδωσε προβλήματα να μάθω να λύνω.

n3I0p3.pngi5JOp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοτιτσάκια άλλη μια συγκινημένη μανούλα του Μαρτίου 2011

αχ ανατριχιάζω!!!!!

σας εύχομαι ολόψυχα να κρατήσετε με το καλό τα μωράκια σας στις αγκαλίτσες σας!!!!

να έχετε μια όμορφη και ήρεμη εγκυμοσύνη...και να απολαύσετε το υπέροχο αυτό ταξίδι με προορισμό τη μητρότητα!!!!

σνιφ..σνιφ...

χαδάκια στις κοιλίτσες σας...


Ο πρίγκιπάκος μας είναι
[url=http://lilypie.com][img]http://lb4f.lilypie.com/eWZNp2.png[/img][/url]


το μικρό μας θαυματάκι!!

[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lmtf.lilypie.com/9PDwp2.png[/IMG][/URL]


[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lmtf.lilypie.com/6YsSp2.png[/IMG][/URL]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια καλησπερα να σας ζησουν τα μωρακια σας μανουλες μαρτιου!!!Και με το καλο στις υπολοιπες που περιμενουν..Αρετη απο αθηνα εισαι?Που θα γεννησεις?Δουλευεις?σε κατακεραυνωσα με ερωτησεις η περιεργη ε???

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα.οχι δεν ειμαι απο Αθηνα αλλα απο Πρεβεζα και θα γεννησεω πρωτα ο Θεος στο μητερα στην Αρτα.Απο δουλεια ειμαι στο περιμενε γιατι ειμαι καθηγητρια αγγλικων ,οχι μονιμη και περιμενω να βγουν αναπληρωτες.Εσυ για πες μου,βλεπω ειναι μικρουλι ακομη το πρωτο σου μωρακι.φυλο εχετε δει?


4DNsp2.png

pc2lp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλή σας ημέρα,

επιτέλους βρήκα το θεματάκι που έψαχνα!

Είμαι καινούργιο μέλος του forum και δυσκολεύτηκα λίγο να σας βρω.

Είμαι η Χρύσα και περιμένω πρώτα ο Θεός το πρώτο μου μωράκι στις 11/03/2012!

Εύχομαι όλα να πάνε καλά για όλες μας!Να χαίρεστε τα παιδάκια σας.:D


tb4xp3.png

5qRWp3.pngsBqPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας κορίτσια,

θα χαρώ πολύ να τα λέμε.Τώρα που σας βρήκα θα μπαίνω όποτε μπορώ να μαθαίνω τα νέα σας και να σας λέω τα δικά μου.

aretim είδα πιο κάτω πως είσα απο την Πρέβεζα.Εγώ είμαι απο Θεσσαλονίκη.

Ήθελα να ρωτήσω εσας τις δευτερομανούλες αν η κοιλίτσα σας έχει φουσκώσει..Εμένα η δικιά μου απο την αρχή έχει μεγαλώσει αρκετά κ όσο πάει φουσκώνει κ άλλο.Με την γιατρό μου που μίλησα μου είπε πως συμβαίνει αυτό όταν είναι η δεύτερη ή η τρίτη εγκυμοσύνη.Φαίνομαι σαν να είμαι στον 6ο!!Δεν με απασχολεί καθόλου όμως,μόνο να είναι καλά το μωράκι μου θέλω..Απλά ρωτάω για να δω αν ισχύει..;)

Αυτά προς το παρόν,να μην σας ζαλίσω με τα δικά μου,θα περιμένω νέα σας.

Φιλιά


tb4xp3.png

5qRWp3.pngsBqPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα.Και εμενα η κοιλιτσα μου εχει φουσκωσει αν και στην πρωτη εγκυμοσυνη φαινοταν περισσοτερο.Τωρα ομως λογω του ζαχαρου κανω απο τωρα διατροφη και ετσι εχω χασει κνα δυο κιλα και για αυτο δεν φαινεται οπως στην πρωτη.Στην πρωτη ειχα τετοια κοιλια που ολοι με ρωτουσαν αν ειχα διδυμα


4DNsp2.png

pc2lp2.png

Link to comment
Share on other sites

Για αρκετή ώρα δεν μπορούσα να συνδεθώ,ευτυχώς τα κατάφερα!!

Κ εμένα τώρα όλοι αυτό με ρωτάνε..Κάνεις διατροφή ε?Κ εγώ το σκέφτομαι να πάω σε ένα διατροφολόγο.Έχω ήδη πάρει 4 κιλά.

μια ζωή κάνω διατροφή κ δίαιτες.Πριν απο 6 χρόνια κατάφερα να χάσω σχεδόν 20 κιλά κ αν εξαιρέσεις τις περιόδους απο τις εγκυμοσύνες διατηρήθηκα τόσα χρόνια πάνω κατω στα ιδια επίπεδα.Είχα βγαλει όμως απο την διατροφή μου κάποια πράγματα ή δεν τα έτρωγα τόσο συχνά όπως για παράδειγμα το τυρί (φέτα),δεν έτρωγα συχνά γιατί παχαίνει,τώρα όμως λογω του ότι δεν πίνω κ καθόλου γάλα τρώω κάθε μέρα απο λίγο..κ κάποια άλλα τρόφιμα ή φαγητά.Στην αρχή με τις αναγούλες είχα τρομερή όρεξη (ανάποδος άνθρωπος) κ έτρωγα συνέχεια,τώρα ευτυχώς έχω ηρεμήσει..χαχα

θα ήθελα να έχω ένα πλάνο να ξέρω τί περίπου μπορώ να τρώω,κυρίως πια είναι τα βασικά που πρεπει να τρώω κ να το ακουλουθώ.


tb4xp3.png

5qRWp3.pngsBqPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Eμενα με το ζαχαρο και τη συγκεκριμενη διαιτα μου εχουν λειψει καποια πραγματα οπως τα γλυκα μιας και τρελαινομαι.Το θετικο ειναι οτι δεν θα παρω πολλα κιλα και θα τα χασω πιο γρηγορα.Στο μικρο ειχα παρει 12 και σε ενα μηνα ειχαν φυγει.Αυχενικη να φανταστω εχεις κανει.Φυλο εμαθες?Εγω οχι ακομη


4DNsp2.png

pc2lp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα aretim,

αυχενική έκανα πριν απο 2 εβδομάδες κ ευτυχώς όλα ήταν καλά.Είχα μεγάλο άγχος.Αφού τελείωσε η γιατρός τις μετρήσεις την ρώτησα για το φύλο και μου είπε πως το είδε αλλά έχει σαν πολιτική να μην το λέει τόσο νωρίς γιατί έχουν δεί πολλά τα μάτια της.Η αλήθεια είναι ότι αυτη την στιγμή δεν με ενδιαφέρει κ τόσο πολύ γι αυτο κ δεν επεμεινα,το μόνο που θέλω είναι να είναι καλά.

Θα μπορούσες να μου πεις τί τρώς περίπου την ημέρα για να βγάλω κ εγώ κανένα πλάνο?Γλυκό κ να μην φάω δεν με ενοχλεί,το αλμυρό ζητάω σαν τρελή!:D

Ας κάνω καμια δουλίτσα,θα επιστρέψω αργότερα..


tb4xp3.png

5qRWp3.pngsBqPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Η διαιτα που μου εχει δωσει η ενδοκρινολογος ειναι 1800 θερμιδων γιατι οπως σου ειπα εχω ζαχαρο.Το πρωι τρωω ενα τοστ με μαυρο ψωμι μετα απο κανα 2 ωρες φρουτο και το μεσημεριανο δεν πρεπει να εχει πολυ λαδι η να ειναι τσιγαριστο ουτε να τρωω ασπρο ψωμι.Για παραδειγμα μπορω να φαω μακαρονια με κιμα αλλα σε μικρη ποσοτητα,κοκκινιστο με ρυζακι,οσπρια ψαρι,πατατες ψητες με πολυ λιγο λαδι(μια κουταλιτσα) μετα το απογευμα παλι κανα φρουτο και το βραδυ μπορω να τρωω οτι και το μεσημερι αρκει να ειναι λιγο λιγοτερο.Μετα απο τα ρια βασικα γευματα μετριεμαι και αν το ζαχαρο ειναι κανονικο τοτε οκ αν εχει ανεβει αποφευγω να τρωω αυτο που μοπυ το ανεβασε.Εσυ απο τη στιγμη που δεν εχεις θεμα με το ζαχαρο δεν χρειαζεται να περιοριζεσαι τοσο πολυ.Τρωγε μικρες ποσοτητες και περισσοτερες φορες και θα εισαι μια χαρα.Εκτος απο γλυκα ουτε αλμυρα τρωω,γενικα ο,τι εχει πολλα λιπαρα αποφευγεται


4DNsp2.png

pc2lp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...