Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Καφε Μαρτιος 2012


ΗΛΙΑΝΝΑ 25

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!!!!!!

διαβασα διαβαζα και τελειωμό δεν είχατε!

χαχαχααααα

τα ειπαμε λιγο στο φεις

αλλά κανω κι ενα copy paste εδω

Εγώ αναφέρω ότι ειμαι καλά, χθες είχα μια ενόχληση όλη την ημέρα που με κουρασε πολύ (απο την μέση αριστερά περίπου μέχρι χαμηλά πάλι αριστερά, σαν τόξο), μάλλον ήταν έντερο γιατί ειχα την ιδέα να φαω δημητριακά το πρωί......

Με τον γιατρό που μίλησα (λύσσαξε ο καλός) να του τηλ το απόγευμα, εγώ δεν ήθελα) μου είπε οτι αν δεν μου περάσει μέχρι το σήμερα το πρωί να πάω, αλλιώς θα κλείσουμε ραντεβού μάλλον για αύριο για doppler μια και καλή. Χθες παρέμεινα στο σπίτι ξάπλα όπως καταλαβαίνεται.

Ευτυχώς κοιμήθηκα καλά, ξεκουράστηκα, μου πέρασε και το βασικότερο ξε-αγχωθηκα :) Είμαι στο γραφείο σήμερα πολυ χαρούμενη :)

Με μια φιλη μου που μιλησα μου ειπε οτι αυτοι οι πονοι ονομαζονται: πιεστικοι και ειναι πολύ συνηθισμένοι αφ' εξης!

για βαλίτσα μαιευτηρίου κλπ οι βετεράνες θα μας δωσουν λιστες! κατερινα ειδικά εσύ μιας κι εγω σε δημόσιο γεννάω

για τις αναλυτικές εξετάσεις που λετε κι εμενα μου τις βαζει τις περισσότερες καθε μηνα... εχω και τον θυροειηδη βλέπετε..... ευτυχώς τις κανω στο νοσοκομειο γιατί αλλιως adios salary!

οσο για τα ωραια πραγματάκια που μαζέψατε ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΑ και με το καλό να τα κατουρήσουν τα μωράκια μας (ετσι ελεγε η συγχωρεμένη η γιαγια μου!)

ευτυχώς κι εμας θα μας δώσουν πολλά, πάλι καλά γιατί no money το νεο trend γενικότερα!

Ξεκινησα κι εγω για το ΙΚΑ σημερα αλλά με προλαβαν τα νεα οτι απεργουν οι γιατροι ολη την εβδομάδα!!!!!!! Εκλεισα για δευτερα στις 8

αντε να δουμε!

αληθεια ποιος μας πλΕρωνει οσο θα ειμαστε με την αδεια του ΙΚΑ? μονο το ΙΚΑ ή κι ο εργοδότης μας; παιρνουμε κανονικά τον μισθό μας;;;

ποσο ασχετη ειμαι;;; οεο;;;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Απο δω και πέρα οι πόνοι θα ειναι συχνοι σε διαφορα σημεια του σωματος μας, μην ξεχνατε οτι μεσα μας μεγαλωνει ενα μωρό, θελει το χωρο του και αυτο.

όσο για τον μισθό που ρωτάς ειναι τα επιδοματα απο το ικα που θα παρουμε επιδομα κυοφοριας και επιδομα λοχειας. Για το βοήθημα τοκετου που παιρναμε παλαιοτερα δεν ισχυει πλεον για τα νοσοκομεια, αλλα μονο για ιδ. κλινικες, δηλαδη αυτες που γενναμε στα νοσοκομεια δεν θα το παρουμε, θα παει για την πληρωμη της νοσηλειας μας, οσες ομως γεννανε σε ιδιωτικες κλινικες θα το παρουν λεει.

Α και επισης δικαιουμαστε και 1 μισθό απο τον εργοδοτη σε περιπτωση που δεν εχουμε κανει χρηση αναρρωτικης αλλα μην θαρρεις οτι τα θυμαμαι και ολα.

Δίνει και κατι λεφτα ο ΟΑΕΔ στο 1ο μου παιδι τα ειχα παρει στο 2ο δεν τα εδιναν.

Όσο για τη βάλιτσα που θα φτιαξω σιγα σιγα θα σας ενημερωσω.

Επίσης οι εξετασεις και εμενα παντα ηταν πολλες και μηνα παρα μηνα για αντισωματα και ο λογος ειναι οτι φοβαται λογω των κιλων μου, το ζαχαρο μου ειναι μια χαρα οπως και η πιεση μου


Γιώργος 26.10.2002 Άγγελος 12.07.2007 Εμμανουέλα 02.03.2012

age.png

Link to comment
Share on other sites

Που χαθήκατε ολες οι κοπελες; Πιστευω να ειστε ολες καλα, εγω εχω μια μερα ακομα στη δουλεια και μετα ξεκινανε τα τρεχαματα με ΙΚΑ, με προετοιμασια για το νοσοκομειο, να φτιαξω τα μωρουδιακα και ολα τα σχετικά


Γιώργος 26.10.2002 Άγγελος 12.07.2007 Εμμανουέλα 02.03.2012

age.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια γεια και πάλι!!!!

περάσαμε ζόρικα την τελευταία εβδομάδα.

1. Φάγαμε γερό χαστούκι-απογοήτευση από την νταντά. Την είχαμε στα όπα όπα. Τη χρυσοπληρώναμε. Της κάναμε δώρα. Για να είναι ευχαριστημένη. Απ΄΄ο τη μεριά της όλα φαίνοταν μια χαρά: να παίζει με το Ηλεκτράκι, να του διαβάζει να του τραγουδάει. Αλλά βρε γμτ λίγο πριν τα Χριστούγεννα τρώω κάτι φλασιές. Και την περασμένη Παρασκευή βάζω βίντεο (από το πισι γιατί την κάμερα μας την έκλεψαν τον Σεπτέμβριο).

Το Ηλεκτράκι όλη μέρα παρατημένο στο χαλάκι του με τα παιχνιδάκια του στη μοναξιά του. Ούτε μια κουβέντα δεν του είπε. Ούτε να σκύψει να του πιάσει ένα παιχνιδάκι. Η κυρία όλη μέρα τηλεόραση και τηλέφωνο. Λες και δεν είχε παιδί μπροστά της αλλά κατοικίδιο. Και σε μια φάση που την προσέγγισε να παίξουνε δεν του έδωσε καμιά σημασία. Σε κάποια άλλη του έβαλε και τις φωνές.

9 το βράδυ την πήρα και της ανακοίνωσα την απόλυση.

2. 1 εβδομάδα με αγγελίες, μέσω πρακτορείου κλπ ψάχναμε για αντικαταστάτρια. Παρασκευή βρέθηκε μια πε΄ριπτωση, την είχα δοκιμαστικά το σ/κ. Αύριο για δουλειά, αφήνω πάλι κάμερα.

3. 1 εβδομάδα μας έφαγε η γρύπη. 1η εγώ, μετά το Ηλεκτράκι, τώρα ο σύζυξ.

Και η δουλειά τρέχει βρε γμτ.

Γιατί να μην είμαι ριτσ να μπορώ να κάτσω με το παιιδί μου και να μην το αφήνω με τον κάθε τυχάρπαχτο;

Γιατί να μην έχω πεθερικά ή γονείς να μπορούν να κρατήσουν το παιδί μου; (μόνο οι γονείς μου ζουν αλλά είναι 77 και 83, μένουν στην άλλη άκρη της αθήνας)

ΥΓ: 800 ευρώχ14 + ΙΚΑ δεν είναι πολλά για να βλέπει κάποιος τιβι;;;


image.php?type=sigpic&userid=27413&dateline=1319625984

Τα παιδάκια μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Καλησπερα γλυκιες μανουλες ! Σημερα πηρα χαμπαρι το "καφε" σας και ειπα να σας γνωρισω λιγο καλυτερα (αν και αργα)

Βασικα στις 2 Μαρτιου γεννησαμε το δευτερο μας αγορακι (ο πρωτος μας ειναι δυο ετων) και οπως καταλαβαινετε απο την ωρα του μηνυματος, τωρα εχουμε τους θηλασμους μας. (Τον πρωτο καταφερα να τον θηλασω μεχρι 18 μηνων)

Εχω την τυχη να μενω στη Νεα Μακρη (μετακομισα προν δυομιση χρονια λογω του γαμου) και ειναι οτι καλυτερο για τα παιδια.

Ρεα, διαβασα το μηνυμα σου και εκνευριστηκα!!! ελπιζω να βρηκες καποια καλη νταντα αυτη την φορα για το κοριτσακι σου. Δυστυχως, υπχαρχουν και αυτες οι περιπτωσεις...

Θα χαρω να τα λεμε κοριτσια! :P


5jhbau3mn.png

v0cb8riwy.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
παρουσες κι εμεισ που γεννηθηκαμε 1μαρτιου!!!!ειμαστε το τεταρτο παιδακι της μαμας και του μπαμπα!!!

Τεσσερα?????????? Να σας ζησουν Δημητρα!!! Φανταζομαι τι τρεξιμο θα ριχνεις με τοσα ζουζουνια. Τι ηλικιες εχουνε?


5jhbau3mn.png

v0cb8riwy.png

Link to comment
Share on other sites

πολυ τρεξιμο...η μικρη ειναι 1μηνα και 3εβδομαδων σχεδων μετα το χριστινακι μασ ειναι 19μηνων ο μαριοθλησ σε δυο μηνεσ κλεινει τα τεσσερα και ο χαρουλησ εκλεισε τα 6 τον ιανουαριο!!!


Ozbgp2.pngZzpop2.pngC5Onp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα!

έχω ένα μπεμπάκι που γεννληθηκε στις 2.03.12 κ ένα μεγαλύτερο που είναι 3,5χρ.

χαίρομαι που σας γνωρίζω για να μπορούμε να μοιραζόμαστε απορίες κ σκέψεις για τα μωράκια μας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 1 month later...

Τελικά στης 2/3/2012 γεννήθηκαν πολλά παιδάκια, συγκεκριμενα στο νοσοκομείο που γέννησα εκεινη την ημερα ηρθαν στο κοσμο γυρω στα 7-8 παιδια.

Να μας ζήσουν


Γιώργος 26.10.2002 Άγγελος 12.07.2007 Εμμανουέλα 02.03.2012

age.png

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...