Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 34 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Είμαι έκτη μέρα από την εμβρυομεταφορά.Δεν ξέρω να τις ξεχωρίζω αυτές τις δύο γραμμές,νομίζω πως είναι αυτή της ανιχνευσης 

      Εγώ βλέπω γραμμή πάντως..πολύ αχνή βέβαια αλλά υπάρχει. 

      Η γραμμή ανίχνευσης εμφανίζεται μετά από ώρα όχι κατευθείαν...

      Βέβαια μπορείς να κάνεις και ένα ακόμα αύριο ή μεθαύριο για σιγουριά.

μετανάστευση (πρακτικά θέματα &απορίες)


Recommended Posts

Ελεν για πες... πώς είναι στο Dubai? Όχι μόνο από πλευράς σχολείων αλλά γενικώς. Είναι όπως τα περίμενες; Το σπίτι; Έχει πισίνα; Μπαλκόνι; Πεςςςςςς! :)


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 47
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

:Dγειά σου Biggiiiiii ! λοιπόοοοοοον όταν έφυγα απο Ελλάδα είχα πατήσει ένα γενικό διακόπτη , δέν περίμενα κάτι , δε σκεφτόμουν.

μπορώ να πώ οτι έχω συνηθίσει πια εδώ, και μου αρέσει! άν δεν είχε τέτοια κίνηση σε μερικούς δρόμους και τέτοια ζέστη ( τώρα που γράφω έχει 36 και΄είναι 12 μεσημέρι..) θα ήταν ιδανικά.

Έχει απίστευτα μέρη που πάς και μένεις παγωτό.. τα παιδιά μου το έχουν ευχαριστηθεί( και εγώ δλδ) ωραίες θάλασσες, φθηνά πράγματα.

κάτι που με στεναχωρεί είναι οτι δεν έχω καταφέρει να βρεθώ με κάποια Ελληνίδα μαμά , μένουν πιο μακριά, η σε ΄΄αλλα εμιράτα, δεν έχουν παιδιά οι περισσότεροι, και εγώ να κουβαλιέμαι για καφέ με τρία είναι λιγάκι δύσκολο..

απο την άλλη εδώ αυτές με τις μπούρκες και τις μαν΄τηλες έιναι λίγο κάπως... ΄δε τους μιλάς εύκολα..

το σπίτι ευτυχώς δεν είναι τόσο ψηλά ! μένουμε στο 19( + 5 ορόφους γκαράζ πάνω απο τη ρεσεψιόν) απο 30..

έχει πισίνα εσωτερική , και γυμναστήριο στο roof πολύ ωραία σχεδόν καινούργια! δεν έχω καταφέρει να πάω όμως...... δε προλαβαίνω λέμε!

μπαλκόνι γιόκ... ντέν έχει.. καλό για τα παιδιά ( δεν έχουν πέσει και λίγα) κακό για μένα που καπνίζω... οι τοίχοι είναι όλοι τζαμαρία και ανόιγουν τα επάνω κομμάτια.. και καπνίζω σαν τη κακομοίρα:oops: τεσπα άλλωστε αυτό το σπίτι μας έδωσαν , άν πάνε καλύτερα τα πράγματα θα πάμε σε μονοκατοικία , θα δούμε .

θα ξαναμπώ το απογευμα - βραδάκι να γράψω κάποια πράγματα σχετικά με το ταξίδι και τη μετακόμιση!!

φιλιά!:D

Link to comment
Share on other sites

a επίσης το κάθε δωμάτιο έχει και μπάνιο.. δλδ έχουμε 2 κρεβατοκάμαρες μεγάλες με 2 μπάνια και ένα wc.. έτσι για να καθαρίζουμε λίγο περισσότερο.. και όταν έχει αμμοθύελλες είμαι με ένα πανί ανα χέρι...

πίκρα.. το πήρα απόφαση και αυτό!!

και τα σκουπίδια δε βγαίνεις απο τον ουρανοξύστη σε κάθε όροφο έχει ένα δωμάτιο που μπάινεις μέσα και τα πετάς σε ένα πως να το πω.. μέσα σε ένα καπάκι που ανοίγει και φτάνουν αεροπορικώς κάτω σε ένα κεντρικό:D

καλό αυτό!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τα σκουπίδια το έχουν και στην Αμερική στις μεγάλες πολυκατοικίες, είναι πολύ βολικό! Άλλες φίλες έχεις κάνει; Τρία παιδιά έχετε αν κατάλαβα; Βολεύεστε με δύο κρεβατοκάμαρες μόνο; Μπαλκόνι καλύτερα που δεν έχει... συνέχεια θα καθάριζες!! Άσε που όταν πιάσουν οι ζέστες δεν θα μπορείτε να κάτσετε έξω έτσι κι αλλιώς. Από διασκέδαση τι λέει; Εκτός από εμπορικά κέντρα και ξενοδοχεία, υπάρχει κάτι άλλο; Μπάνια στη θάλασσα έχετε κάνει; Πώς είναι; Ρηχά, βαθιά, καθαρά; Κάνουν μπάνιο με μαγιώ ή ντυμένοι;

Α και κάτι άλλο. Μου έχουν πει ότι τα σπίτια έχουν μέσα πολλές κακοτεχνίες. Αληθεύει;

Το Πάσχα θα γιορτάσετε; Έχει εκκλησίες ή μόνο τζαμιά;


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

γειά σου georgina! εγώ ξέρω να σου πώ για ντουμπάι μόνο σε άλλες χώρες δεν έχω ιδέα, άν η χώρα που διαλέξεις να πάς έχει ελληνικό κανονικό σχολείο ( όχι μια φορά την εβδομάδα όπως εδώ π.χ. σαν φροντιστήριο ) έχει καλώς αλλιώς βλέπεις και κινήσε αναλόγως.

εγώ τα έγραψα σε αγγλικό σχολείο , τη μεγάλη μου ( 5 ) την δεχτήκανε με τη προυπόθεση να μάθει να επικοινωνεί μέχρι σεπτέμβρη που θα αρχίσει στο kg2 (νήπιο ) μέσα σε μία εβδομάδα έχει μάθει το τραγουδάκι της άλφα βήτα φαντάσου , αλλά γενικά είναι λίγο στρεσογόνο να μάθει το παιδί μια ξένη γλώσσα ( όχι σαν δευτερη αλλά σαν μητρική..) και να ακούει ακαταλαβίστικα!! γενικά αυτό που λένε ισχύει έιναι σφουγγάρια ...

Επιλέγεις με βάση τα δικά σου κριτήρια , και φυσικά μέσα απο κάποιον που ήδη μένει εκέι να ακούσεις απόψεις και μετά αποφασίζεις.φυσικά και η επαφή που θα έχειις με το σχολείο.. για ιδιωτικά μιλάω έτσι ..\

αυτά προς το παρών !! έιναι λίγο αγχος το σχολείο σε αυτές τις περιπτώσεις..

elen ευχαριστώ για την απάντηση...

Εύχομαι ότι καλύτερο στη νέα σας ζωή...

Εκεί που είναι να πάμε... ΔΕΝ υπάρχει ελληνικό σχολείο... είναι τα τοπικά και τα international... τα παιδιά μου είναι μικρά 3+ ο μεγάλος και 18 μηνών η μικρή οπότε κοιτάω για kindergarten μόνο... αλλά και πάλι έχω αγχωθεί... όταν υπάρχουν παιδιά είναι λίγο μανίκι η υπόθεση...

Εσύ δουλεύεις ή σκοπεύεις να δουλέψεις στο Dubai;

Ρωτάω γιατί εγώ εξετάζω το ενδεχόμενο να δουλέψω στο εξωτερικό... ότι και αν σημαίνει αυτό... γενικότερα κοιτάζω - ψάχνω και προβληματίζομαι... οπότε πάσα συμβουλή δεκτή.


beSZp2.pngdsR5p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αυτό με τα σκουπίδια το έχουν και στην Αμερική στις μεγάλες πολυκατοικίες, είναι πολύ βολικό! Άλλες φίλες έχεις κάνει; Τρία παιδιά έχετε αν κατάλαβα; Βολεύεστε με δύο κρεβατοκάμαρες μόνο; Μπαλκόνι καλύτερα που δεν έχει... συνέχεια θα καθάριζες!! Άσε που όταν πιάσουν οι ζέστες δεν θα μπορείτε να κάτσετε έξω έτσι κι αλλιώς. Από διασκέδαση τι λέει; Εκτός από εμπορικά κέντρα και ξενοδοχεία, υπάρχει κάτι άλλο; Μπάνια στη θάλασσα έχετε κάνει; Πώς είναι; Ρηχά, βαθιά, καθαρά; Κάνουν μπάνιο με μαγιώ ή ντυμένοι;

Α και κάτι άλλο. Μου έχουν πει ότι τα σπίτια έχουν μέσα πολλές κακοτεχνίες. Αληθεύει;

Το Πάσχα θα γιορτάσετε; Έχει εκκλησίες ή μόνο τζαμιά;

helloooo! αυτό με τις φίλες είναι λίγο δύσκολο... αυτές οι μαυροφορούσες δε πλησιάζονται και πολύ! με μία τουρκάλα έχω κάνει κονέ και αυτό γιατι οι άντρες μας δουλεύουν μαζι..:( με τους έλληνες δε τα έχω καταφέρει άν και τους μιλάω μέσω φέισμπουκ, δεν έχω και αυτοκίνητο ακόμα ο χάσμπαντ δουλεύει ώς αργά και δε μπορώ να πάω για καφέ με τρία μικρά! άστα..

οι κρεβατοκάμαρες είναι τεράστιες φαντάσου στη μία έχω τρία παιδικά κρεββάτια και μένει άλλος τόσος χώρος να παίξουν..

και ναί καλά έχεις ακούσει , είναι λίγο τσαπατσοδουλειές ακόμα και σε βίλλες που έχουμε δεί , φθηνά υλικά και λές και έχω βάλει το μωρό μου να σοβατίσει ένα πράμα!!

λοιπόν απο διασκέδαση δε ξέρω και πολλά !! (γιατί δε μπορώ να βγώ αργά) έχει αρκετά κλαμπάκια όμως , καφετέριες έξω κτλ

μμμμμμμμ έχουμε μαυρίσει ήδη χοχοχο ναι έχει ωραίες θάλασσες όχι σαν εμάς βεβαίως βεβαίως, και πολλάαααααααααα κοχύλια , με φοίνικες είναι όμορφα!

και για το Πάσχα κλάφτα χαράλαμπε .. ανάσταση κάνουν στις 6 το απόγευμα και ο παπάς κάνει τη λειτουργεία στα αραβικά:shock: είναι ορθόδοξη σκατούλες δηλαδή

! χαχαχαχα!! πίκρα και απο αυτό το κομματάκι...

εσύ που ξέρεις τόσα για εδώ:D? έχεις πέσει μέσα σε αρκετα!!!

Ελλάδα μένεις ?

Link to comment
Share on other sites

georgina καλησπέρα, εγώ να δεις άγχος που τράβηξα μέχρι να βρούμε σχολείο, και μετά άλλο άγχος που θα τους έπαιρναν συνέντευξη ( στο 5χρονο και το 4χρονο χωρίς να ξέρουν αγγλικά! χαχαχαχαχα! ) ένιωθα οτι έδινα εγώ εξετάσεις... αλλά οκ εντάξει το ξεπεράσαμε και αυτό! απο αύριο που φεύγει και η μανούλα μου που ήρθε να μας δεί θα τους μιλάω στα αγγλικά αλλιώς δε πρόκειτε να μάθουν να συννενοούνται μόνο με λέξεις που τους μαθαίνω.. άαααααααααααλλο άγχος τώρα:roll: ειναι μανίκι όπως το λές

εγώ δεν έχω κοψει ομφάλιο λώρο ακόμα... θα μπορόυσα να στείλω και το μικρό nursery και να έχω φιλιπινέζα δε παίρνουν μεγάλο μισθό εδώ , αλλά δε θέλω μωρεεεεεε αφού βγαίνουμε .. θα δώ πιο μετά πιο πολύ για να ξελαμπικάρω εγώ .. και λίγα λεφτά στην 'ακρη δεν θα ήταν άσχημα...

και αυτό εξαρτάται απο πού πας , εδώ π.χ. φιλιπινέζα μέσα στο σπίτι 24/24ωρο δλδ, παίρνει γύρω στα 200 ευρώ , άν έχεις απο αιθιοπία η σοκολά τεσπα! είναι γύρω στα 100(γιατί δε μιλάν καλά αγγλικά) :shock: αλλά τους κάνεις τις βίζες τα αεροπορικά κτλ στην αγγλία αυτά τα σπόρ είναι ακριβά πχ οπότε να κοιτάξεις να σου μένουν αρκετά για άυτή τη θυσία ( εγώ έτσι το βλέπω) και σίγουρα δε θα πάς το π΄ρωτο καιρό γιατί θα πάθουν σόκ τα παιδάκια..

που σκέφτεστε αλήθεια??

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, λοιπόν για όσα κορίτσια σκέφτονται για ντουμπάι.. δε συμφέρει η μετακόμιση.. τα πράγματα εκτελωνίζονται και εδώ και επίσης πληρώνεις και τους τελωνειακούς και φορτηγό για να στα φέρουν σπίτι ( εμείς αυτό το γλυτώσαμε) και φαντάζομαι οτι παντού αυτό γίνεται.

με όσα λεφτά έδωσα συνολικά για 5 κυβικά πράγματα αγόραζες όλα τα πράγματα του σπιτιού εδώ (οικονομικά βέβαια πράγματα όπως ικεα πχ)

για το μόνο λόγο που δε μετάνιωσα είναι ότι κάτι αισθάνομαι γνώριμο και τα 40 λίτρα ελληνικό λαδάκι που δε βρίσκεις με τίποτα εδώ (ελληνικό).

Επίσης όταν πέρνετε προσφορές να έχετε υπόψη΄οτι σας λένε τιμές χωρις φπα , οπότε να το ξεκαθαρίζετε. δεν είναι λίγα τα χρήματα του φπα.

Εμένα λοιπόν μου κόστισε για 5 κυβικά πράγματα η μεταφορική Ελλάδα όλα χωρίς συσκευασία την έκανα εγώ ( οπότε προσθέστε 150 ευρω περίπου για υλικά) για να φτάσουν στο λιμάνι του Ντουμπάι 750+23%φπα= 922 ευρώ

Αφού έφτασαν λιμάνι τα παρέλαβε η εταιρεία που συνεργάζεται με αυτούς και τα έστειλαν, εκεί πλήρωσα για όλα 2500dh που είναι 500 ευρώ περίπου..

Βάλτε και όοοοοοοοοοοοολη τη χαρτούρα που πραγματικά δεν είναι λίγα αυτά που σου ζητάνε.. ταλαιπωρία ...:confused:

Link to comment
Share on other sites

Επίσης για όσες ταξιδεύουν με παιδιά μικρά και ειδικά μόνες όπως εγώ .. στο αεροπλάνο

ΜΗ πάρετε χειραποσκεύες πάνω απο μία και βαριά... θα το μετανιώσετε...

έιχα και τη μαμά μου αλλά τρία μικρά και 4 χειραποσκευές απο 7 ( μ\έχρι τόσο πάει τόσο γέμισα:rolleyes:) δε μοιράζονται με τίιιιιιιιιιιποτα...

Link to comment
Share on other sites

Elen εγώ μένω Αγγλία, αλλά έχω φίλους που δουλεύουν στο Dubai, οπότε τα ακούω από αυτούς ;)

Κανένας τους δεν έχει παιδιά όμως, γι' αυτό δεν ξέρω τίποτα για σχολεία, παιδικούς σταθμούς, απασχολήσεις παιδιών, νταντάδες κ.λπ.

Για τα μεταφορικά συμφωνώ, και νομίζω το έχω ξαναπεί. Ειδικά αν έχεις σπίτι στην Ελλάδα ή τρόπο αποθήκευσης ή σκοπεύεις κάποια στιγμή να γυρίσεις πίσω, δεν αξίζει να πηγαινοφέρνεις έπιπλα και εξοπλισμό. Είναι πεταμένα λεφτά.

Αλήθεια, μιας και ανέφερες το λάδι, από φαγητό πώς είναι τα πράγματα σε σούπερ μάρκετ και εστιατόρια; Βρίσκεις ποιοτικά πράγματα; Φρούτα; Χοιρινό και μοσχαρίσιο κρέας; Ψάρι;


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


nai και μένα αυτό είναι το πρόβλημά μου.. δεν έχουν αρκετοί Έλληνες παιδιά , απτην άλλη είναι δύσκολο και για μένα η μεταφορά μετακόμιση με τρία οπότε βράστα..

μμμμμμ απο φαγητό έχω τσακίσει τα λιβανέζικα μιαμ μιαμ πολυ νοστιμα

απο αγορά έχει πολυυυυυυυυυυυυυυυυ φθηνά ψάρια και γαρίδες και αστακούς, πάααααααααααααααααρα πολλά φρούτα (δεν είναι όλα καλά θέλει λίγο ψάξιμο) βασικά βρίσκεις τα πάντα .. χοιρινό μόνο στο Ντουμπάι σε ορισμένα σούπερ π.χ.spinneys (αληθεια αγγλικο δεν είναι αυτό?)σε ειδικό section έλεοςςςςςςς... πάντως βρίσκεις..΄

όλα είναι πιο φθηνά και άν το ψάξεις και ποιοτικά..

τα εστιατόρια δε άψογα και φθηνά και έχουν πραγματάκια και για τα παιδιά και απασχολούνται όπου και να πάμε για φαί, τρώμε σαν άνθρωποι...

αααααα φέτα δε βρίσκεις .... και αυτή που λένε οτι είναι ελληνική (δωδώνη ) πάλι σε πολύ λίγα σούπερ δεν έχει καμμία σχέση.... απαίσια και πανάκριβη... ευτυχώς ήρθε η μανούλα μου και μου έφερε εκτός των άλλων 3 κιλά βαρελίσια φετούλαααααααααα:cool:

Link to comment
Share on other sites

To Spinneys όχι, δεν είναι αγγλικό, δεν το έχω ούτε ακουστά.

Αφού βρίσκεις Δωδώνη να λες πάλι καλά! Εγώ κάνω πάρτυ κάθε φορά που πετυχαίνω Δωδώνη (σε κανένα τούρκικο σούπερ μάρκετ κυρίως) γιατί συνήθως βρίσκω μόνο Kolios που είναι αισχρής ποιότητας :mad:

Τα Λιβανέζικα κι εμένα μου αρέσουν, αλλά καθότι δεν τρώω αρνί, είμαι λίγο περιορισμένη στις επιλογές...

Της μαμάς σου πώς της φάνηκε το Dubai?


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εγω μενω Καταρ εδω και ενα χρονο, αν και θα γυρισω ελλαδα με την μικρη μου και την... κιλια μου σε λιγες μερες. Ρωτατε ελευθερα αποριες!

2-3 μονο που δεν ειδα στα ποστ για αυτους που θελουν να βγουν απο ελλαδα.

1. Αν σας πουν "net of taxes" τσεκαρετε ΠΟΛΥ καλα και με λογιστη.. συνηθος ενοουν για τη χωρα που θα ειστε και οχι για αν τα φερετε ελλαδα

2. Σε πολλα μερη (και στο Καταρ) εχει προπαρασκευαστικα σχολεια για 1 χρονο ωστε να μαθουν τα ζουζουνια μας αγγλικα

3. Τα εξοδα για οικιακη βοηθο-νταντα μιωνοντε αν βρητε καποια που να εχει ηδη "σπονσορα", δεν εχετε χαρτουρα, βιζες, 1 ταξιδι το χρονο να πληρωσετε, οποτε ακομα κι αν ειναι λιγο πιο ακριβα ειναι ανα ετος λιγοτερα. Αν μενει μαζι σας ειναι 200 ευρω και στο Καταρ αλλα αν ειναι με την ωρα ειναι 5/ωρα συν τα μεταφορικα για να ερχετε!

4. Πολλες εταιριες καλυπτουν βιζες για την οικογενια και αεροπορικα ταξιδια οποτε τσεκαρετε και ποσα!

5. Αν σας πουν να δειτε το σπιτι οταν ερθετε, με το που φτασετε ζητηστε να δειτε πανω απο ενα... κρατανε τα καλα για το τελος!!

6. Μαθετε αν το σπιτι εχει "cold water supplie" κρυο νερο στη βρυση ολο το χρονο! Εμας δεν εχει και κανουμε μπανιο αφου γεμισουμε την μπανιερα 3 ωρες νωριτερα και λεκανες για το ξεβγαλμα γυρω γυρω... ΠΟΝΑΕΙ με παιδακια!!! αλλιος μπανιο στις 3 το βραδυ το.. καλοκαιρακι... ηδη αρχισαμε...

7. Καπιες εταιριες καλυπτουν ασφαλια (γιατρους), αν σας πουν εκτος δοντια-ματια ή γενικα εκτος κατι ή οπως "συνηθιζει η εταιρια" ζητηστε απαραιτητος αναλυτικα (και εδω την παθαμε! ειμαι εγκυος και το εκτος ματια-δοντια μας εχει βγει ο κουκος αιδονι!!)

Συγνωμη για το μεγαλο ποστ απλα αυτα θεωρησα πολυ συμαντικα για αρχη, απο δικα μου παθηματα αλλα και φιλων! Αν εχετε αλλες αποριες ρωτηστε ελευθερα!!


Ue8pp3.pngI307p3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Ελενη,καλημερα προσπαθω να επικοινωνησω μαζι σου και ολο κατι συμβαινει και δεν φευγουν τα mail μου,μακαρι σημερα να τα καταφερω και επιτελους να μπορεσω να σου μιλησω.

Με πολυ συμπαθεια και σεβεσμο

Μαιρη

Link to comment
Share on other sites

Ελενη διαβαζω καθε μερα ξανα και ξανα τα μνμ τα σου,καταφερα επιτελους να ερθω σε επαφη μαζι σου.Ονομαζομαι Μαιρη ειμαι 38χρ,εχω δυο γιους 13,10χρ και ο συζυγος μου ειναι 43χρ μηχανικος αυτο,μοτο με δικο του συνεργειο στην Γλυφαδα,Αττικης.

Συγγνωμη που ειμαι τοσο ''βαρια''και μοιαζει σαν να στελνω βιογραφικο (μου εχει γινει συνηθεια),αλλα θελω να τονισω οτι παρολο που ειμαι 3 χρονια ανεργη,ειμαστε τοσο δυναμικο ζευγαρι που βγαζουμε τα προς το ζην!

Ολη η οικογενεια εδω και 3 χρονια ειναι συμφωνη με την αποφαση της μεταναστευσης(dna τυχοδιωκτη),με την προυποθεση οτι θα ανεβει παλι το επιπεδο της ζωης μας αλλα και των υπολοιπων που αφηνουμε πισω.

Θελω να σε παρακαλεσω να κανεις μια μικρη ερευνα αγορας για το αν θα βρουμε δουλειες(εγω εχω σπουδασει διοικηση επιχειρησεων ομως η προυπηρεσια μου ειναι στον τομεα των πωλησεων και των δημοσιων σχεσεων),φυσικα και κανω οποιαδηποτε δουλεια μου προκυψει.

Πω πω δεν γραφω αλλα γιατι εγω νοιωθω σαν να σε γνωριζω,ενω εσυ σημερα με πρωτοβλεπεις.

Με εκτιμηση Μαιρη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...