Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , bcd18 είπε:

      Σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι το ότι έγινε εμφύτευση είναι θετικό. Μπορεί να ξαναμεινει. και οπως λες οι κοπελες αυτές είναι νεότερες, οπότε τα ωάρια καλύτερα ποιοτικά. Κατω των 30 ισως

      Την επόμενη εβδομάδα θα μιλήσουν τελικά με ιακεντρ. 
      Είναι ένα αγχος μέχρι να βρεθεί κοπέλα , να δώσει ωάρια. Να γίνει εμβρυομεταφορα. Και αν θα πετυχει και  με την πρώτη..

       

       

       

       

      Σίγουρα έχει άγχος, τα ποσοστά είναι πολύ ενθαρρυντικά όμως! Καλό θα είναι να κάνει μια καλή συνεννόηση η φίλη σου και να ξεκινήσει με ξεκάθαρη εικόνα. Πχ, να ρωτήσει αν τα ωάρια που θα της δώσουν στην τιμή που θα της πουν είναι για μια προσπάθεια ή αν φτάνουν και για δεύτερη. Επίσης έχει σημασία στην αναμονή αν έχει και η ίδια κάποιες απαιτήσεις ιδιαίτερες πχ, να έχει κοινά εμφανισιακά με τη δότρια ή αν την ενδιαφέρει η ομάδα αίματος.. αν το ψάξει λίγο στο ίντερνετ υπάρχουν πλέον αρκετές εμπειρίες από δωρεά. Να πάει με έτοιμες ερωτήσεις για να μη βρεθεί προ εκπλήξεων! Μακάρι να της πάνε όλα καλά!

"Πανελλαδικός Ταυτόχρονος θηλασμός 2011" δράση του mitrikosthilasmos.com


Recommended Posts

http://parentscafe.gr/showthread.php?t=2893

Οι εθελοντές μας στο facebook έχουν προτείνει:

Ζάππειο

Θησείο

Σύνταγμα

Μοναστηράκι

Γκάζι

The mall Athens

Πείτε τη γνώμη σας, κάντε τη δική σας πρόταση!

Καλό είναι μέχρι τη Δευτέρα να έχουμε αποφασίσει σημείο συνάντησης για να επικοινωνηθεί και δημόσια!

__________________

Προτείνω το The mall Athens στο σταθμό Νερατζιωτισσα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα koritsia τωρα εμπενα μεσα για να βοηθησω στη διοργανωση για τα χανια .( γιατι περιση που το παρακουλουθουσα δεν εειδα κανενα ενδιαφερον απο χανια και πολυ στεναχωρηθηκα ,ετσι δυστασα κ γω και λεω να παω μονη μου...φετος ομως που θηλαζω το μικρο μου γιο ειμαι αποφασιοσμενη πλεον...)

τι λετε κοριτσια απο χανια?εχω μιλησει κ στην παιδιτρο μου να τοιχοκολησω στο ιατρειο της το γεγονος κ την ωρα συνντησεις και το μερος. επισης στο νοσοκομειο χανιων αλλα και στο π.ι.κ.π.α...οπωτε αν εχει κανεις υλικο ενημερωστε με σας παρακαλω.

το κακο ειναι οτι δεν εχω facebook τι γινετε σ αυτη την περιπτωση?

κοριτσια απο χανια καμια αλλη να βοηθησει?

χανια ¨:δημοτικη αγορα /κυριακη 6 /11 ωρα 12:00

τι λετε?

κάτι κανονίζουμε!!! φτάνει να έχει καλό καιρό. το mail μου [email protected].


Ιωάννα+Αγγελική 15/07/2011:D

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια απο χανια καμια?

πως σας φενεται ο κηπος?7/11/2011 ωρα 12:00 που εχει και να κατσουμε μεσα αν βρεχει α΄λλα κ πολυ προσελευση απο μητερες κ κοσμο μιας και ειναι κυριακη ...ενω η αγορα ειναι αδεια κυριακη και αν βρεχει δεν εχει που να σταθεις...allaKAI NA τρεξουν παιξουν με ασφαλεια τα μεγαλυτερα παιδακια

Link to comment
Share on other sites

Όλη η Ελλάδα... μια μεγάλη γιορτή θηλασμού!!

Μέχρι τώρα συμμετέχουν (με αλφαβητική σειρά) 16 πόλεις!

  • Αθήνα (σύντομα θα ανακοινωθεί το σημείο συνάντησης)
  • Βέροια στην Πλατεία Ελιάς
  • Ηράκλειο Κρήτης στο Δημαρχείο
  • Θεσσαλονίκη (σύντομα θα ανακοινωθεί το σημείο συνάντησης)
  • Ιωάννινα στην Κεντρική Πλατεία Ιωαννίνων
  • Καβάλα στην Πλατεία Ομονοίας
  • Κομοτηνή στο παρκάκι Περιφέρειας Αν. Μακεδονίας & Θράκης (πλησίον δημοτικού θερινού θεάτρου)
  • Κόρινθος (σύντομα θα ανακοινωθεί το σημείο συνάντησης)
  • Λαμία στην Πλατεία Ελευθερίας
  • Λάρισα στην Πλατεία Ταχυδρομείου (μπροστά από την Ιατρική Σχολή)
  • Πάτρα στην Πλατεία Βασιλίσσης Όλγας
  • Σέρρες στην Πλατεία Ελευθερίας
  • Σητεία στο Άγαλμα του Β. Κορνάρου
  • Σύρος στην Πλατεία Μιαούλη, στα σκαλιά του Δημαρχείου
  • Τρίκαλα στην Κεντρική Πλατεία Τρικάλων
  • Χανιά στον Δημοτικό Κήπο

Στηρίξτε αυτή τη δράση ευαισθητοποίησης με την παρουσία σας!!

Ενημερωθείτε ΕΔΩ για το πώς μπορείτε και εσείς, να οργανώσετε τη συμμετοχή και της δικής σας πόλης!

και... μείνετε σε επαφή,

ο κατάλογος με τις πόλεις που συμμετέχουν θα ανανεώνεται!


Μητρικός θηλασμός - Μητέρα & Παιδί

www.mitrikosthilasmos.com 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπράβο κυρία Ελένη Μουστάκα για την ωραία πρωτοβουλία σου,που εγινε θεσμός.......

Ευχομαι φέτος να μη γίνει όπως πέρυσι....

Να παρευρέθουν μόνο όσοι γνωρίζουν για τον θηλασμό και όσοι θα ήθελαν να μάθουν γι'αυτόν.....

Να μη βρεθούν πάλι επιτήδειοι που θα αρπάξουν την ευκαιρία για προσωπική προβολή και διαφήμιση......

Και ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ........ο θηλασμός είναι ένα όμορφο ταξίδι για την μανούλα και το μωράκι της.........

ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΦΑΝΑΤΙΣΜΟΣ

Υ.Γ. ....Τις ευχές μου για την καλύτερη διοργάνωση.....

Link to comment
Share on other sites

Πλέον συμμετέχουν 21 πόλεις!

και επειδή υπήρξαν αλλαγές σε μερικά σημεία συνάντησης... ενημερωθείτε εκ νέου!

  1. Αθήνα στο Ζάππειο, στο συντριβάνι
  2. Βέροια στην Πλατεία Ελιάς
  3. Ηράκλειο Κρήτης στο Δημαρχείο
  4. Θεσσαλονίκη στον Κήπο του Ήχου, στη νέα παραλία
  5. Ιωάννινα στην Κεντρική Πλατεία Ιωαννίνων
  6. Καβάλα στην Πλατεία Ομονοίας
  7. Κομοτηνή στο παρκάκι Περιφέρειας Αν. Μακεδονίας & Θράκης (πλησίον δημοτικού θερινού θεάτρου)
  8. Κόρινθος στον πεζόδρομο της Κορίνθου έξω από την Πινακοθήκη στην Κολοκοτρώνη
  9. Λαμία στην Πλατεία Ελευθερίας
  10. Λάρισα στην Πλατεία του Αγίου Βησσαρίωνος (στο Ωδείο)
  11. Πάτρα στην Πλατεία Βασιλίσσης Όλγας
  12. Σέρρες στην Πλατεία Ελευθερίας
  13. Σητεία στο Άγαλμα του Β. Κορνάρου
  14. Σύρος στην Πλατεία Μιαούλη, στα σκαλιά του Δημαρχείου
  15. Τρίκαλα στην Πλατεία Ρήγα Φεραίου
  16. Χανιά στον Δημοτικό Κήπο
  17. Βόλος μπροστά στον άγαλμα ΜΑΝΑ στο πάρκο του Αγ. Κωνσταντίνου στην παραλία
  18. Ξάνθη (σύντομα θα ανακοινωθεί το σημείο συνάντησης)
  19. Κοζάνη Κοβεντάριο- Πεζόδρομος
  20. Ρέθυμνο (σύντομα θα ανακοινωθεί το σημείο συνάντησης)
  21. Κιλκίς στον "Κήπο" του Κιλκίς (Σε περίπτωση κακοκαιρίας η συνάντηση θα γίνει στο χώρο του Συλλόγου «ΑΡΜΟΝΙΑ», δίπλα στον «Κήπο»).


Μητρικός θηλασμός - Μητέρα & Παιδί

www.mitrikosthilasmos.com 

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα koritsia τωρα εμπενα μεσα για να βοηθησω στη διοργανωση για τα χανια .( γιατι περιση που το παρακουλουθουσα δεν εειδα κανενα ενδιαφερον απο χανια και πολυ στεναχωρηθηκα ,ετσι δυστασα κ γω και λεω να παω μονη μου...φετος ομως που θηλαζω το μικρο μου γιο ειμαι αποφασιοσμενη πλεον...)

τι λετε κοριτσια απο χανια?εχω μιλησει κ στην παιδιτρο μου να τοιχοκολησω στο ιατρειο της το γεγονος κ την ωρα συνντησεις και το μερος. επισης στο νοσοκομειο χανιων αλλα και στο π.ι.κ.π.α...οπωτε αν εχει κανεις υλικο ενημερωστε με σας παρακαλω.

το κακο ειναι οτι δεν εχω facebook τι γινετε σ αυτη την περιπτωση?

κοριτσια απο χανια καμια αλλη να βοηθησει?

χανια ¨:δημοτικη αγορα /κυριακη 6 /11 ωρα 12:00

τι λετε?

μενω κ γω στα Χανια...τι γινεται;μαζευόμαστε πολλές...στείλε μου μειλ στο [email protected]


ntesehjufpgrhgvn.png
Link to comment
Share on other sites

GSB_MAP.png

  1. Αθήνα στο Ζάππειο, στο συντριβάνι
  2. Βέροια στην Πλατεία Ελήας
  3. Ηράκλειο Κρήτης στο Δημαρχείο
  4. Θεσσαλονίκη στον Κήπο του Ήχου, στη νέα παραλία
  5. Ιωάννινα στην Κεντρική Πλατεία Ιωαννίνων
  6. Καβάλα στην Πλατεία Ομονοίας
  7. Κομοτηνή στο παρκάκι Περιφέρειας Αν. Μακεδονίας & Θράκης (πλησίον δημοτικού θερινού θεάτρου)
  8. Κόρινθος στον πεζόδρομο της Κορίνθου έξω από την Πινακοθήκη στην Κολοκοτρώνη
  9. Λαμία στην Πλατεία Ελευθερίας
  10. Λάρισα στην Πλατεία του Αγίου Βησσαρίωνος (στο Ωδείο)
  11. Πάτρα στην Πλατεία Βασιλίσσης Όλγας
  12. Σέρρες στην Πλατεία Ελευθερίας
  13. Σητεία στο Άγαλμα του Β. Κορνάρου
  14. Σύρος στην Πλατεία Μιαούλη, στα σκαλιά του Δημαρχείου
  15. Τρίκαλα Απόλλωνος και Ασκληπιού γωνία (απέναντι από τα Goody's)
  16. Χανιά στον Δημοτικό Κήπο
  17. Βόλος μπροστά στον άγαλμα ΜΑΝΑ στο πάρκο του Αγ. Κωνσταντίνου στην παραλία
  18. Ξάνθη Κεντρική Πλατεία (πλ. Δημοκρατίας, σε περίπτωση βροχής: 1ος ορ. Εστιατόριο Κληματαριά, στην Κεντρική Πλατεία)
  19. Κοζάνη Πλατεία Νίκης (Κεντρική Πλατεία)
  20. Κιλκίς στον "Κήπο" του Κιλκίς (Σε περίπτωση κακοκαιρίας η συνάντηση θα γίνει στο χώρο του Συλλόγου «ΑΡΜΟΝΙΑ», δίπλα στον «Κήπο»).

Το mitrikosthilasmos.com, ο πλέον ενημερωμένος και επιστημονικά τεκμηριωμένος ελληνόφωνος διαδικτυακός τόπος σε θέματα μητρικού θηλασμού και γαλουχίας, στα πλαίσια των δράσεών του για τον εορτασμό της φετινής Παγκόσμιας Εβδομάδας Μητρικού Θηλασμού, με το μήνυμα «Ο θηλασμός είναι μεταδοτικός!» διοργανώνει την Κυριακή 6 Νοεμβρίου 2011 και ώρα 12:00 τη δράση Πανελλαδικός Ταυτόχρονος Θηλασμός.

Πρόκειται για μια υπαίθρια γιορτή ενημέρωσης, υποστήριξης και προώθησης του Μητρικού Θηλασμού η οποία μάλιστα συμμετέχει στο επίσημο καλεντάρι της WABA -World Alliance for Breastfeeding Action- για τις δράσεις εορτασμού της φετινής Παγκόσμιας Εβδομάδας Μητρικού Θηλασμού! Για τα πρακτικά της εκδήλωσης, θα γίνει καταμέτρηση όσων μητέρων μαζί με τα μωρά τους πάρουν μέρος!

Στόχος δεν είναι ο “δημόσιος θηλασμός...” αλλά ο “μητρικός θηλασμός”.

Η δράση του “ταυτόχρονου” θηλασμού" είναι απλά η αφορμή σε μια ευρεία προσπάθεια ευαισθητοποίησης των νέων μητέρων και της ελληνικής κοινωνίας γενικότερα με την ελπίδα μια μέρα να δούμε μια πιο φιλική για το θηλασμό Ελλάδα και περισσότερες γυναίκες να εμπιστεύονται τη φύση και να θηλάzουν τα παιδιά τους!!

Γι΄αυτό, πέρα από τον ταυτόχρονο θηλασμό, στόχος είναι η άμεση ενημέρωση και υποστήριξη των παρευρισκομένων με ανοιχτή συζήτηση και επικοινωνία -κατά το φετινό μήνυμα της WABA: “Mίλα μου! Θηλασμός, μια τρισδιάστατη εμπειρία-.

Σε αυτή τη μεγάλη γιορτή του μητρικού θηλασμού... όλοι οι φίλοι και υποστηρικτές του θηλασμού πρέπει να δώσουν το παρόν!

  • Προγραμματισμένη ώρα πανελλαδικού ταυτόχρονου θηλασμού: 12:00
  • Εκτιμώμενη ιδανική ώρα συνάντησης: 11.00-13.00 πμ
  • Εκτιμώμενος χρόνος παραμονής στα σημεία συνάντησης: 2-3 ώρες

Για περισσότερες πληροφορίες δείτε εδώ


Μητρικός θηλασμός - Μητέρα & Παιδί

www.mitrikosthilasmos.com 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γειά σας

ο κατάλληλος τρόπος επικοινωνίας με έναν διοργανωτή, για να σας απαντηθεί κάποιο συγκεκριμένο ερώτημα ή και παράπονο, είναι στα επίσημα μέσα που διαθέτει για αυτό το σκοπό. Υπάρχει είτε η ιστοσελίδα του διοργανωτή, είτε εδώ ο λογαριασμός του διοργανωτή.

Παρακαλώ επικοινωνήστε με τους διοργανωτές με έναν απο αυτούς τους δύο τρόπους, ευχαριστούμε εκ των προτέρων για την κατανόησή σας.

Link to comment
Share on other sites

στουσ εθελοντε σγιατι εμειναν μονο 62 ατομα ? ολοι οι υπολιποι γιατι διαγραφικαν ?

Αγαπητή φίλη, μέρες πριν είχε βγει η σχετική ανακοίνωση στην ομάδα εθελοντών του facebook:

ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ:

Ενημερώστε άμεσα το έγγραφο με τις συντονίστριες και τις ενεργές εθελόντριες. Συμπληρώστε τα στοιχεία σας!

Τις επόμενες ώρες θα αφαιρεθούν μέλη που δεν έχουν ενεργή συμμετοχή. Θα γίνει πλέον εντελώς κλειστή η ομάδα με τη συμμετοχή μόνο όσων παίρνουν ενεργά στη διοργάνωση της δράσης! Αυτός εξάλλου ήταν και ο σκοπός της δημιουργίας της!

Σε περίπτωση που εξαιρεθεί κάποιο μέλος από λάθος... να μας στείλει σχετικό μήνυμα :)

Ευχαριστούμε για την κατανόηση!


Μητρικός θηλασμός - Μητέρα & Παιδί

www.mitrikosthilasmos.com 

 

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητή φίλη, μέρες πριν είχε βγει η σχετική ανακοίνωση στην ομάδα εθελοντών του facebook:

δηλ οτι καναμε εμεισ δεν πιανετε πουθενα ? οτι μοιρασαμε δεν πιανετε ? μονο οσοι οριστικαν διοργανοτεσ ? τι να πω τωρα ?


:tongue::tongue:
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...