Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , Despoina1988 είπε:

      Δεν δίνουν τα ουτροτζεσταν για τις συσπάσεις κυρίως τα δίνουν σαν υποστήριξη προγεστερόνης για να βοηθήσει την μήτρα να υποστηρίξει το αρχομενο έμβρυο . επίσης και η βιοχημική αποβολή λέγεται .

      Ναι προγεστερονη ειναι αλλα τη δινουν σωρηδον και για συσπασεις οπως το μαγνησιο, ειτε στοματικα ειτε κολπικα, προληπτικα. Με την ιδια ευκολια που δινουν πχ φολικο που οντως ειναι απολυτως απαραιτητο. 

      Ναι βιοχημικη αποβολη. Απλα δεν υπαρχει εμβρυο. 

Σύλληψη: Θρησκεία κ Ελπίδα !


Recommended Posts

  • 3 months later...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 209
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα σας.. θα ήθελα παρακαλώ σε αυτό εδώ το τόπικ να παραθεσουμε εμπειρίες μας, πραγματα που εχουμε ακουσει και θαυματα που εχουν τυχει σε εμας η εχουν συμβει σε άλλους αναφορικά με την Αγια Ειρηνη Χρυσοβαλάντου.. το μοναστήρι ειναι στη Λυκοβρηση και μολις φτανεις στην αιθουσα της εικονας σε κατακλυζει μια βαθια συγκηνηση!! η εικονα ειναι γεματη απο χιλιαδες ταματα και γνωριζω οτι συν τις αλλοις ειναι και προστατιδα άτεκνων ζευγαριων και εχει χαρισει το όνειρο ουκ ολιγες φορες σε ζευγαρια που παιδευονται!! αυτο το καταλαβαινει κανεις απο τα μωρακια που ειναι ταμενα στη χάρης της και σπέυδουν σωριδώς να προσκυνησουν!! απο την πρωτη στιγμη που ξεκινουσα τις εξωσωματικες βρηκα ελπιδα στο προσωπο της! θα μας εδινε πολυ θαρρος αν καποια κοπελα παρεθετε τις εμπειρίες της, ιστοριες με το μηλαρακι και τη ζώνη της Αγίας..


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Τα λυγισμένα κυπαρίσσια και η αιώρηση της αγίας [Επεξεργασία]

Το δεύτερο θαύμα, η συναξαριστική παράδοση μας το μεταφέρει ως εξής: Τις έναστρες νύχτες, η οσία Ειρήνη στεκόταν έξω από το κελί της και προσευχόταν. Μία από τις βραδιές αυτές, κάποια αδελφή αγρυπνούσε έξω από το κελί της και είδε το εξής παράδοξο: Τα δύο πανύψηλα κυπαρίσσια, τα οποία ορθώνονταν αριστερά και δεξιά στην είσοδο του Καθολικού, λύγιζαν μπροστά στην προσευχόμενη αγία σαν να την προσκυνούσαν και η ίδια η Ειρήνη δεν πάταγε στη γη αλλά αιωρούνταν περίπου ένα μέτρο πάνω από το έδαφος. Όταν η οσία ολοκλήρωσε την προσευχή της, σταύρωσε τα δυο κυπαρίσσια και εκείνα επανήλθαν στη φυσιολογική τους θέση. Η μοναχή κατάπληκτη, με ανάμειχτα συναισθήματα φόβου και θαυμασμού, συγκρατήθηκε και δεν είπε τίποτα στην υπόλοιπη αδελφότητα. Το επόμενο βράδυ παραφύλαξε πάλι έξω από το κελί της και το ίδιο παράδοξο γεγονός επαναλήφθηκε˙ και ξανά το ίδιο, το τρίτο κατά σειρά βράδυ. Την επόμενη νύχτα, η μοναχή, χωρίς να την αντιληφθεί η Ηγουμένη της, έτρεξε στα λυγισμένα κυπαρίσσια, έδεσε από ένα λευκό μαντήλι στις κορυφές τους και επέστρεψε στο κελί της.

Το επόμενο πρωί, η ήρεμη ατμόσφαιρα του κοινοβίου αναστατώθηκε, όταν οι μοναχές είδαν τα δεμένα μαντήλια και κατάπληκτες ρωτούσαν η μια την άλλη ποιος ήταν αυτός που έδεσε τόσο ψηλά δέντρα, για ποιο λόγο το έπραξε και προπάντων με ποιο τρόπο. Η αδελφή που υπήρξε μάρτυρας στα θαυμάσια αυτά περιστατικά αποκάλυψε όλη την αλήθεια και τότε όλες έκλαιγαν από χαρά και συγκίνηση και παραπονιόντουσαν γιατί δεν τις ξύπνησε να δουν και εκείνες το θαύμα της Ηγουμένης τους. Πάνω στην ώρα κατέφθασε και η Ειρήνη. Όταν κατάλαβε τι συνέβη και πώς μαθεύτηκε ένα μυστικό που εκείνη κρατούσε επτασφράγιστο για χρόνια ολόκληρα, επέπληξε αυστηρά την αδελφή που το μαρτύρησε με τα παρακάτω λόγια: «Αν με έβλεπες να αμαρτάνω σαν άνθρωπος, θα εφανέρωνες την αμαρτία μου»; Έθεσε λοιπόν βαρύ επιτίμιο για όποια τολμούσε να φανερώσει οτιδήποτε παράδοξο έβλεπε, όσο ήταν η ίδια εν ζωή. Έτσι, πολλά από τα θαύματα της αγίας εξαφανίστηκαν στη σιωπή της συνοδείας της.


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Τα θεόσταλτα μήλα [Επεξεργασία]

Κάποια χρονιά, ξημερώνοντας η γιορτή του μεγάλου Βασιλείου και μετά την τέλεση του εσπερινού, η αγία ξαγρυπνούσε προσευχόμενη. Πλησίαζε η ώρα του όρθρου και τότε η Ειρήνη ακούει κάποια φωνή να της λέει: «Υποδέξου το ναυτικό που σου φέρνει τα εσπεριδοειδή και φάε να ευφρανθεί η ψυχή σου». Μετά το πέρας της θείας λειτουργίας, η αγία λέει στην πορτάρισσα να ανοίξει την πόρτα της μονής και να οδηγήσει τον άνθρωπο που περιμένει εκεί στον ξενώνα, όπου θα πήγαινε και η ίδια να τον συναντήσει.

Πράγματι, η οσία Ειρήνη του Χρυσοβαλάντου συνάντησε τον άνθρωπο και τον ακούει να της εξιστορεί την εξής θαυμάσια ιστορία: Ήταν ναυτικός, πλοιοκτήτης ενός καραβιού, από την Πάτμο. Απέπλευσε με το πλοίο του από το βόρειο τμήμα του νησιού για την Πόλη και βρισκόταν λίγα μέτρα από τη στεριά, όταν βλέπει εκείνος και οι ναύτες κάποιον σεβάσμιο γέροντα να τους φωνάζει να σταματήσουν. Αυτό όμως ήταν αδύνατο, καθώς ο ισχυρός άνεμος έσπρωχνε το πλοίο στο ανοιχτό πέλαγος. Τότε ο γέροντας φωνάζει με όλη τη δύναμή του και προστάζει το πλοίο να σταματήσει. Το καράβι ακινητοποιείται και ο ίδιος αρχίζει να βαδίζει πάνω στα ύδατα. Μπροστά στους κατάπληκτους ναύτες, επιβιβάζεται στο πλοίο και δίνει στον καπετάνιο τρία μήλα και του λέει: «Όταν πας στη Βασιλεύουσα, δώσε τα στον Πατριάρχη και πες του πως του τα στέλνει ο Πανάγαθος Θεός με τον δούλο Του Ιωάννη, από τον Παράδεισο». Έπειτα δίνει στο ναύκληρο άλλα τρία μήλα προσθέτοντας: «Αυτά να τα πας της Ειρήνης, της Ηγουμένης του Χρυσοβαλάντου και να της πεις: φάγε από τους καρπούς του Παραδείσου που η αγνή ψυχή σου επεθύμησε». Λέγοντας αυτά, ο γέροντας ευλόγησε το πλήρωμα και το πλοίο ξεκίνησε και πάλι το ταξίδι του, ενώ ο ίδιος εξαφανίστηκε.

Ολοκληρώνοντας τη διήγησή του, ο ναυτικός προσκύνησε την Ειρήνη και της πρόσφερε τα μήλα. Η αγία τα δέχτηκε με δάκρυα ευλάβειας και ευγνωμοσύνης ευχαριστώντας τον άγιο ευαγγελιστή και απόστολο Ιωάννη. Στο κελί της γονάτισε και ευχαρίστησε τον Χριστό για αυτό το δείγμα της εύνοιάς Του προς τη δούλη Του.

Η αγία Ειρήνη, με την έμφυτη ευφυΐα της και τη χάρη του αγίου Πνεύματος, εννόησε ότι το θείο αυτό δώρο ήταν ουράνια πρόσκληση. Όταν έφτασε η μεγάλη Τεσσαρακοστή, έκοψε το ένα μήλο σε λεπτά κομματάκια και έτρωγε ένα κομμάτι κάθε μέρα, απέχοντας από οποιαδήποτε άλλη τροφή, ακόμη και από το νερό. Τη Μεγάλη Πέμπτη, ύστερα από τη θεία λειτουργία και αφού όλες οι μοναχές κοινώνησαν των Αχράντων Μυστηρίων, η Ειρήνη έκοψε και το δεύτερο μήλο και έδωσε σε κάθε αδελφή από ένα κομμάτι. Τότε τους αποκάλυψε και την ιστορία του θείου δώρου. Το τρίτο μήλο η Ειρήνη το φύλαξε για τις τελευταίες μέρες της επίγειας ζωής της.

Τη Μεγάλη Παρασκευή, οι αδελφές έψαλαν τα άγια Πάθη και η Ειρήνη, μόνη της μέσα στο ιερό βήμα, γονατισμένη, είχε παραδοθεί σε προσευχή. Δίπλα της βρισκόταν μόνο ο άγγελος-οδηγός της, που τόσες φορές την είχε διακονήσει: «Γίνου έτοιμη» της είπε απλά και εκείνη κατάλαβε ότι πλησίαζε η ώρα να εγκαταλείψει τα επίγεια.


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας εμένα με εσωσε η αγια Ειρηνη χρυσοβαλαντου, ειχα παθει υπερδιεγερση ωοθηκων μετα απο εξωσωματικη με αποτελεσμα να αναβληθει για 1 μηνα η εμβρυομεταφορα, 1 βραδυ ξυπνησα με πονοκοιλο, εμετους, σερνομουν κατω, ο αντρας μου ξυπνησε απο τον κακο χαμο και μου ειπε οτι ειχε ονειρευτει το μηλο. Νηστεψαμε, το πηρα και ολα καλα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας εμένα με εσωσε η αγια Ειρηνη χρυσοβαλαντου, ειχα παθει υπερδιεγερση ωοθηκων μετα απο εξωσωματικη με αποτελεσμα να αναβληθει για 1 μηνα η εμβρυομεταφορα, 1 βραδυ ξυπνησα με πονοκοιλο, εμετους, σερνομουν κατω, ο αντρας μου ξυπνησε απο τον κακο χαμο και μου ειπε οτι ειχε ονειρευτει το μηλο. Νηστεψαμε, το πηρα και ολα καλα!

Μπραβο alexita!! να υποθεσω εχεις μωρακι?? πετυχε η προσπαθεια??


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω μενω σχετικα κοντα στο μοναστηρι!Απο μικρη με πηγαινε η μαμα μου σαν εκδρομη!Μετα ειχα πολλα χρονια να πω.. αλλα ειχα ακουσει σχετικα!Ζητησε καποια στιγμη η κουνιαδα μου να τους παω εκει γτ ο κουνιαδος μου εχει προβλημα υγειας και θελανε να προσευχηθουνε!Προσπαθουσε για παιδι ενα χρονο .. βεβαια προσπαθουσα και εγω 2 χρονια τοτε!Πηγαμε.. αλλα πηγαμε αργα και δεν προλαβαμε.Πηγα λοιπον αλλη μερα και της πηρα και μηλαρακι και της το εδωσα.Ηταν τελη ιουλιου .. και αρχες σεπτεμβρη η κουνιαδα μου ηταν εγκυος!!!

Εγω βεβαια δεν εμεινα.. αλλα συνεχισα να πηγαινω ανα αραια διαστηματα και παντα επαιρνα και μηλαρακια!Εμεινα εγκυος μετα απο πολλες ταλαιπωριες και συνεχιζω και πηγαινω.Τωρα θελω να παω και με το μωρο μου γτ πιστευω στη δυναμη της..και αισθανομαι πολυ ωραια εκει!


FvxMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω μενω σχετικα κοντα στο μοναστηρι!Απο μικρη με πηγαινε η μαμα μου σαν εκδρομη!Μετα ειχα πολλα χρονια να πω.. αλλα ειχα ακουσει σχετικα!Ζητησε καποια στιγμη η κουνιαδα μου να τους παω εκει γτ ο κουνιαδος μου εχει προβλημα υγειας και θελανε να προσευχηθουνε!Προσπαθουσε για παιδι ενα χρονο .. βεβαια προσπαθουσα και εγω 2 χρονια τοτε!Πηγαμε.. αλλα πηγαμε αργα και δεν προλαβαμε.Πηγα λοιπον αλλη μερα και της πηρα και μηλαρακι και της το εδωσα.Ηταν τελη ιουλιου .. και αρχες σεπτεμβρη η κουνιαδα μου ηταν εγκυος!!!

Εγω βεβαια δεν εμεινα.. αλλα συνεχισα να πηγαινω ανα αραια διαστηματα και παντα επαιρνα και μηλαρακια!Εμεινα εγκυος μετα απο πολλες ταλαιπωριες και συνεχιζω και πηγαινω.Τωρα θελω να παω και με το μωρο μου γτ πιστευω στη δυναμη της..και αισθανομαι πολυ ωραια εκει!

maelaki μου γλυκο πραγματικα με το που μπεις εκει μεσα σε κατακλυζει μια απιστευτη συγκινηση.. πηγαινα με τη μαμα μου οταν ημουνα μικρη.. οταν προσπαθουσα διαβαζα οτι εχει βοηθησει πολλές γυναικες με προβληματα γονιμοτητας και πραγματικα πολλα παιδακια οφειλονται στη χαρη της.. πηγα πριν τη βιοψια μας και πριν τις δυο προσπαθειες... νηστεψα τρεις μερες και απο λαδι και απο ολα και φαγαμε το μηλο με το συζηγο μου.. και τις δυο φορες.. επισης ειχα παρει απο το μοναστηρι τη ζωνη της.. για οσους δεν ξερουν ειναι ενα κορδονι εγκυμοσυνης που το δενουν οι εγκυες γυρω απο τη κοιλια τους για να πανε ολα καλα.. εγω το εβαζα μετα την εμβρυομεταφορα οταν ειχα ηδη τα μωρακια στη κοιλιτσα αλλα και απο πριν για φυλαχτο.. εβαζα απο το λαδακι της στη κοιλιτσα καθημερινα.. τα καταφερα και τις δυο φορες αλλα δυστηχως οι εξωσωμαιτκες μας δεν καρποφορησαν αφου απεβαλα.. τα εβαλα με την Αγια που δεν με βοηθησε ομως ποσο καθος εκανα.. ο Θεός, οι Αγιοι προφανως δεν λειτουργουν με ανταλλαγματα.. κατα μυστηριο τροπο λίγες μερες μετα έχασα τη ζωνη.. ποιος ξερει ίσως με αυτο το τρόπο να μου έλεγε οτι δεν ειμαι ακομα ετοιμη.. θα επισκεφτω το μοναστηρι και θα την ξαναπαρακαλεσω.. ελπιζω να εισακουσθουν και εμενα οι προσευχες μου..ισως μας δοκιμαζουν τη πιστη μας.. αυτοι που παντα χανουμε μετα απο καθε αποτυχια..


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

maelaki μου γλυκο πραγματικα με το που μπεις εκει μεσα σε κατακλυζει μια απιστευτη συγκινηση.. πηγαινα με τη μαμα μου οταν ημουνα μικρη.. οταν προσπαθουσα διαβαζα οτι εχει βοηθησει πολλές γυναικες με προβληματα γονιμοτητας και πραγματικα πολλα παιδακια οφειλονται στη χαρη της.. πηγα πριν τη βιοψια μας και πριν τις δυο προσπαθειες... νηστεψα τρεις μερες και απο λαδι και απο ολα και φαγαμε το μηλο με το συζηγο μου.. και τις δυο φορες.. επισης ειχα παρει απο το μοναστηρι τη ζωνη της.. για οσους δεν ξερουν ειναι ενα κορδονι εγκυμοσυνης που το δενουν οι εγκυες γυρω απο τη κοιλια τους για να πανε ολα καλα.. εγω το εβαζα μετα την εμβρυομεταφορα οταν ειχα ηδη τα μωρακια στη κοιλιτσα αλλα και απο πριν για φυλαχτο.. εβαζα απο το λαδακι της στη κοιλιτσα καθημερινα.. τα καταφερα και τις δυο φορες αλλα δυστηχως οι εξωσωμαιτκες μας δεν καρποφορησαν αφου απεβαλα.. τα εβαλα με την Αγια που δεν με βοηθησε ομως ποσο καθος εκανα.. ο Θεός, οι Αγιοι προφανως δεν λειτουργουν με ανταλλαγματα.. κατα μυστηριο τροπο λίγες μερες μετα έχασα τη ζωνη.. ποιος ξερει ίσως με αυτο το τρόπο να μου έλεγε οτι δεν ειμαι ακομα ετοιμη.. θα επισκεφτω το μοναστηρι και θα την ξαναπαρακαλεσω.. ελπιζω να εισακουσθουν και εμενα οι προσευχες μου..ισως μας δοκιμαζουν τη πιστη μας.. αυτοι που παντα χανουμε μετα απο καθε αποτυχια..

Ξερεις τι καταλαβα τελικα?Αυτο που λες οτι οι Αγιοι δεν θελουν ανταλαγγμα αλλα συνεχη πιστη!Και εγω πριν την εξωσωματικη πηγα εκει.. προσευχηθηκα.. πηρα μηλαρακι.. νηστεψα 3 μερες .. πηρα και ενα φυλαχτο.(για την ζωνη τοτε δεν το ηξερα).Και τελικα απετυχα.Μετα δεν ξαναπηγα!Ε ειναι λιγο κπαως αυτο.Οταν εμεινα ομως εγκυος μετα απο καιρο αποφασισα να παω και να την ευχαριστησω για το θειο δωρο.. γτ το οτι το ζητησα και δεν εγινε τοτε.. δεν σημαινει οτι δεν βοηθησε στο να γινει 8 μηνες μετα!Το καλοκαιρι πηγα στον 9ο ημουν!Θελω να πω οτι να εχεις πιστη συνεχεια.Να μην απαιτουμε οτι τωρα εγω το θελω και γιαυτο νηστευω τωρα και τρωω τωρα το μηλαρακι.Να προσευχεσαι καθε μερα και θα ερθει η στιγμη που το θαυματακι σου θα γινει!Μακαρι και αλλες κοπελες να μας πουν τις εμπειριες τους!


FvxMp3.png

Link to comment
Share on other sites

maela εχεις απολυτο δικιο! μαλλον η πιστη μας τις περισσοτερες φορες ειναι επιφανειακη και ειναι σαν να εξαναγκαζουμε καταστασεις?? βοηθησε με να κανω παιδι γιατι εγω νηστεψα εκανα κλπ κλπ και μετα την αποτυχια ουτε καν εκκλησια και καμια αναφορα.. λυπαμαι που φερθηκα και εγω ετσι και ο πόνος μου υψωθηκε πιο δυνατος απο τη πιστη μου μιας και ενιωσα εγκαταλελειμενη.. μακαρι να μην ειναι ετσι.. απο την αλλη λες οτι εμενα θα βοηθησουν εναν αναξιο ανθρωπο που λειτουργει μονο με ανταλλαγματα.. πρπεπει να το κανουμε γιατι μας βγαινει απο μεσα μας οχι γιατι πρεπει.. και να ελπισουμε οτι το μωρο θα ερθει! ευχομαι να μπει καποια κοπελα να γραψει την εμπειρια της.. υπηρχε αντιστοιχο θεμα στο parents αλλα το εκλεισαν..


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


δεν θελω να πω πολλα λογια ειδικα σε εσενα μαελακι και μαιρη γιατι ξερετε καλα.το μονο που εχω να σας πω ειναι οτι πηγαινω συνεχεια και δεν με πειραζει που δεν τα εχω καταφερει ακομα!!!ειμαι σιγουρη οτι ξερει η αγια ειρηνη την ωρα μου!!!την ζωνη δεν την βγαζω απο πανω μου!!!οπως και επισις μηλα εχω φαει αρκετα!!!πιστευω πολυ στην χαρη της και να ειναι δοξασμενο το ονομα της!!!εγω παντως περιμενω το θαυμα της και ηδη το παιδακι μου οταν ερθει το εχω ταμμενο!!!

Link to comment
Share on other sites

δεν θελω να πω πολλα λογια ειδικα σε εσενα μαελακι και μαιρη γιατι ξερετε καλα.το μονο που εχω να σας πω ειναι οτι πηγαινω συνεχεια και δεν με πειραζει που δεν τα εχω καταφερει ακομα!!!ειμαι σιγουρη οτι ξερει η αγια ειρηνη την ωρα μου!!!την ζωνη δεν την βγαζω απο πανω μου!!!οπως και επισις μηλα εχω φαει αρκετα!!!πιστευω πολυ στην χαρη της και να ειναι δοξασμενο το ονομα της!!!εγω παντως περιμενω το θαυμα της και ηδη το παιδακι μου οταν ερθει το εχω ταμμενο!!!

Μπραβο Λενια μου!!!!! μπραβο!! μπραβο σου για την ηρεμια σου και παρα τις αποτυχιες, εισαι εκεί μαζί Της!! εσυ εισαι αξια να γινεις μάνα! εγω συχνα αναρωτιεμαι και λεω οτι η πίστη μου ειναι επιφανειακη, οτι δεν πιστευω με τη καρδια μου για αυτο δεν με βοηθαει.. οτι κανω οτι κανω μονο πριν την εξωσωματικη, νηστεια καντηλακια κλπ.. ισως και να ειναι ετσι.. Ισως ειμαι κακος ανθρωπος τελικα και αναξια να με κανει μανα.. δεν εχω καθαρισει τη ψυχη μου δεν ελεγχω τον εαυτο μου δεν βλεπω καθαρα.. ομως πιστευω στη χαρη Της και εχω ταξει και εγω το παιδακι μου και αυτο δεν αλλαζει.. Λενια μου εχεις δικιο.. η Αγια ξερει ποτε θα ειναι η ωρα μας...

πιο παλια ειχα διαβασει για μια κοπελα μου τελικα εμεινε εγκυος αλλα απεβαλλε.. την επνιξαν τα χιλιάδες ΓΙΑΤΙ ωσπου ενα βραδυ ειδε την Αγία στον υπνο της και της εδειξε ενα προβληματικο με διανοητικη υστερηση παιδακι και της λεει βλέπεις?? ετσι θα ηταν το παιδι σου!!! αυτην την ιστορια δεν θα την ξεχασω ποτε.. ετσι και εγω θελω να πιστευω οτι μου πηρε τα μωρακια μου γιατι δεν θα ητανε καλα.. μαλλον οτι γινεται για καποιο λογο γινεται!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους....Είχα πάει και εγώ στο Μοναστήρι, πριν μείνω έγκυος στα διδυμάκια μου....Τέσσερις μήνες που τα είχα στην κοιλίτσα μου τα λάτρεψα....Και δυστυχώς τα αποχωρίστηκα με τον πιο άσχημο τρόπο...Ελπίζω να είναι κάπου κοντά στην Αγία Ειρήνη, δύο αγγελάκια ήταν....Η Αγία Ειρήνη μου τα έστειλε...αλλά οι άνθρωποι...με όλα τα λάθη και την αδιαφορία τους, δεν με βοήθησαν να τα κρατήσω...

  • Λυπημένη/-ος 1

[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lb1f.lilypie.com/CnbPp3.png[/IMG][/URL]


4 αγγελάκια με προσέχουν από τον ουρανό...σας αγαπώ πολύ, δεν θα σας ξεχάσω ποτέ και σας ευχαριστώ που μου στείλατε τον αδερφούλη σας για να μου δείξει τι σημαίνει ευτυχία...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους....Είχα πάει και εγώ στο Μοναστήρι, πριν μείνω έγκυος στα διδυμάκια μου....Τέσσερις μήνες που τα είχα στην κοιλίτσα μου τα λάτρεψα....Και δυστυχώς τα αποχωρίστηκα με τον πιο άσχημο τρόπο...Ελπίζω να είναι κάπου κοντά στην Αγία Ειρήνη, δύο αγγελάκια ήταν....Η Αγία Ειρήνη μου τα έστειλε...αλλά οι άνθρωποι...με όλα τα λάθη και την αδιαφορία τους, δεν με βοήθησαν να τα κρατήσω...

Kαλημερα κοπελα μου!Λυπαμαι πολυ για την απωλεια σου!Σιγουρα θα ειναι κοντα στην Αγια και θα σε προσεχουν!Σου ευχομαι γρηγορα να αποκτησεις τα αδελφακια τους!Μην χασεις την πιστη σου και ολα θα πανε καλα!


FvxMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους....Είχα πάει και εγώ στο Μοναστήρι, πριν μείνω έγκυος στα διδυμάκια μου....Τέσσερις μήνες που τα είχα στην κοιλίτσα μου τα λάτρεψα....Και δυστυχώς τα αποχωρίστηκα με τον πιο άσχημο τρόπο...Ελπίζω να είναι κάπου κοντά στην Αγία Ειρήνη, δύο αγγελάκια ήταν....Η Αγία Ειρήνη μου τα έστειλε...αλλά οι άνθρωποι...με όλα τα λάθη και την αδιαφορία τους, δεν με βοήθησαν να τα κρατήσω...

firefly διαβασα την περιπετεια σου στο αλλο τόπικ και ειμαι πραγματικά συγκλονισμενη.. σαν να βλεπω ταινια με ασχημο τελος! γιατι λες οχι αυτα δεν γινονται στην πραγματικότητα.. ποσο στενοχωρηθηκα ενιωσα οργη για ολους και για ολα.. ειναι αδικο αυτο που συμβαινει πολυ αδικο!! σε συγχαιρω κοριτσι μου και σε θαυμαζω με απερναντο ατελειωτο σεβασμο και εκτιμηση!! μπραβο σου που στεκεσαι ακομα ορθια, που το παλευεις που ελπιζεις που δεν εχεις χασει την πιστη σου και τον ευατο σου!! εισαι αξιος ανθρωπος και ο Θεός δεν θα σε αφησει ετσι!! ΑΞΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΜΑΝΑ!!! Κι οπως ειπε και η φιλη μου η Ειρηνη ειμαστε ολες μανες στη καρδια ακομα και αν δεν εχουμε μωρακια.. Πραγματικα δεν ξερω γιατι παιδευονται τοσο πολυ οι ¨¨καλοί¨¨ σε αυτον το πλανητη και στους Αθεους απιστους κακους ανθρωπους ερχονται ολα βολικα??? γιατι??? για να ανταμειφθούμε σε μια άλλη ζωη?? ισως.. αλλα Αγια μου Ειρηνη κανε το θαυμα σου και για εμας εδω σε παρακαλω..


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...