Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Fay_ είπε:

      Νομίζω πως κρίνει βάσει ιστορικού για το τι θα κάνει. Ο πλήρης έλεγχος έχω καταλάβει ότι είναι γονιδιακός και δείχνει ετεροζυγωτια ομοζυγωτια. Οι βασικές γονιδιακές νομίζω είναι fv, το γονίδιο προθρομβινης και μια άλλη που δεν την θυμάμαι. Αν τα έχεις κάνει αυτά είσαι οκ νομίζω.. τι να πω έχω μπερδευτεί κ εγω..

      Αυτές που είπες στο πάνω σχόλια μου τις έκανε η οικονομ αυτές που κες τώρα δεν μ θυμίζουν κάτι θα το ψάξω γιατί εκείνη μ έδωσε το οκ πως δεν έχω κάτι 

Η υπέρτατη θυσία μιας μάνας


Recommended Posts

Την υπέρτατη θυσία έκανε μια αμερικανίδα για να δώσει ζωή στην αγέννητη κόρη της. Αρνήθηκε τη χημειοθεραπεία, όταν διεγνώσθη με καρκίνο, για να καταφέρει να γεννήσει τη μονάκριβη κόρη της.

Για την 41χρονη, Στέισι Κριμ, που μετά από προσπάθειες πολλών ετών και τις διαβεβαιώσεις των γιατρών ότι δεν μπορεί να κάνει παιδιά, η είδηση ότι ήταν έγκυος ισοδυναμούσε με θαύμα.

Ωστόσο, λίγους μήνες μετά η Στέισι διεγνώσθη με καρκίνο του αυχένα. Η ίδια αρνήθηκε πεισματικά τη χημειοθεραπεία, που μπορεί να την έσωζε, καθώς θα έπρεπε να τερματίσει την εγκυμοσύνη της.

Όταν ήταν 5 μηνών έγκυος κατέρρευσε και οι γιατροί διέγνωσαν μετάσταση στον εγκέφαλο.

Όταν οι καρδιακοί παλμοί του μωρού άρχισαν να πέφτουν δραματικά και η ίδια υπέστη έμφραγμα, οι γιατροί αποφάσισαν να φέρουν στη ζωή τη μικρή με καισαρική τομή, τέσσερις μήνες νωρίτερα και ενώ ζύγιζε κάτι λιγότερο από ένα κιλό!

Σύμφωνα με τον αδερφό της, Ρέι, η Στέισι απαγορευόταν να δει το νεογέννητο στη θερμοκοιτίδα, τη στιγμή που η ίδια βρισκόταν στην εντατική.

Ύστερα από κινητοποίηση των νοσοκόμων και την επιμονή του αδερφού της διαμόρφωσαν έτσι το χώρο της εντατικής, ώστε να έχει δίπλα της, σε μια ειδική θερμοκοιτίδα, το μωρό της.

Η Στέισι κράτησε στα χέρια της μια μόνο φορά την κόρη της και τρεις μέρες μετά άφησε την τελευταία πνοή της.

Η μικρή Ντότι ζυγίζει πλέον 3 κιλά και ετοιμάζεται να αφήσει πίσω της το νοσοκομείο και να ζήσει μαζί με την οικογένεια του θείου της.

Πηγή: nooz.gr

i-ypertati-thysia-mias-manas.jpg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

είναι άσχημο να κρίνεις κάποιον όταν δεν βρίσκεται πλέον στην ζωή.. γι αυτό θα αρκεστώ να πώ μόνο και τελείως ειλικρινά οτι δεν είμαι σίγουρη οτι θα επέλεγα αυτόν τον δρομο. Πρέπει όμως να παραδεκτώ ότι αυτή η μητέρα είναι άξια θαυμασμού αν μη τί άλλο για την δύναμή της!!!


U6Vip2.png
Link to comment
Share on other sites

είναι άσχημο να κρίνεις κάποιον όταν δεν βρίσκεται πλέον στην ζωή.. γι αυτό θα αρκεστώ να πώ μόνο και τελείως ειλικρινά οτι δεν είμαι σίγουρη οτι θα επέλεγα αυτόν τον δρομο. Πρέπει όμως να παραδεκτώ ότι αυτή η μητέρα είναι άξια θαυμασμού αν μη τί άλλο για την δύναμή της!!!

Πρέπει όμως να παραδεκτώ ότι αυτή η μητέρα είναι άξια θαυμασμού αν μη τί άλλο για την δύναμή της!!!

τα είπες ολα έβαλες χρώμα

__________________

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...