Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , bcd18 είπε:

      Σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι το ότι έγινε εμφύτευση είναι θετικό. Μπορεί να ξαναμεινει. και οπως λες οι κοπελες αυτές είναι νεότερες, οπότε τα ωάρια καλύτερα ποιοτικά. Κατω των 30 ισως

      Την επόμενη εβδομάδα θα μιλήσουν τελικά με ιακεντρ. 
      Είναι ένα αγχος μέχρι να βρεθεί κοπέλα , να δώσει ωάρια. Να γίνει εμβρυομεταφορα. Και αν θα πετυχει και  με την πρώτη..

       

       

       

       

      Σίγουρα έχει άγχος, τα ποσοστά είναι πολύ ενθαρρυντικά όμως! Καλό θα είναι να κάνει μια καλή συνεννόηση η φίλη σου και να ξεκινήσει με ξεκάθαρη εικόνα. Πχ, να ρωτήσει αν τα ωάρια που θα της δώσουν στην τιμή που θα της πουν είναι για μια προσπάθεια ή αν φτάνουν και για δεύτερη. Επίσης έχει σημασία στην αναμονή αν έχει και η ίδια κάποιες απαιτήσεις ιδιαίτερες πχ, να έχει κοινά εμφανισιακά με τη δότρια ή αν την ενδιαφέρει η ομάδα αίματος.. αν το ψάξει λίγο στο ίντερνετ υπάρχουν πλέον αρκετές εμπειρίες από δωρεά. Να πάει με έτοιμες ερωτήσεις για να μη βρεθεί προ εκπλήξεων! Μακάρι να της πάνε όλα καλά!

Μια νέα αρχή ....στην Αγγλία ;


Recommended Posts

Στο κοτοπουλο θα διαφωνησω...εδω παιρνω ΠΑΝΤΑ απο χασαπη για να ναι της προκοπης..και ενταξει δε μπορω και δεν εχω τη δυνατοτητα να δωσω 17-20 λιρες για ενα κοτοπουλο!

ελλαδα ψωνιζω απο χασαπη αλλα η γευση του κοτοπουλου ειναι σαφως καλυτερη. Ουτε βγαζει αυτη την αηδιαστικη "κοτιλα" που εχει εδω το κοτοπουλο του σουπερ μαρκετ (εκτος απο βιολογικα). Δε ξερω, πιστευω δε μπορεις να συγκρινεις σωστα οταν καταναλωνεις μονο βιολογικα διοτι ο περισσοτερος κοσμος δεν εχει αυτη τη δυνατοτητα και αγοραζει τα συνηθισμενα προιοντα.

Τα battery hens η' οπως αλλιως λεγονται εχουν απαγορευτει εδω αλλα και παλι στην Ελλαδα ποτε δεν ειχαμε τις τεραστιες μοναδες κτηνοτροφιας και τη μαζικη παραγωγη που εχουν εδω. Οι χασαπηδες στις περισσοτερες των περιπτωσεων προμηθευονται κοτοπουλα απο ντοπιους κτηνοτροφους.

kala pisteveis pos sti ellada oi xasapides pernoun apo mikrous ktinotrofous?

ego den to pistevo me tpt! Ase pou oi mikroi einai xeiroteroi kapoies fores giati den elegxontai kai kanoun oti tous katevei!


uDLqp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Koita gia tin poiotita ton trofimon exo antitheti apopsi. Katarxin kaluteri geusi de simainei panta kai kaluteri poiotita. Edo ginontai perisoteroi elegxoi kai giauto eimai pepismeni pos i poiotita einai kaluteri (oxi oti den uparxoun kai kakis poititas trofima apla mporeis na ta xehoriseis).

Ναι, από τους πολλούς ελέγχους τρώγαμε κρεατάκι τρελλών αγελάδων. Τέτοιοι έλεγχοι να μου λείπουν.

Pantos exo katalixe4i pos i geusi einai thema sunitheias. Kai emena perissotero mou aresoun sunithos ta fagita stin Ellada (oxi mono se sugkrisi me tin Agglia alla kai se alles xores). Auto omos ginete mallon giati ta exoume sunithisei etsi.

Μα εγώ δεν σου λέω για ελληνικά και ξένα φαγητά. Εγώ σου λέω για τα ίδια φαγητά που μαγειρεύω εδώ και εκεί, ίδια συνταγή, ίδιος μάγειρας, το μόνο που αλλάζει είναι τα προϊόντα που χρησιμοποιώ.

Oso gia to kotopoulo 1000 fores edo apo oti stin Ellada! Oi sunthikes diaviosis ton koton (:?) stin Elllada einai athlies eno stin Agglia kaluteres. Kai fusika kotopoulo panta Organic (diaforetika einai tigka stin ormoni k to antiviotiko!) Kai min arxisete na lete gia tis kotoules sto xorafi tou theiou/patera klp giati den exoume oloi auti tin politeleia :tongue:

Μόνο οι συνθήκες των free range είναι καλές. Εκτός βέβαια αν πιστεύεις ότι τα κοτόπουλα στις αγγλικές μονάδες παραγωγής δεν ζουν στοιβαγμένα σε κλουβιά το ένα πάνω στο άλλο...


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Νατασσα εχω παει και Γουεδερσπουνς αλλα προτιμω το σουβλατζιδικο της γειτονιας μου:tongue: Και εκει με 15 ευρω τρωμε το απαν:tongue:

Μιλωντας για βιολογικα, τα Γουεδερσπουνς κλπ και οι παμπ εχουν το χειροτερης ποιοτητας κρεας συνηθως. Ενας λογος που και Ελλαδα δε βγαινουμε συχνα για φαγητο ειναι γιατι εγω εχω ενα θεμα με υγιεινη διατροφη...το προσπαθω δηλαδη.


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

exei parei kamia sas kouponia apo loyalty card se kanena katastima stin ellada ektos tou Vasilopoulou? kai ego 100 kartes kai den exo parei pote tpt.

Εγώ έχω πάρει από Βασιλόπουλο, Carrefour, Λητώ, Mothercare και TGI Fridays, και μάλιστα αρκετά καλά ποσά, όχι πενταροδεκάρες.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

exei parei kamia sas kouponia apo loyalty card se kanena katastima stin ellada ektos tou Vasilopoulou? kai ego 100 kartes kai den exo parei pote tpt.

parepimptontos emena to co-opperative de mou faresei polu an kai exo dipla mou opote otan varieme na pao sto sainsbury perno apo ekei.

oso gia ta organic kataleigo oti prepei na meionoume tis posotites gia na auxanoume tin poitita ton trofon mas.

ase pou kai ego ta organic ta xekinisa otan eimoun egkuos. opote eleni mou otan me to kalo erteiekeini i ora to xanakoitas

αμε. Και ΑΒ, και Αριαδνη, και Χαλκιαδακη..ενταξει αυτα ειναι τοπικα σουπερ μαρκετ αλλα σου λεω παραδειγματα. Η μανα μου με κουπονια εχει παρει μιξερ, εχει παρει πιατα, εχει παρει ποτηρια...αμα τη ρωτησω θα μου πει και τι αλλο.

Καλε ποσο να μειωσω την ποσοτητα? Αν παρω βιολογικο κοτοπουλο των 8 λιρων θα μεινουμε και οι δυο νηστικοι. Αντε να ναι καθαρο κρεας 100 γραμμαρια.

Δεν ειναι θεμα εγκυμοσυνης, ακομα και τοτε πιστευω δεν θα εχω τη δυνατοτητα να αγοραζω βιολογικα...


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ έχω πάρει από Βασιλόπουλο, Carrefour, Λητώ, Mothercare και TGI Fridays, και μάλιστα αρκετά καλά ποσά, όχι πενταροδεκάρες.

wow! to Lito gia na sou steilei eprepe na exeis agorasei ola ta epipla/karotsia apo ekei gia na pareis ena poso!

mallon psonizeis polu apo ellada gi'auto de sou stelnoun ta agglika magazia!:tongue::tongue:


uDLqp1.png

Link to comment
Share on other sites

Μιλωντας για βιολογικα, τα Γουεδερσπουνς κλπ και οι παμπ εχουν το χειροτερης ποιοτητας κρεας συνηθως. Ενας λογος που και Ελλαδα δε βγαινουμε συχνα για φαγητο ειναι γιατι εγω εχω ενα θεμα με υγιεινη διατροφη...το προσπαθω δηλαδη.

Γενικώς τα Wetherspoon's έχουν άσχημη φήμη. Εγώ μόνο μια φορά έχω φάει σε Wetherspoon's οπότε δεν έχω προσωπική γνώμη (chili con carne έφαγα έτσι κι αλλιώς) αλλά για να είναι τόσο φτηνά είναι δυνατόν να είναι ποιοτικά;


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Νατασσα εχω παει και Γουεδερσπουνς αλλα προτιμω το σουβλατζιδικο της γειτονιας μου:tongue: Και εκει με 15 ευρω τρωμε το απαν:tongue:

Μιλωντας για βιολογικα, τα Γουεδερσπουνς κλπ και οι παμπ εχουν το χειροτερης ποιοτητας κρεας συνηθως. Ενας λογος που και Ελλαδα δε βγαινουμε συχνα για φαγητο ειναι γιατι εγω εχω ενα θεμα με υγιεινη διατροφη...το προσπαθω δηλαδη.

kai ego thelo na apofeugo na troo exo giati ontos i poiotita den einai kali. alla kapoies fores de ginete diaforetika! tora pleon kai o mikros fonazei na pame se pub gia fagito otan vgainoume volta! idios o pateras tou! otan vgainoume theloun na kataleigoume gi fagito :P!


uDLqp1.png

Link to comment
Share on other sites

wow! to Lito gia na sou steilei eprepe na exeis agorasei ola ta epipla/karotsia apo ekei gia na pareis ena poso!

mallon psonizeis polu apo ellada gi'auto de sou stelnoun ta agglika magazia!:tongue::tongue:

Έχω ψωνίσει από Λητώ ακριβώς 5 φορές τον τελευταίο χρόνο. Έχω πάρει παρκοκρέβατο, καρεκλάκι φαγητού, μία φορά ρούχα στις εκπτώσεις και διάφορα ψιλολόγια, κυρίως μπιμπερό NUΚ, πιπίλες και καλλυντικά Chicco που εδώ είναι πανάκριβα. Τελευταία φορά που πήγα μου έδωσαν δωροεπιταγή 40 ευρώ :cool:


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Ασε που δε μπορεις να λες οτι ειναι γενικα φτηνο το φαγητο γιατι το Γουεδερσπουνς και Μακ Ντοναλντς ειναι φτηνα, που εχουν και κακη ποιοτητα φαγητου. Ε αν ειναι να στερουμαι και να τρωω βιολογικα ολη την εβδομαδα για να παω να φαω χαμπουργκερ γατας σε "βρωμικο" τι να το κανω!

Οπως προειπα αν ειναι να φαω "βρωμικο" και φτηνο, χτυπαω ανετα μια μεριδα γυρο...:tongue: Μπιγκι πριν φυγω για Ελλαδα θελω μια λιστα με ολα τα "καλα" μαγαζακια που ξερεις καθως προτιθεμαι να ανεβω Αθηνα και να ξεναγησω στην ελληνικη κουλτουρα (του βρωμικου:tongue:) το ετερον ημισυ...:P


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Νατασσα, μην τον αφηνεις καλε να τρωει τετοια! Να αντιπροτεινεις κατι αλλο ..που να μην εχει σχεση με φαγητο! Να μη συνηθισει το παιδι τετοιες γευσεις γιατι μετα δε θα τον μαζευεις απο Μακ Ντοναλτς Fish and Chips....


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

αμε. Και ΑΒ, και Αριαδνη, και Χαλκιαδακη..ενταξει αυτα ειναι τοπικα σουπερ μαρκετ αλλα σου λεω παραδειγματα. Η μανα μου με κουπονια εχει παρει μιξερ, εχει παρει πιατα, εχει παρει ποτηρια...αμα τη ρωτησω θα μου πει και τι αλλο.

Καλε ποσο να μειωσω την ποσοτητα? Αν παρω βιολογικο κοτοπουλο των 8 λιρων θα μεινουμε και οι δυο νηστικοι. Αντε να ναι καθαρο κρεας 100 γραμμαρια.

Δεν ειναι θεμα εγκυμοσυνης, ακομα και τοτε πιστευω δεν θα εχω τη δυνατοτητα να αγοραζω βιολογικα...

Μίξερ και τέτοια έχω πάρει κι εγώ, από τον Βασιλόπουλο. Και η μητέρα μου έχει πάρει διάφορα από τον Βερόπουλο.

Εγώ το βιολογικό με τις 8 λίρες παίρνω (2 στήθη) και απλά το συνοδεύω με πολλές πατάτες και λαχανικά. Μάλλον είμαστε λιτοδίαιτοι :P


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Οπως προειπα αν ειναι να φαω "βρωμικο" και φτηνο, χτυπαω ανετα μια μεριδα γυρο...:tongue: Μπιγκι πριν φυγω για Ελλαδα θελω μια λιστα με ολα τα "καλα" μαγαζακια που ξερεις καθως προτιθεμαι να ανεβω Αθηνα και να ξεναγησω στην ελληνικη κουλτουρα (του βρωμικου:tongue:) το ετερον ημισυ...:P

Ελένη ευχαρίστως! Θα είσαι σε κάποια συγκεκριμένη περιοχή; Στείλε μου ΠΜ με λεπτομέριες.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Νατασσα, μην τον αφηνεις καλε να τρωει τετοια! Να αντιπροτεινεις κατι αλλο ..που να μην εχει σχεση με φαγητο! Να μη συνηθισει το παιδι τετοιες γευσεις γιατι μετα δε θα τον μαζευεις απο Μακ Ντοναλτς Fish and Chips....

kala mi fantasteis oti sumvainei kathe mera! alla mia fora kathe 2 peripou evdomades pame pouthena. kai ekei troei tous arakades kai to mosxari (oxi mpifteki) i ton poure klp. genika exei polu kali diatrofi kai prosegmeni. vevaia oso megalonei einia poi duskolo.

auto pou tou aresei perissotero eutuxos einai to parko! alla kai oi dolioi oi goneis ti theloun pou k pou mia mpura se mia pub.

oso gia ta mixer k ego to pira apo to vasilopoulo alla edosa k lefta kai fusika i time den exei kamia diafora me kapoio apo ton kotsovolo, i ta currys! a! kai mou espase sti 2i xrisi (eutixos mou to antikatestisan!)


uDLqp1.png

Link to comment
Share on other sites

Φευγω σε 2 εβδομαδες, οποτε θα σου στειλω κοντα τοτε..παντως κοντα στο κεντρο θα μαστε σιγουρα.

Τωρα παντως πραγματικα μου κανες την καρδια περιβολι..και εσυ δυο στηθη με λαχανικα κααι πατατες? Εγω ρε παιδια τα τρωω αυτα οταν κανω διαιτα και χανω κιλα...και δεν ειμαι παχια 55 κιλα ειμαι. Ο δικος μου παλι γυρω στα 79 κιλα και τρωει 3 στηθη κοτοπουλο ανετα. Α, δε ξαναμιλαω σε φαγητο-συζητηση:tongue::tongue:


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...