Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μια νέα αρχή ....στην Αγγλία ;


Recommended Posts

Η οικογένεια μου στην Ελλάδα μένει στον Πειραιά. Στο σπίτι της μητέρας μου μπήκαν πέρυσι όσο ήταν στη δουλειά και της έκλεψαν όλα της τα κοσμήματα. Στο σπίτι του πατέρα μου που είναι συνταξιούχος μπήκαν ένα πρωί, από το παράθυρο, το σπίτι είναι μπροστά σε κεντρικό δρόμο. Όταν τον άκουσαν ότι γύρισε έφυγαν πάλι από το παράθυρο και ευτυχώς είχαν βάλει τον σύρτη από μέσα και δεν μπόρεσε να μπει ο πατέρας μου να τους βρει μέσα. Η αδερφή μου μένει Γλυφάδα. Έκλεψαν το αυτοκίνητο του άντρα της (ολόκληρο εννοώ) τον Οκτώβρη το οποίο ήταν παρκαρισμένο κάτω από το σπίτι της.

Ας μη μιλήσουμε λοιπόν για την εγκληματικότητα στην Αθήνα (για Θεσσαλονίκη δεν ξέρω) γιατί την έχουμε ζήσει από πρώτο χέρι με την οικογένεια μου.

Ξαναλέω, υπάρχουν περιοχές εκτός Λονδίνου οι οποίες είναι ήσυχες, χωρίς εγκληματικότητα (τουλάχιστον όχι εμφανή). Στη γειτονιά, όλες οι πόρτες των κήπων (συμπεριλαμβανομένης και της δικής μας) είναι μονίμως ξεκλείδωτες. Ο ταχυδρόμος σου χτυπάει την πόρτα και ρωτάει αν θα μπορούσες να παραλάβεις το δέμα του γείτονα ο οποίος δεν είναι σπίτι. Το παίρνεις και όταν το παραδίδεις ο γείτονας - στον οποίο μπορεί να μην έχεις ξαναμιλήσει ποτέ - θα σου πει ευχαριστώ και δεν θα στραβώσει για το ότι το παρέλαβες, ούτε θα σε κοιτάξει καχύποπτα. Οι άνθρωποι προχωράνε στο δρόμο και σε κοιτούν και χαμογελούν, δεν αποστρέφουν το βλέμμα τους όταν τους κοιτάξεις.

Αν φυσικά ψάχνετε aria μόνο για Λονδίνο τότε πάω πάσο. Ότι σου λένε τα κορίτσια που μένουν εκεί είναι προφανώς πιο κοντά στην πραγματικότητα, τουλάχιστον στις κεντρικές ζώνες όπως γράφει και η Biggi.

Και εμείς θέλουμε να γυρίσουμε κάποια στιγμή (στο κοντινό ελπίζουμε μέλλον) στην Ελλάδα αλλά όχι για τον λόγο της ποιότητας ζωής. Θέλουμε να το κάνουμε καθάρα για συναισθηματικούς λόγους, να είμαστε μαζί με την οικογένεια και τους φίλους μας. Ξέρω πολύ καλά ότι για να έχω την ποιότητα ζωής που έχω εδώ αντίστοιχα στην Αθήνα θα πρέπει να μένω ενδεχομένως στη Φιλοθέη και το budget μας φυσικά δεν το σηκώνει.


Η Ιθάκη σ'έδωσε τ' ωραίο ταξείδι. Χωρίς αυτήν δεν θα βγαινες στον δρόμο. Άλλα δεν έχει να σε δώσει πια. Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δε σε γέλασε. - Κ. Καβάφης

an1cE-60g410010MjA3ZHwwMDAwNTU0ZGF8T3VyIHByZWNpb3VzIGxpdHRsZSBib3kgaXM.gifan1cMc80g410010MDAwOGQ0fDEzNDU2cGF8T3VyIGdvcmdlb3VzIG5ldyBiYWJ5IGJveSBpcw.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μπιγκι ο λογος που εβαλαν μεταλλικους ανιχνευτες στο σχολειο που δουλευα ειναι γιατι ενα παιδι (13 ετων) ειχε μαχαιρωσει ενα αλλο μολις τελειωσε το μαθημα..

Ααααα πολύ ωραία... να τους χαίρεστε τέτοιους μαθητές :?


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Το γυμνάσιο της περιοχής μας: http://www.woottonbassett.wilts.sch.uk/Pages/default.aspx


Η Ιθάκη σ'έδωσε τ' ωραίο ταξείδι. Χωρίς αυτήν δεν θα βγαινες στον δρόμο. Άλλα δεν έχει να σε δώσει πια. Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δε σε γέλασε. - Κ. Καβάφης

an1cE-60g410010MjA3ZHwwMDAwNTU0ZGF8T3VyIHByZWNpb3VzIGxpdHRsZSBib3kgaXM.gifan1cMc80g410010MDAwOGQ0fDEzNDU2cGF8T3VyIGdvcmdlb3VzIG5ldyBiYWJ5IGJveSBpcw.gif

Link to comment
Share on other sites

Να τονίσω ότι δεν κάνω αντιπαράθεση με τις κοπέλες που σου γράφουν για την εγκληματικότητα εκεί που ζουν. Απλά θέλω να σου δείξω ότι εκτός Λονδίνου υπάρχει και αυτή η ποιότητα ζωής.


Η Ιθάκη σ'έδωσε τ' ωραίο ταξείδι. Χωρίς αυτήν δεν θα βγαινες στον δρόμο. Άλλα δεν έχει να σε δώσει πια. Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δε σε γέλασε. - Κ. Καβάφης

an1cE-60g410010MjA3ZHwwMDAwNTU0ZGF8T3VyIHByZWNpb3VzIGxpdHRsZSBib3kgaXM.gifan1cMc80g410010MDAwOGQ0fDEzNDU2cGF8T3VyIGdvcmdlb3VzIG5ldyBiYWJ5IGJveSBpcw.gif

Link to comment
Share on other sites

Πικαμπου πιστευω οτι η Αθηνα "δεν παιζεται" απο αποψης εγκληματικοτητας. Ειδικα καποιες περιοχες..

Για τις κλοπες αυτοκινητων θα σου πω οτι Μπραντφορντ ειχαμε δει 3 τυπους να ανοιγουν ενα αμαξι μερα μεσημερι εξω απο το σουπερ μαρκετ. Ο τυπος που το ειχε προφανως ψωνιζε στο σουπερ μαρκετ αμεριμνος. τους λεει η συγκατοικος μου "ειναι δικο σας το αμαξι?" ξεροντας φυσικα πολυ καλα οτι δεν ηταν δικο τους. Απαντανε αυτοι "εσενα τι σε νοιαζει" και η κοπελα φοβηθηκε να το συνεχισει και φυγαμε...

Της συγκατοικου μου της ειχαν κλεψει το αμαξι που το χε παρκαρει ακριβως εξω απο το σπιτι.

Μια φιλη μου την ακολουθησαν δυο τυποι ενας μ αυτοκινητο κ ενας με τα ποδια και μαλιστα συνενοουνταν απο κινητο. Ετρεξε πισω στο σπιτι πανικοβλητη, το αμαξι την ακολουθησε και μια εβδομαδα μετα βλεπαμε το αμαξι να κανει συχνα-πυκνα κυκλους εξω απο το σπιτι.

Οταν μας χτυπουσαν την πορτα ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΑΜΕ ΠΟΤΕ παρα μονο αν ξεραμε τον επισκεπτη.

Στο σπιτι που ειχα νοικιασει εγω ειχαν αλλαξει την πορτα γτ ο προηγουμενος νοικαρης ειχε απαγαγει μια 14χρονη και οταν μπηκε η αστυνομια να τον συλλαβει εσπασε την πορτα.

εδω που μενω τωρα μονο οι διαρρηξεις εχουν γινει ευτυχως κανενα αλλο περιστατικο αλλα ειπαμε, ειναι και χωριο.


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν αμφισβητώ Ελένη αυτά που λέτε, ούτε εσύ ούτε η Biggi. Απλά δεν μου αρέσει να γενικεύω. Εξαρτάται τι αφήνεις και που έρχεσαι. Για μας που αφήσαμε τον Πειραιά και ήρθαμε στο Royal Wootton Bassett η αίσθηση της ασφάλειας μας αυξήθηκε. Δεν έχω δει ούτε έχω ακούσει για εγκληματικές πράξεις στο χωριό. Φυσικά έχω ακούσει για εγκληματικότητα, αλητείες και ναρκωτικά στην κοντινή πόλη (το Swindon).


Η Ιθάκη σ'έδωσε τ' ωραίο ταξείδι. Χωρίς αυτήν δεν θα βγαινες στον δρόμο. Άλλα δεν έχει να σε δώσει πια. Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δε σε γέλασε. - Κ. Καβάφης

an1cE-60g410010MjA3ZHwwMDAwNTU0ZGF8T3VyIHByZWNpb3VzIGxpdHRsZSBib3kgaXM.gifan1cMc80g410010MDAwOGQ0fDEzNDU2cGF8T3VyIGdvcmdlb3VzIG5ldyBiYWJ5IGJveSBpcw.gif

Link to comment
Share on other sites

Peekaboo, αν θέλεις αντίστοιχη ποιότητα ζωής μπορείς να πας σε μια αντίστοιχη μικρή πόλη στην ελληνική επαρχία. Ελλάδα δεν είναι μόνο η Αθήνα ;) Δηλαδή μη συγκρίνεις την περιοχή που μένεις τώρα με την Αθήνα, ούτε είναι όλη η Αθήνα το ίδιο. Άλλο η Ηλιούπολη, άλλο τα Πατήσια (αυτό μπορώ να σας το εγγυηθώ γιατί έχω προσωπική εμπειρία και από τις δύο περιοχές).

Κι εμείς παραλαμβάνουμε ο ένας τα δέματα του άλλου. Προχθές παρέλαβα το καινούριο κινητό της γειτόνισσάς μου (μου το είπε ο ντελιβεράς ότι πρόκειται για κινητό). Ο λόγος που δεν στραβώνει κανείς όταν παραλαμβάνει ο γείτονας είναι επειδή αν δεν παραλάβει ο γείτονας ή θα το αφήσουν στην πόρτα σου (και αν κλαπεί κλάπηκε) ή θα το πάνε σε κάποιο depot στην οργή του Θεού. Οπότε καλύτερα με τον γείτονα.

Πάντως το θέμα είναι αλλού. Η εγκληματικότητα στην Αγγλία είναι διαφορετικού είδους από την εγκληματικότητα στην Ελλάδα. Στην Ελλάδα κυρίως κινδυνεύεις από διαρρήξεις. Εδώ το πρόβλημα είναι οι σωματικές βλάβες και οι θάνατοι από μαχαιρώματα ή πυροβολισμούς. Η πιο ευπαθής κοινωνική ομάδα είναι οι νεαροί άντρες, γιατί αυτοί συνήθως κυκλοφορούν μετά τις 7 το βράδυ και αυτοί πάνε περισσότερο σε παμπ ή μπλέκουν σε τσακωμούς. Να είσαι μέσα στο σπίτι σου με το μωρό δεν είναι πρόβλημα, πρόβλημα είναι όταν το μωρό γίνει νεαρός 13, 15, 18 χρονών και κυκλοφορεί μόνος του έξω ανάμεσα σε νεαρούς που είναι οπλισμένοι με μαχαίρια και πιστόλια.

Αν κυκλοφορείς έξω το πρωί πηγαίνοντας στη δουλειά, το απόγευμα επιστρέφοντας από τη δουλειά, το σαββατοκύριακο πηγαίνοντας για ψώνια ή στο σούπερ μάρκετ και κανένα βράδυ που θα πας σε οικογενειακό εστιατόριο ή παμπ, τότε είναι απίθανο να συναντήσεις εγκληματικότητα. Αυτός είναι ο λόγος που περισσότερο ακούς για νεαρά θύματα, φοιτητές, μαθητές, νέους άντρες, γιατί αυτοί κυκλοφορούν και νωρίς και αργά και μεσάνυχτα. Προσωπικά δεν θυμάμαι την τελευταία φορά που ήμουν έξω μόνη μου μετά τις 10 το βράδυ, και αν ήμουν, το μόνο περπάτημα που έκανα ήταν από και προς τον σταθμό του τρένου ή τη στάση του λεωφορείου. Για το μωρό δεν το συζητώ, δεν έχει δει ακόμα πώς είναι το Λονδίνο μετά τις 8 το βράδυ, ενώ στην Αθήνα γυρίζαμε σπίτι και μετά τα μεσάνυχτα.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα. Το αντίστοιχο προσπαθώ να εξηγήσω και για εδώ. Αγγλία δεν είναι μόνο το Λονδίνο ;)

Σε επαρχιακή πόλη στην Ελλάδα δυστυχώς ούτε εγώ ούτε ο άντρας μου θα μπορούσαμε να βρούμε δουλειά. Επίσης, αν είναι να λείπω από την πόλη μου και να μη βλέπω οικογένεια και φίλους, τί να το κάνω να επιστρέψω; Για να χαίρομαι μόνο τον ήλιο, τη θάλασσα και τις ντοματούλες;


Η Ιθάκη σ'έδωσε τ' ωραίο ταξείδι. Χωρίς αυτήν δεν θα βγαινες στον δρόμο. Άλλα δεν έχει να σε δώσει πια. Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δε σε γέλασε. - Κ. Καβάφης

an1cE-60g410010MjA3ZHwwMDAwNTU0ZGF8T3VyIHByZWNpb3VzIGxpdHRsZSBib3kgaXM.gifan1cMc80g410010MDAwOGQ0fDEzNDU2cGF8T3VyIGdvcmdlb3VzIG5ldyBiYWJ5IGJveSBpcw.gif

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται τι αφήνεις και που έρχεσαι.

Αυτό πολύ σωστό.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Συμφωνώ απόλυτα. Το αντίστοιχο προσπαθώ να εξηγήσω και για εδώ. Αγγλία δεν είναι μόνο το Λονδίνο ;)

Σε επαρχιακή πόλη στην Ελλάδα δυστυχώς ούτε εγώ ούτε ο άντρας μου θα μπορούσαμε να βρούμε δουλειά. Επίσης, αν είναι να λείπω από την πόλη μου και να μη βλέπω οικογένεια και φίλους, τί να το κάνω να επιστρέψω; Για να χαίρομαι μόνο τον ήλιο, τη θάλασσα και τις ντοματούλες;

Ναι ειναι λιγο ακυρο να προσπαθεις να συγκρινεις πρωτευουσες με επαρχιακες πολεις. (δε λεω για σενα γενικα μιλαω).

Συμφωνω με τη Μπιγκι που λεει οτι Ελλαδα εγκληματικοτητα ειναι κυριως κλοπες, διαρρηξεις τετοια. Εδω ειναι πιο πολυ εγκληματα κατα της ζωης, σεξουαλικα εγκληματα , βαριες σωματικες βλαβες, κυριως μαχαιρωματα.

Εγω παντως μονη εδω δεν κυκλοφορουσα ουτε το βραδυ που επεστρεφα απο τη δουλεια. Δε θα ξεχασω την κοπελιτσα την Πολωνεζα που ηταν στο ιδιο Κολλεγιο με μενα και την μαχαιρωσαν ενα βραδυ σ ενα στενο απο πισω απο τη σχολη. Τοτε σχολουσα 9 το βραδυ και ΠΑΝΤΑ ο αντρας μου ηταν απεξω και με περιμενε. Θυμαμαι ακομη οτι ειχαμε παραπονεθει στο Κολλεγιο οτι μολις κατεβαινεις τις σκαλες δεν εχει καθολου φωτισμο, και γυρνουσαν κατι παραξενοι τυποι και μας απαντησαν οτι ειναι θεμα του δημου και επομενως δεν προτιθενται να βαλουν λαμπες...

Μπιγκι για χασις που ελεγες θυμασαι απο το αλλο Φορουμ τη φαση με το διπλανο που ντιλαρε ε? Κοριτσια σκυλοβρωμουσε το σπιτι μας χασις επειδη ο διπλανος καπνιζε το καραβι απ την Περσια..εγω δλδ αν ηθελα να αγορασω ναρκωτικα θα μου ηταν πιο ευκολο κ απο το να παραγγειλω πιτσα..


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Σε επαρχιακή πόλη στην Ελλάδα δυστυχώς ούτε εγώ ούτε ο άντρας μου θα μπορούσαμε να βρούμε δουλειά. Επίσης, αν είναι να λείπω από την πόλη μου και να μη βλέπω οικογένεια και φίλους, τί να το κάνω να επιστρέψω; Για να χαίρομαι μόνο τον ήλιο, τη θάλασσα και τις ντοματούλες;

Μα ο άντρας σου ούτε τώρα δουλεύει εκεί που μένετε, έτσι δεν είναι; Γιατί να μην έκανε κάτι τέτοιο και στην Ελλάδα, δηλαδή να μένατε κάπου πιο επαρχιακά και να δούλευε σε μια μεγάλη πόλη; Τώρα θα μου πεις δεν είναι σίγουρο ότι θα έβρισκε δουλειά, άλλο καπέλο αυτό.

Πάντως εγώ που αν / όταν γυρίσω στην Ελλάδα δεν θα γυρίσω στην πόλη μου, δεν το θεωρώ καθόλου αμελητέο. Άλλο πράγμα να είσαι σε μια άλλη ελληνική πόλη και να μπορείς να επισκεφτείς συγγενείς και φίλους ανά πάσα στιγμή και με μικρό κόστος, και άλλο να πρέπει να πάρεις αεροπλάνα και βαπόρια και να ξοδέψεις μια περιουσία για να τους δεις μία ή δυο φορές το χρόνο.

Επίσης εμένα τουλάχιστον μου έχουν λείψει πολύ και ο ήλιος και η θάλασσα και οι ντομάτες (και τα κεράσια επίσης). Παλιότερα (πριν το παιδί) δεν με ένοιαζε τόσο γιατί και περισσότερα χρήματα είχα για να κάνω ταξιδάκια και μπορούσα να φύγω όποτε ήθελα, αλλά τώρα που δεν μπορώ πλέον να τα κάνω όλα αυτά, εκτιμώ πάρα πολύ τη δυνατότητα να μπω σε ένα αστικό λεωφορείο και να πάω σε μια παραλία.

Δεν ξέρω, ίσως είναι και τα χρόνια, αλλά ο καιρός έχει αρχίσει πάρα πολύ να μου τη δίνει!!! :evil:


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Ο άντρας μου δουλεύει σε άλλη πόλη προσωρινά (για 3 μήνες).

Για τα υπόλοιπα, δεν μου λείπουν ο ήλιος και η θάλασσα τόσο γιατί κατεβαίνουμε Ελλάδα Χριστούγεννα, Πάσχα, καλοκαίρι. Μην ξεχνάς ότι είσαι μόνιμα Αγγλία από το 1996 ενώ εμείς από το 2010. Αν έλειπα και εγώ τόσο καιρό ίσως να μου έλειπαν περισσότερο όλα αυτά. Προς το παρόν μου λείπουν μόνο οι άνθρωποι μου.


Η Ιθάκη σ'έδωσε τ' ωραίο ταξείδι. Χωρίς αυτήν δεν θα βγαινες στον δρόμο. Άλλα δεν έχει να σε δώσει πια. Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δε σε γέλασε. - Κ. Καβάφης

an1cE-60g410010MjA3ZHwwMDAwNTU0ZGF8T3VyIHByZWNpb3VzIGxpdHRsZSBib3kgaXM.gifan1cMc80g410010MDAwOGQ0fDEzNDU2cGF8T3VyIGdvcmdlb3VzIG5ldyBiYWJ5IGJveSBpcw.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπιγκι για χασις που ελεγες θυμασαι απο το αλλο Φορουμ τη φαση με το διπλανο που ντιλαρε ε? Κοριτσια σκυλοβρωμουσε το σπιτι μας χασις επειδη ο διπλανος καπνιζε το καραβι απ την Περσια..εγω δλδ αν ηθελα να αγορασω ναρκωτικα θα μου ηταν πιο ευκολο κ απο το να παραγγειλω πιτσα..

Το θυμάμαι, πώς δεν το θυμάμαι! Τι έγινε με αυτόν, έφυγε;

Εμείς ευτυχώς στην πολυκατοικία δεν έχουμε τέτοιους τύπους αλλά ξέρουμε ότι γίνεται διακίνηση ναρκωτικών ακριβώς απέξω σε έναν τηλεφωνικό θάλαμο και σε έναν από τους πλαϊνούς δρόμους. Έχει τύχει αρκετές φορές να μυρίσω χασίς μέσα από ανοιχτά παράθυρα παρκαρισμένων αυτοκινήτων (έχουμε ένα παρκάκι εδώ κοντά που έχει μεγάλα δέντρα, πάνε και παρκάρουν από κάτω που έχει σκιά) :rolleyes:

Μερικοί είναι τόσο χαϊβάνια που μπορείς να τους πάρεις το τσιγάρο από το στόμα, δεν χρειάζεται καν να πληρώσεις.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχνάς ότι είσαι μόνιμα Αγγλία από το 1996 ενώ εμείς από το 2010. Αν έλειπα και εγώ τόσο καιρό ίσως να μου έλειπαν περισσότερο όλα αυτά. Προς το παρόν μου λείπουν μόνο οι άνθρωποι μου.

Καλά αυτό σίγουρα παίζει ρόλο. Αλλά για μένα αυτό που άλλαξε τα πάντα ήταν το παιδί. Όσο ήμουν ελεύθερη κι ωραία δεν με ένοιαζε να φύγω από το Λονδίνο, τώρα όμως με κόβει. Αν δεν είχα το παιδί μάλλον δεν θα έφευγα ποτέ.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...