Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Δίδυμα - Αποβολή 2ου Τριμήνου...


Recommended Posts

λυπαμαι πραγματικα..ευχομαι να ηταν το τελευταιο ασχημο πραγμα στην ζωη σας...δεν ξερω τι αλλο να πω...

υγ:γιατι δεν αναφερεται το ονομα του γιατρου(ο Θεος να τον κανει) πουθενα???πολλες κοπελες μπορει να κινδυνευουν στα χερια του καθως και τα μωρακια τους!δεν θα ηταν καλυτερα να δημοσιοποιηθει???

σε ευχαριστουμε πολυ για τα καλα σου λογια...

σε γενικες γραμμες υποτιθετε οτι ο γιατρος μου ειναι καλος..ειναι καλος ομως σε κανονικες εγκυμοσυνες χωρις να υπαρχει καποιο προβλημα..στην δικη μου περιπτοση δεν ηξερε που παν τα 4..οικονομοπουλος λεγετε κ ειναι στο ριο στην πατρα..αυτο που μου ειπαν μετα το συμβαν βεβεα ειναι οτι ειναι καλος γιατρος αλλα αδιαφορος..κ οντος ετσι ειναι μετα την διακοπη κ για 2 μερες που εμεινα στο νο σοκομειο δεν ηρθε να με δει καθολου..το μεγαλυτερο προβλημα το ειχα με της μαιες της κλινικης τελειως αδιαφορες..γεννησα μεσα στο δωματιο μονη μου μπρωστα στα ματια τον δικων μου...ευχομε ποτε μα ποτε καμια γυναικα να μην ζηση αυτο που εζησα εγω ειναι φριχτο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 115
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Firefly

    Firefly 48 δημοσιεύσεις

  • margi

    margi 4 δημοσιεύσεις

  • YOTOU

    YOTOU 4 δημοσιεύσεις

  • hope*

    hope* 4 δημοσιεύσεις

Κορίτσια δεν ξέρετε πόσο καλό μου κάνουν τα λόγια συμπαράστασης που μου στέλνετε. Είναι πολύ όμορφο συναίσθημα μέσα στην κοινωνική "απομόνωση" της σημερινής μας κοινωνίας, να αισθάνεσαι ότι άνθρωποι που δεν σε έχουν δει ποτέ, ενδιαφέρονται για σένα και σε βοηθάνε με όποιο τρόπο μπορούν. Αντίθετα με ότι έχουν κάνει όλοι οι "γιατροί" στην δική μου περίπτωση.

Λοιπόν ο σημερινός μας γολγοθάς έχει ως εξής:

Πήγαμε το πρωί στο νοσοκομείο που έγινε η αποβολή για να πάρουμε τα έμβρυα ώστε να τα πάμε στο Λαικό νοσοκομείο όπως μας είπαν από εκεί, για καρυότυπο και ιστολογική εξέταση. Μας παραδίδουν λοιπόν ένα δέμα σε κάτι σαν γαλάζιο φάκελο με ταινία από πάνω και το πάμε στο Λαικό νοσοκομείο στην Μικράς Ασίας στο Γουδί στο Πανεπιστήμιο Αθηνών (εκεί βρίσκεται το παθολογοανατομικό). Λέμε στην γραμματεία ότι θέλουμε να γίνει ιστολογική και καρυότυπος και μας λέει εντάξει θα πω και στην γιατρό που θα κάνει την εξέταση να σας τηλεφωνήσει. Πληρώνουμε 300 ευρώ μας δίνει απόδειξη και φεύγουμε. Πάμε πάλι στο νοσοκομείο που έγινε η αποβολή, βρίσκουμε την ειδικευόμενη γιατρό που μας είχε βοηθήσει πολύ και μας πάει στο αιματολογικό. Εκεί μία γιατρός αιματολόγος βλέπει τις εξετάσεις που έχω κάνει μέχρι τώρα (θρομβοφιλίας, καρυότυπου ζεύγους κλπ) και μου λέει ότι είναι οκ εκτός από δύο εξετάσεις που λείπουν και μου είπε να τις κάνω. Είναι οι εξής: B2GPI και ACA (αντικαρδιολιπίνες). Τις έκανα λοιπόν εκεί και αφού πλήρωσα 97 ευρώ για αυτές τις δύο εξετάσεις, μου είπαν να πάω στις 24/11/11 11:00 - 13:00 να τις πάρω. Όταν τις πάρω θα πρέπει να πάω στο Αιματολογικό να τις δουν. Φεύγω λοιπόν από εκεί και πάω στο νοσοκομείο που ήταν ο γιατρός που με παρακολουθούσε (και με παράτησε), για να αναφέρω τα όσα έγιναν και να ρωτήσω ποια πολιτική του νοσοκομείου επιτρέπει στους γιατρούς να εγκαταλείπουν τους ασθενείς τους. Εκεί έδειξαν να έπεσαν από τα σύννεφα...Μου έδωσαν να συμπληρώσω μία έγγραφη αναφορά με το ακριβές ιστορικό όπως έγινε και αφού γίνει η διαδικασία που προβλέπεται όταν υπάρχει τέτοια αναφορά, σε διάστημα έως 50 ημερών, θα λάβω όπως μου είπαν, γραπτή απάντηση. Θα δούμε ποια θα είναι η απάντηση και θα δούμε πως αλλιώς μπορώ να κινηθώ. Έχοντας πάει 14:30 η ώρα, μας παίρνει τηλέφωνο η γιατρός του Λαικού και μας λέει ότι εκεί δεν γίνεται καρυότυπος!Μόνο ιστολογική!Της λέμε πως είναι δυνατόν, αφού και στο νοσοκομείο είχαμε πει ότι θέλουμε και καρυότυπο όπως το είπαμε και στην γραμματεία, η οποία ,παρουσία της γιατρού, το αρνήθηκε ότι το είπε! Μας λέει: - Αν θέλετε μπορώ να πάρω δείγμα για την ιστολογική και μετά να έρθετε την Τετάρτη (σε 2 ημέρες δηλαδή) να τα πάρετε και να τα δώσετε για καρυότυπο! Εμείς στο μεταξύ, είμαστε στον δρόμο μέσα στο αυτοκίνητο (ευτυχώς σε κοντινή σχετικά απόσταση) και ψάχνουμε απεγνωσμένα που μπορούμε να τα πάμε για καρυότυπο. Μετά από αρκετά τηλέφωνα καταλήγουμε σε ιδιωτικό μαιευτήριο το οποίο έχει τμήμα γενετικής και μας λένε όμως ότι εφόσον η αποβολή έγινε την Παρασκευή και σήμερα έχουμε Δευτέρα, λογικά δεν θα είναι σε θέση τα έμβρυα για καρυότυπο!!!!Εκτός αν είναι πολύ καλά φυλαγμένα, σε ειδικές προυποθέσεις. Και πάλι με επιφύλαξη. Όμως εμάς στο νοσοκομείο μας είπαν ότι μπορούμε να τα πάρουμε την Δευτέρα και τους είχαμε τονίσει ότι θέλουμε ιστολογική και καρυότυπο! Άρα ποιος φταίει που δεν μπορεί να γίνει καρυότυπος????? Επίσης μου λένε ότι σε μία ώρα θα έπρεπε να τα έχω πάει αν το αποφασίζαμε τελικά, ώστε να προλάβουν να τα παραλάβουν. Ιστολογική αναλαμβάνετε εσείς, τους ρωτάω. Και μου απαντάνε ότι πρέπει να γίνει στο διπλανό, ιδιωτικό νοσοκομείο, στο οποίο θα έπρεπε να συνεννοηθώ εγώ πάλι. Τρέξιμο λοιπόν, πήραμε τα δείγματα πίσω από το Λαικό και τα χρήματά μας και τα πήγαμε στο ιδιωτικό. Τι να δει η κοπέλα που τα παρέλαβε και θα κάνει τις εξετάσεις???? Ότι ήταν μέσα σε ένα σακουλάκι!!!Ούτε ειδικό υλικό, ούτε ειδικές προυποθέσεις! Μου λέει σε αυτήν την κατάσταση είναι πρακτικά σχεδόν αδύνατο να γίνει καρυότυπος αλλά θα το προσπαθήσουμε. Σε περίπτωση που δεν γίνει, θα κάνουν μία άλλη πολύ ειδική εξέταση που μπορεί να αποκλείσει χρωμοσωμικές ανωμαλίες. Εκεί πληρώσαμε 300 ευρώ και οι απαντήσεις θα είναι έτοιμες σε περίπου 2 εβδομάδες. Αύριο λοιπόν θα πρέπει να ξαναπάμε εκεί, γιατί θα πάρουν αυτοί δείγμα και θα πρέπει να πάμε στο διπλανό νοσοκομείο να τα παραδώσουμε για να κάνουν εκείνοι την ιστολογική.... Έπεται και συνέχεια δηλαδή....

Αυτά για το Ελληνικό χ ά ο ς, την ανευθυνότητα και την προχειρότητα που δυστυχώς χαρακτηρίζει την δημόσια υγεία μας (που υποστήριζα κιόλας! μέχρι στιγμής...).

Τώρα θα απευθυνθώ και σε ενδοκρινολόγο ώστε να γίνει έλεγχος Διαβήτη και ορμονολογικός και στην συνέχεια να βρεθεί ένας γυναικολόγος να μας καθοδηγήσει παραπέρα. Χάος λοιπόν...Χάος...

Ότι νεότερο έχω θα σας το γράφω. Σας ευχαριστώ και πάλι όλες....μέσα από την καρδιά μου.


[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lb1f.lilypie.com/CnbPp3.png[/IMG][/URL]


4 αγγελάκια με προσέχουν από τον ουρανό...σας αγαπώ πολύ, δεν θα σας ξεχάσω ποτέ και σας ευχαριστώ που μου στείλατε τον αδερφούλη σας για να μου δείξει τι σημαίνει ευτυχία...
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστουμε πολυ για τα καλα σου λογια...

σε γενικες γραμμες υποτιθετε οτι ο γιατρος μου ειναι καλος..ειναι καλος ομως σε κανονικες εγκυμοσυνες χωρις να υπαρχει καποιο προβλημα..στην δικη μου περιπτοση δεν ηξερε που παν τα 4..οικονομοπουλος λεγετε κ ειναι στο ριο στην πατρα..αυτο που μου ειπαν μετα το συμβαν βεβεα ειναι οτι ειναι καλος γιατρος αλλα αδιαφορος..κ οντος ετσι ειναι μετα την διακοπη κ για 2 μερες που εμεινα στο νο σοκομειο δεν ηρθε να με δει καθολου..το μεγαλυτερο προβλημα το ειχα με της μαιες της κλινικης τελειως αδιαφορες..γεννησα μεσα στο δωματιο μονη μου μπρωστα στα ματια τον δικων μου...ευχομε ποτε μα ποτε καμια γυναικα να μην ζηση αυτο που εζησα εγω ειναι φριχτο...

για τα δημοσια νοσοκομεια δεν λεγοντε ετσι κι αλλιως τα καλυτερα λογια αλλα η γνωμη μου ειναι να αναφεροντε τα ονοματα των γιατρων αυτων.κι η κοπελα που περασε τοσα πρεπει να τον αναφερει.ηδη μια κοπελα εγραψε οτι μπορει να ειναι ο ιδιος γιατρος που εχει κι εκεινη.για ποιο λογο να μην ξερουμε ποιος ειναι?και γιατι να γινεται κρυφα?μεσω πμ?χαθηκαν δυο μωρακια..κ ποιος ξερει ποσα ακομα απο αυτον εδω...

Link to comment
Share on other sites

anna11 Λυπάμαι πάρα πολύ που έπρεπε να το ζήσεις αυτό και που βρέθηκες στα χέρια του συγκεκριμένου γιατρού αλλά και σε τόσο χάλια συνθήκες. Δεν πρέπει καμία γυναίκα ποτέ να περνάει τέτοια κόλαση. Εύχομαι από δω και πέρα να ζεις τόσο όμορφες στιγμές που να σε κάνουν να τα αφήσεις πίσω σου όλα.

amnintas Ο γιατρός μου είναι διευθυντής στο Έλενα και λέγεται Δάγλας Ιωάννης. Δεν ξέρω αν είναι καλός γιατρός ή όχι και αν έχει βοηθήσει άλλες κοπέλες, ούτε μπορώ να κρίνω το γνωστικό του επίπεδο. Εμένα όμως μου φέρθηκε όπως ακριβώς σας τα ανέφερα, με τον χειρότερο και πιο αδιάφορο τρόπο. Μέχρι και σήμερα ούτε τηλέφωνο δεν πήρε να δει τι απέγινα.


[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lb1f.lilypie.com/CnbPp3.png[/IMG][/URL]


4 αγγελάκια με προσέχουν από τον ουρανό...σας αγαπώ πολύ, δεν θα σας ξεχάσω ποτέ και σας ευχαριστώ που μου στείλατε τον αδερφούλη σας για να μου δείξει τι σημαίνει ευτυχία...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια δεν ξέρετε πόσο καλό μου κάνουν τα λόγια συμπαράστασης που μου στέλνετε. Είναι πολύ όμορφο συναίσθημα μέσα στην κοινωνική "απομόνωση" της σημερινής μας κοινωνίας, να αισθάνεσαι ότι άνθρωποι που δεν σε έχουν δει ποτέ, ενδιαφέρονται για σένα και σε βοηθάνε με όποιο τρόπο μπορούν. Αντίθετα με ότι έχουν κάνει όλοι οι "γιατροί" στην δική μου περίπτωση.

Λοιπόν ο σημερινός μας γολγοθάς έχει ως εξής:

Πήγαμε το πρωί στο νοσοκομείο που έγινε η αποβολή για να πάρουμε τα έμβρυα ώστε να τα πάμε στο Λαικό νοσοκομείο όπως μας είπαν από εκεί, για καρυότυπο και ιστολογική εξέταση. Μας παραδίδουν λοιπόν ένα δέμα σε κάτι σαν γαλάζιο φάκελο με ταινία από πάνω και το πάμε στο Λαικό νοσοκομείο στην Μικράς Ασίας στο Γουδί στο Πανεπιστήμιο Αθηνών (εκεί βρίσκεται το παθολογοανατομικό). Λέμε στην γραμματεία ότι θέλουμε να γίνει ιστολογική και καρυότυπος και μας λέει εντάξει θα πω και στην γιατρό που θα κάνει την εξέταση να σας τηλεφωνήσει. Πληρώνουμε 300 ευρώ μας δίνει απόδειξη και φεύγουμε. Πάμε πάλι στο νοσοκομείο που έγινε η αποβολή, βρίσκουμε την ειδικευόμενη γιατρό που μας είχε βοηθήσει πολύ και μας πάει στο αιματολογικό. Εκεί μία γιατρός αιματολόγος βλέπει τις εξετάσεις που έχω κάνει μέχρι τώρα (θρομβοφιλίας, καρυότυπου ζεύγους κλπ) και μου λέει ότι είναι οκ εκτός από δύο εξετάσεις που λείπουν και μου είπε να τις κάνω. Είναι οι εξής: B2GPI και ACA (αντικαρδιολιπίνες). Τις έκανα λοιπόν εκεί και αφού πλήρωσα 97 ευρώ για αυτές τις δύο εξετάσεις, μου είπαν να πάω στις 24/11/11 11:00 - 13:00 να τις πάρω. Όταν τις πάρω θα πρέπει να πάω στο Αιματολογικό να τις δουν. Φεύγω λοιπόν από εκεί και πάω στο νοσοκομείο που ήταν ο γιατρός που με παρακολουθούσε (και με παράτησε), για να αναφέρω τα όσα έγιναν και να ρωτήσω ποια πολιτική του νοσοκομείου επιτρέπει στους γιατρούς να εγκαταλείπουν τους ασθενείς τους. Εκεί έδειξαν να έπεσαν από τα σύννεφα...Μου έδωσαν να συμπληρώσω μία έγγραφη αναφορά με το ακριβές ιστορικό όπως έγινε και αφού γίνει η διαδικασία που προβλέπεται όταν υπάρχει τέτοια αναφορά, σε διάστημα έως 50 ημερών, θα λάβω όπως μου είπαν, γραπτή απάντηση. Θα δούμε ποια θα είναι η απάντηση και θα δούμε πως αλλιώς μπορώ να κινηθώ. Έχοντας πάει 14:30 η ώρα, μας παίρνει τηλέφωνο η γιατρός του Λαικού και μας λέει ότι εκεί δεν γίνεται καρυότυπος!Μόνο ιστολογική!Της λέμε πως είναι δυνατόν, αφού και στο νοσοκομείο είχαμε πει ότι θέλουμε και καρυότυπο όπως το είπαμε και στην γραμματεία, η οποία ,παρουσία της γιατρού, το αρνήθηκε ότι το είπε! Μας λέει: - Αν θέλετε μπορώ να πάρω δείγμα για την ιστολογική και μετά να έρθετε την Τετάρτη (σε 2 ημέρες δηλαδή) να τα πάρετε και να τα δώσετε για καρυότυπο! Εμείς στο μεταξύ, είμαστε στον δρόμο μέσα στο αυτοκίνητο (ευτυχώς σε κοντινή σχετικά απόσταση) και ψάχνουμε απεγνωσμένα που μπορούμε να τα πάμε για καρυότυπο. Μετά από αρκετά τηλέφωνα καταλήγουμε σε ιδιωτικό μαιευτήριο το οποίο έχει τμήμα γενετικής και μας λένε όμως ότι εφόσον η αποβολή έγινε την Παρασκευή και σήμερα έχουμε Δευτέρα, λογικά δεν θα είναι σε θέση τα έμβρυα για καρυότυπο!!!!Εκτός αν είναι πολύ καλά φυλαγμένα, σε ειδικές προυποθέσεις. Και πάλι με επιφύλαξη. Όμως εμάς στο νοσοκομείο μας είπαν ότι μπορούμε να τα πάρουμε την Δευτέρα και τους είχαμε τονίσει ότι θέλουμε ιστολογική και καρυότυπο! Άρα ποιος φταίει που δεν μπορεί να γίνει καρυότυπος????? Επίσης μου λένε ότι σε μία ώρα θα έπρεπε να τα έχω πάει αν το αποφασίζαμε τελικά, ώστε να προλάβουν να τα παραλάβουν. Ιστολογική αναλαμβάνετε εσείς, τους ρωτάω. Και μου απαντάνε ότι πρέπει να γίνει στο διπλανό, ιδιωτικό νοσοκομείο, στο οποίο θα έπρεπε να συνεννοηθώ εγώ πάλι. Τρέξιμο λοιπόν, πήραμε τα δείγματα πίσω από το Λαικό και τα χρήματά μας και τα πήγαμε στο ιδιωτικό. Τι να δει η κοπέλα που τα παρέλαβε και θα κάνει τις εξετάσεις???? Ότι ήταν μέσα σε ένα σακουλάκι!!!Ούτε ειδικό υλικό, ούτε ειδικές προυποθέσεις! Μου λέει σε αυτήν την κατάσταση είναι πρακτικά σχεδόν αδύνατο να γίνει καρυότυπος αλλά θα το προσπαθήσουμε. Σε περίπτωση που δεν γίνει, θα κάνουν μία άλλη πολύ ειδική εξέταση που μπορεί να αποκλείσει χρωμοσωμικές ανωμαλίες. Εκεί πληρώσαμε 300 ευρώ και οι απαντήσεις θα είναι έτοιμες σε περίπου 2 εβδομάδες. Αύριο λοιπόν θα πρέπει να ξαναπάμε εκεί, γιατί θα πάρουν αυτοί δείγμα και θα πρέπει να πάμε στο διπλανό νοσοκομείο να τα παραδώσουμε για να κάνουν εκείνοι την ιστολογική.... Έπεται και συνέχεια δηλαδή....

Αυτά για το Ελληνικό χ ά ο ς, την ανευθυνότητα και την προχειρότητα που δυστυχώς χαρακτηρίζει την δημόσια υγεία μας (που υποστήριζα κιόλας! μέχρι στιγμής...).

Τώρα θα απευθυνθώ και σε ενδοκρινολόγο ώστε να γίνει έλεγχος Διαβήτη και ορμονολογικός και στην συνέχεια να βρεθεί ένας γυναικολόγος να μας καθοδηγήσει παραπέρα. Χάος λοιπόν...Χάος...

Ότι νεότερο έχω θα σας το γράφω. Σας ευχαριστώ και πάλι όλες....μέσα από την καρδιά μου.

Aχχχ....κοριτσακι μου ολοι μα ολοι ανευθυνοι? Ειναι δυνατον να γινονται τετοια τραγικα πραγματα το 2011???? Δεν φτανει που περασατε οτι περασατε,τουλαχιστον δεν μπορουσαν να κανουν κατι για να μπορεσετε να βγαλετε ακρη? Δεν θελω ουτε να σκεφτομαι σε τι χωρα πια ζουμε! Εχω μεινει αφωνη και στενοχωριεμαι παρα πολυ για ολα αυτα που περνατε και που σιγουρα κι αλλοι ανθρωποι περνανε...ο Θεος να φυλαει! Οσο για τον γιατρο σου να προβεις σε οποιαδηποτε διαδικασια σε κανει να βρεις το δικιο σου!

Ειλικρινα ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να τελειωσει αυτος ο γολγοθας, να βρειτε ακρη και να ηταν το τελευταιο ασχημο συμβαν!

Θα σε ενημερωνω οποια πληροφορια μπορω να συλλεξω...οτιδηποτε χρειαστεις στειλε μηνυμα!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια δεν ξέρετε πόσο καλό μου κάνουν τα λόγια συμπαράστασης που μου στέλνετε. Είναι πολύ όμορφο συναίσθημα μέσα στην κοινωνική "απομόνωση" της σημερινής μας κοινωνίας, να αισθάνεσαι ότι άνθρωποι που δεν σε έχουν δει ποτέ, ενδιαφέρονται για σένα και σε βοηθάνε με όποιο τρόπο μπορούν. Αντίθετα με ότι έχουν κάνει όλοι οι "γιατροί" στην δική μου περίπτωση.

Λοιπόν ο σημερινός μας γολγοθάς έχει ως εξής:

Πήγαμε το πρωί στο νοσοκομείο που έγινε η αποβολή για να πάρουμε τα έμβρυα ώστε να τα πάμε στο Λαικό νοσοκομείο όπως μας είπαν από εκεί, για καρυότυπο και ιστολογική εξέταση. Μας παραδίδουν λοιπόν ένα δέμα σε κάτι σαν γαλάζιο φάκελο με ταινία από πάνω και το πάμε στο Λαικό νοσοκομείο στην Μικράς Ασίας στο Γουδί στο Πανεπιστήμιο Αθηνών (εκεί βρίσκεται το παθολογοανατομικό). Λέμε στην γραμματεία ότι θέλουμε να γίνει ιστολογική και καρυότυπος και μας λέει εντάξει θα πω και στην γιατρό που θα κάνει την εξέταση να σας τηλεφωνήσει. Πληρώνουμε 300 ευρώ μας δίνει απόδειξη και φεύγουμε. Πάμε πάλι στο νοσοκομείο που έγινε η αποβολή, βρίσκουμε την ειδικευόμενη γιατρό που μας είχε βοηθήσει πολύ και μας πάει στο αιματολογικό. Εκεί μία γιατρός αιματολόγος βλέπει τις εξετάσεις που έχω κάνει μέχρι τώρα (θρομβοφιλίας, καρυότυπου ζεύγους κλπ) και μου λέει ότι είναι οκ εκτός από δύο εξετάσεις που λείπουν και μου είπε να τις κάνω. Είναι οι εξής: B2GPI και ACA (αντικαρδιολιπίνες). Τις έκανα λοιπόν εκεί και αφού πλήρωσα 97 ευρώ για αυτές τις δύο εξετάσεις, μου είπαν να πάω στις 24/11/11 11:00 - 13:00 να τις πάρω. Όταν τις πάρω θα πρέπει να πάω στο Αιματολογικό να τις δουν. Φεύγω λοιπόν από εκεί και πάω στο νοσοκομείο που ήταν ο γιατρός που με παρακολουθούσε (και με παράτησε), για να αναφέρω τα όσα έγιναν και να ρωτήσω ποια πολιτική του νοσοκομείου επιτρέπει στους γιατρούς να εγκαταλείπουν τους ασθενείς τους. Εκεί έδειξαν να έπεσαν από τα σύννεφα...Μου έδωσαν να συμπληρώσω μία έγγραφη αναφορά με το ακριβές ιστορικό όπως έγινε και αφού γίνει η διαδικασία που προβλέπεται όταν υπάρχει τέτοια αναφορά, σε διάστημα έως 50 ημερών, θα λάβω όπως μου είπαν, γραπτή απάντηση. Θα δούμε ποια θα είναι η απάντηση και θα δούμε πως αλλιώς μπορώ να κινηθώ. Έχοντας πάει 14:30 η ώρα, μας παίρνει τηλέφωνο η γιατρός του Λαικού και μας λέει ότι εκεί δεν γίνεται καρυότυπος!Μόνο ιστολογική!Της λέμε πως είναι δυνατόν, αφού και στο νοσοκομείο είχαμε πει ότι θέλουμε και καρυότυπο όπως το είπαμε και στην γραμματεία, η οποία ,παρουσία της γιατρού, το αρνήθηκε ότι το είπε! Μας λέει: - Αν θέλετε μπορώ να πάρω δείγμα για την ιστολογική και μετά να έρθετε την Τετάρτη (σε 2 ημέρες δηλαδή) να τα πάρετε και να τα δώσετε για καρυότυπο! Εμείς στο μεταξύ, είμαστε στον δρόμο μέσα στο αυτοκίνητο (ευτυχώς σε κοντινή σχετικά απόσταση) και ψάχνουμε απεγνωσμένα που μπορούμε να τα πάμε για καρυότυπο. Μετά από αρκετά τηλέφωνα καταλήγουμε σε ιδιωτικό μαιευτήριο το οποίο έχει τμήμα γενετικής και μας λένε όμως ότι εφόσον η αποβολή έγινε την Παρασκευή και σήμερα έχουμε Δευτέρα, λογικά δεν θα είναι σε θέση τα έμβρυα για καρυότυπο!!!!Εκτός αν είναι πολύ καλά φυλαγμένα, σε ειδικές προυποθέσεις. Και πάλι με επιφύλαξη. Όμως εμάς στο νοσοκομείο μας είπαν ότι μπορούμε να τα πάρουμε την Δευτέρα και τους είχαμε τονίσει ότι θέλουμε ιστολογική και καρυότυπο! Άρα ποιος φταίει που δεν μπορεί να γίνει καρυότυπος????? Επίσης μου λένε ότι σε μία ώρα θα έπρεπε να τα έχω πάει αν το αποφασίζαμε τελικά, ώστε να προλάβουν να τα παραλάβουν. Ιστολογική αναλαμβάνετε εσείς, τους ρωτάω. Και μου απαντάνε ότι πρέπει να γίνει στο διπλανό, ιδιωτικό νοσοκομείο, στο οποίο θα έπρεπε να συνεννοηθώ εγώ πάλι. Τρέξιμο λοιπόν, πήραμε τα δείγματα πίσω από το Λαικό και τα χρήματά μας και τα πήγαμε στο ιδιωτικό. Τι να δει η κοπέλα που τα παρέλαβε και θα κάνει τις εξετάσεις???? Ότι ήταν μέσα σε ένα σακουλάκι!!!Ούτε ειδικό υλικό, ούτε ειδικές προυποθέσεις! Μου λέει σε αυτήν την κατάσταση είναι πρακτικά σχεδόν αδύνατο να γίνει καρυότυπος αλλά θα το προσπαθήσουμε. Σε περίπτωση που δεν γίνει, θα κάνουν μία άλλη πολύ ειδική εξέταση που μπορεί να αποκλείσει χρωμοσωμικές ανωμαλίες. Εκεί πληρώσαμε 300 ευρώ και οι απαντήσεις θα είναι έτοιμες σε περίπου 2 εβδομάδες. Αύριο λοιπόν θα πρέπει να ξαναπάμε εκεί, γιατί θα πάρουν αυτοί δείγμα και θα πρέπει να πάμε στο διπλανό νοσοκομείο να τα παραδώσουμε για να κάνουν εκείνοι την ιστολογική.... Έπεται και συνέχεια δηλαδή....

Αυτά για το Ελληνικό χ ά ο ς, την ανευθυνότητα και την προχειρότητα που δυστυχώς χαρακτηρίζει την δημόσια υγεία μας (που υποστήριζα κιόλας! μέχρι στιγμής...).

Τώρα θα απευθυνθώ και σε ενδοκρινολόγο ώστε να γίνει έλεγχος Διαβήτη και ορμονολογικός και στην συνέχεια να βρεθεί ένας γυναικολόγος να μας καθοδηγήσει παραπέρα. Χάος λοιπόν...Χάος...

Ότι νεότερο έχω θα σας το γράφω. Σας ευχαριστώ και πάλι όλες....μέσα από την καρδιά μου.

δεν υπαρχουν λογια..απλα εσχος κ ντροπη τους για τον τροπο που σου φερθηκαν...να του κηνηγησεις ολους τους αξιζει...

Link to comment
Share on other sites

Και ο γολγοθάς συνεχίζεται...

Σήμερα πήγαμε στο ιδιωτικό νοσοκομείο που πήραν δείγμα για τον καρυότυπο, ώστε να παραλάβουμε πάλι τα έμβρυα και να τα πάμε στο διπλανό ιδιωτικό νοσοκομείο για να γίνει η ιστολογική, όπως συνεννοηθήκαμε χτες. Όταν τα παίρνουμε λοιπόν και τα πάμε δίπλα, μας λένε ότι δεν μπορούν να τα πάρουν γιατί δεν είναι υλικό απόξεσης απλά, αλλά ολόκληρα έμβρυα!Και δεν μπορούν να αναλάβουν τέτοια ευθύνη!Τους λέω είναι δυνατόν να μου το λέτε τώρα αυτό το πράγμα?Με τα έμβρυα στο χέρι?Είναι δυνατόν να ταλαιπωρείτε έτσι μια γυναίκα με τα μωρά της σε μια σακούλα? Με έπιασαν και πάλι τα κλάματα και ο άντρας μου προσπαθούσε να με συνεφέρει πάλι. Τελικώς τα πήραμε πάλι και τα πήγαμε στο Πανεπιστήμιο Αθηνών και σε δύο μήνες περίπου θα έχουμε κάποια απάντηση. Πήγαμε και στο Αλεξάνδρας για να μου γράψει ο γιατρός μια άδεια και με στέλναν από τον ένα όροφο στον άλλο και από το ένα τμήμα στο άλλο και όλοι μου έλεγαν δεν είμαστε εμείς υπεύθυνοι, πήγαινε αλλού. Τελικώς δεν μου έγραψαν τίποτα, θα πάω στο ΙΚΑ και βλέπουμε. Πήρα τα αποτελέσματα του κολπικού υγρού που είχα κάνει και βγήκαν αρνητικά, δεν είχα κάποιο κολπικό μικρόβιο...Το βράδυ έχουμε ραντεβού με τον ενδοκρινολόγο και αύριο θα πάω σε έναν ιδιώτη γιατρό που μου σύστησε μία φίλη. Μου είπε να κάνω και σήμερα μία γενική αίματος και μία εξέταση CPR (δείχνει αν υπάρχει κάποια φλεγμονή από την επέμβαση) και τα έκανα και αυτά. Θα τα πάρω αύριο και το απόγευμα θα δούμε τον γιατρό και βλέπουμε....

Αυτά προς το παρόν... Ελπίζω κάποια στιγμή να τελειώσει η ταλαιπωρία μας και να βγάλουμε μία άκρη...


[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lb1f.lilypie.com/CnbPp3.png[/IMG][/URL]


4 αγγελάκια με προσέχουν από τον ουρανό...σας αγαπώ πολύ, δεν θα σας ξεχάσω ποτέ και σας ευχαριστώ που μου στείλατε τον αδερφούλη σας για να μου δείξει τι σημαίνει ευτυχία...
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ τόση ώρα να γράψω κάτι ρε γ@μ..το αλλά δεν μου βγαίνει τίποτα...γιατί ούτε στο ελάχιστο δεν μπορώ να νιώσω τί πέρασες και τί συνεχίζεις να περνάς....θέλω τόσο πολύ να βρίσω έναν έναν όλους όσους σε υποβάλλουνε σε αυτήν την δοκιμασία (λες και πέρασες λίγα με την αποβολή σου) αλλά και πάλι ελπίζω και πιστεύω ότι υπάρχει Θεία δίκη...Εσύ θα βρείς το κουράγιο και την δύναμη να προχωρήσεις ξανά...αυτοί όλοι μια ζωή θα σέρνονται...

Εύχομαι να βρείτε κάποια άκρη σχετικά με το ''γιατί''...και καλή δύναμη!


Όταν η ζωή σου δίνει 100 λόγους για να κλάψεις...

Δείξ'της ότι υπάρχουν 1000 λόγοι για να χαμογελάς...!

Link to comment
Share on other sites

anna11 Λυπάμαι πάρα πολύ που έπρεπε να το ζήσεις αυτό και που βρέθηκες στα χέρια του συγκεκριμένου γιατρού αλλά και σε τόσο χάλια συνθήκες. Δεν πρέπει καμία γυναίκα ποτέ να περνάει τέτοια κόλαση. Εύχομαι από δω και πέρα να ζεις τόσο όμορφες στιγμές που να σε κάνουν να τα αφήσεις πίσω σου όλα.

amnintas Ο γιατρός μου είναι διευθυντής στο Έλενα και λέγεται Δάγλας Ιωάννης. Δεν ξέρω αν είναι καλός γιατρός ή όχι και αν έχει βοηθήσει άλλες κοπέλες, ούτε μπορώ να κρίνω το γνωστικό του επίπεδο. Εμένα όμως μου φέρθηκε όπως ακριβώς σας τα ανέφερα, με τον χειρότερο και πιο αδιάφορο τρόπο. Μέχρι και σήμερα ούτε τηλέφωνο δεν πήρε να δει τι απέγινα.

κοριτσια ο ιδιος γιατρος ειναι αυτος που σας ελεγα κ εγω!

εγω ουτε θελω να τον βλεπω, η αδελφη μου ειναι μαια στο ελενα κ της εχει κανει 2 καισαρικες, εκεινη τον θεωρει καλο, αλλα η κομωτρια απεναντι μας περισι που ηταν εγκυος ειπε του αντρα μου, "ασε ο γιατρος μου μολις γεννησα μου ειπε οτι εχω καρκινο στην μητρα, πηγα σε αλλους γιατρους και δεν ειχα τιποτα τελικα" της λεει ο αντρας μου καλα ποιον γιατρο εχεις???? δαγλας ιωαννης στο ελενα και μενει καγκελο ο αντρας μου γιατι τον ξερει! μακρια λοιπον!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Και ο γολγοθάς συνεχίζεται...

Σήμερα πήγαμε στο ιδιωτικό νοσοκομείο που πήραν δείγμα για τον καρυότυπο, ώστε να παραλάβουμε πάλι τα έμβρυα και να τα πάμε στο διπλανό ιδιωτικό νοσοκομείο για να γίνει η ιστολογική, όπως συνεννοηθήκαμε χτες. Όταν τα παίρνουμε λοιπόν και τα πάμε δίπλα, μας λένε ότι δεν μπορούν να τα πάρουν γιατί δεν είναι υλικό απόξεσης απλά, αλλά ολόκληρα έμβρυα!Και δεν μπορούν να αναλάβουν τέτοια ευθύνη!Τους λέω είναι δυνατόν να μου το λέτε τώρα αυτό το πράγμα?Με τα έμβρυα στο χέρι?Είναι δυνατόν να ταλαιπωρείτε έτσι μια γυναίκα με τα μωρά της σε μια σακούλα? Με έπιασαν και πάλι τα κλάματα και ο άντρας μου προσπαθούσε να με συνεφέρει πάλι. Τελικώς τα πήραμε πάλι και τα πήγαμε στο Πανεπιστήμιο Αθηνών και σε δύο μήνες περίπου θα έχουμε κάποια απάντηση. Πήγαμε και στο Αλεξάνδρας για να μου γράψει ο γιατρός μια άδεια και με στέλναν από τον ένα όροφο στον άλλο και από το ένα τμήμα στο άλλο και όλοι μου έλεγαν δεν είμαστε εμείς υπεύθυνοι, πήγαινε αλλού. Τελικώς δεν μου έγραψαν τίποτα, θα πάω στο ΙΚΑ και βλέπουμε. Πήρα τα αποτελέσματα του κολπικού υγρού που είχα κάνει και βγήκαν αρνητικά, δεν είχα κάποιο κολπικό μικρόβιο...Το βράδυ έχουμε ραντεβού με τον ενδοκρινολόγο και αύριο θα πάω σε έναν ιδιώτη γιατρό που μου σύστησε μία φίλη. Μου είπε να κάνω και σήμερα μία γενική αίματος και μία εξέταση CPR (δείχνει αν υπάρχει κάποια φλεγμονή από την επέμβαση) και τα έκανα και αυτά. Θα τα πάρω αύριο και το απόγευμα θα δούμε τον γιατρό και βλέπουμε....

Αυτά προς το παρόν... Ελπίζω κάποια στιγμή να τελειώσει η ταλαιπωρία μας και να βγάλουμε μία άκρη...

Το μονο που μπορω να πω αυτη την στιγμη μετα απ'ολα αυτα ειναι οτι εισαι μεγαλος ηρωας κοριτσι μου που αντιμετωπισες ολο αυτο και μετα απ'αυτο κρατας τα μωρα σου στο χερι και σε πηγαινοφερνουν χωρις να βρεθει λυση...εγω δεν ξερω αν θα αντεχα να ξερω οτι κραταω τα μωρα μου στα χερια μου και γενικα να υπαρχει αυτη η συμπεριφορα απο ανθρωπους που υποτιθεται ειναι εκει για αν σε βοηθανε! Αισχος!

Υπομονη.....τι αλλο να πω? Εχω μεινει στηλη αλατος!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά έχω στεναχωρηθεί κι έχω εκνευριστεί ταυτόχρονα τόοοσο πολύυυυ που δεν περιγράφεται!!!:mad:

Γιατί εργάζονται ακόμα τέτοιοι άνθρωποι στον τομέα της υγείας,δεν καταλαβαίνω!!!Οι γιατροί είναι άνθρωποι που έχουν δώσει τον όρκο να βοηθάνε και να κανουν τα πάντα για την ανθρώπινη ζωή, κι όμως υπάρχουν ανάμεσά τους κάποιοι που τελικά είναι ΖΩΑ!!!!!!Αίσχος!!!!!

Δεν ξέρω τι να σου γράψω για να απαλύνω έστω κ λίγο τον πόνο σου....

Σε νιώθω.....σε συμμερίζομαι......

Σου εύχομαι να βρεις την άκρη για να τιμωρηθούν αυτοί που ευθύνονται για το χαμό των "αγγέλων σου"!!!

Μια μεγάλη αγκαλιά κι από μένα ((((((((((((((((((()))))))))))))))))))))))))))))


vfn8p3.png

JFrtp2.png

Link to comment
Share on other sites

εχω μεινει αφωνη.ο,τι και να πω ειναι λιγο.ευχομαι να ειναι ο τελευταιος σου γολγοθας και απο δω και περα να ζησεις μονο χαρες γιατι τις αξιζεις πραγματικα.μια μεγαλη αγκαλια αν και δεν υπαρχει παρηγορια ((((((((((((((())))))))))))))))))


N4QJp3.png

njNAp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τα λόγια σας... Μακάρι ο Θεός να σας στέλνει πάντα πίσω όλη την αγάπη και την συμπαράσταση που μου δίνετε και σε μένα και σε άλλες κοπέλες που το έχουν ανάγκη...

Χτες το βράδυ πήγα στον ενδοκρινολόγο και μου έδωσε εξέταση γλυκοζυλιωμένης αιμοσφαιρίνης και καμπύλη ζαχάρου για να δούμε για τυχόν προδιάθεση ή σχετικά προβλήματα. Σε ένα μήνα μου είπε θα ελέγξουμε ορμονολογικά θέματα γιατί τώρα λέει είναι νωρίς και οι ορμόνες δεν θα δείξουν σωστά.

Σήμερα πήγα στον γυναικολόγο που μου συστήσανε, μου έκανε και υπέρηχο να δει αν έγινε σωστός καθαρισμός. Ευτυχώς μου είπε, είναι καθαρή η μήτρα, κάτι πολύ μικρά υπολλείματα θα φύγουν με την περίοδο. Από οδηγίες, μου είπε να κάνω αύριο μία β' χοριακή να δούμε αν έχει μηδενίσει (μας ενδιαφέρει να δούμε πότε θα μηδενίσει, μου είπε). Με τι κουράγιο βέβαια....Τότε που τις έκανα είχα λαχτάρα να δω αν διπλασιάστηκαν.... Να πάρω σίδηρο (πρωί και βράδυ) γιατί έχω αιματοκρίτη 29... Την 2η ή την 3η μέρα της περιόδου, όταν μου έρθει, να κάνω εξέταση FSH, E2, Anti Mullerian hormone που θα δείξουν κάποια πράγματα από ότι μου είπε για την ποιότητα των ωαρίων. Επίσης, θα με δει ξανά μου είπε σε 2 μήνες, όπου θα μου κάνει υπέρηχο και υστεροσκόπηση για έλεγχο μήτρας. Σε γενικές γραμμές μου φάνηκε πολύ ανθρώπινος και αληθινός και φυσικά του έπεσαν τα μαλλιά όταν του είπα την περιπέτειά μου και το πως φέρθηκε ο προηγούμενος γιατρός. Δυστυχώς, μου λέει, αυτά είναι τα Δημόσια Ελληνικά Νοσοκομεία....Δυστυχώς λέω εγώ, που έπρεπε να το μάθω με τέτοιο τρόπο.....

Λοιπόν ως προς την δική του εξήγηση για την αποβολή, αυτό προσέξτε το όσες διαβάζετε αυτήν την δημοσίευση, επειδή είχα δύο προηγούμενες αποβολές (στην μία είχε γίνει και απόξεση), ο τράχηλος λέει δεν ήταν στην αρχική κατάσταση. Με την αποκόλληση λοιπόν που είχα, στην οποία είχαν βγει και δύο κομμάτια (πήγματα αίματος), προφανώς ο τράχηλος ερεθίστηκε με αποτέλεσμα λόγω και του βάρους των διδύμων να ανοίξει και να χάσω τα μωράκια μου....Αν ο γιατρός το είχε δει λοιπόν, αν είχε δει τον τράχηλο και αν είχε δώσει μεγαλύτερη σημασία (εδώ να υπενθυμίσω ότι την αυχενική διαφάνεια μου την είχε κάνει σε 7 λεπτά....), θα έπρεπε να είχε γίνει περίδεση και ίσως να μην τα έχανα τα αγγελούδια μου.... Κορίτσια όσες το διαβάζετε, δώστε προσοχή και ρωτήστε τον γιατρό σας, ρωτήστε και δεύτερο και γενικώς μην επαναπαυόσαστε, ίσως σωθεί έστω και μία ψυχούλα....


[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lb1f.lilypie.com/CnbPp3.png[/IMG][/URL]


4 αγγελάκια με προσέχουν από τον ουρανό...σας αγαπώ πολύ, δεν θα σας ξεχάσω ποτέ και σας ευχαριστώ που μου στείλατε τον αδερφούλη σας για να μου δείξει τι σημαίνει ευτυχία...
Link to comment
Share on other sites

διαβαζω την περιπετεια σου την ξαναδιαβαζω και ομως δεν μπορω να διανοηθω πως επιτρεπετε να κανουν τετοια πραγματα αυτοι που υποτιθετε εχουν δωσει ορκο να βοηθανε τον συνανθρωπο τους....ΑΙΣΧΟΣ!!!

Κοριτσακι μου σου ευχομαι ο Θεος να σου δινει δυναμη και πολυ γρηγορα να σου δωσει πισω τα αγγελακια που σου πηρε...

Δεν υπαρχουν λογια παρηγοριας σε μια τοσο δυσκολη στιγμη μονο κουραγιο και πολυ γρηγορα να τελειωσει η ταλαιπωρια σου και αυτον τον γιατρο (ο Θεος να τον κανει) στειλε τον στα ταρταρα


0hrOp2.png

zygvp2.pngyPhUp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...