Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 31 λεπτά , marmaki είπε:

      Με πρόλαβες!!

      Επειδή εμείς ήμαστε κάποιες χρονιές κάτω και κάποιες πάνω απτα 40.000 το έψαξα και βρήκα κι εγώ αυτά και οι υπολογισμοί μου λένε οτι το ισοδύναμο οικογενειακό εισόδημα των 40.000 για οικογένεια που κάνει τωρα το πρώτο του παιδί πρέπει να βγαίνει γύρω στα 75.000 ευρώ.

      Γι αυτό μου έκανε εντύπωση που είπε η @LeneL παραπάνω ότι είχε οικογενειακό εισόδημα λίγο πάνω απτα 40.000 ευρώ και δεν πήρε το επίδομα. Είχες κάνει αίτηση και στην απέρριψαν @LeneL;

       

      Το παιδί που γεννιέται ίσως να μην υπολογίζετε ως ισοδύναμο. Δηλαδή το πρώτο ισοδύναμο να είναι αν έχεις ήδη παιδι Κ πας για δεύτερο γι'αυτό να την απέρριψαν 

Δίδυμα - Αποβολή 2ου Τριμήνου...


Recommended Posts

Την Πέμπτη είδαμε και δεύτερο γυναικολόγο, ειδικό σε θέματα αποβολών και μας είπε λίγο πολύ ότι μας είπε και ο προηγούμενος γυναικολόγος. Ότι είναι ακόμα νωρίς, να κάνω σε 2 μήνες κάποιες εξετάσεις και θα κάνουμε και υστεροσαλπιγγογραφία για να εντοπιστεί αν υπάρχει ανατομικό πρόβλημα με την μήτρα ή τον τράχηλο. Την Παρασκευή που έφυγε ο άντρας μου για την δουλειά (τις προηγούμενες μέρες είχε πάρει άδεια για να είμαστε μαζί και επειδή είχαμε τρεχάματα), μου βγήκε πάλι όλο το παράπονο και πέρασα όλη την ημέρα κλαίγοντας στον καναπέ. Μόνο όταν ήρθε κατάφερε να με σηκώσει και να με κάνει να φάω κάτι. Και εγώ ήμουν αυτή που του έδινε δύναμη πάντα...Έχω περάσει τόσα πολλά και όμως είχα πάντα θετική σκέψη και ήμουν αισιόδοξη....Τώρα...δεν ξέρω πως να το αντιμετωπίσω και πως να συνέλθω...Δεν με νοιάζει τίποτα, δεν με ενδιαφέρει τίποτα και τίποτα δεν μου φτιάχνει την διάθεση. Βλέπω γύρω μου ανθρώπους να γελάνε και χαίρομαι γι'αυτούς αλλά εγώ δεν μπορώ...Όποτε βλέπω μωρό στον δρόμο κλαίω...Γιατί να χαθούν τα αγγελάκια μου...γιατί...σε λίγους μήνες θα τα κρατούσα στην αγκαλιά μου και θα τους έλεγα να μην φοβούνται τίποτα...Τι να τους πω τώρα που βρίσκονται σε ένα σακουλάκι....μακρυά μου....χωρίς ζωή μέσα τους...Τι εξήγηση να τους δώσω που δεν πρόλαβαν καν να αντικρύσουν αυτόν τον κόσμο, την μαμά τους και τον μπαμπά τους που τα αγαπούσαν τόσο....


[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lb1f.lilypie.com/CnbPp3.png[/IMG][/URL]


4 αγγελάκια με προσέχουν από τον ουρανό...σας αγαπώ πολύ, δεν θα σας ξεχάσω ποτέ και σας ευχαριστώ που μου στείλατε τον αδερφούλη σας για να μου δείξει τι σημαίνει ευτυχία...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 115
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Firefly

    Firefly 48 δημοσιεύσεις

  • margi

    margi 4 δημοσιεύσεις

  • YOTOU

    YOTOU 4 δημοσιεύσεις

  • hope*

    hope* 4 δημοσιεύσεις

Την Πέμπτη είδαμε και δεύτερο γυναικολόγο, ειδικό σε θέματα αποβολών και μας είπε λίγο πολύ ότι μας είπε και ο προηγούμενος γυναικολόγος. Ότι είναι ακόμα νωρίς, να κάνω σε 2 μήνες κάποιες εξετάσεις και θα κάνουμε και υστεροσαλπιγγογραφία για να εντοπιστεί αν υπάρχει ανατομικό πρόβλημα με την μήτρα ή τον τράχηλο. Την Παρασκευή που έφυγε ο άντρας μου για την δουλειά (τις προηγούμενες μέρες είχε πάρει άδεια για να είμαστε μαζί και επειδή είχαμε τρεχάματα), μου βγήκε πάλι όλο το παράπονο και πέρασα όλη την ημέρα κλαίγοντας στον καναπέ. Μόνο όταν ήρθε κατάφερε να με σηκώσει και να με κάνει να φάω κάτι. Και εγώ ήμουν αυτή που του έδινε δύναμη πάντα...Έχω περάσει τόσα πολλά και όμως είχα πάντα θετική σκέψη και ήμουν αισιόδοξη....Τώρα...δεν ξέρω πως να το αντιμετωπίσω και πως να συνέλθω...Δεν με νοιάζει τίποτα, δεν με ενδιαφέρει τίποτα και τίποτα δεν μου φτιάχνει την διάθεση. Βλέπω γύρω μου ανθρώπους να γελάνε και χαίρομαι γι'αυτούς αλλά εγώ δεν μπορώ...Όποτε βλέπω μωρό στον δρόμο κλαίω...Γιατί να χαθούν τα αγγελάκια μου...γιατί...σε λίγους μήνες θα τα κρατούσα στην αγκαλιά μου και θα τους έλεγα να μην φοβούνται τίποτα...Τι να τους πω τώρα που βρίσκονται σε ένα σακουλάκι....μακρυά μου....χωρίς ζωή μέσα τους...Τι εξήγηση να τους δώσω που δεν πρόλαβαν καν να αντικρύσουν αυτόν τον κόσμο, την μαμά τους και τον μπαμπά τους που τα αγαπούσαν τόσο....

α ρε κοριτσακι μου, δεν προκειτε να απαντηθουν τα ερωτηματα σου, εχε πιστη στο θεο και θα σε ανταμιψει..... σκεψου πως καποιος λογος θα υπηρχε για να γινει αυτο... ειναι σκληρο, οσο μπορω να το φανταστω, αλλα κανε κουραγιο και σκεψου πως σε λιγο καιρο μπορει να εισαι παλι εγκυος αλλα με τον σωστο γιατρο αυτη την φορα και θα τα καταφερεις να αποκτησεις 1, 2 , 3 παιδακια, οσα θελετε!!!

Link to comment
Share on other sites

αγαπημενη μου firefly

ξερω ακριβως πως αισθανεσαι αλλα δεν ξερω τι λογια να σου πω για να σε παρηγορησουν!!!!στις 25 ιουνιου εχασα κ εγω τα διδυμακια μου ξαφνικα!!!ξυπνησα ενα πρωι πηγα στην τουαλετα κ ξαφνικα πλημμυρα αιμα!!!εγω πηγα σε ιδιωτικο νοσοκομειο οπου δεν μπορω να ηταν αψογοι αλλα ταυτοχρονα τοσο ψυχροι!!πως ενα νοσοκομειο οπου ολοι ειναι χαρουμενοι εγω ημουν ετοιμη να πεθανω...ετσι ειπε η γιατρος,εγω δεν καταλαβα πολλα πραγματα!απο την ωρα που ειπε οτι εσπασαν τα νερα ηρθε η σιγη για εμενα!!!οταν τον ρωτησε ο αντρας μου για τα παιδια του λεει ξαχνα τα παιδια τωρα πρεπεθ να σωσουμε την μαρια!!!ετσι μετα γεννησα το ενα με φρικτους πονους μπροστα στον αντρα μου γιατι βγηκε ξαφνικα κ μετα το αλλο στο χειρουργειο!!!

ποσο σε καταλαβαινω καλη μου?ειναι αδυνατο να σταματησω να κλαιω ακομα κ μετα απο τοσους μηνες!!!εγω ηνουν στην 17 εβδομαδα!δεν εχω κανει καμια εξεταση ακομη γιατι δεν ειμαι ετοιμη να μπω σε αυτην την διαδικασια!!!τι να σου πω καλη μου!!πιστευω οτι τα διδυμακια μας καπου ειναι και μας βλεπουν!!!

σου στελνω μια μεγαλη αγκαλια!!!


line_line_typew3_beg_d_typew11_time_1208577600_text_e5e9ece1f3f4e520e1f1f1e1e2f9ede9e1f3ece5edefe9.gif
Link to comment
Share on other sites

Μαρία μου κρίμα....τι να πω....μπορώ να πω κάτι; .....μόνο κρίμα....ξέρω ότι καταλαβαινόμαστε απόλυτα....Μακάρι να μπορέσουμε να προχωρήσουμε με δύναμη και αισιοδοξία και μακάρι ο Θεός να μας τα στείλει πίσω τα διδυμάκια μας.... Δεν ξέρω αν ο χρόνος σου έχει απαλύνει έστω και στο ελάχιστο τον πόνο σου αλλά το εύχομαι και το ελπίζω...Όπως το ίδιο εύχομαι και για μένα...αν και ξέρω ότι είναι πολύ δύσκολο. Από εξετάσεις, εγώ είχα ήδη κάνει αρκετές και περιμένω να περάσει το δίμηνο που μου είπαν ώστε να κάνω και τις υπόλοιπες. Αν μπορώ να σε βοηθήσω στο ελάχιστο, είτε με τις εξετάσεις είτε με οποιοδήποτε τρόπο, να μου πεις. Θα είναι χαρά μου. Μέσα στο σκοτάδι της απανθρωπιάς και της αδιαφορίας, βρήκα εδώ μέσα αληθινούς ανθρώπους με αγάπη και κατανόηση, δεν μπορώ να το πιστέψω κι όμως το καλό υπάρχει... Και όλη αυτήν την αγάπη και την συμπαράσταση θέλω και εγώ με την σειρά μου να την επιστρέψω σε όλες σας...


[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lb1f.lilypie.com/CnbPp3.png[/IMG][/URL]


4 αγγελάκια με προσέχουν από τον ουρανό...σας αγαπώ πολύ, δεν θα σας ξεχάσω ποτέ και σας ευχαριστώ που μου στείλατε τον αδερφούλη σας για να μου δείξει τι σημαίνει ευτυχία...
Link to comment
Share on other sites

Αφιερωμένο σε όλες τις ψυχούλες που δεν πρόλαβαν να αντικρύσουν την μανούλα και τον μπαμπάκα τους.....

Πώς να μαντέψω πως πρέπει να βαδίσεις...

Πώς να σου μάθω πως πρέπει να κοιτάς...

Δεν έχω ζήσει στον κόσμο που θα ζήσεις...

Δεν περπατούσα εκεί που θα πατάς.......

Σ' αυτά που είδα, σ' αυτά που έχω περάσει

πολλά τα λάθη και λίγα τα σωστά...

Και είσαι του κόσμου, που κάποτε θα φτάσει

από το χρόνο να τρέχει πιο μπροστά...

Πως θά' ναι αλήθεια ο κόσμος ο δικός σου...

Η φαντασία δεν φτάνει να το δω...

Εδώ τελειώνει για μένα το ταξίδι...

Ενώ για σένα αρχίζει από δω.....


[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lb1f.lilypie.com/CnbPp3.png[/IMG][/URL]


4 αγγελάκια με προσέχουν από τον ουρανό...σας αγαπώ πολύ, δεν θα σας ξεχάσω ποτέ και σας ευχαριστώ που μου στείλατε τον αδερφούλη σας για να μου δείξει τι σημαίνει ευτυχία...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ποσο πολυ λυπαμαι ευχομαι ολα να σου πανε καλα απο εδω κ περα ,,,κ ευχομαι ο θεος να σας χαρισει πολλα γερα μωρακια στο μελλον... μην ανχονεσαι μονο κ μην το σκεφτεσαι κ ολα θα πανε καλα... κ ισως του χρονου θα εισαι μανουλα..

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ Έλενα μου, μακάρι να πάνε καλά τα πράγματα γιατί ο πόνος είναι τεράστιος και για μένα και για τον άντρα μου. Ίσως να χαμογελάσουμε ξανά όταν θα κρατήσουμε στην αγκαλιά μας ένα γερό μωράκι....Μακάρι να είναι και δύο....Πόσο πολύ τα αγαπούσαμε τα διδυμάκια μας....

Εύχομαι και σε σένα και σε όλες τις γυναίκες να έχουν καλές και τελειόμηνες εγκυμοσύνες και γερά μωράκια στις αγκαλίτσες τους...


[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lb1f.lilypie.com/CnbPp3.png[/IMG][/URL]


4 αγγελάκια με προσέχουν από τον ουρανό...σας αγαπώ πολύ, δεν θα σας ξεχάσω ποτέ και σας ευχαριστώ που μου στείλατε τον αδερφούλη σας για να μου δείξει τι σημαίνει ευτυχία...
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ Έλενα μου, μακάρι να πάνε καλά τα πράγματα γιατί ο πόνος είναι τεράστιος και για μένα και για τον άντρα μου. Ίσως να χαμογελάσουμε ξανά όταν θα κρατήσουμε στην αγκαλιά μας ένα γερό μωράκι....Μακάρι να είναι και δύο....Πόσο πολύ τα αγαπούσαμε τα διδυμάκια μας....

Εύχομαι και σε σένα και σε όλες τις γυναίκες να έχουν καλές και τελειόμηνες εγκυμοσύνες και γερά μωράκια στις αγκαλίτσες τους...

σε ευχαριστω για τις ευχες!!!! κ σε σενα τα ιδια ολα θα πανε καλα θα δεις μονο μην χανετε την πιστη σας,,, κ μην σταματατε να προσπαθητε....;) κ θα δεις θα εχεις κ παλι διδυμακια που τοσο πολυ λαχταρας...

Link to comment
Share on other sites

christinapgr Έχεις δίκιο και αισθάνομαι όντως τυχερή γι'αυτό...Μακάρι να μας δοθεί η χαρά και η ευτυχία να γίνουμε γονείς και σύντομα...μήπως και καταφέρουμε να συνέλθουμε και οι δύο από την κόλαση που περάσαμε και περνάμε....

Σήμερα έμαθα από τα αποτελέσματα της μοριακής ανάλυσης (καρυότυπος δεν μπόρεσε να γίνει...και γι'αυτό φταίει το νοσοκομείο που δεν μου το είπαν...) ότι τα παιδιά δεν είχαν χρωμοσωμικές ανωμαλίες. Βέβαια δεν περίμενα να είχαν, αφού ήταν ζωντανά όταν χάθηκαν... Και επίσης έμαθα ότι ήταν δύο κοριτσάκια.... Σε λίγο καιρό θα είχα δύο κουκλίτσες στην αγκαλίτσα μου...Δύο υπέροχα πλασματάκια να με κάνουν ευτυχισμένη και μένα και τον μπαμπάκα τους... Στις διακοπές τα πιάσαμε τα θαυματάκια μας...Στην Σαντορίνη....Μαγικό νησί, το ηφαίστειο, η ατμόσφαιρα....Και ονομάστηκε Σαντορίνη λόγω της εκκλησίας που υπήρχε στο νησί, της Αγίας Ειρήνης. Εγώ έτυχε να μάθω φέτος για την Αγία Ειρήνη ότι είναι προστάτιδα των εγκύων και των γυναικών που θέλουν να κάνουν παιδί και είχα πάει στην γιορτή της να προσκυνήσω στο μοναστήρι που υπάρχει στην Λυκόβρυση. Πράγματι με είχε πιάσει δέος όταν αντίκρυσα την εικόνα της και την προσκύνησα με μεγάλη πίστη. Τότε δεν ήμουν έγκυος ακόμα. Αργότερα, η μαμά μου μου έφερε την ζώνη που δίνουν οι καλόγριες του μοναστηριού και ένα κομμάτι μήλο, για την γονιμότητα και για την προστασία των εγκύων. Μετά από μερικές μέρες, αν και το υποψιαζόμουν, έμαθα ότι είμαι έγκυος. Έφαγα το μήλο και έβαλα την ζώνη (είναι ένα κορδονάκι για όσες δεν ξέρουν) την οποία την έβγαζα μόνο για λίγο όταν έκανα μπάνιο. Κάθε φορά που έκανα β χοριακή στις αρχές, πήγαινα και άναβα κεράκι στο Μοναστήρι της...Την ευχαριστούσα που προστάτευε τα μωράκια μου και εκεί στο Μοναστήρι και κάθε μέρα. Είχα πάρει και μία μικρή εικονίτσα της και την είχα πάντα μαζί μου. Πριν από κάθε υπέρηχο την κρατούσα σφιχτά στο χέρι μου και παρακαλούσα να πάνε όλα καλά. Δεν θέλω να χάσω την πίστη μου όμως ακόμα με αρρωσταίνει το γιατί....Γιατί δεν μπορούσε να γίνει τίποτα για τις δυο αυτές ψυχούλες...

Μακάρι η Αγία Ειρήνη να είναι δίπλα σε όλες τις έγκυες και σε όλες τις γυναίκες που θα γίνουν μανούλες...Ίσως εγώ δεν το άξιζα...Αλλά τα μωράκια μου έπρεπε να είχαν μία ευκαιρία....


[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lb1f.lilypie.com/CnbPp3.png[/IMG][/URL]


4 αγγελάκια με προσέχουν από τον ουρανό...σας αγαπώ πολύ, δεν θα σας ξεχάσω ποτέ και σας ευχαριστώ που μου στείλατε τον αδερφούλη σας για να μου δείξει τι σημαίνει ευτυχία...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


christinapgr

Μακάρι η Αγία Ειρήνη να είναι δίπλα σε όλες τις έγκυες και σε όλες τις γυναίκες που θα γίνουν μανούλες...Ίσως εγώ δεν το άξιζα....

μην το λες αυτο,,,απλα ισως ακομα δεν ηρθε η ωρα:-(

Link to comment
Share on other sites

Έλενα μου δεν ξέρω τι να πω και τι να σκεφτώ πια....Απλά σκέφτομαι αυτά τα δυο αθώα αγγελάκια, τι χρωστάγανε να χαθούν τόσο πρόωρα και να μην φτάσουν στην αγκαλιά μας.... Εμείς δεν είμαστε αθώοι, δεν είμαστε αναμάρτητοι, κανένας δεν είναι. Αυτά όμως ήταν...Και σε όλα τα μωράκια αξίζει η ευκαιρία να έρθουν γερά σε αυτόν τον κόσμο και στην αγκαλιά των γονιών τους...Ξέρω πολύ καλά ότι η δυστυχία χτυπάει καθημερινά και κάθε λεπτό την πόρτα πολλών ανθρώπων, τις περισσότερες φορές άδικα και ειδικά στους καλύτερους ανθρώπους...Και δεν παύω ποτέ να αναρωτιέμαι γιατί....


[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lb1f.lilypie.com/CnbPp3.png[/IMG][/URL]


4 αγγελάκια με προσέχουν από τον ουρανό...σας αγαπώ πολύ, δεν θα σας ξεχάσω ποτέ και σας ευχαριστώ που μου στείλατε τον αδερφούλη σας για να μου δείξει τι σημαίνει ευτυχία...
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα όλη την ιστορία σου και απλά έχω καταστεναχωρηθεί!Θυμήθηκα τα δικά μου και οφείλω να σου πω τι έχω περάσει και εγώ.Απρίλιος του 2008 μένω έγκυος για πρώτη φορά!Σε δίδυμα που μοιράζονταν τον ίδιο σάκο και τον ίδιο πλακούντα.Είχα μια πάρα πολύ καλή εγκυμοσύνη,χωρίς αναγούλες,εμετούς κ.τ.λ λες και δεν ήμουν έγκυος.Έτσι και εγώ δεν ήμουν ιδιαίτερα προσεκτική και συνέχιζα την καθημερινότητα μου όπως και πριν μείνω έγκυος.Χωρίς κανένα σύμπτωμα τις προηγούμενες μέρες,ξαφνικά μια μέρα του Αυγούστου (είχα μπει στον 5ο μήνα) με πιάνουν πόνοι.Δεν έδωσα σημασία γιατί ο πόνος σταματούσε και μετά με ξαναέπιανε και πίστευα ότι ήταν απο το έντερο μου και αν πάω τουαλέτα θα μου περάσει.Ήμουν στη τουαλέτα 2 ολόκληρες ώρες,απ'έξω ο άντρας μου να με ρωτάει τι έπαθες,εγώ να του λέω τίποτα πονάω αλλά θα μου περάσει,ώσπου έσπασε κυριολεκτικά την πόρτα με τράβηξε έξω και με το ζόρι με έβαλε να ντυθώ για να πάμε στο νοσοκομείο.Όταν φτάσαμε σφάδαζα στους πόνους.Μου έκανε υπέρηχο ένας ειδικευόμενος γιατρός γιατί ήταν και Κυριακή και είδε τα μωρά.Μου λέει όλα καλά είναι μάλλον κανένας κολικός θα είναι και του λέει η μαία (δόξα τω Θεό) κοίτα και τον τράχηλο της.Όταν με εξέτασε απο κάτω μου λέει έχεις τέλεια διαστολή.Δηλαδή γεννούσα!Το τι έζησα δεν μπορώ να σου περιγράψω....Είχα διαστολή 10 για 4 ώρες και σφάδαζα απο τους πόνους.Με κάνανε 2 παυσίπονες που δεν μου έκαναν τίποτα γιατί επισκληρίδιο που ζητούσα μου λέγανε κάτι χαζές δικαιολογίες και δεν μου κάνανε.Τεσπα για να μην πολυλογώ.Κάποια στιγμή σπάσανε τα νερά και μαζί βγήκαν τα μωρά με τον σάκο.Με πήγαν για απόξεση χωρίς αναισθησία(αυτό το ζήτησα εγώ)Και εκεί τελείωσε το μαρτύριο.Απο το νοσοκομείο μου είπαν ότι το έπαθα απο ανεπάρκεια τραχήλου που δεν άντεξε το βάρος μιας δίδυμης κύησης.Μου δώσανε και χάπια για να μου κοπεί το γάλα γιατί την αποβολή την έπαθα στην 21η εβδομάδα.Δεν έκανα ΚΑΜΙΑ ΕΞΕΤΑΣΗ μετά.Όταν μου ήρθε η περίοδος μετά απο κανένα δίμηνο(άργησε πολύ) έβαλα μπρος για παιδί για να ξεχαστώ!Δεν ερχόταν μάλλον απο το πολύ άγχος μου και τη στεναχώρια.Ο γιατρός μου είπε να κάνω μια σαλπιγγογραφία να δούμε μήπως είχα ανατομικό πρόβλημα στη μήτρα.Δεν την έκανα.Έμεινα έγκυος μετά απο 11 μήνες (δεν προσπαθούσαμε συστηματικά,υπήρχαν και μήνες που περνούσαν έτσι) άλλαξα γιατρό και με είχε απο την αρχή ως κύηση υψηλού κινδύνου.Μετά τον 5ο μήνα με παρακολουθούσε ΚΑΘΕ ΕΒΔΟΜΑΔΑ και τελικά γέννησα 40 εβδομάδων.Δεν έμαθα ποτέ τον λόγο που το έπαθα αυτό.Ο τωρινός γιατρός μου κατέληξε στο συμπέρασμα ότι μάλλον κόλλησα κάποιο μικρόβιο και για αυτό.Πάντως ανεπάρκεια τραχήλου δεν είχα τελικά.Ξέρω τι πέρασες,ξέρω πως νιώθεις.Το μόνο που έχω να σου πω είναι ότι ΜΑΝΑ ΘΑ ΓΙΝΕΙΣ.Αρκεί να βρείς έναν καλό γιατρό να σε παρακολουθεί.Μην το ξεχνάς ποτέ αυτό όμως.

ΜΑΝΑ ΘΑ ΓΙΝΕΙΣ!


AViEp3.png

XRTzp3.png

Link to comment
Share on other sites

black_rose Σε ευχαριστώ πολύ που μοιράστηκες μαζί μου την δική σου ιστορία...Λυπάμαι για την ταλαιπωρία σου και για την απώλεια σου...ξέρω πόσο τραγική και επώδυνη είναι...Όμως χαίρομαι που βρήκατε την δύναμη εσύ και ο άντρας σου και έχετε τώρα το θαυματάκι σας...

Εγώ είμαι στην αναζήτηση ενός σωστού γιατρού-ανθρώπου που θα με προσέξει και θα με παρακολουθεί σωστά. Αν και δεν ξέρω αν θα μπορέσω να εμπιστευτώ απόλυτα κάποιον ξανά μετά από όλα αυτά. Ο γιατρός μου υποτίθεται ότι είχε την φήμη του γιατρού για τα δύσκολα και με εμπειρία. Δεν είμαι σε θέση προς το παρόν να αμφισβητήσω τις επιστημονικές του γνώσεις, ακόμα δεν έχουν ολοκληρωθεί οι εξετάσεις που πρέπει να γίνουν, αλλά σαν άνθρωπος δεν έχω λόγια. Με παράτησε στην πιο δύσκολη στιγμή. Αν ο γιατρός σου είναι στην Αθήνα, μήπως μπορείς να μου στείλεις τα στοιχεία του και το τηλέφωνό του? Εγώ ακόμα δεν έχω κάνει υστεροσκόπηση για έλεγχο μήτρας και έτσι δεν ξέρω αν έφταιξε ο τράχηλος. Εσένα ο γιατρός σου στην 2η εγκυμοσύνη σου έκανε περίδεση ή σου έδινε κάποια θεραπεία (πχ αντιπηκτικές)? Εμένα ο ένας γυναικολόγος που πήγα τώρα, μου είπε ότι θα παίρνω προληπτικά ένα κοκταίλ φαρμάκων που θα περιέχουν και αντιπηκτικές ενέσεις για να μπορέσω να προστατευτώ από ότι είναι εφικτό. Μου είπε χαρακτηριστικά, δεν είναι μόνο αυτά που μπορούμε να δούμε, είναι και αυτά που δεν ξέρουμε. Ότι δηλαδή, στην ουσία όσες εξετάσεις και αν κάνεις ότι και αν βρεις, μπορεί να είναι και άλλα πράγματα που δεν έχουν φτάσει ακόμα να τα βρίσκουν. Οπότε και θέλει να είμαι καλυμένη. Έχω κάνει εξετάσεις θρομβοφιλίας και δεν είχαν δείξει κάποιο πρόβλημα βέβαια...

Μακάρι να μπορέσουμε να κρατήσουμε σύντομα το θαυματάκι μας στην αγκαλιά μας... Σε ευχαριστώ πολύ και πάλι για το ενδιαφέρον και την συμπαράσταση. Εύχομαι κάθε ευτυχία στην οικογένειά σας...


[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lb1f.lilypie.com/CnbPp3.png[/IMG][/URL]


4 αγγελάκια με προσέχουν από τον ουρανό...σας αγαπώ πολύ, δεν θα σας ξεχάσω ποτέ και σας ευχαριστώ που μου στείλατε τον αδερφούλη σας για να μου δείξει τι σημαίνει ευτυχία...
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι μου λυπάμαι τόσο πολυ για σας..ειναι ανεπίτρεπτο να υπάρχουν τέτοιοι "ιατροί" ακομα.. Δεν μπορει να υπάρχει κάποιος τρόπος να τους καταγγειλεις για αδιαφορία;; Τι αδικία είναι Αυτή.. Όσο διάβαζα το μην σου εκλεγα συνέχεια, έχω πάθει σοκ.είχα κ Εγω πριν απο 2 μήνες παλλινδρομη κυηση, ένιωσα τον κοσμο όλο να γκρεμίζεται γύρω μου.. Με στήριξαν πολυ ο άντρας μου κ η κορι μου που είναι 2χρ. Χάρη σε αυτούς συνεχίζω δυνατά.. Αλλά τώρα που διάβασα το μην σου δεν έχω λόγια να πω.. Τι γίνεται στον κοσμο; Τι ανευθυνότητα;; Πως μπορει κάποιος να είναι τόσο εγωιστης κ καλοπερασακιας κ να την πληρώνουν ολες αυτες οι κοπέλες που περιμένουν πως κ πως να ακούσουν την καρδούλα του μωρού τους κ στο τέλος να το κρατήσουν στην αγκαλιά τους;; Καλα έκανες που εγραψες το Ονομα αυτού του αχρηστου,θα σωσεις πολλΑ μωρά!! Εύχομαι Περαστικα κ ξέρω Ότι δεν θα το ξεχάσεις ποτε Αλλά κανε κουράγιο για τον άντρα σου κ θα δεισ θα έρθει η σειρά σας.. Μετα απο τόση ταλαιπωρία δεν μπορει να σας αφήσει έτσι ο θεουλης κ η Αγ. Ειρηνη...


S4iNp3.png

BU56p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...