Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

      • Χαχα 2

Cafe για μαμάδες Μαίου 2012!!!


ksdesign

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Βρε κορίτσια, εγώ δεν μπορώ να φτιάξω αυτό που έχετε όλες από κάτω από το κείμενό σας....Μπήκα και στο baby-gaga.com, μπήκα και στο lilypie το φτιάχνω, αλλά μετά δεν ξέρω να το φέρω εδώ....καμιά συμβουλή???


an1cF250g410000NDN2fDkyMjQwMGRhfFhyaXN0YWtvIG1vdSwgc1wnYWdhcHcgcG9seSEhISE.gif

an1cMeS0g410000MDAwNzM4OGR8Mzk5MTQzMjJqZGF8TWlrcm91bGkgbW91LCBzXCdhZ2FwdyEhISA.gif

glitterfy3041429T805B81.gif

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια, εγώ δεν μπορώ να φτιάξω αυτό που έχετε όλες από κάτω από το κείμενό σας....Μπήκα και στο baby-gaga.com, μπήκα και στο lilypie το φτιάχνω, αλλά μετά δεν ξέρω να το φέρω εδώ....καμιά συμβουλή???

Κατερινακι, μολις φτιαξεις το τικερακι σου οπως σου αρεσει ας πουμε στο lilypie θα δεις να λεει Forum Signatures. Εσυ πατας στο BB Code με μοβ γραμματα που ειναι. Μετα ακριβως απο κατω θα σου βγαλει τον κωδικα, σαν ιστοσελιδα ειναι, και το κανεις, αφου το επιλεξεις, αντιγραφη-επικολληση στον πινακα ελεγχου σου και Υπογραφη (μεσα στο κενο πλαισιο που γραφουμε). Το ιδιο κανεις περιπου και στο baby-gaga. Βρισκεις το bbcode και το κανεις αντιγραφη-επικολληση στην Υπογραφη σου στον πινακα ελεγχου σου. Οκ? :eek:


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, κοριτσουδια μου! Καλημερα!! :P

Τι μου κανετε;;; Καλα εγω.... Πηγα χθες και πηρα το βιβλιο του Παπαβεντση για το μητρικο θηλασμο και ειναι συγκλονιστικο!! Και ειμαι στην αρχη ακομη..... :rolleyes: Κοριτσακια μου ενα θα σας πω! Τα μωρακια μας απειλουνται στο βωμο του κερδους! Να ειστε πολυ προσεκτικες με το θηλασμο! Ενημερωθειτε οσο ειναι καιρος.... Στον υπνο του δικαιου ειμαστε ολες!! Απαπαπα! :mad:

Ασχετο, αλλα πηγα να δω για καλαθακι πανινο απο αυτα που βαζουμε μεσα σαμπουαν, ψαλιδακι, χτενουλα, πανες και τετοια και ποσο κανει το ενα βρε κοριτσια.... 30 - 40 ευρω! Αν εχουν το θεο τους.... Στα τζαμπο δεν ειδα να εχει.. :confused:

Ελένη το βρήκες το βιβλίο;;;!!!Χαίρομαι!!Που να προχωρήσεις και λίγο να δεις τι γράφει!Εγώ σε κάθε κεφάλαιο που άλλαζα τρελαινόμουν μ' αυτά που διάβαζα και έτρεχα να τα πω στον άντρα μου!!Ακόμη μέχρι και τώρα δεν πιστεύω το πόσο πολύ έχει βιομηχανοποιηθεί το όλο θέμα του θηλασμού!!

Καλή συνέχεια...:-)

Link to comment
Share on other sites

Ελένη το βρήκες το βιβλίο;;;!!!Χαίρομαι!!Που να προχωρήσεις και λίγο να δεις τι γράφει!Εγώ σε κάθε κεφάλαιο που άλλαζα τρελαινόμουν μ' αυτά που διάβαζα και έτρεχα να τα πω στον άντρα μου!!Ακόμη μέχρι και τώρα δεν πιστεύω το πόσο πολύ έχει βιομηχανοποιηθεί το όλο θέμα του θηλασμού!!

Καλή συνέχεια...:-)

Ετσι ειναι πραγματικα!!! Η φρικη η ιδια... Υπομονη να μας δωσει ο Θεουλης να θηλασουμε πολυ καιρο τα βλασταρια μας!


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!

Αχ, Ελένη πολύ γέλασα με το μήνυμά σου!!!

το ίδιο λέει και ο αντρας μου, ότι ο μικρός είναι ίδιος εγώ, να σου πω την αλήθεια το πιγούνι του είναι ίδιο, για τα υπόλοιπα δεν ξέρω!!!

Τώρα σε ότι αφορά τον θηλασμό, διαβάζω σε διάφορα φόρουμ για τις δυσκολίες που αντιμετώπισαν στην αρχή κάποιες κοπέλες και για την κούραση και η αλήθεια είναι ότι τρομάζω λίγο, μου φαίνεται σαν φυσικοχημεία:rolleyes::rolleyes::rolleyes: αλλά είμαι αποφασισμένη να το κάνω γιατί όπως και να έχει αυτή είναι η φύση μας και ο προορισμός μας.Γιατί να ταίσω το μικρό μου με γάλα αγελάδας ενώ το γάλα θα τρέχει από το στήθος μου?

Αυτό το βιβλίο που πήρατε ΄πως λέγεται και πόσο κοστιζει?

εγώ πήρα και ένα άλλο τεράστιο βιβλίο, λέγεται η βίβλος της φροντίδας του μωρού, το πήρα από το public και τώρα θα το ξεκινήσω, μιλάει για τον πρώτο χρόνο του μωρού.Είδωμεν!!!


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Αχ, Ελένη πολύ γέλασα με το μήνυμά σου!!!

το ίδιο λέει και ο αντρας μου, ότι ο μικρός είναι ίδιος εγώ, να σου πω την αλήθεια το πιγούνι του είναι ίδιο, για τα υπόλοιπα δεν ξέρω!!!

Τώρα σε ότι αφορά τον θηλασμό, διαβάζω σε διάφορα φόρουμ για τις δυσκολίες που αντιμετώπισαν στην αρχή κάποιες κοπέλες και για την κούραση και η αλήθεια είναι ότι τρομάζω λίγο, μου φαίνεται σαν φυσικοχημεία:rolleyes::rolleyes::rolleyes: αλλά είμαι αποφασισμένη να το κάνω γιατί όπως και να έχει αυτή είναι η φύση μας και ο προορισμός μας.Γιατί να ταίσω το μικρό μου με γάλα αγελάδας ενώ το γάλα θα τρέχει από το στήθος μου?

Αυτό το βιβλίο που πήρατε ΄πως λέγεται και πόσο κοστιζει?

εγώ πήρα και ένα άλλο τεράστιο βιβλίο, λέγεται η βίβλος της φροντίδας του μωρού, το πήρα από το public και τώρα θα το ξεκινήσω, μιλάει για τον πρώτο χρόνο του μωρού.Είδωμεν!!!

Καλημερα!!! :P

Αστα να πανε... Μυτη, χειλια πιγουνι δικα σου! Τι πλακα απο τοσο μικρα να δειχνουν... :lol: Αντιθετα η δικια μου, αν και δε φαινεται καλα βλεπω κατι μαγουλακια και χειλακια σαν του μπαμπα της.... Αλλα ειπαμε..δε φαινεται ακομη καλα, δεν την πετυχαμε ανφας!! :D:D:D

Ετσι οπως τα λες... Γιατι να δωσουμε αγελαδινο γαλα ενω θα εχουμε το γαλα που ειναι ακριβως και ο,τι καλυτερο για το μωρο μας;;;; Η προσπαθεια (η μεγαλη προσπαθεια) αξιζει με το παραπανω!!!!

Στελιος Παπαβεντσης ¨Επιστροφη στο μητρικο θηλασμο" και κοστιζει 17 ευρω. Μπορεις εδω

http://pediatros-thes.gr/#

και πατας μετα Η τεχνη του θηλασμου να βρεις πολλα και χρησιμα! Ειναι φοβερος γιατρος... Αν δε σου ανοιγει τη σελιδα απο εδω, κανε αναζητηση στο google με το ονομα του και θα στη βγαλει. Τα εκτυπωσα ολα και εχει διαβασμα!!


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσια, να σας ρωτησω καθως εχω εναν προβληματισμο! Για τα χρηματα που θα δωσουμε στο γιατρο μας για τη γεννα θα ζητησουμε αποδειξη; Οχι, της κλινικης, εκει δινουν εννοειται, καθαρα του γιατρου η αμοιβη... Για πειτε!! :rolleyes:


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται...ότι θα ζητήσετε απόδειξη...λογικά ιατρικές αποδείξεις μετράνε και στην εφορία...εν τω μεταξύ απο το ταμείο σας (ΙΚΑ - ΟΑΕΕ...κλπ ) αν έχετε πιθανόν να σας την ζητήσουν για να πάρετε το επίδομα που δίνουν...επίσης αν έχετε κάποια ιδιωτική ασφάλεια ζωής...και πάρετε κάποια χρήματα, ίσως σας ζητηθεί..!!!!!!!

Φιλάκια και καληνύχτα σε όλες!!!!!!


an1cF250g410000NDN2fDkyMjQwMGRhfFhyaXN0YWtvIG1vdSwgc1wnYWdhcHcgcG9seSEhISE.gif

an1cMeS0g410000MDAwNzM4OGR8Mzk5MTQzMjJqZGF8TWlrcm91bGkgbW91LCBzXCdhZ2FwdyEhISA.gif

glitterfy3041429T805B81.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


...τελικά Ελένη τα κατάφερα με τα τικεράκια...σ' ευχαριστώ πολύ....εγώ έβαζα το bb code κάτω που ζητάει url...κάτι τέτοιο...γι αυτό δεν μου έβγαζε τίποτα...φιλάκια και σ' ευχαριστώ!!!!!!!!!!


an1cF250g410000NDN2fDkyMjQwMGRhfFhyaXN0YWtvIG1vdSwgc1wnYWdhcHcgcG9seSEhISE.gif

an1cMeS0g410000MDAwNzM4OGR8Mzk5MTQzMjJqZGF8TWlrcm91bGkgbW91LCBzXCdhZ2FwdyEhISA.gif

glitterfy3041429T805B81.gif

Link to comment
Share on other sites

...τελικά Ελένη τα κατάφερα με τα τικεράκια...σ' ευχαριστώ πολύ....εγώ έβαζα το bb code κάτω που ζητάει url...κάτι τέτοιο...γι αυτό δεν μου έβγαζε τίποτα...φιλάκια και σ' ευχαριστώ!!!!!!!!!!

Καλημερα! Ωραια που ειναι τα τικερακια σου!!! :P Με ' γειες!!

Θα ζητησω αποδειξη τοτε απο το γιατρο, απλα αντι για 1500 π.χ. μη μου πει 2000 με αποδειξη.... :confused: χαχα! Ασφαλεια δημασιου εχουμε και δεν ξερω τι παιζει. Πρεπει να το ψαξω.. :rolleyes:


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Κατερίνα με γειά τα τικεράκια!Διδυμάκι θα βγει ο μικρός?

και εγώ για Διδυμάκι πήγαινα αλλά μάλλον θα τον βγάλω Ταύρο σύμφωνα με τον γιατρό!Γερά να είναι τα μπεμπίνια μας και όλα τα άλλα περισσεύουν;);)

Ελένη να ζητήσεις απόδειξη και από τον γιατρό σου, σου χρεώνει τις επισκέψεις μέχρι τώρα?και σου κόβει απόδειξη?

εμένα μου τις χρεώνει κανονικά και χωρίς απόδειξη, αλλά υποψιάζομαι πως θα μου τα αφαιρέσει από το συνολικό ποσό στη γέννα, γιατί ενώ ξέρω πως παίρνει 1700, μας είπε πως θα το συζητήσουμε για την αμοιβή του αργότερα:rolleyes::rolleyes::rolleyes:Ελπίζω να συζητήσουμε για προς τα κάτω και όχι προς τα πάνω:?::?::?:


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Κατερίνα με γειά τα τικεράκια!Διδυμάκι θα βγει ο μικρός?

και εγώ για Διδυμάκι πήγαινα αλλά μάλλον θα τον βγάλω Ταύρο σύμφωνα με τον γιατρό!Γερά να είναι τα μπεμπίνια μας και όλα τα άλλα περισσεύουν;);)

Ελένη να ζητήσεις απόδειξη και από τον γιατρό σου, σου χρεώνει τις επισκέψεις μέχρι τώρα?και σου κόβει απόδειξη?

εμένα μου τις χρεώνει κανονικά και χωρίς απόδειξη, αλλά υποψιάζομαι πως θα μου τα αφαιρέσει από το συνολικό ποσό στη γέννα, γιατί ενώ ξέρω πως παίρνει 1700, μας είπε πως θα το συζητήσουμε για την αμοιβή του αργότερα:rolleyes::rolleyes::rolleyes:Ελπίζω να συζητήσουμε για προς τα κάτω και όχι προς τα πάνω:?::?::?:

Καλημερα, Λια μου! :lol:

Εμενα η μικρη μου θα βγει Ταυρινα! Σαν τον μπαμπα της... :rolleyes: (Να μην του μοιαζει μονο, να παρει και το ζωδιο...πως για!) :tongue: Εγω φιλικη συμμετοχη!!! χαχαχα :-P

Τις επισκεψεις μου τις χρεωνει καθε φορα σχεδον και ΔΕΝ μου δινει αποδειξη. Βεβαια μου παιρνει λιγα (40) και δε μου παει η καρδια να του ζητησω και αποδειξη. Τελοσπαντων, αυτο δε μας ενοχλει. Για τη γεννα ομως ειναι πολλα τα λεφτα και δε γινεται... Οποτε αυριο που θα τον ρωτησουμε ποσα θα μας παρει, θα του επισημανουμε απο την αρχη (πριν μας πει ποσο) οτι θελουμε και αποδειξη ετσι ωστε να κανει το κουμαντο του. Για να δουμε ποσα θα μας πει...

Στο Ρεα σε τι δωματιο λες να μεινεις;


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, Ελενίτσα μου,για το Ρέα σκέφτομαι να ζητήσω rooming in, και λόγω αυτού, μάλλον θα πάω σε οικονομικό δίκλινο, περισσότερο για να μην έρχεται το μωράκι μου σε επαφή με πολύ κόσμο και να είμαι λίγο πιό άνετη, μία συγκάτοικος έχει διαφορά από δύο, νομίζω...

βέβαια είναι λίγο ακριβό αν σκεφτείς ότι πάντα πληρώνεις κάτι παραπάνω από αυτά στον τιμοκατάλογο..οπότε δεν ξέρω ακόμα..έχω μια ελπίδα ότι ίσως τσοντάρουν τα πεθερικά μου στο δωμάτιο και τότε δεν θα το σκεφτώ καθόλου:D:D:D

εσύ τι λες?δίκλινο ή τρίκλινο???


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...