Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Πεθερές και όχι μόνο η συνεχεια....


selestina

Recommended Posts

Υπάρχει πάντα και μια άλλη εκδοχή...

Με την πεθερά μας χωρίζουν κάποια χιλιόμετρα.Οχι πολλά βέβαια, αλλά...

Βασικότατο!!

Αν την είχα κοντά δεν ξέρω τι σχέσεις θα είχαμε...

Ενώ με τη μανούλα μου, μας χωρίζουν λίγα βήματα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

τουλαχιστον στη μανα μπορεις να πεις και μια κουβεντα παραπανω, να τη βρισεις και ολα οκ. με την πεθερα οτι και να πεις θα παρεξηγηθεις. δεν εξαιρω και πεθερο απο τη κουβεντα

Link to comment
Share on other sites

τουλαχιστον στη μανα μπορεις να πεις και μια κουβεντα παραπανω, να τη βρισεις και ολα οκ. με την πεθερα οτι και να πεις θα παρεξηγηθεις. δεν εξαιρω και πεθερο απο τη κουβεντα

Εχουμε βριστεί, έχουμε γίνει μπίλιες...Τα ίδια και χειρότερα κάνει

Ασε...

Ο πεθερός μου είναι μάλαμα

Εχω φτάσει στο σημείο να τσακώνομαι με τη μάνα μου και να με παρηγορεί η πεθερά μου!!:confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

με τους δικους σου οτι και να τους πεις ειναι δικοι σου!

ξεχνιουνται!

Αλλα με τα πεθερικα....χεσε μεσα!

Μια φορα εγινα σκυλα...τους ξεχεσα και μετα καναν να δουν το παιδι 1 μηνα!

πηραν τηλ και ρωτουσαν..μπορουμε να ερθουμε? :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

zoitsa! αυτο ακριβως με τους δικους σου ξεχνιουνται η πεθερα παντα θα το πεταει σαν μπηχτη

Ενα εχω καταλαβει...αμα εισαι καλη, και δε μιλας...σε νομιζουν και για βλακα!

Αμα ομως πατησεις ποδαρι και καταλαβουν οτι δεν εισαι καμμια χαζη..σε σεβονται!!

Link to comment
Share on other sites

Η μάνα μου είναι μια αρκετά νέα γυναίκα, πολύ καλοβαλμένη που δεν φαίνεται καθόλου η ηλικία της.

Δούλευε πολλά χρόνια και πήρε πρόσφατα σύνταξη

Δεν ασχολήθηκε ποτέ ουσιαστικά με τα παιδιά της κι όταν γυρνούσε από την δουλειά ασχολιόταν μόνο με τα ξεσκονόπανα και τις σφουγγαρίστρες

Δεν υπήρχε ποτέ διάλογος, μόνο μονόλογος

Επεφταν και κάτι μπούφλες!!!

Μιλάμε για πολύ ξύλο και φωνή

Και δεν υπήρξαμε ζωηρά παιδιά με την αδερφή μου

Ποτέ δεν μας πλησίασε σαν φίλη

Ακόμα και αν έδειχνε τέτοια διάθεση, από πίσω κρύβονταν άλλα...

Δεν είναι ότι δεν μας αγαπά...

Αλλά γι' αυτήν αγάπη σημαίνει να κάνεις αυτό που εκείνη θεωρεί σωστό

Δεν μας σεβάστηκε ποτέ σαν προσωπικότητες.Δεν μας άκουσε ποτε

Αμα αρχίσω να απαριθμώ τι μου έχει κάνει, θα ξημερωθούμε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ετσι ειναι , αν πατησεις ποδι εξ αρχης, ολα οκ. ξερουν μεχρι που τους παιρνει. αν δε μιλας, ειναι χαλαροι και ξεφευγουν. το θεμα ομως ειναι και τι σταση κραταει και το παιδι τους!!!

Link to comment
Share on other sites

Εμάς την αγάπη μας ρην δίδαξε η γιαγιά μας

Η μάνα μας πρόσφερε σε υλικό επιπεδο, αλλά η θαλπωρή μας έλειψε πολύ

Πίστευα ότι περνώντας τα χρόνια, τα πράγματα θα βελτιώνονταν

Αλλά μάταια...

Δυστυχώς όταν απέκτησα το περιστεράκι μου, κατάλαβα κι άλλα πολλά που δεν είχα μέχρι πρόσφατα συνειδητοποιήσει

Απέκτησα αυτό που λένε "ψυχολογία της μάνας"και κατάλαβα ότι τα λάθη της τελικά ήταν πολύ περισσότερα απ' όσα νόμιζα

Το πρόβλημά μου τώρα είναι ότι δεν με υπολογίζει ως μάνα του παιδιού μου και δεν παραδέχεται τους τρόπους που θέλω να το μεγαλώσω

Link to comment
Share on other sites

απτην αλλη δεν μπορω να καταλαβω την συμπεριφορα πεθεροκουνιαδων. λες και τους κλεψαμε κανενα θυσαυρο και πρεπει να μας κυνηγουν, να το διεκδικησουν και να μας το παρουν. τι να πω???δεν καταλαβαινω!!!ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΔΕΣΜΙΑ ΜΑΣ, ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑΝΟΙΞΟΥΝ ΤΑ ΦΤΕΡΑ ΤΟΥΣ, ΝΑ ΖΗΣΟΥΝ ΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΚΑΜΑΡΩΝΟΥΜΕ..αυτο θελω να το εχω ως προτυπο για το απιδι που μεγαλωνω

Link to comment
Share on other sites

Εμάς την αγάπη μας ρην δίδαξε η γιαγιά μας

Η μάνα μας πρόσφερε σε υλικό επιπεδο, αλλά η θαλπωρή μας έλειψε πολύ

Πίστευα ότι περνώντας τα χρόνια, τα πράγματα θα βελτιώνονταν

Αλλά μάταια...

Δυστυχώς όταν απέκτησα το περιστεράκι μου, κατάλαβα κι άλλα πολλά που δεν είχα μέχρι πρόσφατα συνειδητοποιήσει

Απέκτησα αυτό που λένε "ψυχολογία της μάνας"και κατάλαβα ότι τα λάθη της τελικά ήταν πολύ περισσότερα απ' όσα νόμιζα

Το πρόβλημά μου τώρα είναι ότι δεν με υπολογίζει ως μάνα του παιδιού μου και δεν παραδέχεται τους τρόπους που θέλω να το μεγαλώσω

λυπαμαι πραγματικα. εγω παλι το ακρως αντιθετο. μακαρι να γινω τοσο αξια μανα, οσο αξιοι ηταν, ειναι και θα ειναι οι γονεις μου για μενα. τους λατρευω και τους ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

απτην αλλη δεν μπορω να καταλαβω την συμπεριφορα πεθεροκουνιαδων. λες και τους κλεψαμε κανενα θυσαυρο και πρεπει να μας κυνηγουν, να το διεκδικησουν και να μας το παρουν. τι να πω???δεν καταλαβαινω!!!ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΔΕΣΜΙΑ ΜΑΣ, ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑΝΟΙΞΟΥΝ ΤΑ ΦΤΕΡΑ ΤΟΥΣ, ΝΑ ΖΗΣΟΥΝ ΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΚΑΜΑΡΩΝΟΥΜΕ..αυτο θελω να το εχω ως προτυπο για το απιδι που μεγαλωνω

Αυτό ισχύει σε πολλές οικογένειες και το βλέπω γύρω μου

Υπάρχουν γονείς που έχουν υπερβολικές απαιτήσεις συνήθως από το ένα μόνο παιδί και του φορτώνουν δυσβάσταχτες υποχρεώσεις που δημιουργούν στο τέλος και προβλήματα με την οικογένεια που έχει φτιάξει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...