Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

CAFE Μανουλες Ιουλιου 2012


rioula

Recommended Posts

ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ Κ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ! ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΕΠΟΧΕΣ!!! ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 3000 ΕΙΝΑΙ Ο ΤΟΚΕΤΟΣ??

ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΝΑΙ Κ ΦΙΛΟΣ, ΠΟΣΑ ΝΑ ΔΩΣΩ, ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΠΟΣΟ...

εμας παει γυρω στα 4000 κλινικη-γιατρος, τα οποια ηταν οσα ακριβως πηρα απο ικα....

γιατρος μονο 1300 νομιζω....

Εγώ ακομα και την ημερα που γεννησα με μανικιούρ πεντικιουρ γαλλικο γέννησα και δεν μου τα ξέβαψαν.

πλακα κανεις? που γεννησες? εδω και αθηνα οοολες οσες ξερω, νυχια χερια ποδια εντελως αβαφτα ουτε διαφανο.... κ να σου πω κατι, το θεωρω απολυτως σωστο... ειναι θεμα προσωπικης ασφαλειας.......


Having a place to go is home, having someone to love is family, having both is a blessing...

NU1vp2.pngoz0Tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια!Σχετικά με τα θέματα που θίξατε, έχω να πώ ότι η διάθεση μου είναι λίγο άσχημη, με αποτέλεσμα να μην έχω όρεξη να ντυθώ , να περιποιηθώ τον εαυτό μου και πολλά άλλα...έτσι τριγυρίζω μέσα στο σπίτι όλη τη μέρα με μια πυτζάμα ή μια φόρμα στην καλύτερη των περιπτώσεων, με μια μαύρη ρίζα στα μαλλιά..και μοιάζω σαν άρρωστη..αλλά ειλικρινά δεν έχω όρεξη για τίποτα,ούτε να βγώ έξω δεν θέλω, κρυώνω, δεν έχω και ρούχα κατάλληλα να βάλω...τα παντελόνια μου ας πουμε δεν μου μπαίνουν, έχει αρχίσει και πετάει η κοιλιά μου..λέω άντε να έρθει η άνοιξη να βγώ λίγο έξω, να φτιάξει και η διάθεσή μου, να έχουν περάσει και λίγο οι μήνες, να είμαι λιγότερο φοβισμένη και αγχωμένη....ουφφ..αφήστε που η γιατρός μου επέμενε και πήρα αναρρωτική και πρώτη φορά στην ζωή μου κάθομαι και δεν δουλεύω και έχω φρικάρει...

βρε κοριτσακι γιατι ετσι η διαθεση σου? εγκυουλα εισαι! δεν ειναι ωρα για στεναχωριες!!!! ενταξει οι αναγουλες ειναι ενοχλητικες αλλα συντομα θα σταματησουν!!!!!!!!!!!!!!!! εξαλλου δε ξερω αν το εχεις διαβασει, εγκυμοσυνες που ξεκινανε με διαφορα τετοια συμπτωματα εχει αποδειχθει οτι ειναι πιο πιθανο να ειναι τελειομηνες κ καλες με λιγα λογια.....

καταρχας βαλε κατι ομορφο, μην εισαι χαλια μεσα στο σπιτι.... ολα αυτα παιζουν ρολο.... κανε κατι που σου αρεσει, δες μια ταινια, οταν εισαι καλα φτιαξε κατι καλο να φατε........ ελα να ανεβουμε!!!!!!!!!!!!!!!!!!

αυτο παει σε ολες!!!!!!!!!

για τα μαιευτηρια που λετε δε ξερω τιποτις.... αλλα οπου ειναι ο γιατρος σου εκει πας... δεν εχουμε κ πολλες επιλογες....


Having a place to go is home, having someone to love is family, having both is a blessing...

NU1vp2.pngoz0Tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εμένα η γιατρός μου είναι στο Ρέα και στο Λητώ αλλά ακόμα δεν έχω μπεί στην διαδικασία να σκεφτώ για μαιευτήρια γιατί θεωρώ ότι είναι πολύ νωρίς ακόμα.Από τιμές νομίζω στα ίδια παίζουν αυτά τα δύο, τέλοσπάντων..όσο για την διάθεση ελπίζω με τον καιρό να ξαναβρώ τον εαυτό μου..αν με άφηνε η γιατρός ειλικρινά θα γύριζα στην δουλειά!Είναι πολύ σημαντικό να έχεις κάτι να κάνεις ,πόσο μάλλον να έχεις ένα παιδάκι, ξεχνιέσαι νομίζω και τα περνάς όλα πιο ανώδυνα.Από αναγούλες κλπ νομίζω πως έχω αρχίσει να είμαι καλύτερα πάντως.

Ειναι πολύ βασικό να δουλευεις! Ξεχνάς τον πόνο σου!Και εγώ πηγαινα 1/2 ώρα δρόμο καθε μερα στο δρόμο σταματαγα έκανα εμετό και συνεχιζα.

πλακα κανεις? που γεννησες? εδω και αθηνα οοολες οσες ξερω, νυχια χερια ποδια εντελως αβαφτα ουτε διαφανο.... κ να σου πω κατι, το θεωρω απολυτως σωστο... ειναι θεμα προσωπικης ασφαλειας.......

Γεννησα στο Αλεξάνδρας και μαλιστα αναμεσα στους πόνους συζήταγα με τη μαια για τα νύχια. Εγώ παντως καιστο επόμενο το ιδιο θα κανω και ας μου τα ξεβάψουν εκει.Ειδικά που θα έιναι και καλοκαιρι.

Ja5zp3.png

D42op3.png

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολύ βασικό να δουλευεις! Ξεχνάς τον πόνο σου!Και εγώ πηγαινα 1/2 ώρα δρόμο καθε μερα στο δρόμο σταματαγα έκανα εμετό και συνεχιζα.

Γεννησα στο Αλεξάνδρας και μαλιστα αναμεσα στους πόνους συζήταγα με τη μαια για τα νύχια. Εγώ παντως καιστο επόμενο το ιδιο θα κανω και ας μου τα ξεβάψουν εκει.Ειδικά που θα έιναι και καλοκαιρι.

τι να σου πω.... φαινεται λεει αν οξυγονωνεσαι καλα απο κει...........

αληθεια οι δευτερομανουλες θηλασατε τα μωρακια σας?


Having a place to go is home, having someone to love is family, having both is a blessing...

NU1vp2.pngoz0Tp2.png

Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσακι γιατι ετσι η διαθεση σου? εγκυουλα εισαι! δεν ειναι ωρα για στεναχωριες!!!! ενταξει οι αναγουλες ειναι ενοχλητικες αλλα συντομα θα σταματησουν!!!!!!!!!!!!!!!! εξαλλου δε ξερω αν το εχεις διαβασει, εγκυμοσυνες που ξεκινανε με διαφορα τετοια συμπτωματα εχει αποδειχθει οτι ειναι πιο πιθανο να ειναι τελειομηνες κ καλες με λιγα λογια.....

καταρχας βαλε κατι ομορφο, μην εισαι χαλια μεσα στο σπιτι.... ολα αυτα παιζουν ρολο.... κανε κατι που σου αρεσει, δες μια ταινια, οταν εισαι καλα φτιαξε κατι καλο να φατε........ ελα να ανεβουμε!!!!!!!!!!!!!!!!!!

αυτο παει σε ολες!!!!!!!!!

για τα μαιευτηρια που λετε δε ξερω τιποτις.... αλλα οπου ειναι ο γιατρος σου εκει πας... δεν εχουμε κ πολλες επιλογες....

Δεν είναι τόσο οι αναγούλες και οι εμετοί, αυτά νοιώθω ότι με εγκαταλείπουν σιγά σιγά, νομίζω πως ο φόβος μου με κάνει έτσι, βλέπεις είναι το πρώτο μας παιδάκι και το θέλαμε πολύ πολύ..είναι και αυτός ο παλιόκαιρος που σε κλείνει θες δεν θες μέσα στο σπίτι και αν δεν δουλεύεις κιόλας, είναι φρίκη..επίσης ο άντρας μου λείπει όλη τη μέρα στη δουλειά και εγώ είμαι αρκετές ώρες μόνη και δεν έχω με τι να ασχοληθώ..


[sIGPIC][/sIGPIC]21bd07b216.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν είναι τόσο οι αναγούλες και οι εμετοί, αυτά νοιώθω ότι με εγκαταλείπουν σιγά σιγά, νομίζω πως ο φόβος μου με κάνει έτσι, βλέπεις είναι το πρώτο μας παιδάκι και το θέλαμε πολύ πολύ..είναι και αυτός ο παλιόκαιρος που σε κλείνει θες δεν θες μέσα στο σπίτι και αν δεν δουλεύεις κιόλας, είναι φρίκη..επίσης ο άντρας μου λείπει όλη τη μέρα στη δουλεία και εγώ είμαι αρκετές ώρες μόνη και δεν έχω με τι να ασχοληθώ..

σε καταλαβαινω.... οταν ομως φοβασαι οτι ολα θα πανε στραβα τι κερδιζεις? προσπαθησε να βγαλεις το πολυ αγχος.... δε κανει καλο, το ξερεις.... διαβασα πως και η πενυ (οπως και εγω) ειχαμε κ μια ατυχη εγκυμοσυνη... ε εμεις τι να κανουμε? να πεθανουμε απο το αγχος?

ξαναλεω! βρες κατι που σου αρεσει να κανεις... σ'αρεσει να βλεπεις ταινεις? να κατεβαζεις κατι απο ιντερνετ? οι συνταγες? τα παιχνιδια στο πισι? εστο το πλεξιμο?χαχα δε μπορει! δεν εχεις κανενα χομπι? ε δεν το πιστευω... απολαυσε την ηρεμια σου τωρα που μπορεις, τα πραγματα αλλαζουν ριζικα μετα... οχι προς το χειροτερο φυσικα! απλα ειναι διαφορετικα.....


Having a place to go is home, having someone to love is family, having both is a blessing...

NU1vp2.pngoz0Tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολύ βασικό να δουλευεις! Ξεχνάς τον πόνο σου!Και εγώ πηγαινα 1/2 ώρα δρόμο καθε μερα στο δρόμο σταματαγα έκανα εμετό και συνεχιζα.

Και να φανταστείς ότι τόσο καιρό γκρίνιαζα για την δουλειά , οτι θέλω λίγο να ξεκουραστώ κλπ. αχάριστοι άνθρωποι χαχαχα. Πένυ εσύ συνεχίζεις κανονικά την δουλειά?Έρχεσαι Κόρινθο ή πας προς Άργος-Ναύπλιο?


[sIGPIC][/sIGPIC]21bd07b216.png

Link to comment
Share on other sites

σε καταλαβαινω.... οταν ομως φοβασαι οτι ολα θα πανε στραβα τι κερδιζεις? προσπαθησε να βγαλεις το πολυ αγχος.... δε κανει καλο, το ξερεις.... διαβασα πως και η πενυ (οπως και εγω) ειχαμε κ μια ατυχη εγκυμοσυνη... ε εμεις τι να κανουμε? να πεθανουμε απο το αγχος?

ξαναλεω! βρες κατι που σου αρεσει να κανεις... σ'αρεσει να βλεπεις ταινεις? να κατεβαζεις κατι απο ιντερνετ? οι συνταγες? τα παιχνιδια στο πισι? εστο το πλεξιμο?χαχα δε μπορει! δεν εχεις κανενα χομπι? ε δεν το πιστευω... απολαυσε την ηρεμια σου τωρα που μπορεις, τα πραγματα αλλαζουν ριζικα μετα... οχι προς το χειροτερο φυσικα! απλα ειναι διαφορετικα.....

Μια χαρά τα λες, η μέρα μου έτσι περνάει, με internet,τηλεόραση και πολύ διάβασμα..που θα μου πάει θα ανέβω και εγώ!!Άντε έλα καλοκαιράκι...;)


[sIGPIC][/sIGPIC]21bd07b216.png

Link to comment
Share on other sites

βρε το καλοκαιρι θα περιμενεις να ανεβεις? τοτε θα λεμε αμαν κ πως να γεννησουμε αν πιασουν καλα οι ζεστες χαχαχαχαχα

αληθεια τι δουλεια κανεις?


Having a place to go is home, having someone to love is family, having both is a blessing...

NU1vp2.pngoz0Tp2.png

Link to comment
Share on other sites

βρε το καλοκαιρι θα περιμενεις να ανεβεις? τοτε θα λεμε αμαν κ πως να γεννησουμε αν πιασουν καλα οι ζεστες χαχαχαχαχα

αληθεια τι δουλεια κανεις?

Τώρα δεν δουλεύω αλλά πρώτη φορά στην ζωή μου κάθομαι και μου κακοφάνηκε πολύ.Εσύ δουλεύεις?


[sIGPIC][/sIGPIC]21bd07b216.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


τι να σου πω.... φαινεται λεει αν οξυγονωνεσαι καλα απο κει...........

αληθεια οι δευτερομανουλες θηλασατε τα μωρακια σας?

Δυστηχώς εγώ δεν θήλασα. Μου ήρθε το γάλα την τέταρτη μερα και ο μικρός είχε μαθει στην ευκολια του μπιμπερό και δεν έπιανε τη θηλή. Εγώ κοντευα να σκασω και με τα χίλια ζόρια έβγαζα 5ml και από τα δύο στήθη. Ετσι το έκοψα.

Και να φανταστείς ότι τόσο καιρό γκρίνιαζα για την δουλειά , οτι θέλω λίγο να ξεκουραστώ κλπ. αχάριστοι άνθρωποι χαχαχα. Πένυ εσύ συνεχίζεις κανονικά την δουλειά?Έρχεσαι Κόρινθο ή πας προς Άργος-Ναύπλιο?

Μολις πέρασε ο ένας χρόνος που δεν μπορούν να σε διωξουν, με απέλυσαν λόγω του μωρού και επειδή από τη στιγμή που ξεκινησα να κανω παιδιά θα επρεπε να ψάχνουν αντικαταστάτη μου. Το περίμενα γιατί οταν ειχα παει την πρόσκληση γάμου στο αφεντικό μου, μου είπε ότι αν ήξερε οτι θα παντρευομουν δεν θα με επαιρνε στη δουλεια.Ερχόμουν στον Ισθμό καθε μερα!

Το ξέρω ότι μπορεί να μην με συμπαθήσετε ;) αλλά είμαι αστυνομικός.Τώρα δεν δουλεύω αλλά πρώτη φορά στην ζωή μου κάθομαι και μου κακοφάνηκε πολύ.Εσύ δουλεύεις?

Αστυνομικος??? Ωραία!! Εκμεταλλεύσου το καθισιο γιατί μετά θα τρέχεις και δεν θα φτάνεις!! Πιστεψε με....


Ja5zp3.png

D42op3.png

Link to comment
Share on other sites

Ωραία!! Εκμεταλλεύσου το καθισιο γιατί μετά θα τρέχεις και δεν θα φτάνεις!! Πιστεψε με....

Βαρέθηκα να κάθομαι ένα μήνα τώρα, το πιστεύεις??Το ξέρω ότι μετά θα τρέχω αλλά για όλες το ίδιο είναι, σωστά?Εκτός αν δεν δουλεύεις καθόλου..Πένυ τώρα ασχολείσαι με αυτά τα ωραία πράγματα που είδα στο blog σου?Εννοώ επαγγελματικά?


[sIGPIC][/sIGPIC]21bd07b216.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...