Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΑΖΩΟΣΠΕΡΜΙΑ


Recommended Posts

Να μαστε και εμείς! Αφού διάβασα όλο το φόρουμ ξεκινώντας από το 2009 αν θυμάμαι καλά και αφου πέρασα μια τρομάρα ότι χάθηκε το γκρουπ το 2011 σας ξαναβρήκε στο καφε:D. Λοιπόν η δική μας ιστορία μόλις ξεκίνησε. Έχουμε κλείσει αισίως 3 εβδομάδες μετά το πρώτο μηδενικό σπερμοδιαγραμμα του συζύγου ( αλήθεια έχετε σκεφτεί την ετυμολογία αυτής της υπεροχής λέξης, συν + ζυγός, μαζί κουβαλάμε τις δυσκολίες τις ζωής και κάνουμε το βάρος μισό.)

Να ευχαριστήσω εδώ όλες τις κοπέλες και τους άντρες της παρέας για τις πραγματικά πολύτιμες πληροφορίες που έχουν δώσει όλα αυτά τα χρόνια.

Πήγαμε λοιπον πρώτα σε ουρολόγο του ταμείου του συζύγου ( σας είπα πόσο αγαπώ αυτή τη λέξη?) και αφου μας ζήτησε να δει και δεύτερο σπερμοδιαγραμμα μας είπε πως η πρώτη κίνηση είναι να κάνει βιοψία, δύο μέρες νοσηλεία στο νοσοκομείο και ούτε λόγος για έλεγχο ορμονών! Έχω άδικο να μη μου κάθετε καλά η όλη φάση?

Τωρα είμαστε σε αναζήτηση δεύτερης γνώμης. Έχετε λοιπον να προτείνετε κάποιο καλό ουρολόγο-ανδρολογο? Σε πμ φυσικά. Επίσης σε ποιο κέντρο εχετε απευθυνθεί?

Να ευχηθώ Καλή Τύχη στις προσπάθειες ολων!

Baby dust to all!

Καλώς όρισες.....ποσο οξύμωρα αυτα τα καλωσορίσματα!!!!!!

Ηθελα μερες να σε καλωσορισω αλλα ηταν απο τις λίγε μερες που ημουν στα λιγοτερο καλα μου!!!! Επανέρχομαι στα φυσιολογικά μου ομως σιγα σιγα.....

Ευχομαι να εχεις την καλυτερη και γρηγορότερη έκβαση που να καταλληξει σε ενα η δυο κουτσούβελα στην αγκαλια σας γρηγορα!

Βημα βημα! Αυτο θα σκέφτεσαι συνέχεια! Βημα βημα!

Προς το παρον το επομενο βημα ειναι το σπερμοδιαγραμμα ! Ως τοτε ....... Απολαμβάνουμε τα όμορφα!!!!!


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μαγισσούλα τι κάνεις? Διάβασα σε άλλο τόπικ την αρνητική έκβαση...λυπάμαι κοπέλα μου, αλλά πιστεύω ότι σύντομα θα έρθει η τυχερή φορά, που θα πάει??? Άλλωστε αν κάποια εδώ μέσα ξέρει να παλεύει πραγματικά είσαι εσύ! Σε τι φάση είσαι τώρα?


302qp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μαγισσούλα τι κάνεις? Διάβασα σε άλλο τόπικ την αρνητική έκβαση...λυπάμαι κοπέλα μου, αλλά πιστεύω ότι σύντομα θα έρθει η τυχερή φορά, που θα πάει??? Άλλωστε αν κάποια εδώ μέσα ξέρει να παλεύει πραγματικά είσαι εσύ! Σε τι φάση είσαι τώρα?

fasi.....afasias!!!!! tipota.....perimeno na erthi i tetarti na pao na ta po me ton giatro mou!!!!!!!!

esi kala ise koritsi???


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλώς όρισες.....ποσο οξύμωρα αυτα τα καλωσορίσματα!!!!!!

Ηθελα μερες να σε καλωσορισω αλλα ηταν απο τις λίγε μερες που ημουν στα λιγοτερο καλα μου!!!! Επανέρχομαι στα φυσιολογικά μου ομως σιγα σιγα.....

Ευχομαι να εχεις την καλυτερη και γρηγορότερη έκβαση που να καταλληξει σε ενα η δυο κουτσούβελα στην αγκαλια σας γρηγορα!

Βημα βημα! Αυτο θα σκέφτεσαι συνέχεια! Βημα βημα!

Προς το παρον το επομενο βημα ειναι το σπερμοδιαγραμμα ! Ως τοτε ....... Απολαμβάνουμε τα όμορφα!!!!!

Σε ευχαριστώ πολυ για το καλοσωρισμα. Όσο για τα ψου χου λου γου όλες εδώ στο ίδιο καζάνι βράζουμε οποτε είσαι με καλη παρέα. Τα λέω αυτά τώρα που είμαι στην αρχή και εχω κουράγια. Εσυ να σκέφτεσαι το γάιδαρο που έφαγες και τη τόση δω ουρίτσα που σου έμεινε. Μετράς μέρες αντίστροφα μέχρι να γίνεις μάνα.

Και μια αισιόδοξη ιστορία: συγγενικό προσωπικό με αζωοσπερμικο σύζυγο πριν δυο χρόνια απέκτησε διδυμακια στα 47 της χρόνια! Ξανάνιωσε σας λέω!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Καλημέρα '

Βλέπω έχετε καιρό να γράψετε εδω!

Υπάρχει ανοιχτό ακόμα το θέμα;

Καλημέρα!!!!! Φυτοζωεί το θεματάκι......

Εχει στο παρεντς θεμα αζωοσπερμιας που ειναι πιο ενεργό!!!!!


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 3 months later...

Εχω παααρα πολυ καιρο να μπω.... Ευχομαι να στε όλες καλά και να περνάτε υπέροχα με τα μικρα σας 😀

Καλή επιτυχία σε όσα κοριτσια ειναι στη προσπάθεια, να μην το βάζουν κάτω και θα τα καταφέρουν 👍🏼

Καλό καλοκαίρι!!


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
  • 1 χρόνο μετά...
On 6/7/2015 at 10:55 ΠΜ, μαγισσα είπε:

Καλημέρα και καλη εβδομαδα!

Αλλα δυο μπουκαλακια μας περιμένουν απο εχθες στην καταψυξη! 4 στο σύνολο και αλλα 3 με ορχικο ιστό ! Ετσι για να ελπιζουμε όσες το εχουμε αναγκη απο εμας που παλεύουμε με την αζωοσπερμια ! :wink:

Σε λιγες μερες ξεκινάμε την δευτερη προσπαθεία και ελπιζουμε για τα καλυτερα....ακομα και για γονιμοποιηση μονο με φρέσκο! Οοοοπως και να εχει το αποτέλεσμα θα μετραει σε λιγο καιρο! Ελπιζουμε για το καλυτερο και χαμογελάμε!!!!! :wink:

καλησπέρα κορίτσι μου ,είμαι απελπισμένη ένα χρόνο τώρα μετα την ανακάλυψη της αζωοσπερμιας στον άντρα μου .... πέσαμε θύματα απατεώνων ιατρών ... σκέψου δεν ξέρουμε καν τι υπάρχει ακριβώς στη micro tese που έκανε ..  σας παρακαλώ αν υπάρχει κάποια κοπέλα με θετική εμπειρία δηλαδή εγκυμοσύνη μετα από βιοψία όρχεως,ας μου δώσει δύναμη ... την έχω ανάγκη 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, πανδωρακι96 είπε:

καλησπέρα κορίτσι μου ,είμαι απελπισμένη ένα χρόνο τώρα μετα την ανακάλυψη της αζωοσπερμιας στον άντρα μου .... πέσαμε θύματα απατεώνων ιατρών ... σκέψου δεν ξέρουμε καν τι υπάρχει ακριβώς στη micro tese που έκανε ..  σας παρακαλώ αν υπάρχει κάποια κοπέλα με θετική εμπειρία δηλαδή εγκυμοσύνη μετα από βιοψία όρχεως,ας μου δώσει δύναμη ... την έχω ανάγκη 

Καλημέρα. Δεν έχω εμπειρία από αζωοσπερμία, αλλά δεδομένου ότι ταλαιπωρηθήκατε με τους λάθος γιατρούς (όπως κι εμείς, για λιγότερο σημαντικό πρόβλημα, ευτυχώς), αν βρίσκεστε στην Αθήνα ή κάπου κοντά, συστήνω ανεπιφύλακτα τον ουρολόγο με ειδίκευση σε ανδρολογικά θέματα, κο. Ασβέστη Χαράλαμπο. Το αναφέρω σε περίπτωση που δε γνωρίζετε κάποιον αξιόλογο γιατρό. Επίσης, υπάρχει στο πανεπιστημιακό Ιωαννίνων ένας παγκοσμίως διάσημος ουρολόγος, ο κος. Σοφικίτης. Έχει κάνει θαύματα σε Σαουδάραβες (λόγω της υψηλής θερμοκρασίας είναι συχνά τα προβλήματα εκεί) και σε αυτόν οφείλει η Ιαπωνία το διάδοχο του θρόνου της. Έχω μόνο ακουστά γι' αυτόν, δεν έχω προσωπική εμπειρία.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...