Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

κ κάτι άλλο.

στο ψυγείο μου κ στην εξωτερική ντουλάπα βάζω τα φρούτα λαχανικά που δεν χρειάζομαι άμεσα κ στη μεγάλη φρουτιέρα έχω πολλά φρ-λ, να είναι έτοιμα προς κατανάλωση κ σε θερμοκρασία δωματίου, να μην κρυώσουμε κιόλας. έτσι, δεν πετάω φρ-λαχανικά, αλλά τα καταναλώνουμε κ συχνά κ σε θερμοκρασία δωματίου.:)

Έτσι! Και γω το κάνω αυτό. Εχω αγοράσει 2 ψάθινα, τύπου-παραδοσιακά καλάθια, σε σκούρο χρώμα, τα έχω στο πίσω μπαλκόνι και εκεί τον χειμώνα βάζω τα φρούτα και τα κρεμμύδια. Μόνο τις πατάτες κρατώ μέσα στο σπίτι.

Κατά διαστήματα τα βάζω μέσα στην μπανιέρα μου, τους ρίχνω σκέτο, κρύο νεράκι, τ' αφήνω να στεγνώσουν στο μπαλκόνι και τα διατηρώ άψογα! ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ωραία η ιδέα για τα φρούτα λαχανικά στο μπαλκόνι.

Για πείτε τη γνώμη σας τώρα σε αυτό. Έχω μια ντουλάπα στο μπαλκόνι (παλιός φοριαμός είναι με τζαμένιες συρόμενες πόρτες που τις έχουμε βάψει γκρι όμως και δεν περνάει το φως) που κλείνει σχετικά καλά. Είναι κολλημένη στον τοίχο και το μπαλκόνι αυτό έχει τέντα (οπότε δεν υπάρχει περίπτωση να τη χτυπάει η βροχή.

Σκέφτομαι να βάλω μέσα, τα φρουτολαχανικά που λέει και η φίλη, τα τουρσιά που ξεκινάω να φτιάξω και ίσως και μικρές ηλεκτρικές συσκευές που δε χρησιμοποιώ συχνά (π.χ. το αερόθερμο ή τον ανεμιστήρα). Αυτές τις τελευταίες αν τις βάλω σε κουτιά ενώ πρώτα τις τυλίξω με νάυλον σακούλα κινδυνεύουν λέτε από την υγρασία;

Χωρις να έχω επιπλέον γνώσεις, προσωπικά σου λέω πως θα το έκανα. Αν τις αποθηκεύσεις σωστά (με τα κουτιά τους κλπ, όπως είπες) δεν νομίζω πως θα έχεις πρόβλημα. Αντε... να γλυτώσεις χώρο!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι ε? Μυρίζει ωραία?

Εγώ να σου πω. Παλιότερα, που ήταν άλλα τα λεφτά που βγάζαμε, έπαιρνα διάφορα απορρυπαντικά. Πλέον, παίρνω μόνο χλωρίνη και ένα ειδικό για τα άλατα.

Eιρήνη μου μυρίζει τέλεια.Εγώ το συγκεκριμένο απορυπαντικό το έχω για πολλές χρήσεις και συγχρόνως απολύμανση + σφουγγάρισμα.

και ίσως και μικρές ηλεκτρικές συσκευές που δε χρησιμοποιώ συχνά (π.χ. το αερόθερμο ή τον ανεμιστήρα). Αυτές τις τελευταίες αν τις βάλω σε κουτιά ενώ πρώτα τις τυλίξω με νάυλον σακούλα κινδυνεύουν λέτε από την υγρασία;

Για να πάθουν κάτι δεν το νομίζω.Από αυτό που κινδυνεύουν είναι να μην ξαναχρησιμοποιηθούν ποτέ.

Το έχω πάθει με πολύ φάσκιωμα:lol::lol:

Εγώ φρούτα βάζω στο ψυγείο.Κρεμύδια στην ντουλάπα στο μπαλκόνι και πατάτες πέρνω όσες και όταν χρειάζομαι.

Εγώ έχω θέμα μέγα και άλυτο εδώ και πολύ καιρό με τα παιχνίδια του μικρού.Το πρόβλημα είναι ότι τα περισσότερα είναι ογκώδη και δεν βοηθάνε ιδιαίτερα τα παιχνιδόκουτα.Όσο ξεσκατάρισμα και να κάνω δεν...

Link to comment
Share on other sites

Eιρήνη μου μυρίζει τέλεια.Εγώ το συγκεκριμένο απορυπαντικό το έχω για πολλές χρήσεις και συγχρόνως απολύμανση + σφουγγάρισμα.

Εγώ έχω θέμα μέγα και άλυτο εδώ και πολύ καιρό με τα παιχνίδια του μικρού.Το πρόβλημα είναι ότι τα περισσότερα είναι ογκώδη και δεν βοηθάνε ιδιαίτερα τα παιχνιδόκουτα.Όσο ξεσκατάρισμα και να κάνω δεν...

Λοιπόν.. μ' έπεισες. Το απόγευμα που θα πάω στο super θα πάω να το... μυρίσω!

Προσοχή: Είναι μια τρελή κυρία στο ράφι και μυρίζει τ' αντισηπτικά!!!! :D :D :D

Για το θέμα με τα παιχνίδια {γκρρρρρρρ.......} θα επανέλθω με ξεχωριστό μήνυμα! :(


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ έχω θέμα μέγα και άλυτο εδώ και πολύ καιρό με τα παιχνίδια του μικρού.Το πρόβλημα είναι ότι τα περισσότερα είναι ογκώδη και δεν βοηθάνε ιδιαίτερα τα παιχνιδόκουτα.Όσο ξεσκατάρισμα και να κάνω δεν...

εγώ τα βάζω σε τύπου κουτιά, όχι αυτά τα όρθια που βάζουμε μικροπράγματα μέσα, και κάτω απο το κρεβάτι. τα τραβάει σαν συρτάρι και πάιρνει τί θέλει απο μέσα. ¨εχω μέσα μπανιέρα, κούνια για τα μωρά της, ογκώδη δηλαδή.


Link to comment
Share on other sites

[quote=DALIA;1359718

Εγώ έχω θέμα μέγα και άλυτο εδώ και πολύ καιρό με τα παιχνίδια του μικρού.Το πρόβλημα είναι ότι τα περισσότερα είναι ογκώδη και δεν βοηθάνε ιδιαίτερα τα παιχνιδόκουτα.Όσο ξεσκατάρισμα και να κάνω δεν...

Αυτό σημαίνει ότι άμεσα δεν μπορείς να κάνεις κάτι. Αν και είδα μια ωραία ιδέα στον κατάλογο του ΙΚΕΑ http://ikea.gr/DefaultM.aspx?page=productview&iID=2702 ξέρεις το μπαούλο που ανοίγει σαν συρτάρι. Και χρησιμοποιεί και το μέσα και το από πάνω.

Το φάσκιωμα λες αντενδείκνυται ε; Χμμμμμ. Θα τα βάλω σε κούτες από φωτοτυπικό χαρτί που είναι χοντρές απότε ίσως να μη χρειατεί τελικά φάσκιωμα.


sbxre6a2f.png
Link to comment
Share on other sites

Προσοχή: Είναι μια τρελή κυρία στο ράφι και μυρίζει τ' αντισηπτικά!!!! :D :D :D

Μαρή δεν είναι αντισηπτικό.Είναι dettol για σφουγγαρισμα, γενικής χρήσης:lol::lol::lol:

εγώ τα βάζω σε τύπου κουτιά,

τι εννοείς τύπου κουτιά ??

βασικά εμάς το κρεββάτι μας δεν έχει από κάτω, είναι λίγο περίεργη κατάσταση και πολύ πονεμένη

Link to comment
Share on other sites

επειδή ρώτησα για το ντετόλ, η φαρμακοποιός μου είπε ότι δίνουμε τζάμπα τα λεφτά μας. γιατί είναι υγρό σαπούνι, αλλά καλά προωθημένο.

οπότε θα σε συμβούλευα να χρησιμοποιείς πράσινο σαπούνι υγρό, που είναι κ πιο οικονομικό.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


τι εννοείς τύπου κουτιά ??

βασικά εμάς το κρεββάτι μας δεν έχει από κάτω, είναι λίγο περίεργη κατάσταση και πολύ πονεμένη

εννοώ δεν είναι αυτά τα όρθια που λίγο πολύ όλες έχουμε στα παιδικά. εκεί δεν χωράει ογκώδη αντικείμενα.

κάτι τέτοιο έχω εγώ http://www.trikiklo.com/Childrens_room/Room_Decoration/sebra_fabric_toy_boxes_pink_stripes.html και κάτω απο το κρεβάτι. έχει βάθος και έβαλα όλα όσα είχαμε περιμετρικά των επίπλων και ήθελα 2 'ωρες για σκούπισμα και σφουγγάρισμα κάθε φορά μόνο στο παιδικό.

έντιτ: κατι τέτοιο μπορείς να το τοποθετήσεις και σε ένα φύλλο της ντουλάπας όπου έχεις ρούχα μόνο σε κρεμάστρες επομένως ο πάτος είναι ελεύθερος.


Link to comment
Share on other sites

Μαρή δεν είναι αντισηπτικό.Είναι dettol για σφουγγαρισμα, γενικής χρήσης:lol::lol::lol:

:lol: ! !!!!!!axaxaxaxaxaxaxa!!

Ναι βρε γιατρέ μου.. το κατέχω αυτό! Αλλά το dettol δεν είναι ήπιο αντισηπτικό σαν καθαριστικό? Νομίζω πως φημίζεται για την αντι-μικροβιακή του δράση.


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

επειδή ρώτησα για το ντετόλ, η φαρμακοποιός μου είπε ότι δίνουμε τζάμπα τα λεφτά μας. γιατί είναι υγρό σαπούνι, αλλά καλά προωθημένο.

οπότε θα σε συμβούλευα να χρησιμοποιείς πράσινο σαπούνι υγρό, που είναι κ πιο οικονομικό.

εγώ πάλι το χρησιμοποιούσα όταν γέννησα παντού. Σφουγγάρισμα , ξεσκόνισμα κλπ. ο παιδίατρος μου είπε να χαλαρώσω και πως και το να ζούμε σε ένα αποστειρωμένο περιβάλλον δεν είναι υγιές. Και απο τότε χρησιμοποιώ χλωρίνη σε κουζίνα και μπάνιο μόνο.


Link to comment
Share on other sites

επειδή ρώτησα για το ντετόλ, η φαρμακοποιός μου είπε ότι δίνουμε τζάμπα τα λεφτά μας. γιατί είναι υγρό σαπούνι, αλλά καλά προωθημένο.

οπότε θα σε συμβούλευα να χρησιμοποιείς πράσινο σαπούνι υγρό, που είναι κ πιο οικονομικό.

fefi μου εργάζομαι 9+ χρόννια σε εταιρεία με παραφαρμακευτικά προιόντα και επέτρεψε μου να διαφωνήσω με τη φαρμακοποιό σου.

viki όντως πολύ ωραία τα κουτιά.Εμένα μου άρεσαν και θα με βόλευαν τα ψηλά. Χρειάζομαι όπως πολλά από δαυτα.:mad:

Link to comment
Share on other sites

ο παιδίατρος μου είπε να χαλαρώσω και πως και το να ζούμε σε ένα αποστειρωμένο περιβάλλον δεν είναι υγιές. Και απο τότε χρησιμοποιώ χλωρίνη σε κουζίνα και μπάνιο μόνο.

συμφωνώ απόλυτα με τον παιδίατρο σου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...