Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

fefi μου εργάζομαι 9+ χρόννια σε εταιρεία με παραφαρμακευτικά προιόντα και επέτρεψε μου να διαφωνήσω με τη φαρμακοποιό σου.

viki όντως πολύ ωραία τα κουτιά.Εμένα μου άρεσαν και θα με βόλευαν τα ψηλά. Χρειάζομαι όπως πολλά από δαυτα.:mad:

στείλε και κάτι στο πατάρι. με όλα παίζει? εγω έβαλα στο μάτι ποιά λούτρινα θα φύγουν σιγά σιγά προς τα πάνω που μόνο χώρο πιάνουν.

απο το να είναι χύμα πάρε αυτά τα κουτιά και στίβαξέ τα έστω καπου μέσα στο δωμάτιο αν δεν χωράνε στο κάτω μέρος της ντουλάπας, σε μια γωνία το ένα πάνω στο άλλο, κάτω απο τραπεζάκι ή γραφείο αν δεν χωράνε κάτω απο κρεβάτι....δεν γίνεται τίποτα λές πάλι???


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

miriki άπό ικεα είδα όλες τις πιθανές λύσεις, αλλά δεν...

miriki ο μικρός σου έχει γεννέθλια σήμαρα ???

Να είναι γερός ( πάνω από όλα ) και τυχερός στη ζωή του.

Εχμ ευχαριστώ για τις ευχές αλλά η άχρηστη η μάνα απλά δεν έχει αλλάξει το τίκερ (γιουχουυυυ) Τα γεννέθλια ήταν τον Οκτώβριο (κοινώς και εδώ ανοργάνωτη είμαι....)

Κατά τα άλλα μη χρησιμοποιείτε συχνά χλωρίνη και άλλα τέτοια πράγματα. Αγνό πράσινο σαπουνάκι και ξύδι στο σφουγγάρισμα (και στο τσακίρ κέφι ρίχνεις και το αιθέριο έλαιο της αρεσκείας σου). Καθαρίζει και μοσχοβολάει!


sbxre6a2f.png
Link to comment
Share on other sites

Εχμ ευχαριστώ για τις ευχές αλλά η άχρηστη η μάνα απλά δεν έχει αλλάξει το τίκερ (γιουχουυυυ) Τα γεννέθλια ήταν τον Οκτώβριο (κοινώς και εδώ ανοργάνωτη είμαι....)

Κατά τα άλλα μη χρησιμοποιείτε συχνά χλωρίνη και άλλα τέτοια πράγματα. Αγνό πράσινο σαπουνάκι και ξύδι στο σφουγγάρισμα (και στο τσακίρ κέφι ρίχνεις και το αιθέριο έλαιο της αρεσκείας σου). Καθαρίζει και μοσχοβολάει!

Εγώ στο σφουγγάρισμα ποτέ δεν βάζω χλωρίνη. βρωμοκοπάει και η μυρωδιά μπορεί να ποτίσει και στα πλακάκια. Αν ξεμείνω απο απορρυμαντικό πατώματος το πολύ πολύ να βάλω οινόπνευμα.

Αλλά λεκάνη τουαλέτας, νεροχύτη κουζίνας και πάγκο τα κάνω 2-3 φορες την εβδομάδα. είναι το στέκι των μικροβίων όπως και να το κάνουμε...


Link to comment
Share on other sites

στείλε και κάτι στο πατάρι. με όλα παίζει? εγω έβαλα στο μάτι ποιά λούτρινα θα φύγουν σιγά σιγά προς τα πάνω που μόνο χώρο πιάνουν.

απο το να είναι χύμα πάρε αυτά τα κουτιά και στίβαξέ τα έστω καπου μέσα στο δωμάτιο αν δεν χωράνε στο κάτω μέρος της ντουλάπας, σε μια γωνία το ένα πάνω στο άλλο, κάτω απο τραπεζάκι ή γραφείο αν δεν χωράνε κάτω απο κρεβάτι....δεν γίνεται τίποτα λές πάλι???

εμείς λούτρινα δεν είχαμε ποτέ ( ευτυχώς ).

πατάρι δεν υπάρχει χώρος καθόλου.

το σπίτι είναι διόρωφο και εκτός του δωματίου έχουμε και πολλά παιχνίδια στον κάτω όροφο που έχω 2 σαλόνι και τραπεζαρία που δεν χωράει επάνω.

Στην ουσία είναι το σαλόνι του παιδιού, έχει τραμπολίνο,μπιλιάρδο και ένα σωρό άλλα.Ευτυχώς δεν τα πολυβλέπω κάτω.

αχ και να γυρνουσα το χρόνο πίσω, το κάτω θα ήταν εντελώς διαφορετικό.

Εχμ ευχαριστώ για τις ευχές αλλά η άχρηστη η μάνα απλά δεν έχει αλλάξει το τίκερ (γιουχουυυυ) Τα γεννέθλια ήταν τον Οκτώβριο (κοινώς και εδώ ανοργάνωτη είμαι....)

Κατά τα άλλα μη χρησιμοποιείτε συχνά χλωρίνη και άλλα τέτοια πράγματα. Αγνό πράσινο σαπουνάκι και ξύδι στο σφουγγάρισμα (και στο τσακίρ κέφι ρίχνεις και το αιθέριο έλαιο της αρεσκείας σου). Καθαρίζει και μοσχοβολάει!

ααααααααα

πάσο αλλά έτσι και αλλιώς εύχες είναι.Το δικό μου τικερ συνεχίζει από μόνο του:D

Εγώ παιδιά πλέον χλωρίνη μόνο τουαλέτα. Όντως το αιθέριο έλαιο στον κουβά είναι σούπερ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ έχω ένα μπουκάλι με σπρέι(φλιτ όπως το λέει και ο άντρας μου:D:D) νεράκι μελίγο μαλακτικό και ψεκάζω ή πάνω στο έπιπλο ή πάνω σε ένα μαλακό και αποροφητικό πανάκι . Το οποίο όταν είναι πολύ νωπό έχω και ένα στεγνό δίπλα μου και το περνάω και με αυτό!

Παραθέτω ξανά το μήνυμά μου για να σας λυθεί η απορία . Να σας πω ότι μέχρι στιγμής δεν έχω λεκέσει κανένα έπιπλο με αυτό τον τρόπο . Τώρα αν νοτίζει ... τι να πω και πριν με υγρό πανί ή βιτέξ και με στεγνό από πίσω ξεσκόνιζα. Με κούρασαν και μου λέκιασαν κάποια σημεία σε έπιπλα από τα διάφορα καθαριστικά ,τα οποία είχαν βαριά και έντονη μυρωδιά. Επίσης λόγω αλλεργίας το έχω καθιερώσει το νεράκι , τώρα πλέον με μαλακτικό. Καλά ξεσκονίσματα!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

εμείς λούτρινα δεν είχαμε ποτέ ( ευτυχώς ).

πατάρι δεν υπάρχει χώρος καθόλου.

το σπίτι είναι διόρωφο και εκτός του δωματίου έχουμε και πολλά παιχνίδια στον κάτω όροφο που έχω 2 σαλόνι και τραπεζαρία που δεν χωράει επάνω.

Στην ουσία είναι το σαλόνι του παιδιού, έχει τραμπολίνο,μπιλιάρδο και ένα σωρό άλλα.Ευτυχώς δεν τα πολυβλέπω κάτω.

αχ και να γυρνουσα το χρόνο πίσω, το κάτω θα ήταν εντελώς διαφορετικό.

Βρε συ Ντάλια,

Μήπως ήρθε η ώρα να αρχίσεις τα ξε-σκαρταρίσματα? Δεν ξέρω, σαν πολλά τα ακούω.

Εγώ έχω βρει ένα pattern, με βόλεψε και το ακολουθώ.

"Επιτρέπω" μόνο 3 κουτιά παιχνίδια και ένα μικρότερο που το χρησιμοποιούμε για τα μικροπαίχνιδα (όπως playmobile, σβούρες κλπ). Έχουμε δηλαδή 3 κουτιά γεμάτα παιχνίδια και φροντίζω να υπάρχουν αυτά και μόνο αυτά. Υπάρχουν τα ογκώδη παιχνίδια που μου τη δίνουν στα νεύρα τόσο μα τόσο πολυ... που υπάρχουν μέσα στο δωμάτιο του μικρού μου αλλά και αυτά είναι συγκεκριμένα.

Κατά διαστήματα (αρκετά συχνά) και όταν ο μικρός μου λείπει στο σχολείο (παλιά το έκανα όταν κοιμόταν) κάνω "ντου" και ξε-σκαρτάρω. Κρατάω μαζί μου μία σακούλα και εκεί πετάω όλα τα σπασμένα παιχνίδια και κομματάκια και άλλη μία που βάζω αυτά που βλέπω πως δεν παίζει πια ή που δεν είναι για την ηλικία του και τα δίνω.

Ετσι και πάντα {σχετικά} τακτοποιημένο είναι το δωμάτιο του και εγώ ήρεμη! ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

επειδή ρώτησα για το ντετόλ, η φαρμακοποιός μου είπε ότι δίνουμε τζάμπα τα λεφτά μας. γιατί είναι υγρό σαπούνι, αλλά καλά προωθημένο.

οπότε θα σε συμβούλευα να χρησιμοποιείς πράσινο σαπούνι υγρό, που είναι κ πιο οικονομικό.

Εγώ γενικά πλέον δεν "πιστεύω" ούτε "επενδύω" σε καθαριστικά.

Παλιότερα είχα ολόκληρο ράφι με εξειδικευμένα απορρυπαντικά για τα πάντα! Άλλο για την σκόνη, άλλο για το σφουγγάρισμα, άλλο για απολύμανση κλπ.

Κάποια στιγμή λοιπόν κατάλαβα πως για τα δικά μου δεδομένα το... παράκανα. Έτσι χρησιμοποιώ σχεδόν παντού χλωρίνη και ένα απορρυπαντικό για τα άλατα από τα inox. Τίποτα περισσότερο. Καμιά φορά, ανάλογα τα κέφια μου, παίρνω κάποιο για το σφουγγάρισμα αλλά όχι συχνά ;)

Μην χαλάτε τα χρήματα σας. Βρείτε αυτά που σας βολεύουν καλύτερα και κινηθείτε μ' αυτά! ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αυτό το θέμαα με τα παιχνίδια πάντως το έχουμε όλες.

αλλά έχω αρχίσει να το συνηθίζω ως μέρος της καθημερινότητάς μας κ όχι τόσο ως πρόβλημα.

όσο μπορώ περιορίζω τα παιχνίδια που φέρνει στο σαλόνι. τα υπόλοιπα είναι στο πάρκο της στο δωματιό της. έτσι κ αλλιώς δεν κοιμάται εκεί, αλλά μαζί μας.

Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη μου η χρήση της χλωρίνης δεν πρέπει να γίνεται εκτεταμένα, γιατί κάνει κακό η εισπνοή της.

σε ένα απλό σφουγγάρισμα δεν υπάρχει λόγος για χλωρίνη. μπορείς να βάλεις υγρό πράσινο σαπούνι ή μηλόξυδο ή ένα απλό απορρυπαντικό γενικής χρήσης.

το ξύδι κ το λεμόνι είναι απολυμαντικά, απλά το λεμόνι είναι πιο ακριβό ακόμα κ ο έτοιμος χυμός!

Link to comment
Share on other sites

Παραθέτω ξανά το μήνυμά μου για να σας λυθεί η απορία . Να σας πω ότι μέχρι στιγμής δεν έχω λεκέσει κανένα έπιπλο με αυτό τον τρόπο . Τώρα αν νοτίζει ... τι να πω και πριν με υγρό πανί ή βιτέξ και με στεγνό από πίσω ξεσκόνιζα. Με κούρασαν και μου λέκιασαν κάποια σημεία σε έπιπλα από τα διάφορα καθαριστικά ,τα οποία είχαν βαριά και έντονη μυρωδιά. Επίσης λόγω αλλεργίας το έχω καθιερώσει το νεράκι , τώρα πλέον με μαλακτικό. Καλά ξεσκονίσματα!!!!!!!

γεια σας δεν εχουμε ξαναμιλησει αλλα μου αρεσουν αυτα που λετε!

τι μαλακτικο βαζεις? των ρουχων?

επισης να σας πω οτι επειδη γεννησα προσφατα κ δεν ηθελα να χρησιμοποιω καθαριστικα, ανακαλυψα το ξυδι+ εφημεριδα! ειδικα στο μπανιο τα αλατα φευγουν αμεσως, και αργουν να ξαναερθουν!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!

Ειρήνη μου,σε ευχαριστώ που αφιέρωσες χρόνο για να μου γράψεις τόσες χρήσιμες συμβουλές!!

Είναι παρήγορο αυτό που γράφεις στην αρχή, ότι καμιά κουζίνα δεν είναι έτοιμη για φωτογράφιση life style

Οσα λες πάνω κάτω προσπαθώ να τα εφαρμόσω εδώ και καιρό.Αλλά όπως σημειώνεις κι εσύ αυτά δεν πετυχαίνουν από τη μια μέρα στην άλλη.

Φροντίζω τουλάχιστον,όταν χρησιμοποιώ κάτι να το τακτοποιώ μετά στην θέση του και κάπως σώζεται η κατάσταση

Η μόνη σωτήρια λύση για μενα πλέον είναι να βγάλω απαγορευτικό για τον άντρα μου στην κουζίνα!!Αυτός ανακατεύει τα ήδη συγυρισμένα,γιατί πολύ συχνά φρυγανίζει ψωμί ή μαγειρεύει μέσα στην αγρια νύχτα και το πρωί βρίσκω την κουζίνα ρημαδιό

Αυτό με το baby oil το έχω δοκιμάσει,αλλά πώς να το πω, μετά από λίγο "ξερνάει"πάνω στις συσκευές και φαίνονται χειρότερα από πριν

Διαβαζω με πολύ ενδιαφέρον τα ποστ σας κορίτσια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...