Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , LeneL είπε:

      Εμείς παίρνουμε ένα τεράστιο χειροκρότημα για την συνεισφορά μας στην αύξηση του πληθυσμού...

      Γενικά δε θέλω να σε αποθαρρύνω, εγώ είμαι εκπαιδευτικός και δεν πήρα κανένα απολύτως επίδομα, λόγω του συνολικού εισοδήματος το οποίο μη φανταστείς ότι ξεπερνά κατά πολύ τις 40.000. ααα πήρα 40 ευρώ και για τα δύο από το δήμο που ανήκω, για το πρώτο γάλα!

      ούτε λοχείας κύησης και 9 μηνο;  εμένα ο άντρας μου είναι καπετάνιος όποτε όπως καταλαβαίνεις με παρασύρει το δικό του εισόδημα ! το δικό μ θα το έπιανε το 40αρι 

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Ειρήνη δεν ξέρω αν εργάζεσαι, αλλά μια δουλειά που θα σου ταίριαζε γάντι είναι σύμβουλος ή επιθεωρητής ISO...!

:lol: xaxaxaxaxa!

Εργαζόμουν μέχρι τον περασμένο Μάρτιο, για σχεδόν 17 χρόνια στην ναυτιλία.... (πω-πω... πολλά ακούγονται!!! :lol:) με ένα μικρό διάλειμμα 1 χρόνου όταν γέννησα τον μικρό μου που ημι-απασχολούμουν με την τωρινή δουλειά μου.

Από τον Μάρτιο παραιτήθηκα και τώρα κάνω άσχετη καριέρα στο μανικιούρ-πεντικιούρ-αποτρίχωση γιατί ο μικρός μου ξεκίνησε σχολείο τον Σεπτέμβρη που μας πέρασε και ήθελα να είμαι 100% μαζί του, όπως και είμαι... ;)

Ευχαριστώ όμως... το παίρνω σαν κοπλιμέντο Βικάκι! ;)

Υ.Γ. Και ναι.. για 2 χρόνια {παλιάαααααααααααααα :lol: } ήμουν assistant στο τμήμα ISO της ναυτιλιακής που ήμουν! :pppppppppppppp


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μην ανησυχείς καθόλου. Θυμάμαι το ίδιο ακριβώς βίωνα αφού γέννησα τον μικρό μου. Ο γιατρός μου είχε πει τότε πως είναι απόλυτα φυσιολογικό αφού μετά την γέννα σταματά η αναστολή της απώλειας μαλλιών που βιώνουμε κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης!

Μπορείς όμως, αν αγχώνεσαι, να βάζεις 1 φορά το μήνα αγνό, παρθένο ελαιόλαδο στις άκρες σου, {να τα αφήνεις μισή ωρίτσα και μετά να λούζεσαι, μην ανησυχείς δεν αφήνει κατάλοιπα} και να δεις άμεσα τρελή διαφορά. Αυτό το κάνω και γω και έχω τρίχα άψογη παρά που αλλάζω κάθε 3 και λίγο... χρώμα!!! :lol:

θα το κανω, και θα σου πω!

vicky ετσι ειναι οι περισσοτεροι, χαχαχαχαχαχα!!!!!!!!!!!!! αλλα ο τροπος που τα περιγραφεις ειναι σαν να ειμαι εκει και να τα βλεπω! χχααχαχαα απιστευτο!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ. Και ναι.. για 2 χρόνια {παλιάαααααααααααααα :lol: } ήμουν assistant στο τμήμα ISO της ναυτιλιακής που ήμουν! :pppppppppppppp

τώρα μιλάς σωστά.....:tongue:

και εμένα μου το έχουν ''φορτώσει'' στη δουλειά και ξέρω καλά τί οργάνωση , τακτική και πρόγραμμα επιβάλλει. Η φράση που είπες πάνω απο τρις κούτες για τα παιχνίδια του μικρού μου θύμισε αυστηρά σύστημα ISO:p:tongue:


Link to comment
Share on other sites

Αυτά, τα κάτω, μοιάζουν με τα παραδοσιακά καλάθια που σας έλεγα, που έχω στο μπαλκόνι μου και βάζω στο ένα φρούτα και στο άλλο λαχανικά / κρεμμύδια τώρα τον χειμώνα.

Patatos.jpg

Φιλιά σε όλες! :)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Επειδή και εμένα γεμίζουν τα χαλιά τρίχες είτε βγάζω απο την ηλεκτρική το κοντάρι και σκουπίζω έτσι το χαλί για να τις μαζέψει καλά είτε με μια βούρτα για πλύσιμο χαλιών τα ''χτενίζω'', εκεί να δεις τί βγάζει....

α! ωραια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

θα το κανω, και θα σου πω!

vicky ετσι ειναι οι περισσοτεροι, χαχαχαχαχαχα!!!!!!!!!!!!! αλλα ο τροπος που τα περιγραφεις ειναι σαν να ειμαι εκει και να τα βλεπω! χχααχαχαα απιστευτο!!!!!!!!

Πρέπει να βάλω κορδέλα σαν αυτή που βάζουν στους δρόμους λευκή με κόκκινες γραμμές και να κρεμάσω πάνω της φωτογραφίες του με χιαστή κόκκινη γραμμή:tongue:


Link to comment
Share on other sites

θα το κανω, και θα σου πω!

Κάντο και θα με θυμηθείς... Και σκέψου: έχω περάσει από μαύρο κορακί, πλατινέ, ξανθές ανταύγειες, καστανό σκούρο, καστανό ανοιχτό, κάστανο, φουντούκι... και γενικότερα το ουράνιο τόξο! :lol:... και η τρίχα μου παραμένει... τζάμι! ;)

Ανέξοδα, χωρίς δήθεν θαυματουργές και πανάκριβες μάσκες!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

τώρα μιλάς σωστά.....:tongue:

και εμένα μου το έχουν ''φορτώσει'' στη δουλειά και ξέρω καλά τί οργάνωση , τακτική και πρόγραμμα επιβάλλει. Η φράση που είπες πάνω απο τρις κούτες για τα παιχνίδια του μικρού μου θύμισε αυστηρά σύστημα ISO:p:tongue:

Ωχ... βοηθεια σου και σενα κοριτσάκι μου!!!

Είμαι λίγο... δεσποτική! Το ξέρω... σας παρακαλώ να με αγαπάτε με τα τρελά μου! :lol:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Για σένα φίλη μου και την φίλη που μου είχε στείλει προσωπικό μήνυμα αλλά και για όλες εσάς: ;)

Μην αμελείτε να καθαρίζετε την ηλεκτρική σας σκούπα! Κάνει τόσα για σας αλλά και κεινη χρειάζεται καθάρισμα γιατί έχει χιλιάααααδες μικρόβια! ;)

Αποσυναρμολογείστε την σκούπα σας και καθαρίστε οτιδηποτε καθαρίζεται!

skoupa-1.jpg

Βγάλτε τον σωλήνα και βάλτε τον στην μπανιέρα, ρίχτε λίγο σαμπουάν μέσα και ξεπλύντε με άφθονο χλιαρό νερό.

Όσο για το στόμιο της, που υπάρχουν τρίχες αλλά και ατελείωτα μικρόβια εγώ κάνω το εξής:

Βυθίζω το στόμιο της μέσα σε λεκάνη με λίγο σαμπουάν, χλιαρό νερό και 1 σταλίτσα χλωρίνη. Το αφήνω λίγη ώρα και μετά ξεπλένω με άφθονο χλιαρό νερό. Το αφήνω να στενγώσει στο μπαλκόνι και είναι... πεντακάθαρο!

SKOUPA.jpg

Υ.Γ. Και ένα extra tip που μας το είχε δώσει μία κοπέλα (λυπάμαι που δεν θυμάμαι το όνομα της!) στο παλιό το τοπικ. Ρίξτε στο φίλτρο της σκούπας μια σταλίτσα βανίλια και θα... μοσχομυρίζει! :);)

Καλησπέρα! Πολύ καλές οδηγίες, θα τις ακολουθήσω!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να βάλω κορδέλα σαν αυτή που βάζουν στους δρόμους λευκή με κόκκινες γραμμές και να κρεμάσω πάνω της φωτογραφίες του με χιαστή κόκκινη γραμμή:tongue:

εχεις πλακα!!!!!!!!!!!!!!!! χαχαχαχαχαχα!!!!!!!!!!!!!!!

ειρηνη εγω τωρα ειμαι στην φαση μαυρο κορακι, και τα βαφω απο 18 χρονων, παντα πεφταν, αλλα τωρα παραγιναν!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Έτσι ακριβως, το χρόνο που χάνεις τον γλιτωνεις σε λάτζα. Επίσης υπάρχουν φορές που χωνω τα πάντα όλα στο πιάτων, σαπιυνιζω νετοχυτηωκαι είμαι κυρία σε 5 λεπτακια.

Εγώ πάλι βάζω τα πάντα στο πλυντήριο πιάτων, εκτός από τα πλαστικά σκέυη και τα μαχαιροπίρουνα.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Σας παραθέτω παλιότερο μήνυμά μου με χρήσιμες συμβουλές: :)

Κορίτσια μου,

Αρχικά μην στεναχωριέστε για τις δουλειές του σπιτιού και κυρίως μην αγχώνεστε! Ο σκοπός μας είναι το ακριβώς αντίθετο!!!

Γιʼ αυτό σας λέω το εξής ώστε να μην υπάρχει παρανόηση:

Κάνουμε χαλαρά και χωρίς κανένα άγχος οτιδήποτε έχει σχέση με την οργάνωση του σπιτιού μας.

Τις καθημερινές δουλειές τις κάνουμε ανάλογα με το πρόγραμμα της κάθε μίας από μας. Όπως μας βολεύει δηλαδή.

Αυτό σημαίνει πως η οργάνωση του σπιτιού μας, ναι μεν μας βοηθάει πολύ γιατί το σπίτι θα είναι πάντα τακτοποιημένο, τα ντουλάπια, τα συρτάρια, ακόμα και αυτά που βλέπουμε έξω, τα μικρο-αντικείμενα, τα οποία μας δημιουργούν εκνευρισμό, αλλά αυτό δεν μπορεί να γίνει από την μία μέρα στην άλλη. Ούτε σε 1 εβδομάδα, ούτε καν σε 1 μήνα! Αυτό θα πάρει αρκετό καιρό στην κάθε μία ανάλογα με το τι ανάγκες έχει.

Εγώ π.χ. που θέλω να τακτοποιήσω από την αρχή όλη μου την αποθήκη (το κάνω συνήθως 1 φορά το χρόνο γιατί συνεχώς αλλάζουν οι ανάγκες μας) θα μου πάρει καιρό!. Το έχω αποδεχτεί και την τακτοποιώ τμηματικά όποτε έχω όρεξη και χρόνο. Οργανώνω τα ξύλινα κουτιά και το τι περιέχουν, αναρωτιέμαι πως θα τακτοποιήσω τα παπούτσια μας (μέσα σε κουτιά σκέτα, με κουτιά και 1 φωτογραφία τους απʼ έξω.. θα δω), τα διάφορα άλλα... τόσα πολλά..

Το να οργανώσεις επίσης μία ντουλάπα θα πάρει χρόνο. Πρέπει η κάθε μία να σκεφτεί τι χρήση κάνει στην ντουλάπα της. Την βολεύει να είναι στις κρεμάστρες ανά χρώμα, ανά κατηγορία (δηλαδή πρωϊνό ή βραδινό ρούχο) ή όπως να ναι? Οι ζώνες επίσης. Τα αξεσουάρ επίσης… όλα θέλουν τον τρόπο αλλά και τον χρόνο τους.

Χαλαρώστε, θα μιλήσουμε για όλα και μην σκάτε!

Ζήτω η οργάνωση!!! :lol:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτά, τα κάτω, μοιάζουν με τα παραδοσιακά καλάθια που σας έλεγα, που έχω στο μπαλκόνι μου και βάζω στο ένα φρούτα και στο άλλο λαχανικά / κρεμμύδια τώρα τον χειμώνα.

Φιλιά σε όλες! :)

Κοριτσάκια μου γεια σας...

Δεν μπήκα μια μέρα και έχετε γράψει τοοοοοσα πολλα. Αλλά τα διάβασα ΟΛΑ :P:p:p:p

Τέτοια καλαθάκι έχω κι εγώ στο μπαλκόνι. Εκτός από κρεμμύδια και φρούτα, βάζω και τις πατάτες... αλλά μου πρασινίζουν και τις πετάω. Έχει συναντήσει καμία κάτι αντίστοιχο με καπάκι μπάς και τις συντηρώ λίγο παραπάνω?


eNortjKzUjI0NTCwMFeyBlwwFXMC0g,,05.png

eNortjKzUjI0NTCwMFOyBlwwFXAC0Q,,49.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...