Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • ρε κορίτσια ειμαι 29 και μόλις σηκωθώ νιώθω τεράστιο βάρος στη κοιλιά! ειδικά από το απόγευμα και μετά ! είναι λες και θα μου πέσει κάτω το μωρο, παω τουαλέτα και γυρίζω μετά να ξαπλώσω γιατί δεν αντέχω ! έχει να κάνει και με την ξάπλα ή είναι φυσιολογικό η να πάρω τον γιατρο;

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

καλα εισαι θεα !

οσο την μαναβικη τα αποθηκευω καλα και κρατανε 2 εβδομαδες, καποια τα πεταμε, φυσικα.

τα ριχταρια ειναι βαρια, υφασμα σενιλ, στον ενα καναπε που ξαπλωνει φευγει συνεχεια! οι δεστρες καλη ιδεα!

Ευχαριστώ κοριτσάκι μου!

Χαίρομαι που σου έδωσα ιδέες να σκεφτείς! ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Kαλημέρα κορίτσια και καλή εμβομάδα !!

Παιδιά εγώ ριχτάρια απλά δεν χρησιμοποιώ.Η αλήθεια είναι ότι δεν ξέρω πως αλλά δεν λερώνονται.Ίσως είναι το ύφασμα. Από κει και πέρα τα σημεία που δεν πλένονται στο πλυντήριο, τα κάνω με τον μικρό ατμοκαθαριστή που έχω.

υ.γ. σήμερα θα την κάνω νωρίτερα από τη δουλειά διότι θα πάρουμε βαθμούς για τον μικρό...άντε να δούμε τι ψάρια πιάσαμε:D

Καλή ψαριάααααααααααααααααα!!!! :lol: :lol:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια οντως τα ριχταρια ειναι μια πονεμενη ιστορια, και εγω τωρα πανω σε ενα τσαλακωμενο ριχταρι καθομαι και σας γραφω...:lol::lol:

εμενα δυστηχως ειναι μπεζ το χρωμα του καναπε, το lατρεψα οταν το ειδα αλλα τωρα δυστηχως δεν το χαιρομαι.

Αν και αλεκιαστο ειναι πολυ ευαισθητο χρωμα και λερωνεται πολυ ευκολα.

εγω προτιμω πιο μαλακα ριχταρια ωστε ετσι να γραπωνουν τον καναπε..

Σκατούλες... :( Και μένα είναι ζαχαρί τα χρώματα και των 3 καναπέδων μου... και σκατούλες αλέκιαστο ύφασμα... που υποτίθεται και μένα πως είναι!!! :(


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Ουφ! Σας διάβασα:D

Είχα ξεκινήσει το παλιό θέμα, διάβασα το μισό, μετ΄ανακάλυψα ένα δεύτερο πιο πρόσφατο, τεσπα, έστειλα πμ Ειρήνη, και με ενημέρωσε ότι είστε εδώ με πολύ χρήσιμες συμβουλές, χεχε!

Η πρώτη σωτήρια συμβουλή που εφάρμοσα: Πέταξα ότι περριτό! Πραγματικά ένιωσα άλλος άνθρωπος χεχε! Είχε δίκιο πάλι η Ειρήνη!

Αυτό το έχω εφαρμόσει και πραγματικά μυρίζει κέηκ!Πολύ καλό! Το είχε προτείνει αν θυμάμαι καλά η access.

Πολύ καλή ιδέα!Θα την εφαρμόσω άμεσα!

Παιδιά για τη χλωρίνη έχει δίκιο. Έχω θεία που καθαρίζει σπίτια, και οι πελάτες της γιατροί της απαγορεύουν να χρησιμοποιεί χλωρίνη στο σπίτι.

Καλύτερο δλδ από βιακάλ?

Και κάνει δουλειά? Γιατί κι εγώ έχω περάσει όλο το χρωματολόγιο από τα μαλλιά μου χεχε!

Αχχχχχχ ειλικρινά ώρες ώρες σκέφτομαι πόση δουλειά θα γλύτωνα αν ζούσαμε σε χωριστά σπίτια!

Σα να διαβάζω εμένα!!!!!!:mrgreen:

Καλέ, μήπως έχω κάνει και 2ο νικνέημ στο καφέ?:mrgreen:

Η μόνη διαφορά είναι ότι δεν έχω κουνέλια!

Κάποια κοπέλα ανέφερε νερό+ξύδι για κουζινα...κάνει δουλειά? εχμ...χωρίς δυσκολία?

Κάποια στιγμή μπήκα στο τριπάκι και χρησιμοποίησα πιο οικολογικές λύσεις για το σπίτι αλλά απογοητεύτηκα..:-( και το έριξα στην καραχημικούρα:-( Βεβαίως είμαι πρόθυμη να ξαναδοκιμάσω άλλες από αυτές που χρησιμοποιούσα πάλι οικολογικές.

Προσωπικά δε μου αρέσουν τα ριχτάρια. Έχω κάνει το εξής που το έκανε κι η μάνα μου, όπου επίσης δεν είχε ριχτάρια. Καταρχήν τα καλύματα του καναπέ είναι με φερμουάρ (εκτός από τα μπράτσα που τα κάνω τοπικά) και πλενόμενα στο πλυντήριο. Έκανα και ένα δεύτερο σετ, με την ίδια λογική, και τα αλλάζω κάθε 6 μήνες.

Με αυτόν τον τρόπο η μάνα μου διατήρησε το σαλόνι της καινούριο για πολλά χρόνια. Και αλλάζει κι η διάθεση όταν τα αλλάζουμε;)

Πως το έχεις κάνει αυτό? Πως το έχεις οργανώσει δλδ?

Αυτά προς το παρόν από εμένα!!!!!!

Θα σας διαβάζω συνέχεια τώρα!

Έτσι Ειρήνη να δίνεις τα φώτα σου και σε μένα την ακαμάτρα!:tongue:

Καλώς το μου... καλώς το μου... καλώς το μου!!!!!!! :lol: Με βρήκες... σε βρήκα... ΒΡΕΘΗΚΑΜΕ!!! :lol:

1) Δώσεεεεεεε!! Δώσε! Ξεφορτώσου και νιώσε ΑΝΘΡΩΠΟΣ! Νιώσε την ηρεμία του σπιτιού σου! {μη γελάτε ΑΛΗΘΕΙΑ λέω! :lol:}

2) Αν κάνει... βάλε αγνό, παρθένο λαδάκι στα μαλλάκια σου και θα με θυμηθείς! Το κάνω χρόνια... τα τελευταία χρόνια μάλιστα το ακούω και από διάφορες επώνυμες που ψάχνονται με τελευταία τη Δέσποινα Καμπούρη! Απλό, ανέξοδο και καταπληκτικό! ;)

3) Μην μας... διαβάζεις μόνο... Δίνε μας και τα φώτα σου!!!! :lol:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη μου κ όλα τα κορίτσια, κάτω από το νεροχύτη απαγορεύεται να βάζουμε τρόφιμα. ούτε καν μαγειρικά σκεύη.

είναι βασικός κανόνας κ μακάρι να θυμόμουν πού το διάβασα να σας το παραθέσω. τίποτα, νιέντε, νάδα!

Φτου! Και είχα ηρεμίσει με τις πατάτες που τις βάζω εδώ και χρόνια εκεί... μου άνοιξες νέες δουλειές τώρα..... φτου!!! :lol: :lol:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εγώ ρε κορίτσια βάζω τα λάδια μου και το αλεύρι, κάτω από το νεροχύτη μου . Κι η μαμά μου κι η πεθερούλα μου το ίδιο κάνουν με τα λάδια . Τόσα χρόνια νοικοκυρές είναι αυτές λέτε να μην ξέρουν???? Τι ακριβώς είναι η μέντα και τι κάνει στα τρόφιμα και δεν είναι βρώσιμα?

Και γω τα λάδια μου εκεί τα έχω. Και ΟΧΙ! Δεν θα τα βγάλω από εκεί! Τα λάδια μου θα μείνουν κάτω από το συγκεκριμένο ντουλάπι!!!! :lol:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Φίλες μου,

Μην ξεχνάτε 2 από τα αντικείμενα που βρίθουν μικροβίων.

Τα κλειδιά μας και τα κοντρόλ! Και είναι και αντικείμενα που τα πιάτουν και τα μικρά μας... {ειδικά τα κοντρόλ της τηλεόρασης}! Διάβαζα σε μία έκθεση πως μαζί με το κινητό μας είναι το top 3 μικροβίων! :D

Μην τα αμελείτε! Εγώ, μία στο τόσο, τα περνάω με βαμβάκι βουτηγμένο στο οινόπνευμα και τα καθαρίζω....! {το ξέρω πως δεν είμαι και πολύ καλά!!! :lol: }

control.jpg

KEYS.jpg


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Σκατούλες... :( Και μένα είναι ζαχαρί τα χρώματα και των 3 καναπέδων μου... και σκατούλες αλέκιαστο ύφασμα... που υποτίθεται και μένα πως είναι!!! :(

Εμένα είναι αλέκιαστο σε καφέ χρώμα . Το έχω σχεδόν δυο χρόνια και δε λεκιάζει πραγματικά!! Αρνούμαι να βάλω ριχτάρια και εκτός από ένα ταμπουρέ που έχω και βγάζω πιο συχνά και πλένω , γιατί το ύφασμά του δεν είναι αλέκιαστο , όταν κάνω γενική πλένω με νερό και ξύδι τα μπράτσα και τα υπόλοιπα και τα καλύματα στο πλυντήριο, αλλά είναι ζόρικα στο να μπουν ξανά στα μαξιλάρια τους.

Link to comment
Share on other sites

Και γω τα λάδια μου εκεί τα έχω. Και ΟΧΙ! Δεν θα τα βγάλω από εκεί! Τα λάδια μου θα μείνουν κάτω από το συγκεκριμένο ντουλάπι!!!! :lol:

Εγώ αν τα βγάλω αυτά από εκεί θα πρέπει να τα βάλω στο κεφάλι μου:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::lol::lol: αφού η κουζίνα μου είναι τόσο μικρή που δε χωράει τίποτα .

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αν τα βγάλω αυτά από εκεί θα πρέπει να τα βάλω στο κεφάλι μου:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::lol::lol: αφού η κουζίνα μου είναι τόσο μικρή που δε χωράει τίποτα .

Α τέλεια! Να τα βάλεις στο κεφάλι και να κάνεις... fashion statement! :lol: :lol:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ειρηνη μαςςςςςςςςςςςςςςςςςς επιτελους ποσο πολυ χαρηκα που ειδα το μηνυμα σου

καλοριζικο το καινουργιο θεματακι και sosss χρειαζομαι επειγοντος βοηθεια

επανερχομαο γιατι κλαιει ο μικρος


nMaNp2.png

yOE0p2.png?aOUQWlor

HE2yp3.png?8NnbFruI

Link to comment
Share on other sites

λοιπον να πω και εγω τον πονο μου

εχω τεραστιο θεμα με τις ντουλαπες που ειναι μονιμος ενα χαος με τα απλυτα που ειναι μονιμος ενα βουνο και με τα ασιδερωτα που επισης ειναι μονομος ενα βουνο τι να κανω βρε παιδια βοηθηστε με σας παρακαλω τι κανω λαθος εχω τρεις κουβαδες αυτι τι στιγμη απλυτα και τρεις ασιδερωτα μονο που τα βλεπω παθαινω κατι και με τις ντουλαπες τι κανω λαθος και συνεχεια ειναι χαλια??βοηθεια πλιζζζζζζζζζ


nMaNp2.png

yOE0p2.png?aOUQWlor

HE2yp3.png?8NnbFruI

Link to comment
Share on other sites

Πως το έχεις κάνει αυτό? Πως το έχεις οργανώσει δλδ?

1ο ράφι…αναψυκτικά, μπύρες και γάλατα

2ο ράφι…τυριά, γιαούρτια, βούτυρα

3ο ράφι…οτιδήποτε άλλο χρειάζεται ψυγείο…αλλαντικά

4ο ράφι…περισσευούμενα φαγητά…ταπεράκια από μαμά/πεθερά...

1ο συρτάρι...λαχανικά προς άμεση κατανάλωση και μυρωδικά σε μικρές ποσότητες

2ο συρτάρι…λαχανικά/σαλατικά

3ο συρτάρι…φρούτα

Οπότε με μία ματιά ξέρω τι μου λείπει και τι χρειάζομαι….αυτό με έχει βολέψει και το ακολουθώ σε γενικές γραμμές…καθώς υπάρχουν πάντα και περιπτώσεις που χώνω πράγματα όπου βρω…αλλά 1 - 2 ημέρες μετά…επανέρχομαι...


beSZp2.pngdsR5p2.png
Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχνάτε επίσης το βουρτσάκι του μπάνιου !

Εγώ, προκειμένου να το διατηρώ καθαρό, μια φορά την εβδομάδα πλένω πολύ καλά με ζεστό/καυτό νερό και πράσινο σαπούνι το κουβαδάκι του κι έπειτα ρίχνω πάλι ζεστό νερό + λίγο azax chloron με άρωμα λεμόνι/λεβάντα -ή τέλος πάντων ότι καθαριστικό χρησιμοποιεί η καθεμία- κι έτσι πάντοτε και διατηρείται λευκό και μοσχομυρίζει και απολυμαίνεται ...

Για τις βούρτσες/χτένες επίσης, είχε γράψει η Ειρήνη (μας) στο παλιό θέμα και το συρτάρι του πλυντηρίου να το καθαρίζουμε για να μην μαζεύει υπολείμματα από τις σκόνες... μια στο τόσο επίσης (κάθε 2-3 μήνες) καλό είναι να κάνουμε μια πλύση στο πυντήριο ρούχων μόνο με σόδα ! Διατηρούνται έτσι καθαρά τα σωθικά του...

Είμαι τρελή για δέσιμο... το ξέρω !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...