Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

19 hours ago, Ειρήνη είπε:

.... τι γίνεται βρε κορίτσια μου, με τα παιδιά στη χώρα μας, τελευταία???? Εχω τρελαθεί με όσα ακούω...! :-(

Μόνο στην χώρα μας;....Δυστυχώς, τραγικές και θλιβερές καταστάσεις....

Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένες μου,

Εν μέσω των οσων συμβαίνουν {των πολύ-πολύ άσχημων και τραγικών}, προσπαθώ να κάνω τα δικά μου και ν απασχολώ το μυαλό μου γιατί θα τρελαθώ με όσα ακούω...

Κάνω πολλές-πολλές δουλίτσες, οργανώνομαι, ξεφορτώνομαι πράγματα {ρούχα και αντικείμενα} και προσπαθώ να φτιαχνω συνεχώς ένα καλύτερο περιβάλλον για εμάς, σύμφωνα με τα οικονομικά μας πάντα {γιατί και αυτά παίζουν μεγάλο ρόλο}.

Κάναμε μία αγορά, για το δωμάτιο του φιογκακιου. Ο μπαμπάς μου, του είχε δώσει 50€ σαν δώρο για τη γιορτή του και είχαμε συμφωνήσει με τον μικρό  μου, πως με τα συγκεκριμένα χρήματα, θ αγοράζαμε νέα, "εφηβική" καρέκλα για το γραφείο του.

Η αλήθεια ειναι οτι έψαξα αρκετά στην περιοχή μου και οι τιμές ήταν τσιμπημένες. Ήθελα να έχει χερούλια {το είχε ζητήσει ο μικρός} και να είναι όσο καλύτερη ποιότητα μπορούσα να βρω με τα χρήματα που είχαμε. Οι τιμές, στα καταστήματα ήταν από τα 65€ {με μεταλλική βάση, ώστε ν αντέχει} και έφταναν μέχρι 180€ .

Αποφάσισα λοιπόν, να το ψάξω και στο διαδίκτυο, αν και μου είναι αγνωστα τα νερά αυτά. Τελικά, βρήκα σ ένα online κατάστημα στη Βέροια, μία υπέροχη, μεγάλη καρεκλα / πολύθρόνα γραφείου, σε κοκκινο –μαύρο {αγοράζω με κόκκινες λεπτομέρειες καθώς θα είναι ένα από τα βασικά χρώματα από το καλοκαίρι που θα κάνουμε το δωμάτιο πιο εφηβικό}, με κόστος 59€ και 5€ μεταφορικά, στην πορτα μου. Την αγοράσαμε και το φιογκάκι  {ευτυχώς} την λάτρεψε!

Ιδού

 

bucket_zpscznrligo.jpg

 


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφη Ειρήνη μου, μεγειά σας!Καλά εγω τις αγορές μέσω Ιντερνετ τις εχω "ξεσκίσει" γενικώς!!Ψάχνω κ βρίσκω αυτά που χρειάζομαι σε συμφέρουσες τιμές κ όπως λες έρχονται στην πόρτα μου. Από το ηλ. κατάστημα στη Βέροια - αν λέμε το ίδιο -  πήραμε το γραφείο της κόρης μου, μια χαρά κ καλή τιμή επίσης.


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mirtoula4 είπε:

Πολύ όμορφη Ειρήνη μου, μεγειά σας!Καλά εγω τις αγορές μέσω Ιντερνετ τις εχω "ξεσκίσει" γενικώς!!Ψάχνω κ βρίσκω αυτά που χρειάζομαι σε συμφέρουσες τιμές κ όπως λες έρχονται στην πόρτα μου. Από το ηλ. κατάστημα στη Βέροια - αν λέμε το ίδιο -  πήραμε το γραφείο της κόρης μου, μια χαρά κ καλή τιμή επίσης.

 Είναι πραγματικά, πολύ καλή, τεράστια δε σε  μέγεθος. Σκεψου, ο μικρος, παιρνει και την κουβερτουλα του μαζί και αράζει εκεί! :mrgreen:

Αυτό που λες, για το ίντερνετ, το κάνουν πολλές γνωστές μου.. όλες μου λένε για τις απιστευτες τιμές, Ερσάκι μου!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πάρα πολύ όμορφη η καρέκλα Ειρήνη μου.. Είμαι σίγουρη πως και το δωμάτιο του μικρού το έχεις ήδη σχεδιασμένο στο μυαλό σου και θα γίνει τέλειο!

Εγώ όλες τις ηλεκτρικές συσκευές τις έχω αγοράσει online. Βρίσκεις φοβερές ευκαιρίες αν ψάξεις και μέχρις στιγμής όλες δουλεύουν τέλεια!

Έχω πορωθεί με τις ταπετσαρίες. Θέλω σιγά σιγά να βάλω και στο υπόλοιπο σπίτι.. Όσο να' ναι δίνουν τελείως διαφορετικό τόνο..

Εμείς είμαστε καλά. Ο μικρός ευτυχώς συνήλθε από τη δεύτερη βρογχίτιδα και αύριο θα πάει κανονικά σταθμό.

Σας φιλώ!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Δομνίνα είπε:

Πάρα πολύ όμορφη η καρέκλα Ειρήνη μου.. Είμαι σίγουρη πως και το δωμάτιο του μικρού το έχεις ήδη σχεδιασμένο στο μυαλό σου και θα γίνει τέλειο!

Εγώ όλες τις ηλεκτρικές συσκευές τις έχω αγοράσει online. Βρίσκεις φοβερές ευκαιρίες αν ψάξεις και μέχρις στιγμής όλες δουλεύουν τέλεια!

Έχω πορωθεί με τις ταπετσαρίες. Θέλω σιγά σιγά να βάλω και στο υπόλοιπο σπίτι.. Όσο να' ναι δίνουν τελείως διαφορετικό τόνο..

Εμείς είμαστε καλά. Ο μικρός ευτυχώς συνήλθε από τη δεύτερη βρογχίτιδα και αύριο θα πάει κανονικά σταθμό.

Σας φιλώ!

Καλησπερα Δομνίνα μου.

Να σου πω την αλήθεια, ψάχνω... ψάχνω για το δωμάτιο του μικρου μας και οτιδηποτε μου αρέσει και πιστευω πως θα ταιριάξει στο παιδί {στο γούστο του}, το σώζω σε ένα folder που έχω δημιουργήσει γι αυτό το λόγο. Την ανοιξη, θα ξεκινήσω να ολοκληρώνω το "παζλ" και φυσικά θα σας ενημερώνω για να με βοηθήσετε και σεις.

Μπράβο που το έχεις με τις online αγορές!

Οντως δίνουν! Οτιδήποτε βρίσκεις και σου αρέσει, αν έχεις κέφι, βάζε τη σελίδα και εδώ, ώστε να ενημερωνόμαστε. Προσωπικά, λατρεύω τις ταπετσαρίες!

Να μου φιλήσεις τον μικρούλη σου!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

 

Just now, Ειρήνη είπε:

Αγαπημένες μου,

Οπως σας είπα, προχωρώ με διάφορες μικρο-αλλαγές στους χώρους μας.

Χθες, είχε την τιμητική του, το μπάνιο μας. Δυστυχώς και μέχρι να το φτιάξουμε {την Άνοιξη, πιστεύω, ώστε να φτιάξει και λίγο ο καιρός}, δεν έχω καθόλου αποθηκευτικούς χώρους. Οπότε, κάνω πατέντες και τα τελευτία χρόνια είχα βρει 2-3 κουτάκια αποθήκευσης γι αυτο το λόγο.

Έχουμε ξανασυζητήσει γι αυτά και σας τα έχω φωτογραφίσει. Ήρθε ο καιρός όμως ν αλλάξουν. Τα βαρέθηκα, ήθελα κάτι διαφορετικό και όπως πάντα κάτι που να πιάνει λιγότερο χώρο.

Εδώ το πριν:

Είχα ένα κουτάκια για τα πιαστράκια μαλλιών μου, ένα για τα καλλυντικά μου και ένα για τα πράγματα του άντρα μου:

easy7a_zpszexnyzo0.jpg

 

Ξεσκαρτάρισμα στα πιαστράκια μαλλιών. Χρησιμοποιώ ελάχιστα, οπότε ήδη τα έδωσα στην μικρή, μιας φίλης μου :)

easy8_zpscckv7oun.jpg

 

Έτσι είναι το εσωτερικό από το μπαουλάκι μου. Χώρεσαν τα πάντα μέσα. Δικά μου και του άντρα μου

easy12_zpstpxw3u5b.jpg

Ιδού, το τελικό αποτέλεσμα:

easy11_zpstwmz2vyt.jpg

Σας φιλω όλες και μην ξεχνάτε να ξεφορτώνεστε πράγματα!

 


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Αγάπησα μπαουλάκι και καθρέπτη! 

 

Ειρήνη μου αν δεν είχαμε και τις online αγορές εντός και εκτός Ελλάδας θα είχαμε σκάψει ένα λαγούμι και θα είχαμε χωθεί μέσα, χρόνια τώρα...Καλά και άγια τα συνοικιακά καταστήματα αλλά αν δεν έχω εγώ, πως θα τους δώσω; Άσε που το ένα δεν αναιρεί το άλλο... Έχω ψωνίσει από μαγαζάκια Ελληνικά που έχουν eshop και με καλές τιμές και με εξαιρετική εξυπηρέτηση!

  • Μου αρέσει 1

YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!

Ο μικρός μου μετά από το σχετικό δράμα (Τι Αλέξης Μινωτής και Μάνος Κατράκης μου λέτε.. αυτοί δεν πιάνουν μία μπροστά στο παιδί μου) πήγε σταθμό.. Βασικά μπήκαμε και οι τρεις στο αυτοκίνητο (εγώ, ο Γεράσιμος και ο μπαμπάς) και με πήγαν στο σταθμό του ηλεκτρικού και αυτοί συνέχισαν το δρόμο προς τον σταθμό και μετά ο μπαμπάς στη δουλειά του.. Καταλαβαίνω ότι καλόμαθε ο μικρός στο σπίτι αλλά έπρεπε να πάει σταθμό!

Ειρηνάκι μου με την τεχνολογία δεν το έχω καθόλου. Θα ρωτήσω το σύζυγο πως να ανεβάσω τις φωτογραφίες και θα το κάνω.. Με πήραν τηλέφωνο σήμερα και μου είπαν ότι από βδομάδα θα παραδώσουν και το κρεβάτι του μικρού οπότε μόλις ολοκληρωθεί το δωμάτιο θα έχετε μια πλήρη εικόνα.

Δείτε στο site www.dorkofikis.gr για τις ταπετσαρίες και αυτοκόλλητα. Έχει εξαιρετικά πράγματα και εξυπηρετικότατους υπαλλήλους. Από κει ψωνίσαμε για το δωμάτιο του μικρού.

Σας φιλώ!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


13 hours ago, ravT είπε:

Αγάπησα μπαουλάκι και καθρέπτη! 

Ειρήνη μου αν δεν είχαμε και τις online αγορές εντός και εκτός Ελλάδας θα είχαμε σκάψει ένα λαγούμι και θα είχαμε χωθεί μέσα, χρόνια τώρα...Καλά και άγια τα συνοικιακά καταστήματα αλλά αν δεν έχω εγώ, πως θα τους δώσω; Άσε που το ένα δεν αναιρεί το άλλο... Έχω ψωνίσει από μαγαζάκια Ελληνικά που έχουν eshop και με καλές τιμές και με εξαιρετική εξυπηρέτηση!

 

Χαίρομαι που σου άρεσαν Ραβτάκι μου και μπράβο που το χεις με τις online αγορές! Πρέπει και γω να ασχοληθώ με το θέμα, σιγά-σιγά!

Just now, Δομνίνα είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια μου!

Ο μικρός μου μετά από το σχετικό δράμα (Τι Αλέξης Μινωτής και Μάνος Κατράκης μου λέτε.. αυτοί δεν πιάνουν μία μπροστά στο παιδί μου) πήγε σταθμό.. Βασικά μπήκαμε και οι τρεις στο αυτοκίνητο (εγώ, ο Γεράσιμος και ο μπαμπάς) και με πήγαν στο σταθμό του ηλεκτρικού και αυτοί συνέχισαν το δρόμο προς τον σταθμό και μετά ο μπαμπάς στη δουλειά του.. Καταλαβαίνω ότι καλόμαθε ο μικρός στο σπίτι αλλά έπρεπε να πάει σταθμό!

:D χαχαχαχα!!! Το όσκαρ το χει στην τσέπη ε????!!!

Ειρηνάκι μου με την τεχνολογία δεν το έχω καθόλου. Θα ρωτήσω το σύζυγο πως να ανεβάσω τις φωτογραφίες και θα το κάνω.. Με πήραν τηλέφωνο σήμερα και μου είπαν ότι από βδομάδα θα παραδώσουν και το κρεβάτι του μικρού οπότε μόλις ολοκληρωθεί το δωμάτιο θα έχετε μια πλήρη εικόνα.

Δείτε στο site www.dorkofikis.gr για τις ταπετσαρίες και αυτοκόλλητα. Έχει εξαιρετικά πράγματα και εξυπηρετικότατους υπαλλήλους. Από κει ψωνίσαμε για το δωμάτιο του μικρού.

Α ευχαριστούμε για το site! Θα το ψάξω αφου και σε μένα αρέσουν οι ταπετσαρίες.

Οτιδηποτε μοιραζόμαστε, χρήσιμο είναι! :)

Αγαπημένες μου καλησπέρα.

Αρκετά πραγματάκια και σήμερα.. αφού πήγα το παιδάκι μου σχολείο, επέστρεψα και έκανα κάποιες δουλίτσες που είχα προγραμματίσει.

Συνεχίζεται το ξεσκαρτάρισμα ρούχων και αντικειμένων!

Έβγαλα αρκετά ρουχαλάκια του φιογκακίου, για μια φίλη μου, που τα δίνει σε μία άλλη φίλη της, που έχει μεγάλη ανάγκη. Θα της τα δώσω αργότερα σήμερα.

easy2_zpsfg6dcbcs.jpg

 

Βρήκα, σε χθεσινή λαϊκή, μεγάλες, ξυδάτες ελιές που μας αρέσουν πολυ {κυρίως στον άντρα  μου} και τις "εφτιαξα". Λαδάκι, ρίγανη και γίνονται μούρλια:

easy3_zpswrg35wea.jpg

Ανεβήκαμε στην περιοχή της αμερικανικής πρεσβείας, στην κλινική που έκανε την επέμβαση ο αντρας μου και πήραμε το βιβλιάριο ασθενείας του, μιας που μας ειδοποίησαν πως το είχαν έτοιμο... τελείωσε κι αυτό.

Τρέχω να φέρω σπίτι το μικρό μου και για σήμερα το λατρεμένο του: αυγά με πατατούλες!

Σας φιλώ όλες!

 


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!

Λόγω του σημερινού κρυου, δεν πήγα το φιογκάκι μου σχολείο. Ξυπνησαμε οι 3 μας, με ηρεμια και φιλια. Πετάχτηκα μέχρι το σούπερ, ψώνισα μερικά πράγματα, επεστρεψα, ετοίμασα πρωινά και σάντουϊτς για τον άντρα μου {για τη δουλειά του} και ξεκίνησα τις δουλίτσες μου. Έπλυνα πιατικά, ετοίμασα φαγάκι {φακές με σπανακοπιτάκια, φετούλα, ελίτσες}, άπλωσα ενα νυχτερινό πλυντηριο, ετοίμασα ένα ακόμα για το βράδυ, σιδέρωσα, ξεσκόνισα το σαλόνι / τραπεζαρία και μάζεψα τα εκτός θέσης.

Διαβάζουμε με το μικρό μου, με διαλείμματα, ώστε να μην κουράζεται... έκανα μάσκα στα μαλλάκια μου και λουστηκα.

Θα είναι μία ομορφη μερα, στο σπιτάκι μας :)

Σας φιλώ όλες και θα επανέλθω.. εδώ γύρω είμαι


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!

Ειρήνη μου τι μάσκα κάνεις στα μαλλάκια σου?Βάζεις λάδι αν θυμάμαι καλά?Για πες τι κάνεις, πρέπει κ γω να κάνω στα δικά μου κάτι διαφορετικό απ οσα κάνω γιατί τα βλέπω ταλαιπωρημένα στις άκρες...

καλό ΣΚ!!


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, mirtoula4 είπε:

καλησπέρα!

Ειρήνη μου τι μάσκα κάνεις στα μαλλάκια σου?Βάζεις λάδι αν θυμάμαι καλά?Για πες τι κάνεις, πρέπει κ γω να κάνω στα δικά μου κάτι διαφορετικό απ οσα κάνω γιατί τα βλέπω ταλαιπωρημένα στις άκρες...

καλό ΣΚ!!

Μυρτουλα μου, πλέον {εδώ και ενάμιση χρονο} κάνω μάσκα σε κάθε λούσιμο.

Προ-πέρσι, αποφάσισα ν αλλάξω τη βαφή των μαλλιών μου και τα μαλλιά μου έγιναν χάλια..χάλια όμως! Από τότε λοιπόν {φυσικά επέστρεψα στην παλιά μου βαφή}, κάνω πάντα μάσκα και μπορώ να πω ότι έχουν φτιάξει αρκετά. Σε σχέση με περσι δηλαδή... ήταν σε άθλια κατάσταση, τώρα είναι μια χαρά.

Μία φορά τον μήνα {ή στον ενάμιση} κάνω μάσκα με ελαιόλαδο. Βάζω στα μαλλιά μου, μπόλικο λαδάκι και μετά τα πιάνω με πιαστράκι "ψηλά". Τ αφήνω τουλάχιστον μισή ώρα και μετά λούζομαι. Μην ανησυχείς, δεν αφήνει καθόλου λαδίλα, πουθενά!

Τις υπόλοιπες φορές, κάνω μάσκα μαλλιών με "κανονική" μάσκα, του εμπορίου. Δηλαδή λούζομαι, στίβω πολυ καλά τα μαλλιά μου και βάζω την μάσκα παντού. Τα διπλωνω με πετσέτα και τ αφήνω όσο περισσότερο μπορώ. Αν βιάζομαι, έστω 10-15 λεπτά.

Πραγματικά, έχω δει τεράστια διαφορά! Ταυτόχρονα, κόβω και τις άκρες κάθε 2 μήνες, απαραίτητα!

Σε φιλω και σου εύχομαι καλό σαβ/κο!

 


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες (και όλους)!

Χαίρομαι που σας (ξανα)βρίσκω. Στα πολύυυυ παλια χρόνια (:-D) επισκεπτόμουν το τοπικ αυτό που με χαλάρωνε πολύ με τις όμορφες ιδέες των κοριτσιών για οργάνωση και easy living (γεια σου Ειρήνη) και με ενέπνεε να κάνω και εγω πραγματα για το σπιτάκι μου. 

Είμαι τωρα στην πολύ αρχικη φαση της αναδιοργάνωσης όλου σχεδον του σπιτιου και του νοικοκυριου μου, ενόψει αλλαγων μέσα στο καλοκαίρι.

Και φυσικα το πρωτο σταδιο ειναι αυτο του ξεσκαρταρισματος, που εχω ξεκινησει με αργους ρυθμους ομολογω.

Τα site που παρακολουθω και πιστευω θα σας ενδιεφεραν ειναι: http://www.becomingminimalist.com/http://bemorewithless.com/http://www.flylady.net/

Καλό ΣΚ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...