Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Fay_ είπε:

      Νομίζω πως κρίνει βάσει ιστορικού για το τι θα κάνει. Ο πλήρης έλεγχος έχω καταλάβει ότι είναι γονιδιακός και δείχνει ετεροζυγωτια ομοζυγωτια. Οι βασικές γονιδιακές νομίζω είναι fv, το γονίδιο προθρομβινης και μια άλλη που δεν την θυμάμαι. Αν τα έχεις κάνει αυτά είσαι οκ νομίζω.. τι να πω έχω μπερδευτεί κ εγω..

      Αυτές που είπες στο πάνω σχόλια μου τις έκανε η οικονομ αυτές που κες τώρα δεν μ θυμίζουν κάτι θα το ψάξω γιατί εκείνη μ έδωσε το οκ πως δεν έχω κάτι 

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσάκια μου! Ελπίζω να είστε όλες καλά και τα μικρά σας ακόμη καλύτερα!

Εμείς ευτυχώς είμαστε καλά! Περιμένουμε όλοι με ανυπομονησία το Πάσχα για να πάμε στο χωριό μιας και είναι η πρώτη φορά εδώ και 2 χρόνια που θα βρεθούμε όλα τα αδέρφια μαζί με τα παιδάκια μας και τα πρώτα ξαδέρφια με τα δικά τους παιδιά.. Όσο ήμουν μικρή ήλπιζα και ευχόμουν να ερχόταν αυτή η μέρα που θα ζούσαμε κάτι τέτοιο εμείς τα παιδιά ως ενήλικες πλέον και να που με αξίωσε ο Θεός να το ζήσω! Αν βέβαια ζούσαν και οι γονείς μου θα ήταν ακόμη καλύτερο μιας και θα μας καμάρωναν αλλά είμαι σίγουρη ότι μας βλέπουν από ψηλά!

Στο σπίτι όλα υπό έλεγχο. Χθες είχα την καθιερωμένη γενική της βδομάδας και η κοπέλα σιδέρωσε κιόλας οπότε δεν έχω ούτε ασιδέρωτα. Κανόνισα επίσης με τη νύφη μου  που μένει μόνιμα στο χωριό να στείλει μια κοπέλα να καθαρίσει το σπίτι γιατί δεν έχω σκοπό να κάθομαι με τις ώρες να καθαρίζω..

Ο μικρός είναι μια χαρά γεμάτος όρεξη κι ενέργεια.

Ειρήνη, αυτό με την παπουτσοθήκη το έχω σκεφτεί κι εγώ μιας και οι δικές μας παντόφλες είναι μονίμως εκτός της ντουλάπας.. Νομίζω πως θα ακολουθήσω την τακτική σου!

Γιώτα θεωρώ ότι η ιδιοκτήτρια ζει στον κόσμο της διότι όταν της επεσήμανα ότι με το να κλείνει 4 εργάσιμες μέρες μέσα στις μέρες του Πάσχα δεν θεωρώ ότι ο σταθμός είναι "ανοιχτός" μου είπε ότι "μα τις υπόλοιπες θα είμαι ανοιχτά"... Τι να πεις από κει και πέρα..

Ξέχασα να πω ότι μέσω internet παρήγγειλα για το βαφτιστηράκι μου στην Ξάνθη λαμπάδα, ρουχάκια και παιχνίδι. Η εταιρεία από την οποία παρήγγειλα και τα 3 τεμάχια ανέλαβε να τα αμπαλάρει σε συσκευασία δώρου και να τα στείλει δωρεάν.. Οπότε ξένοιασα και από αυτό.. Πολύ μεγάλη ευκολία οι ηλεκτρονικές παραγγελίες!

Τώρα μου μένει το άλλο μου βαφτιστήρι το οποίο είναι εδώ, Αθήνα, το οποίο θα το πάρω το Σάββατο μαζί με τον Γεράσιμο να πάμε Allou Fan Park!

Φιλιά πολλά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια κ χρονια πολλά!  Το καθάρισμα γισ το πασχα ελαβε τελος.  Δεν εκανα ιδιαίτερα πραγματα αλλα παραπάνω απο αυτα που κανω συνηθως.  

Μπαλκονι, καγκελα,  πατζουρια εξωτερικα τζαμια

Στο Μπανιο:πλακακια,  λεκανη,  μπανιέρα, επιπλο μπάνιου ολα με χλωρινη  κ σφουγγαρισμα με σφουγγαροπανο. Αλλαξα πετσετες.

Στο υπολοιπο σπιτι ξεσκονισμα με βρεμενο πανι,  αλλαγη σεντονιων,  αλλαγη ριχταρια στο σαλονι,  εσωτερικα τζάμια ,σκούπισμα ,σφουγγαρισμα, περασμα τις γυαλινες επιφανειες μς αζαχ κ τελος πασχαλινο στολισμα.  Στην κουζινα εκανα καλα τους παγκους,  τα πλακακια, τις εστιες τον φουρνο τον νεροχύτη  με χλωρίνη  κ εξωτερικα τα ντουλαπια κ το ψυγειο.  

Οποτε ειμαι σχετικα ετοιμη για το πασχα.  Εχτες ηρθαν οι νονοι της μικρης,  σημερα παμε εμεις στην βαπτηστηρα μου κ μ. Τεταρτη θα ερθει ο νονος της μεγαλης.  

 Φιλακια πολλα σε ολες κ καλο πασχα να εχουμε

Link to comment
Share on other sites

 

 

On 6/4/2017 at 0:30 ΜΜ, Δομνίνα είπε:

Εμείς ευτυχώς είμαστε καλά! Περιμένουμε όλοι με ανυπομονησία το Πάσχα για να πάμε στο χωριό μιας και είναι η πρώτη φορά εδώ και 2 χρόνια που θα βρεθούμε όλα τα αδέρφια μαζί με τα παιδάκια μας και τα πρώτα ξαδέρφια με τα δικά τους παιδιά.. Όσο ήμουν μικρή ήλπιζα και ευχόμουν να ερχόταν αυτή η μέρα που θα ζούσαμε κάτι τέτοιο εμείς τα παιδιά ως ενήλικες πλέον και να που με αξίωσε ο Θεός να το ζήσω! Αν βέβαια ζούσαν και οι γονείς μου θα ήταν ακόμη καλύτερο μιας και θα μας καμάρωναν αλλά είμαι σίγουρη ότι μας βλέπουν από ψηλά!

Στο σπίτι όλα υπό έλεγχο. Χθες είχα την καθιερωμένη γενική της βδομάδας και η κοπέλα σιδέρωσε κιόλας οπότε δεν έχω ούτε ασιδέρωτα. Κανόνισα επίσης με τη νύφη μου  που μένει μόνιμα στο χωριό να στείλει μια κοπέλα να καθαρίσει το σπίτι γιατί δεν έχω σκοπό να κάθομαι με τις ώρες να καθαρίζω..

Ο μικρός είναι μια χαρά γεμάτος όρεξη κι ενέργεια.

Ειρήνη, αυτό με την παπουτσοθήκη το έχω σκεφτεί κι εγώ μιας και οι δικές μας παντόφλες είναι μονίμως εκτός της ντουλάπας.. Νομίζω πως θα ακολουθήσω την τακτική σου!

1) Δομνίνα μου, εύχομαι από την καρδια μου, να περάσετε ενα Πάσχα ονειρεμένο!

2) Μεχρι στιγμης, μας εξυπηρετει εξαιρετικά. Παπούτσια και παντόφλες, μπαινουν εκεί και δεν γυρίζουν αριστερά-δεξιά.

On 5/4/2017 at 2:29 ΜΜ, YOTOU είπε:

ειρηνη μου εισαστε καλυτερα? προφανως το περασε ελαφρια ο μικρος

Ναι, Γιωτάκι μου. Ευτυχώς, το πέρασε πολύ ελαφριά... ειδικά σε σχέση με ότι ακούσαμε και περάσανε φίλοι και γνωστοί, φέτος! Είχα τρομάξει!

On 3/4/2017 at 11:58 ΠΜ, Δομνίνα είπε:

Σήμερα έγινα έξαλλη με την ιδιοκτήτρια του σταθμού που πηγαίνει ο μικρός. Όταν πήγαμε να γραφτούμε τη ρώτησα συγκεκριμένα αν κλείνει τα Χριστούγεννα και το Πάσχα. Μου είχε απαντήσει σαφέστατα ότι δεν κλείνει.. Τα Χριστούγεννα ο σταθμός έκλεισε 10 μέρες και τώρα θα κλείσει 4! Και όταν άρχισα να της λέω ότι εγώ δεν μπορώ να πάρω άδεια και πως επειδή ακριβώς δεν κλείνει ο σταθμός τον επιλέξαμε γύρισε και μου είπε με ύφος "Δεν είναι δικό μου πρόβλημα που δεν μπορείς να πάρεις άδεια. Το πρόβλημα είναι του δικού σου εργοδότη που δεν σου δίνει"!!!! Ιδιωτικός σταθμός - το καταλαβαίνετε;;;;

 

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!

Δομνίνα μου, η δική μου εμπειρία από ιδιωτικό σταθμό, όταν είχαν τον μικρό μου, στο προ-νήπιο, ήταν διαφορετική. Εκει ο σταθμός δεν έκλεινε, παρά μόνο Μ. Παρασκευή και Δευτέρα του Πάσχα.

Συγνώμη δηλαδή, αλλιώς, τι νόημα έχει ο ιδιωτικός σταθμός????!!!

On 31/3/2017 at 9:04 ΜΜ, Μανουλίτα είπε:

εμεις καταφέραμε πηραν τα βρεφικα μας επιπλάκια βαψαμε τοποθετησαμε το φωτιστικό τα ραφάκια τοιχου τα ξαναβάλαμε πισω και σημερα μπηκαν τα ρολα και οι κουρτινες. δεν κανει όμως καθόλου καλο καιρο να πλυνω να στρώσω και να καθαρίσω τα παραθυρα..

Μπράβο σου! Εχετε προχωρήσει με τοσες δουλίτσες! Μπράβο, κορίτσι μου!!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια και καλή Μεγαλοβδομάδα να έχουμε!

Περάσαμε ένα ονειρεμένο Σαββατοκύριακο! Το Σάββατο το πρωί πέρασα και πήρα το βαφτιστηράκι μου από το σπίτι του και παρέα με τον Γεράσιμο κατευθυνθήκαμε στο Allou Fun Park όπου ήρθε και μας βρήκε η νονά του μικρού. Ευτυχώς δεν είχε καθόλου κόσμο και το κατευχαριστηθήκαμε. Από τις 12 το μεσημέρι φτάσαμε σπίτι στις 9 το βράδυ όλοι κατάκοποι αλλά κατενθουσιασμένοι και τρισευτυχισμένοι!

Την Κυριακή το πρωί πήγαμε παιδική χαρά παρέα με τον κολλητό του Γεράσιμου και τον πατέρα του γιατί η μητέρα του έλειπε στο εξωτερικό! Το μεσημέρι ξεκουραστήκαμε σπίτι και το απόγευμα χαλαρώσαμε παίζοντας..

Ειρήνη μου γλυκιά.. Εννοείται ότι είναι απαράδεκτο να κλείνει τόσες μέρες ΙΔΙΩΤΙΚΟΣ ΠΑΙΔΙΚΟΣ ΣΤΑΘΜΟΣ. Εδώ οι δημόσιοι και είναι ανοιχτοί και Μ. Τετάρτη.. Εννοείται ότι της είπα ότι και Μ. Παρασκευή και Μ. Σάββατο κανονικά είναι εργάσιμες ημέρες αλλά στου κουφού την πόρτα όσο θέλεις βρόντα.. Ευτυχώς που κατάφερα και τα βόλεψα φέτος. Μ. Τετάρτη θα τον πάω στην κουνιάδα μου που θα έχει παρέα το βαφτιστήρι μου και θα περάσει ζάχαρη και Μ. Πέμπτη θα έρθει η νονά του να τον κρατήσει!

Σας φιλώ γλυκά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια! τι κανετε? εμεις ειμαστε μεταξυ εθιμων του Πασχα κ μαγαζιου. εχτες ηρθε κ ο νονος της μεγαλης κ τελειωσαμε με τους νονους κ την βαπτιστηρα μας. σημερα θα φτιαξουμε κουλουρια κ θα βαψουμε αυγα. το πρωι πηγαμε εκκλησια κ το βραδακι ισως ξαναπαμε. απο τις δουλειες του σπιτιου μονο ενα σκουπισμα θα κανω κ τελος. ανασταση θα κανουμε εδω κ την κυριακη θα παμε στην μαμα μου στην σαλαμινα που θα ειναι κ τα αδελφια μου κ τα ανηψια μου κ θα περασουμε ζαχαρη.

αν δεν ξαναμπω σας ευχομαι Καλη Ανασταση κ Καλο Πασχα!

σας φιλω!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπέρα κορίτσια!

και μεις φτιάξαμε κουλουράκια πολλά κ αυγά τα οποία φέτος έκανα με χαρτοπετσέτες ντεκουπάζ και μου άρεσαν πολύ και δεν με παίδεψαν καθόλου. Οπότε υιοθετείται η μέθοδος! Τα έφτιαξα όλα νωρίς ώστε να γεμίσω τα καλάθια των νονών κ γιαγιάδων. Κ γω τέλειωσα με νονές, τώρα χθες κ σήμερα γυρνάω στις αγορές (άλλο που δεν θέλω!!:cool::cool:) για διάφορα κ ευελπιστώ από Σάββατο να ξεκουραστώ. Δουλειές πασχαλινές δεν έκανα φέτος, κάνω όμως καθημερινά ένα σωρό μες στο σπίτι....σιγά σιγά γιατί είναι τεράααααστια δουλειά με τα τόσα ρούχα που έχουμε κάνω και την αλλαγή σεζόν στα ρούχα. Θέλω να καθαρίσω και το αυτοκίνητο και τις τσάντες του σχολείου των παιδιών, αυτά κ πολλά είναι..

καλή Ανάσταση κορίτσια!


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά! Εύχομαι υγεία και ευτυχία για όλους και μια δουλειά για τους άνεργους.

Επιστροφή στην δουλειά σήμερα, τελευταία μέρα που δούλεψα ήταν η Μ.Τετάρτη, δεν μπορώ να πω πως χαίρομαι ούτε και πως ξεκουράστηκα (αν και δεν έκανα δουλειές εκτός από τα συνηθισμένα και τραπεζώματα). Κάναμε όμως πολλές πολλές βόλτες καθημερινά και ευχαριστήθηκε ο ένας τον άλλον. Κουλουράκια δεν έφτιαξα γιατί βαρέθηκα να πω την αλήθεια, μόνο κόκκινα αυγά το Μ.Σάββατο το πρωί.

Την Μ. Πέμπτη η κόρη μου έγινε 11 και περάσαμε όλοι μαζί από το πρωί όλη την ημέρα γιατί είχα προνοήσει να κάνω αίτηση αδείας έγκαιρα.Της είχαμε ετοιμάσει πολλές εκπλήξεις και δώρα, καφέ στο Cap Cap (ένα φοβερό καφέ-ζαχαροπλαστείο), Allou fun park, φαγητό έξω και πολλές αγκαλιές. Την Μ.Τετάρτη της ετοιμάσαμε τα cup cake σου mirtoula, και φτιάξαμε και ένα μεγαλούτσικο για να σβήσει κεράκι. Μετά την επιστροφή στο σχολείο, θα γίνει και ένα μικρό πάρτι για τους στενούς της φίλους.

Γενικά διανύω μια δύσκολη περίοδο, με δουλειά και τα Σάββατα (απλήρωτη) και πολύ πολύ πήξιμο και άγχος. Προσπαθώ να είμαι καλά και να μην το αφήσω να με καταβάλλει, κάνω ότι μπορώ στο σπίτι αλλά πραγματικά τώρα πλέον η κατάσταση έχει ξεφύγει (ειδικά με τα ρούχα :shock: ), είναι πάλι όλα έξω καλοκαιρινά-χειμωνιάτικα-ανοιξιάτικα.....μια τρέλα.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια! Χρόνια πολλά και καλά! Χριστός Ανέστη!

Ελπίζω να περάσατε όμορφα, να ξεκουραστήκατε, να χαλαρώσατε και να απολαύσατε τις μέρες που ήταν πραγματικά υπέροχες..

Εμείς φύγαμε Μ. Παρασκευή πρωί για το χωριό όπου μας περιμένανε τα αδέρφια μου με τα παιδιά τους και τα πρώτα μου ξαδέρφια με τα δικά τους παιδιά. Συνολικά ήμασταν 10 μεγάλοι και 8 πιτσιρίκια με ηλικίες από 18 μηνών το μικρότερο έως 11 χρονών το μεγαλύτερο! Τα παιδιά λυσσάξανε στην κυριολεξία. Φεύγανε το πρωί από το σπίτι και γυρνούσανε το βράδυ με ενδιάμεσες στάσεις σε όποιο σπίτι επιθυμούσανε. Δεν μας έκανε καρδιά να φύγουμε. 

Ευτυχώς είχα κανονίσει να έρθει μια κοπέλα να καθαρίσει το σπίτι και έτσι δεν ασχολήθηκα..Ασχοληθήκαμε όμως με τον κήπο τον οποίο ομολογουμένως τον είχαμε παραμελήσει αρκετά..

Πολύ φαί, πολύ ξεκούραση και πολύ ήλιος.. Και του χρόνου να είμαστε καλά.

Τώρα επιστρέψαμε στους γνωστούς ρυθμούς και στην καθημερινότητα και ανυπομονούμε για το επόμενο τριήμερο της Πρωτομαγιάς!

Σας φιλώ γλυκά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένες μου καλησπέρα και Χριστός Ανέστη.

Χάθηκα αλλά όπως πάντα, όλα έπεσαν και πάλι μαζί.. :? ...

Πολύ δουλειά, λόγω Πάσχα {αυτό είναι καλό}, ζημιές διάφορες...με επιπλέον κόστος, η γιαγιά μου είναι ακόμα μαζί μας, η πεθερά μου στο κρεβατι και όλοι ενδιαφέρονται επιφανειακά, οπότε εγώ τραβάω και πάλι το ζόρι {καθάρισμα κτλ.}, σπιτι, δουλειές, μαγειρέματα... Το μόνο θετικό σ αυτές τις 3 εβδομάδες είναι πως καταφέραμε να φύγουμε για 3μιση μέρες και περάσαμε όνειρο...

Τέλοσπάντων, να μην σας κουράζω με τα ζόρια μου, είμαι εδώ, ελπίζω σιγά-σιγά να βρω τους ρυθμούς μου και σίγουρα θα με βοηθήσετε και εσείς σ αυτό.

Ας ελπίσουμε να μας αφήσουν, να προχωρήσουμε τα θέματά μας.

Επανέρχομαι :)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου... ήθελα τόσο να σας γράψω και δεν έμπαινα για κάποιο λόγο.. τώρα κατάφερα!

Χρόνια Πολλά! Χριστός Ανέστη! Και του χρόνου με υγεία και αγάπη στις οικογένειες μας!

Κοριτσάκια μου εγώ το σαββατοκυρίακο πριν το Πάσχα πήρα μπρος γιατί είπα δεν θα αφήσω έτσι το σπίτι και τα κανα όλαααα.... και στόλισα τα πασχαλινά.

Ξαπατώθηκα αλλά άξιζε η κλεισούρα 2 μέρες για να καθαρίσω. το χρειαζόμασταν και τώρα το συντηρώ και είμαι χαλαρή..

Χαρήκαμε φίλους στο σπίτι, βόλτες, φαγητό... τώρα φυσικά ξεκινήσαμε δίαιτα και εγώ και ο σύζυγος και ήδη χάσαμε και απο ένα κιλό... εγώ έχω να χάσω μπόλικα ο άντρας μου 6-7... για να δούμε.. πρέπει..

Το δωματιάκι μας είναι σχεδόν έτοιμο γιατί αναμένουμε συρταριέρα και γραφείο και να φτιάξω τα καδράκια που τίποτα δεν έκανα ακόμη. πρέπει κάποια στιγμή να βάψουμε το μπαλκόνι και να φτιάξουμε τις γλάστρες μας. είναι μια δουλειά που πρέπει να γίνει και για να νιώθουμε καλά να το χαιρόμαστε. για να δούμε πότε..

Φιλάκια πολλάαα..

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πως είστε Γιωτούλα μου? Περάσατε όμορφα στη Σαλαμίνα?

On 13/4/2017 at 2:12 ΜΜ, YOTOU είπε:

καλημερα κοριτσια! τι κανετε? εμεις ειμαστε μεταξυ εθιμων του Πασχα κ μαγαζιου. εχτες ηρθε κ ο νονος της μεγαλης κ τελειωσαμε με τους νονους κ την βαπτιστηρα μας. σημερα θα φτιαξουμε κουλουρια κ θα βαψουμε αυγα. το πρωι πηγαμε εκκλησια κ το βραδακι ισως ξαναπαμε. απο τις δουλειες του σπιτιου μονο ενα σκουπισμα θα κανω κ τελος. ανασταση θα κανουμε εδω κ την κυριακη θα παμε στην μαμα μου στην σαλαμινα που θα ειναι κ τα αδελφια μου κ τα ανηψια μου κ θα περασουμε ζαχαρη.

αν δεν ξαναμπω σας ευχομαι Καλη Ανασταση κ Καλο Πασχα!

Και του χρόνου, χρυσοχέρα μου!

Εμένα δεν μου πέτυχαν, Ερσάκι μου... :? . Εκανα μία συνταγή που τελικά δεν... και δεν έκανα και καλά το σχήματα..έγιναν πολύ "παχιά".

Ξεκίνησες την αλλαγή των ρούχων?

On 13/4/2017 at 3:44 ΜΜ, mirtoula4 είπε:

καλησπέρα κορίτσια!

και μεις φτιάξαμε κουλουράκια πολλά κ αυγά τα οποία φέτος έκανα με χαρτοπετσέτες ντεκουπάζ και μου άρεσαν πολύ και δεν με παίδεψαν καθόλου. Οπότε υιοθετείται η μέθοδος! Τα έφτιαξα όλα νωρίς ώστε να γεμίσω τα καλάθια των νονών κ γιαγιάδων. Κ γω τέλειωσα με νονές, τώρα χθες κ σήμερα γυρνάω στις αγορές (άλλο που δεν θέλω!!:cool::cool:) για διάφορα κ ευελπιστώ από Σάββατο να ξεκουραστώ. Δουλειές πασχαλινές δεν έκανα φέτος, κάνω όμως καθημερινά ένα σωρό μες στο σπίτι....σιγά σιγά γιατί είναι τεράααααστια δουλειά με τα τόσα ρούχα που έχουμε κάνω και την αλλαγή σεζόν στα ρούχα. Θέλω να καθαρίσω και το αυτοκίνητο και τις τσάντες του σχολείου των παιδιών, αυτά κ πολλά είναι..

καλή Ανάσταση κορίτσια!

Ματάκια μου γλυκά, να το χαίρεσαι το αγγελάκι σου! Να γιορτάσει πολλα πολλά ακομα γεννέθλια, ευτυχισμένη και τυχερή!

Το cap cap, είναι το στέκι του κολλητού μας φίλου. Οτιδήποτε θέλεις, να μου λες, ίσως και να μπορώ να "βοηθησω" σε κανένα τραπέζι κτλ. Σας άρεσε?

Σε πλήρωσαν, κοριτσάκι μου? :-(

On 18/4/2017 at 10:50 ΠΜ, ΑΦΡΟΔΙΤΑΚΙ είπε:

Καλημέρα και χρόνια πολλά! Εύχομαι υγεία και ευτυχία για όλους και μια δουλειά για τους άνεργους.

Επιστροφή στην δουλειά σήμερα, τελευταία μέρα που δούλεψα ήταν η Μ.Τετάρτη, δεν μπορώ να πω πως χαίρομαι ούτε και πως ξεκουράστηκα (αν και δεν έκανα δουλειές εκτός από τα συνηθισμένα και τραπεζώματα). Κάναμε όμως πολλές πολλές βόλτες καθημερινά και ευχαριστήθηκε ο ένας τον άλλον. Κουλουράκια δεν έφτιαξα γιατί βαρέθηκα να πω την αλήθεια, μόνο κόκκινα αυγά το Μ.Σάββατο το πρωί.

Την Μ. Πέμπτη η κόρη μου έγινε 11 και περάσαμε όλοι μαζί από το πρωί όλη την ημέρα γιατί είχα προνοήσει να κάνω αίτηση αδείας έγκαιρα.Της είχαμε ετοιμάσει πολλές εκπλήξεις και δώρα, καφέ στο Cap Cap (ένα φοβερό καφέ-ζαχαροπλαστείο), Allou fun park, φαγητό έξω και πολλές αγκαλιές. Την Μ.Τετάρτη της ετοιμάσαμε τα cup cake σου mirtoula, και φτιάξαμε και ένα μεγαλούτσικο για να σβήσει κεράκι. Μετά την επιστροφή στο σχολείο, θα γίνει και ένα μικρό πάρτι για τους στενούς της φίλους.

Γενικά διανύω μια δύσκολη περίοδο, με δουλειά και τα Σάββατα (απλήρωτη) και πολύ πολύ πήξιμο και άγχος. Προσπαθώ να είμαι καλά και να μην το αφήσω να με καταβάλλει, κάνω ότι μπορώ στο σπίτι αλλά πραγματικά τώρα πλέον η κατάσταση έχει ξεφύγει (ειδικά με τα ρούχα :shock: ), είναι πάλι όλα έξω καλοκαιρινά-χειμωνιάτικα-ανοιξιάτικα.....μια τρέλα.

Δομνίνα μου, πολύ χαίρομαι που περάσατε τόσο όμορφα! Και του χρόνου!!!

On 20/4/2017 at 11:04 ΠΜ, Δομνίνα είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια! Χρόνια πολλά και καλά! Χριστός Ανέστη!

Ελπίζω να περάσατε όμορφα, να ξεκουραστήκατε, να χαλαρώσατε και να απολαύσατε τις μέρες που ήταν πραγματικά υπέροχες..

Εμείς φύγαμε Μ. Παρασκευή πρωί για το χωριό όπου μας περιμένανε τα αδέρφια μου με τα παιδιά τους και τα πρώτα μου ξαδέρφια με τα δικά τους παιδιά. Συνολικά ήμασταν 10 μεγάλοι και 8 πιτσιρίκια με ηλικίες από 18 μηνών το μικρότερο έως 11 χρονών το μεγαλύτερο! Τα παιδιά λυσσάξανε στην κυριολεξία. Φεύγανε το πρωί από το σπίτι και γυρνούσανε το βράδυ με ενδιάμεσες στάσεις σε όποιο σπίτι επιθυμούσανε. Δεν μας έκανε καρδιά να φύγουμε. 

Ευτυχώς είχα κανονίσει να έρθει μια κοπέλα να καθαρίσει το σπίτι και έτσι δεν ασχολήθηκα..Ασχοληθήκαμε όμως με τον κήπο τον οποίο ομολογουμένως τον είχαμε παραμελήσει αρκετά..

Πολύ φαί, πολύ ξεκούραση και πολύ ήλιος.. Και του χρόνου να είμαστε καλά.

Τώρα επιστρέψαμε στους γνωστούς ρυθμούς και στην καθημερινότητα και ανυπομονούμε για το επόμενο τριήμερο της Πρωτομαγιάς!

Σας φιλώ γλυκά!

Μανουλίτα μου,

Μπράβο! Αυτό να κάνεις.. συντήρηση και ξεκουράσου.

πρίν από 58 λεπτά , Μανουλίτα είπε:

Κοριτσάκια μου... ήθελα τόσο να σας γράψω και δεν έμπαινα για κάποιο λόγο.. τώρα κατάφερα!

Χρόνια Πολλά! Χριστός Ανέστη! Και του χρόνου με υγεία και αγάπη στις οικογένειες μας!

Κοριτσάκια μου εγώ το σαββατοκυρίακο πριν το Πάσχα πήρα μπρος γιατί είπα δεν θα αφήσω έτσι το σπίτι και τα κανα όλαααα.... και στόλισα τα πασχαλινά.

Ξαπατώθηκα αλλά άξιζε η κλεισούρα 2 μέρες για να καθαρίσω. το χρειαζόμασταν και τώρα το συντηρώ και είμαι χαλαρή..

Χαρήκαμε φίλους στο σπίτι, βόλτες, φαγητό... τώρα φυσικά ξεκινήσαμε δίαιτα και εγώ και ο σύζυγος και ήδη χάσαμε και απο ένα κιλό... εγώ έχω να χάσω μπόλικα ο άντρας μου 6-7... για να δούμε.. πρέπει..

Το δωματιάκι μας είναι σχεδόν έτοιμο γιατί αναμένουμε συρταριέρα και γραφείο και να φτιάξω τα καδράκια που τίποτα δεν έκανα ακόμη. πρέπει κάποια στιγμή να βάψουμε το μπαλκόνι και να φτιάξουμε τις γλάστρες μας. είναι μια δουλειά που πρέπει να γίνει και για να νιώθουμε καλά να το χαιρόμαστε. για να δούμε πότε..

Φιλάκια πολλάαα..

 

 


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Ειρήνη είπε:

Αγαπημένες μου καλησπέρα και Χριστός Ανέστη.

Χάθηκα αλλά όπως πάντα, όλα έπεσαν και πάλι μαζί.. :? ...

Πολύ δουλειά, λόγω Πάσχα {αυτό είναι καλό}, ζημιές διάφορες...με επιπλέον κόστος, η γιαγιά μου είναι ακόμα μαζί μας, η πεθερά μου στο κρεβατι και όλοι ενδιαφέρονται επιφανειακά, οπότε εγώ τραβάω και πάλι το ζόρι {καθάρισμα κτλ.}, σπιτι, δουλειές, μαγειρέματα... Το μόνο θετικό σ αυτές τις 3 εβδομάδες είναι πως καταφέραμε να φύγουμε για 3μιση μέρες και περάσαμε όνειρο...

Τέλοσπάντων, να μην σας κουράζω με τα ζόρια μου, είμαι εδώ, ελπίζω σιγά-σιγά να βρω τους ρυθμούς μου και σίγουρα θα με βοηθήσετε και εσείς σ αυτό.

Ας ελπίσουμε να μας αφήσουν, να προχωρήσουμε τα θέματά μας.

Επανέρχομαι :)

Χρόνια πολλά! 

Περαστικά, εύχομαι να είναι ήδη καλύτερα η πεθερά σου. Σε καταλαβαίνω απόλυτα, τα ζω με την γιαγιά μου όλα τα παραπάνω...

Ειρήνη μου από τους τρέχοντες μισθούς δεν μου χρωστάνε τίποτα απολύτως, ευτυχώς!!! Την δουλειά των Σαββάτων δεν την πληρωνόμαστε όμως, αυτό εννοούσα με το ''απλήρωτη''.

Το CAP CAP μας άρεσε πολύ, ωραία γλυκά και καλή ποιότητα γενικά σε ότι προσφέρουν. Λίγο τσιμπημένες οι τιμές αλλά πληρώνεις ότι παίρνεις :)

Καλό κουράγιο σε όλα, μην κάνεις παραπάνω απ' όσα μπορείς.

Σε φιλώ.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένες μου καλησπέρα.

Προσπαθώ, να μπω στην αγαπημένη μου καθημερινοτητα αλλά δυσκολεύομαι. Είναι τόσα πολλά, αυτα που πρέπει να κάνω, εκτός των δικών μας θεματων, που ζορίζομαι. Προσπαθώ ομως.

Σήμερα, το μόνο πρωινό, που θα είμαι σπίτι, αυτή την εβδομάδα, έκανα ένα σωρό πραγματάκια...

Ετοίμασα ένα κέικ, με κομματάκια σοκολάτας και για εμάς αλλά και για να πάω στην πεθερά μου.

simera113.jpg

Επίσης, ετοιμασα το αγαπημένο μας μπριάμ, με φρέσκα υλικά, από τη χθεσινή λαϊκη που πήγα και ψώνισα. Θα φάμε όλοι και επίσης θα πάω και στην πεθερά μου, αύριο. Αύριο, το πρωί, θα πάω στην πεθερά μου, τα φαγητά που έχω ετοιμάσει, τα ρούχα που της έπλυνα και σιδέρωσα και θα πρέπει να της κάνω κάποιες δουλειές.

Έπλυνα τα πιατικά που βγήκαν {ένα σωρό...}, έβαλα ένα πλυντήριο με λευκόρουχα και ένα με σκούρα της πεθεράς μου, έβαλα τις θήκες από τις οδοντόβουρτσές μας, σε νερό και ξύδι

easy2.jpg

..ξεσκόνισα, μάζεψα τα εκτός θέσης, έβαλα στις θέσεις τους τα χθεσινο-βραδινά σιδερωμένα, πότισα τα λουλούδια, πήγα σούπερ μάρκες, ετοιμασα σάντουϊτς για τον άντρα μου, με ομελέτα και τωρα ετοίμασα τα υλικά της δουλειάς, μιας που το απόγευμα δουλεύω. Το απόγευμα δε, ο μικρός μου έχει αγγλικά. Θα τον πάω και αφού τελειώσουμε, μαζι θα πάμε για δουλίτσα..

Σας φιλώ γλυκά όλες και ελπίζω να είστε ΚΑΛΑ


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

:) Γεια σας κοριτσάκια .. εχω πάρα πολύ καιρο να σας διαβάσω και ομολογώ οτι ειναι πολύ δυσκολη εποχή για μένα δυστυχώς

Ευχομαι να ειστε καλά και μολις καταλάβω και μπω σε ένα ρυθμο θα επανέρθω ...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου! Ελπίζω να είστε όλες καλά! Η βδομάδα έχει φτάσει ήδη στη μέση της και ανυπομονώ κι εγώ κι ο μικρός να έρθει το Σάββατο για να πάμε στην Πάτρα στην αδερφή μου για το τριήμερο. Η αδερφή μου μένει εκτός Πάτρας σε μονοκατοικία με απέραντες αυλές και πράσινο.. Οπότε καταλαβαίνετε τι έχει να γίνει! Θα λυσσάξει ο μικρός με τον ξάδερφό του κι εγώ θα ευχαριστηθώ την αδερφή μου και τα ανηψάκια μου! Μας έχει ετοιμάσει και ιδιαίτερο πρόγραμμα για να μη βαρεθούμε καθόλου και να το ευχαριστηθούμε δεόντως και έτσι για μένα είναι ευκαιρία να μαζέψω ήλιο!

Στο σπίτι γίνεται ένας χαμός.. Η ντάνα με τα ασιδέρωτα όλο και ψηλώνει αλλά σήμερα θα έρθει επιτέλους η κοπέλα που με βοηθάει με το σπίτι μετά από δυο βδομάδες και έτσι όταν γυρίσω ευελπιστώ ότι θα βρω σπίτι καθαρό και σιδερωμένα ρούχα.. τι καλύτερο;

Ο άντρας μου έχει σταματήσει από τη δουλειά που ήταν.. Ανέβασε πίεση και έπαθε μια ισχυρότατη ψύξη γιατί δούλευε σε ψυγεία και έτσι γιατροπορεύεται μοναχός του.. Χθες πήγε και στον γιατρό - ο οποίος του επιβεβαίωσε ότι έπαθε ψύξη - και πλακώθηκε στα παυσίπονα και στα έμπλαστρα.. Ελπίζω να δει σύντομα διαφορά γιατί οι άντρες όταν είναι έστω και λίγο άρρωστοι δεν παλεύονται.. με την καμία όμως..

Σας φιλώ γλυκά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...