Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ειρήνη μου τώρα είδα τα άσχημα νέα σας καλή μου....

Κρίμα τη γιαγιά σας...συλλυπητήρια, να ζείτε να την θυμάστε...Κουράγιο και δύναμη σε όλη την οικογένεια

θα επανέλθω, φιλιά


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ειρηνη μου τα συλληπητηρια μου για την πεθερα σου και κουραγιο σε ολους σας και κυριως στον καλο σου.Τα περασαμε και εμεις πριν δεκα μηνες και ξερω πως ειναι.Στασου στον καλο σου που ειδικα το πρωτο διαστημα θα ειναι πολυ δυσκολα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλημερα κ καλη εβδομαδα.  Τι κανετε? Εγω μετα απο πολλα χρονια ειπα να ξεκινησω γενικη δωματιο-δωματιο γιατι πραγματικα η κατασταση εχει ξεφυγει....  Τελικα ποτε δεν θα εχω χρονο να κανω κατι εξτρα εκτος των βασικων κ ετσι ειπα να το δοκιμασω.  Ξεκιναω απο γωνια πανω ψηλα κ τα κανω ολα. Αναλυτικα οταν κατσω σε pc.  Εχτες εκανα το σαλονι κ τωρα μου εχουν μεινει 2-3 πραγματακια να τελειωσω κ ξεκιναω τραπαζαρια.  Σας φιλω ολες.  

Υγ.  Ειρηνακι μου τι κανετε? 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.

Yotou καλή γενική :-D.

Αυτό το ΣΚ φύγαμε για μπάνια κλπ αλλά το προηγούμενο το αφιερώσαμε σε καθαριότητες με τον άντρα μου. Πλύναμε, απλώσαμε και μαζέψαμε όλα τα χαλιά (βοήθησε πολύ η ζέστη στο στέγνωμα) και μαζέψαμε πλήρως λίγα χειμωνιάτικα που είχαν ξεφύγει με την αλλαγή των ρούχων. Μετά σκούπα και σφουγγάρισμα καλά σε όλο το σπίτι, άλλαγμα σεντόνια και καθάρισμα μπάνιων και πάγκου κουζίνας.

Γυρίσαμε εχθές το βράδυ, έπλυνα στο μικρό πρόγραμμα και άπλωσα πριν κοιμηθούμε τα θαλασσινά μας και τις πετσέτες. 

Το πρωί τους έφτιαξα κιμά και θα βράσει ο άντρας μου το μεσημέρι σπαγγέτι για να φάνε. 

Μετράω τις μέρες!!!! Παρασκευή είναι η τελευταία μέρα :-P:-P:-P.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια.

Αφροδίτη συλληπητήρια για τη γιαγιά σου.

Ειρήνη συλληπητήρια για την πεθερά σου.

Να ζήσετε να τις θυμόσαστε.

...και στα νέα μας τώρα...

Κατορθώσαμε και πήγαμε μια εβδομάδα θάλασσα, αυτές ήταν οι διακοπές μας.

Χθες καθάρισα το δάπεδο της κουζίνας, την οποία περάσαμε μόνοι μας. Δεν μπορώ να περιγράψω πόσο έχουμε κουραστεί...τελευταία ασχολούμαστε με τη διαμόρφωση ενός βοηθητικού χώρου που προορίζεται για πλυντήριο-στεγνωτήριο, προσωρινή αποθήκευση καθαρών ρούχων, αλλά και άπλυτων, ώστε να μην "σέρνονται" στο υπόλοιπο σπίτι. Πάλι μόνοι μας εννοείται, έχω τελειώσει το σχεδιασμό και αναρωτιέμαι αν θα πρέπει να μπω σε έξοδα να αγοράσω καινούρια ξύλα για τα ντουλάπια, ή αν θα χρησιμοποιήσω την παλιά κουζίνα, την οποία ξηλώσαμε για να μπει η καινούρια, με κάποιες "εκπτώσεις" στο σχεδιασμό, καθόσον σε αυτή την περίπτωση τα μέτρα είναι συγκεκριμένα και πρέπει να τα προσαρμόσω στο χώρο και όχι το αντίστροφο.

Ειλικρινά σέρνομαι και στεναχωριέμαι για τα μικρά, τα οποία ψήνονται και αυτά μαζί μας, διότι δεν ξέρω αν θα φύγουμε για το χωριό-θα πάρω βέβαια μια εβδομάδα άδεια, αλλά θα έχω το κουράγιο? Και είναι και η βενζίνη βέβαια...

Πραγματικά νιώθω ότι η καθημερινότητα τρέχει και από πίσω εμείς να την προλάβουμε. Δεν έχω καθόλου προσωπικό χρόνο, ούτε χρόνο με τον Αγαπούλη. Δεν ξέρω πώς θα ακουστεί αυτό, δεν θέλω να είμαι αγνώμων εν γένει, αλλά πραγματικά οι δικοί μου δεν αναλαμβάνουν να κρατήσουν τα παιδιά ούτε 3-4 ημέρες για να πάμε κάπου οι δυο μας, ούτε βέβαια αναλαμβάνουν να τα κρατήσουν στο χωριό, όπως κατά κόρον άφηναν εμένα όταν ήμουν παιδί, 2 μήνες γεμάτους. Και για τις όποιες υποχρεώσεις μας-όπως τη δουλειά του Μπομπ του μάστορα που έχουμε επωμισθεί-για κάποιες ώρες μόνο και μετά από πολύ μπλα-μπλα. Μην με παρεξηγήσετε, δεν είναι ότι δεν θα μπορούσαμε να τα πάρουμε μαζί μας σε ένα κατάστημα ειδών σπιτιού, αλλά αν πρόκειται να κουβαλήσεις 1 λεκάνη και μια ντουζιέρα στην επιστροφή, πώς θα χωρέσουμε οι υπόλοιποι οέο?

Όλη τη χρονιά δε, κάνω το Βέγγο για να προλάβω να πάρω τα παιδιά από το σχολείο. Αλήθεια, εσείς που εργάζεστε (που μακάρι να μην είχα ανάγκη να δουλέψω), πώς ρυθμίζετε το θέμα της επιστροφής των παιδιών από το σχολείο?

Και σαν να μην έφταναν αυτά, επειδή είπα να κάνω και κάτι για μένα, πήγα σε 2 μαθήματα μπαρ α τερ που έκανε τον ιούλιο μαι σχολή κοντά μου, μετά από 'ενα χρόνο που ε'ιχα να γυμναστώ....αναρωτιέμαι σε τι ειδικότητα να πάω, ορθοπαιδικό, φυσικοθεραπευτή, παθολόγο?Ένα θα σας πω κορίτσια, σέρνομαι. Και σέρνομαι και μαστορεύω, κατά το "και ψεύδεσαι και τρως"-και τρώω!

Προτάσεις-λύσεις-ιδέες, ό,τι προερείσθε η καθεμιά, κοπιάστε!

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε elin, πως τα γράφεις!

Ευχαριστώ για την γιαγιά μου. Το Σάββατο είναι το μνημόσυνο της κιόλας....

Θα ήθελα κι εγώ έναν τέτοιο χώρο και σε παρακαλώ όταν με το καλό τελειώσεις, να μας βάλεις φωτογραφίες αν θέλεις.Εγώ ψήνομαι να το κάνω στον χώρο που χρησιμοποιούμε ως wc αν και είναι αρκετά μικρός. 

Σε καταλαβαίνω απόλυτα για την κούραση...πέρυσι φτιάξαμε οι 2 μας τα 2 παιδικά δωμάτια με βοήθεια από έναν ξυλουργό που μας χώρισε την κουκέτα στα 2 και παρόλο που δεν είναι τόσο κουραστική δουλειά όσο η κουζίνα κλπ, μας έφυγε ο πάτος με τα βαψίματα και τα συναφή.

Τώρα για τους γονείς σου δεν ξέρω τι να πω, θεωρώ πως αν όχι όλο το καλοκαίρι, τουλάχιστον για 3-4 μέρες θα έπρεπε να κρατήσουν τα παιδάκια να πάτε κάπου ή να τελειώσετε με τις δουλειές του σπιτιού έστω. Εγώ θεωρώ τον εαυτό μου τυχερό ως τώρα γιατί εκτός από εξαιρέσεις, έχουμε βοήθεια από τους γονείς μας ως προς τα παιδιά. Θα ήθελα να πάω κάπου με τον άντρα μου οι δυο μας γιατί έχουμε πολύ καιρό φύγουμε μόνο τα δυο μας και το χρειαζόμαστε, αλλά τώρα έτσι όπως είναι η κατάσταση με τα οικονομικά μας και με τα της αρρώστιας και του θανάτου της γιαγιάς μου, το αφήνω για αργότερα.

Σου εύχομαι καλό υπόλοιπο καλοκαίρι και να ξεκουραστείς όσο γίνεται, ακόμη και στην Αθήνα μπορεί να βρεθούν μέρη για μπάνια και εξόδους.

Αν είσαι κοντά σε νότια προάστεια, τσέκαρε το Κέντρο Σταύρος Νιάρχος, έχει πολλά ενδιαφέροντα πράγματα και δωρεάν μάλιστα. Το προηγούμενο Σάββατο που κάναμε δουλειές, πήγαμε το βράδυ εκεί για θερινό σινεμά με τα παιδιά και πικ νικ στο γρασίδι. Είχε ωραία δροσιά μετά τις 8.30 μμ και περάσαμε πολύ ωραία.

Αν οι γονείς σου δεν έχουν φύγει ακόμη, κάθε Παρασκευή στις 9.00 μμ έχει προβολή ταινίες ενηλίκων και από αυτή την Παρασκευή και για όλο τον Αύγουστο έχει αφιέρωμα σε Γάλλους σκηνοθέτες (μήπως τα κράταγαν για λίγες ώρες).

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια.  Συνεχιζω την γενικη σιγα σιγα γιατι κ για μπανιο πήγαμε εχτες το απογευμα κ σημερα στις κουνιες θα παμε.  Κ εγώ ελιν μου σερνομαι οπως το λες,  τρεχω να προλαβω την καθημερινοτητα... Για τους γονεις που λες ειμαι η πλεον ακαταλληλη να σε βοηθησω.  Τα παιδια παντα ειναι μαζι μου ακομα κ στο μαγαζι. Τα εχω αφησει ελαχιστες φορες κ μαλιστα οταν κοιμουνται για να παμε καπου.  Αφροδιτακι ευχαριστω!  Εχτες ολοκληρωσα το σαλονι κ εκανα την μιση τραπεζαρια.  Σημερα η αλλη μιση.  Φιλια σε ολες! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γειά σας κορίτσια μου! Έχω τοοοσο πολύ καιρό να μπω, δεν ξέρω καν αν με θυμάστε! Εγώ σας σκέφτομαι πάντως και ειδικά πρόσφατα που περιποιηθήκαμε λίγο το σπίτι, αλλά δυστυχώς δεν προλάβαινα να μπω έγκαιρα να με συμβουλεύσετε!

Να πω πρώτα συλληπητήρια στην Ειρήνη και στην Αφροδίτη. 

Υγεία για όλους. Θα ξαναμπω σύντομα!

Ξεσκαρτάρω, δίνω δίνω και πάλι μπουκωμένο μου φαίνεται το σπίτι...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τραπεζαρία τέλος.  Αυριο ξεκιναει η κουζίνα.  Βοηθεια μου! Παραλληλα μαγειρεψα,  τωρα θα μαζέψω νεροχυτη,  θα δωσω στα μικρα απογευματινο,  θα κανω μπανιο κ βουρ στις κουνιες.   Καλλιοπακι κ βεβαια σε θυμαμαι!  Ξανα καλωςηρθες! 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!

Αφροδίτη μου συλλυπητήρια κ σε σένα καλή μου, τώρα πρόσεξα ότι είχατε κ εσείς απώλεια...να ζείτε να τη θυμάστε..

εμείς γυρίσαμε από διακοπές...ήμασταν πολλές μέρες στο εξοχικό Χαλκιδική κ πήγαμε κ μερικές μέρες Αμμουλιανή,περάσαμε υπέροχα, δεν ήθελα να ξεκολλήσω λέμε!Όλη μέρα μπάνιο, ξάπλα, ξεκούραση...αχχχ πολύ καλά ήταν...χθες βράδυ γυρίσαμε, θα ξαναπάμε βέβαια κάποια στιγμή αργότερα αλλά πολύ στεναχωρέθηκα που φύγαμε..τεσπα, εννοείται σήμερα από το πρωί έκανα δουλειές, τόσον καιρό κλειστό το σπίτι, ήθελε απ όλα...δεν τέλειωσα, θα συνεχίσω αύριο

Ελίν κ εγώ σαν τη Γιώτα, ενώ έχω γονείς διαθέσιμους δεν τα αφήνω ποτέ τα παιδιά πέραν του 3ωρου για βόλτα ή αγορά, θέλω να είμαστε συνέχεια όλοι μαζί σαν οικογένεια σε διακοπές κλπ, άσε που δεν διανοούμαι καν να κοιμηθώ χωρίς αυτά...εχω μεγάλο κόλλημα λέμε!Αλλά καταλαβαίνω κ τους παππούδες που δεν αναλαμβάνουν να τα κρατήσουν, είναι τεράστια ευθύνη κ μερικοί -οι πιο υπεύθυνοι πιστεύω - δεν μπορούν να την αναλάβουν..σημειώνω ότι κ μένα και τον αδερφό μου δεν μας άφηναν καθόλου οι γονείς μας πουθενα, ισως παίζει κ αυτό ρόλο

Γιώτα καλή γενική!

Ειρήνη μου πώς είστε?

Φιλιά!

 


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...