Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Καλημέρα κι από εμένα!!!

Σήμερα ο μικρός μου έκανε ένα υπέροχο δώρο!!! Ξύπνησε στις 7:00 ήπιε το γάλα του και ξανακοιμήθηκε!!! :D:D:D

Κοιμήθηκα κι εγώ μέχρι τις 9:15 :!::!::!:

Σηκώθηκα, ήπια χαλαρά το καφεδάκι μου και τώρα μόλις ξύπνησε. Θα πάμε παρεούλα να αλλάξουμε σεντόνια και να μαγειρέψουμε. Όταν είναι ήρεμος, μου αρέσει πολύ να τον έχω μαζί μου όταν κάνω δουλίτσες και να του μιλάω...


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα! Καλημέρα! Και επίσημα πια καλό Φθινόπωρο!

Βγήκαμε όλες στα μπαλκόνια σαν τα σαλιγκάρια μετά τη βροχή; Αυτό ακριβώς κάνω κι εγώ! Καφεδάκι στο μπαλκόνι με ζακετούλα... με τις μυρωδιές του βρεγμένου χώματος... και τον ήχο της βροχής! :rolleyes:


Μπρίκια κολλάμε; ;)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας. να εχετε ολες μια ομορφη κυριακη

ειρηνη καλα να περασετε στο αλλεγκρια. κι εγω θα ηθελα να το δω αυτο αλλά... τι να κανουμε. ειμαστε μακρια

ελπιζω να περασετε ολες μια ομορφη κυριακη. εγω σερνομουν στα πατωματα τις τελευταιες μερες και το σπιτι ηθελε λιγη δουλεια σημερα. μαγειρευω και παραλληλα, μολις τελειωσω και τα πιατα βαζω και μια σκουπα και τελος

ευχομαι απο αυριο να ανοιξει οντως ο καιρος. δεν μπορω ακομα να κλειστω μεσα, δεν μπορω με τιποτα....


YLr5p2.png 1591018sq5aah86gw.gif1591018sq5aah86gw.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Ηλιαχτίδα! Παρόμοιο δώρο μου έκανε ο άντρας μου! Του έτυχε πρωινή δουλειά (εμένα είναι επιθεωρητής σε καράβια, μήπως έχουμε κανέναν εφοπλιστή στο φόρουμ; :tongue:) και με την ευκαιρία εβγαλε το σκύλο βόλτα κι έτσι κοιμήθηκα μέχρι τις 10... και με ξύπνησε η βροχή!!

mamavasia, θα μου στείλεις το τηλέφωνο του άντρα σου; Τούμπες θα κάνει η σπιτονοικοκυρά μου!

(και μην ξεχνιόμαστε, όσες έχουν σκάφος, έχω καπετάνιο!!:tongue::tongue::tongue:)


Μπρίκια κολλάμε; ;)

Link to comment
Share on other sites

Ωραια ιδεα ακουγεται αυτη. Καθε ποτε το κανεις?

Να γραφετε τετοια ωραια κολπα να μαθαινουμε κ εμεις :)

Την περιφορα της σακουλας την κανω οποτε το θυμαμαι, αλλα θα το καθιερωσω καθε εβδομαδα οπωσδηποτε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα! Καλημέρα! Και επίσημα πια καλό Φθινόπωρο!

Βγήκαμε όλες στα μπαλκόνια σαν τα σαλιγκάρια μετά τη βροχή; Αυτό ακριβώς κάνω κι εγώ! Καφεδάκι στο μπαλκόνι με ζακετούλα... με τις μυρωδιές του βρεγμένου χώματος... και τον ήχο της βροχής! :rolleyes:

Αχαχαχα.... πολυ μου αρεσε αυτο! σαν τα σαλιγκαρια!

Link to comment
Share on other sites

Ομως, που έχω το κόλλημα εγώ και δεν το κάνω έτσι... θα σε κουφάνω τώρα... :mrgreen: . Βαριέμαι να τα σιδερώνω έτσι!!! :mrgreen::mrgreen: Θέλω να υπάρχει εναλλαγή σ' αυτά που σιδερώνω γιατί βαριέμαι και τα παρατάω...! :lol:

Είμαι τρελή καλή μου, γυναίκα!!! :tongue:

Παρομοιως! εδω η φανατικη με το σιδερωμα...

Το μονο που κανω ειναι οταν σιδερωνω να τα στιβαζω ανα ομαδες. Πουκαμισα μαζι, πετσετες μαζι, φορμες παιδιων μαζι... καταλαβατε, ωστε οταν τα βαζω στη θεση τους να μην καθομαι να ξεχωριζω, κατι που σιχαινομαι πολυ και βαριεμαι.

Επισης, αυτη η στιβα Ειρηνη μου ειναι πολυ μικρη! Συνηθως εχω 4 τετοιες να σιδερωσω, αλλα το κανω μια φορα την εβδομαδα και ηρεμω απο σιδερωμα για πολλες μερες. Μια μερα πλενω ολα τα ρουχα της εβδομαδας και την αλλη μερα σιδερωνω!! Μαζευω σιδερωστρα και σιδερο και ΤΕΛΟΣ!!

Link to comment
Share on other sites

Σημερα μαζευω τα πολυ καλοκαιρινα ρουχα, λεπτα, ραντε κλπ...

Μπηκαν ηδη των παιδιων στην θηκη με την ενδειξη "καλοκαιρινα ρουχα παιδιων 2013", η οποια θηκη θα ειναι ευκαιρη τις επομενες μερες να δεχτει και τα υπολοιπα καλοκαιρινα ρουχα. Οσο πιο \γρηγορα χειμωνιασει τοσο πιο γρηγορα θα γεμιζει και θα παει στο παταρι.

Παραλληλα κατεβασα την θηκη με τα "Χειμωνιατικα ρουχα παιδιων 2013", εβγαλα τα φθινοπωρινα, ζακετουλες, φορμιτσες και οσο προχωρα ο χειμωνας θα βγουν και τα πιο χοντρα.

Σε αλλη σακουλα βαζω οσα δεν τους κανουν πια και μεσα στην εβδομαδα θα τα δωσω καπου που θα ειναι απαραιτητα.

Καπως ετσι κανω την αλλαγη των ρουχων απο τη μια εποχη στην αλλη. Οχι ολα μαζι!

Σιγα σιγα και ηρεμα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κόρες μου!

Φάγαμε πρωϊνό, έπλυνα τα πιατικά, έβαλα μπριζολίτσες να μαριναρονται και τις άφησα στο ψυγείο, και σε λίγο θα φύγουμε για το ΟΑΚΑ. Θα πάμε τελικά στην Alegria, στην παράσταση των 12.00.... ;)

Καλα να περασετε!! Καλη διασκεδαση!!

Εμεις λεμε να παμε στο disney on ice...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια

Σήμερα απολαμβάνουμε τεμπελιές στο σπιτάκι μας.Από την Παρασκευή το βράδυ βρέχει ασταμάτητα και η θερμοκρασία έχει πέσει αισθητά.

Εμένα μου αρεσει τρελά αυτός ο καιρός,με βοηθάει να κάνω καλύτερα τις δουλειές μου,μου φτιάχνει τη διάθεση...Μήπως είμαι τρελή;

Από δουλίτσες θα κάνω μόνο σιδέρωμα και τα κλασικά συμμαζεματα μετα το φαγητό.Το πολύ πολύ να βάλω καμιά ηλεκτρική σκούπα στην κουζίνα

mamavasia αυτά που φτιάχνεις είναι υπέροχα!!Πραγματικά καλλιτεχνήματα!Μπράβο σου!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Miracle, όντως το φθινόπωρο είναι περίοδος αναδιοργάνωσης. Βγάζοντας βόλτα το σκύλο παρατηρώ τους σκουπιδοτενεκέδες της γειτονιάς και σε όλους υπάρχουν κούτες και σακούλες με ρούχα και παιχνίδια. Κρίμα που τα παρατάνε στους σκουπιδοτενέκεδες, αλλά έστω κι έτσι κάποια βρίσκουν τον δρόμο τους.

Mamavasia, δεν θέλει ο άντρας σου να κάνει τρύπες στους τοίχους; Θες να σου στείλω τον δικό μου που μου το έχει γεμίσει; Και τώρα κάθεται και τις στοκάρει γιατί ντρέπεται να παραδώσει το σπίτι «σουρωτήρι»! Μεγειά οι καινούριες αγορές!

Matri, ευχαριστώ για τις συμβουλές, έχεις πολύ δίκιο στο ότι θα πρέπει να μου αρέσει το χρώμα με την πρώτη… δεν είναι τυχαίο που στις περισσότερες επιλογές μου καταλήγω στο πρώτο που μου έχει κάνει κλικ . Συνήθως το ένστικτο μας οδηγεί σωστά. Και το γρασίδι ακούγεται πολύ ωραίο…χαλαρωτικό.

Χρύσα μου, κι εμένα μου αρέσουν τα γαλάζια, μου θυμίζουν θάλασσα, καλοκαίρι… είμαστε παιδιά του «νερού»  Ειρήνη, ναι για το σαλόνι το σκέφτομαι, αλλά στην σκέψη μένω. Την άλλη βδομάδα (πρώτα ο Θεός) θα γίνουν τα συμβόλαια… πρώτα θα γκρεμίσουμε τον τοίχο που χωρίζει κουζίνα και σαλόνι και μετά θα βάψουμε. Άρα μια βδομάδα μου μένει για να αποφασίσω!

Ευα, όταν είχα προτείνει ρίγες στον άντρα μου, φοβήθηκε μήπως δεν του πετύχουν επειδή θα το κάνει μόνος του. Η ιδέα σου όμως να μπουν σε μια πλευρά μόνο του τοίχου είναι πολύ καλή… και σίγουρα πιο εύκολη! Thanks!

Patousitsa, καλορίζικο το καινούριο σου σπιτάκι. Με το καλό να τακτοποιηθείς! Συμβουλές για την μετακόμιση δεν έχω, το θέμα το κάλυψε η Κέλυ! Η δική μου συμβουλή: τσέκαρε πόσο έρχονται τα χειμωνιάτικα κοινόχρηστα. Σε εμάς η χρέωση του πετρελαίου ήταν υπερβολική (ή κάποιος έκλεβε ή κάποια βλάβη υπήρχε) αλλά κανένας από τους ιδιοκτήτες δεν είχε διάθεση (ή χρήμα) για να ασχοληθεί. Να είσαι προετοιμασμένη τουλάχιστον για το πόσες ώρες θα το κάψεις… μην κλαις όπως εμείς.

Κέλυ, το ποστ σου για την μετακόμιση θα γίνει ευαγγέλιο!!

Μυρτούλα, εύχομαι να πάνε όλα καλά στην βάπτιση. Φαντάζομαι πόσο περήφανη θα είσαι που τα ετοίμασες όλα μόνη σου. Άξια!

Αντιγόνη, το μόνο που μένει είναι να στρώσεις και τον άντρα της κουμπάρας σου! Πρέπει να προσγειωθεί στην πραγματικότητα.

Ειρήνη καλό το battleship; Το Allegria θα είναι φανταστικό! Πες μας όταν γυρίσεις!

Περιστεράκι που είδες της δημιουργίες της Βάσιας;


Μπρίκια κολλάμε; ;)

Link to comment
Share on other sites

Τα νεότερα από τις τσάντες που έβαλα στο πλυντήριο είναι ευχάριστα. Έγιναν αγνώριστες μετά το πλυντήριο! Ειδικά μια άσπρη, ξανάνιωσε! Και δεν έχασαν και την φόρμα τους. Μόνο μια πλαστικοποιημένη τσάντα που βάζω το φαγητό της δουλειάς δεν καθάρισε από μια τεράστια λαδιά που μου άφησαν οι άτιμες οι φακές... τι απορρυπαντικό πιάτων έβαλα, τι ταλκ... τίποτα. Έχει ποτίσει για τα καλά. Καμιά ιδέα;


Μπρίκια κολλάμε; ;)

Link to comment
Share on other sites

Ιδέα για το σίδερο: τσίρι τσίρι στο τηλέφωνο (προτιμότερο με ανοιχτή ακρόαση για να μην στραβολεμιάσετε). Για πότε βγαίνει η δουλειά ούτε που θα το καταλάβετε!


Μπρίκια κολλάμε; ;)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια μου! τι κανετε?!!!! ευχαριστω για τις συμβουλες. πραγματικα βρε κελυ τι οργανωση φοβερη!!!? βασια μου και εγω αυτο ηθελα να κανω με τις κουτες αλλα προλαβαινω με τον αντρα μου?!!!! επιασε κουτες και αρχισε να βαζει πραγμτα μεσα!!!!!!!! γκρρρρρρρ!. ενταξει βοηθαει παρα πολυ αλλα και εγω του ειπα δεν ειναι μονο το πακεταρισμα αλλα και το ξε- πακεταρισμα και με 2 μωρα θα ειναι δυσκολο να τακτοποιηθουμε εαν ημαστε το ενα εδω το αλλο εκει! τεσπα. γιαννουλα το κοιταξε αυτο με τα κοινοχρηστα ο αντρας μου. η αληθεια ειναι πως προβληματιστηκαμε γιατι ειναι μικρη η οικοδομη αλλα προτιμησαμε αυτη με αυτονομο αεριο παρα καπου με πετρελαιο. τι να πω κοριτσια. θα δουμε. ειρηνακι να περασετε καλα, να μας πεις πως ητανε. αυτο μου αρεσει στην αθηνα! που εχεις πολλες ευκαιριες για διαφορετικα πραγματα. το σιδερο που ειχες δεν ειναι τιποτα!!!!!! και εμενα παντα μου μαζευονται παρα πολλα αν και τα δεν τ αφηνω πολυ καιρο ασιδερωτα. γιαννουλα πολυ ωραια η ιδεα με το τσιρι τσιρι!!!!! χα χα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Ηλιαχτίδα! Παρόμοιο δώρο μου έκανε ο άντρας μου! Του έτυχε πρωινή δουλειά (εμένα είναι επιθεωρητής σε καράβια, μήπως έχουμε κανέναν εφοπλιστή στο φόρουμ; :tongue:) και με την ευκαιρία εβγαλε το σκύλο βόλτα κι έτσι κοιμήθηκα μέχρι τις 10... και με ξύπνησε η βροχή!!

mamavasia, θα μου στείλεις το τηλέφωνο του άντρα σου; Τούμπες θα κάνει η σπιτονοικοκυρά μου!

(και μην ξεχνιόμαστε, όσες έχουν σκάφος, έχω καπετάνιο!!:tongue::tongue::tongue:)

χαχαχχααχ θα σε έχω υπόψη για το σκάφος μόλις το αγοράσω χιχιιχ

θα σου στείλω πμ κοπελιά

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...