Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

mamavasia αυτά που φτιάχνεις είναι υπέροχα!!Πραγματικά καλλιτεχνήματα!Μπράβο σου!!

thank you sweetie!!!

Κορίτσια για όσες δεν το ξέρετε έχω δημιουργήσει μια ομάδα στο facebook στην οποία δείχνω τα σαπούνια που φτιάχνω.....για κάντε κανένα αίτημα φιλίας να κάνουμε μπούγιο χιχιιιιχχ

http://www.facebook.com/soap.decorations

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Λοιπόν κορίτσια, άλλαξα σεντόνια σε κρεβατοκάμαρα και παιδικό, σκούπισα όλο το σπίτι, σιδέρωσα ένα πλυντήριο ρούχα που με περίμενε από τη Δευτέρα, έβαλα ένα πλυντήριο με χρωματιστά και ξεχώρισα άλλο ένα με τα ρούχα του παιδιού να μπει το απόγευμα (να δω πότε θα στεγνώσουν με αυτόν τον καιρό...)

Ο άντρας μου καθαρίζει/τακτοποιεί την αποθήκη. Από το πρωί είναι εκεί μέσα. Σταμάτησε μόνο για να φάει.

Ο μικρός κοιμάται και εγώ βρήκα ευκαιρία να κάτσω λίγο να χαζέψω. Σε λίγο θα σφουγγαρίσω και θα μαζέψω το νεροχύτη (γενικά την κουζίνα), έτσι ώστε να μην έχω τίποτε άλλο να κάνω.

Φιλιά σε όλες!!!


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου καλησπέρα!

Λοιπόν, πήγαμε alegria και δεν ξέρω τι να σας πρωτοπώ... Είναι κάτι που θα πρότεινα να δουν όλοι κάποια στιγμή!! Κατα-ενθουσιάστηκα! Η παράσταση ήταν η καλύτερη παράσταση που έχω δει μέχρι σήμερα, χωρίς καμία υπερβολή! Πόσο ταλαντούχοι ήταν οι πρωταγωνιστές... ούτε να το διανοηθώ δεν μπορώ! Απίστευτα ταλαντούχοι! Είδαμε μερικές σκηνές στο you tube αλλα καμία σχέση με το να είσαι εκεί! Καμία! Ομορφο σκηνικό, υπέροχες φωνές, απίστευτα ακροβατικά, εξαιρετικά ταλαντούχοι συμμετέχοντες... δεν έχω λόγια, ειλικρινά!

Το παιδί δε... το λάτρεψε! Είχε πάθει πλάκα. Η ροή της παράστασης πήγαινε, θέαμα, μετά ένα αστείο κομμάτι, μετά πάλι θέαμα και μετά πάλι αστείο. Τι να σας πω? Πως στα "αστεία" κομμάτια είχε πέσει κάτω από τα γέλια και χτύπαγε με ενθουσιασμό κάθε λεπτό παλαμάκια? Πως στα κομμάτια που ήταν το "θέαμα" τα ματάκια του γινόντουσαν τεράστια και ούτε κουνιόταν???

Φεύγωντας μου λέει "Εξαιρετικό μαμά! Εξαιρετικό!" :tongue:

Το κατα-ευχαριστηθήκαμε! Καμία σχέση με παιδικό θέατρο, σινεμά, πάγο κλπ. Ήταν πραγματικά αυτό που λένε "μαγικό". Σου αφήνει μία γεύση αρτιότητας και τελειότητας. Το λάτρεψα! :P


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Ηρθαμε σπιτάκι μας και έβαλα να ετοιμάσω φαγητό.

Τηγάνισα πατατούλες και μπριζολίτσες {αυτές που είχα βάλει από το πρωί να μαρινάρονται}.

Τις Κυριακές με "πιάνει", όπως και σήμερα και στρώσαμε τραπέζι στην τραπεζαρία, με τα καλά μας ποτήρια και σερβίτσιο... το κατα-ευχαριστηθήκαμε! ;) Πόσο όμορφες γίνονται αυτές οι στιγμές μας με λίγη επιπλέον περιποίηση για τους αγαπημένους μας ε? :P

Μετά τ' αγόρια μου άραξαν και είδαν τηλεόραση {αφού μάζεψαν το τραπέζι} και εγώ έπλυνα τα πιατικά.

Και ... σιδέρωσα... :rolleyes::rolleyes: Δείτε όμως πόσο "έπεσε" το βουνό μου!!!

DSC00193.jpg


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από εμένα!!!

Σήμερα ο μικρός μου έκανε ένα υπέροχο δώρο!!! Ξύπνησε στις 7:00 ήπιε το γάλα του και ξανακοιμήθηκε!!! :D:D:D

Κοιμήθηκα κι εγώ μέχρι τις 9:15 :!::!::!:

Μπράβο, Μαρί μου! Μπράβο, που ξεκουράστηκες!!! :P


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα σε όλες! Έχω να μπω εδώ 2 ολόκληρους μήνες... λόγω διακοπών!

Μην τα πολυλογώ... μου πήρε σχεδόν εβδομάδα να συνεφέρω το σπίτι που ζούσε μονος του για 2 μήνες ο άντρας μου (η παράπλευρη απώλεια ήταν μια ορχιδέα-δώρο). Ξεπατώθηκα σε δουλειές (παντζούρια, κάσες, πόρτες, σοβατεπιά, κάγκελα μπαλκονιού, τέντες, με διαλείμματα σε πλυντήρια, σιδερώματα, μαγειρέματα και .... για κερασάκι στην τούρτα τάισμα μωρού (ζωγραφική πατώματος δηλαδή) και ενδιάμεσους θηλασμούς... Ουφ!!!!

Σήμερα όμως απόλαυσα το καθαρό σπιτάκι μας, μαγείρεψε ο αντρούλης μου, και εγώ με τη μεγάλη μου ετοιμάσαμε ετικέτες για τις μαρμελάδες που φτιάξαμε το καλοκαίρι, να τις δώσουμε στις δασκάλες μας.

Και ψάχνοντας βρήκα κάτι για σένα Ειρηνάκι μου γλυκό... δωράκι site για ιδέες: http://www.burkatron.com/search/label/nails


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites

εγω σερνομουν στα πατωματα τις τελευταιες μερες και το σπιτι ηθελε λιγη δουλεια σημερα.

Μην ανησυχείς γιατί όλες έχουμε τέτοιες μέρες.

Ακου αυτό που σου λέει ο οργανισμός και η ψυχολογία σου και μην καταπιέζεσαι... :P:p


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Ηλιαχτίδα! Παρόμοιο δώρο μου έκανε ο άντρας μου! Του έτυχε πρωινή δουλειά (εμένα είναι επιθεωρητής σε καράβια, μήπως έχουμε κανέναν εφοπλιστή στο φόρουμ; :tongue:) και με την ευκαιρία εβγαλε το σκύλο βόλτα κι έτσι κοιμήθηκα μέχρι τις 10... και με ξύπνησε η βροχή!!

Εγώ ήμουν υπάλληλος στη ναυτιλία καμιά 20αριά περίπου χρόνια. Πιάνεται????!!! :mrgreen::mrgreen::lol::lol:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Την περιφορα της σακουλας την κανω οποτε το θυμαμαι, αλλα θα το καθιερωσω καθε εβδομαδα οπωσδηποτε!

χαχαχαχαχαχα!!! :lol::lol:

Η.. "περιφορά" μου θύμισε... επιτάφιο!!!! :lol::lol:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Επισης, αυτη η στιβα Ειρηνη μου ειναι πολυ μικρη! Συνηθως εχω 4 τετοιες να σιδερωσω, αλλα το κανω μια φορα την εβδομαδα και ηρεμω απο σιδερωμα για πολλες μερες. Μια μερα πλενω ολα τα ρουχα της εβδομαδας και την αλλη μερα σιδερωνω!! Μαζευω σιδερωστρα και σιδερο και ΤΕΛΟΣ!!

4???!!! Πες μου τέτοια, να ανέβει η ψυχολογία μου, που νόμιζα πως μόνο εμένα πήρε η μπάλα του σιδερώματος!!! :mrgreen::mrgreen:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σημερα μαζευω τα πολυ καλοκαιρινα ρουχα, λεπτα, ραντε κλπ...

Μπηκαν ηδη των παιδιων στην θηκη με την ενδειξη "καλοκαιρινα ρουχα παιδιων 2013", η οποια θηκη θα ειναι ευκαιρη τις επομενες μερες να δεχτει και τα υπολοιπα καλοκαιρινα ρουχα. Οσο πιο \γρηγορα χειμωνιασει τοσο πιο γρηγορα θα γεμιζει και θα παει στο παταρι.

Παραλληλα κατεβασα την θηκη με τα "Χειμωνιατικα ρουχα παιδιων 2013", εβγαλα τα φθινοπωρινα, ζακετουλες, φορμιτσες και οσο προχωρα ο χειμωνας θα βγουν και τα πιο χοντρα.

Σε αλλη σακουλα βαζω οσα δεν τους κανουν πια και μεσα στην εβδομαδα θα τα δωσω καπου που θα ειναι απαραιτητα.

Καπως ετσι κανω την αλλαγη των ρουχων απο τη μια εποχη στην αλλη. Οχι ολα μαζι!

Σιγα σιγα και ηρεμα...

ΑΨΟΓΗ!

Προσκυνώ!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη καλό το battleship; Το Allegria θα είναι φανταστικό! Πες μας όταν γυρίσεις!

Κοίτα, το battleship, καλό... αλλά πολύ "αμερικανιά" {μου αρέσουν}. Αν σου αρέσουν οι αμερικανιές θα σου αρέσει κι αυτό πολύ.

Επίσης πολύ... "δεν-γίνονται-αυτά-με-τίποτα" ρε παιδί μου!!! Πολυ ψευτιά!! :tongue::tongue: Πέρασε όμορφα το βράδυ μας πάντως!

Για το alegria... θα τα είδες φαντάζομαι. Είμαι ακόμα "αλλού"!! :P


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

ειρηνακι να περασετε καλα, να μας πεις πως ητανε. αυτο μου αρεσει στην αθηνα! που εχεις πολλες ευκαιριες για διαφορετικα πραγματα.

... είναι από τα λίγα καλά που έχουμε βρε Πατουσίδιο μου.... από τα πολυ λίγα καλά. Μακάρι να ήμουν στη θέση σου!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω σιγά-σιγά στο κλίμα του φθινοπώρου και έχω απίστευτη όρεξη για αναδιοργάνωση.

Και βρίσκομαι σε μία φάση όπου βλέπω πως ενώ έχω βρει τον τρόπο μου στις δουλειές μου, χρειάζομαι άμεσα αναδιοργάνωση στα πάντα σχεδόν... ντουλάπια, συρτάρια... στα πάντα... :rolleyes: .

Ήδη το μπλοκάκι μου, πήρε τη "θέση" του στην άκρη του πάσου της κουζίνας μου και δέχεται βομβαρδισμό από ιδέες και δουλειές που πρέπει να κάνω... ένα-ένα θα διαγράφεται για να νιώθω πως προχωρώ και κάτι κάνω...

Μου την έχουν δώσει τα περισσότερα και θέλω να τα αλλάξω. Μέχρι το τραπεζάκι του σαλονιού μου, το κάτω μέρος του, μου την έχουν δώσει στα νεύρα τα άλμπουμ φωτογραφιών μας και θα τα διώξω από κει... πρέπει να δω τι θα βάλω εκεί και που ακριβώς θα τα βάλω {να και κάτι έχω στο μυαλό μου σε πρώτη φάση} :rolleyes:...

Από την άλλη έχει αρχίσει και μου αρέσει πολυ το country style {με μια μικρή δόση πολυτέλειας} και σκέφτομαι να πάω προς τα εκεί τη διακόσμηση μου.... Βλέπουμε... έχω δρόμο ακόμα... :rolleyes:

Μάκια-μάκια!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε Ειρηνάκι μου είστε πράγματι πολύ τυχεροί που έχετε την δυνατότητα να επιλέξετε ανάμεσα σε πάμπολλες εναλλακτικές διασκέδασης-ψυχαγωγίας!Εμείς εδώ αυτό το τριήμερο που άλλαξε απότομα ο καιρός δεν έχουμε καμιά εναλλακτική,να πάμε μια βόλτα με τον μικρό μας...Ούτε σε παιδότοπο!Δεν έχουν ετοιμαστεί για τον χειμώνα ακόμα.

Και τι ωραία που έβαλες τα "καλά"σας στο τραπέζι σήμερα!!!

Πότε θα μεγαλώσει και το δικο μου σπορίδιο,να κάνω κι εγώ το ίδιο...Ουου εχω καιρό

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...