Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αν η δευτερη φωτο συγκαταλεγεται στο καντρυ στυλ τοτε εχει και το σαλονι μου το ιδιο στυλ!;)Με λιγες δοσεις απο ινταστριαλ. Μιξ εντ ματς το εκανα και νομιζω βγηκε πολυ ωραιο αποτελεσμα αν και θελει δουλεια ακομα!:cool:

Καλημερα ειπα??

Καλημεραααα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο ΄μένα!!!

Ο πονοκέφαλος συνεχίζεται για τα καλά...Ακούμε και βλέπουμε βέβαια για τρίτη συνεχόμενη φορά τα Ζουζούνια...Αχ έχει την πλάκα του που βρίσκει ο μικρός διάφορα καπέλα ή μπλουζάκια ή μουσικά όργανα και κάνει οτι βλέπει....

Ευτυχώς πολλές δουλειές δεν έχω...Θέλω βασικά να κατεβάσω τα χειμωνιάτικα του μικρού να δω τι έχω και τι θα χρειαστώ αλλά μάλλον θα το κάνω όταν κοιμάται.Γιατί όπως καταλάβατε θα θέλει να τα δοκιμάσει οοοοοολλλλλλααααααα.....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Χρόνια πολλά στα κοριτσάκια που γιόρταζαν χθες

Συγκινήθηκα πολύ με το αρχηγόπουλο...Δεν ήξερα...

Λοιπόν,από δουλειές λίγα πράγματα.Τα βασικά!

Δεν προλαβαίνω να μαζέψω,παιχνίδια ξαναπλώνονται παντού...

Δεν προλαβαίνω να βάλω σκούπα,ξαναγεμίζει το σπίτι ψίχουλα

Αλλά τι να κάνω;Δεν πειράζει...ΝΑ είναι καλά ο δερβισάκος μου

Χθες βράδυ σιδέρωσα κάποια ρουχάκια που είχα από μέρες και άπλωσα και ενα πλυντηριο.Σήμερα ξανα σιδερωμα και ξανα άπλωμα...Αυτη η απασχόληση είναι η καταδίκη μου το βλέπω...

Μου αρεσαν πολύ οι φωτό με τα δύο σαλονια

Ειδικα η δεύτερη

Στο σπίτι μου ακόμα δεν εχω πετυχει το στυλ που θελω,μιας και με τον μικρό πια είναι αδυνατο.Ενω τωρα με την κριση,πού λεφτα για κάποιες "πινελιές"που ειχα κατα νου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σιγα σιγα περιστερακι μου και θα τα καταφερουμε!Εγω θελω οπωσδηποτε να αλλαξω την τραπεζαρια μου.ολοι μου λενε πως ταιριαζει εδω μεσα αλλα εμενα μου φαινεται ξεκαρφωτη με το υπολοιπο στυλ του σαλονιου!! θελω να βαλω και ταπετσαριες σε καποιους τοιχους... αχχ να δω ποτε θα τα καταφερω!!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παλι!

σταυρουλιτσα πολλες φορες κ εγω αυτο ακριβως νιωθω!!! αλλα παντα ξεκιναει μια καινουγια μερα που ειναι καλυτερη!

ταζ ευχαριστω για τις ευχες σου!

χαχαχα πλακα εχουν τα ζουζουνια, εμεις ακομα δεν ακουμε τετοι, προτειμαμε τα παραδοσιακα παιδικα τραγουδια!

σκουπισα- ξεκονισα - σφουγκαρισα ολο το σπιτι

κ συνεχιζω........

Link to comment
Share on other sites

Σιδέρωσα τα δυο πλυντήρια,συμμάζεψα τα υπόλοιπα και βγαίνω να πλύνω τη βεράντα γιατί δεν την εφτιαξα το ΣΚ.

Η δευτερη φωτογραφία πολύ μου αρεσει και εμένα Χριστιάνα.Και εμένα κάπως ετσι είναι αλλα προσαρμοσμένο σε πιο καθημερινή κατάσταση,γιατί το ζούμε το σπίτι.Οπωσδήποτε χρειάζεται επιπλέον πινελιές αλλα δεν πειράζει.Οταν και αν....

Οσο για το δικό σου,είμαι σιγουρη θα είναι πολύ ωραίο και για τα υπόλοιπα σιγάσιγά ,ακόμη δεν μπήκατε,εχετε χρόνο να το εμπλουτίσετε...


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γενικά σε όλο το σπίτι τα πράγματα ήταν ακριβώς αυτό που είχα φανταστεί,μιας και λέμε για διακόσμηση.

Αλλά κάποιες "πινελιές"θα τις ήθελα,να κάνουν τη διαφορά

Εμείς τα επιπλά μας τα φτιάξαμε σε κατασκευαστή και επιλέξαμε κλασικές γραμμές,νεοκλασικό στυλ,αν μπορούσα να το πω έτσι,λιτό πολύ.Και είχα υπόψη μου για να δώσω μια άλλη νότα,να πάρω κάποιους πίνακες μοντέρνους,ας πούμε αντίγραφα κάποιων γνωστών ζωγράφων,να φτιάξω κάποια γυάλινα ράφια,να πάρω εναν καθρεφτη που να είναι κάπως...

Αλλά πού λεφτα...

Link to comment
Share on other sites

Στην κρεβατοκάμαρά μου έχω [πετυχει αυτό που ειχα φανταστεί απόλυτα.

Κρεβατι στρωμα-υπόστρωμα με κεφαλάρι,με επένδυση δερματινη στο χρωμα του παγου.μια συρταριερα και ενα κομοδίνο φτιαγμενα σε επιπλοποιό,σε λούστρο τριανταφυλλιάς,που κοκκινίζει λίγο και κάνει αντίθεση και μια πολυθρόνα με στοφα στα χρωματα της γης να το πω;καφεκόκκινο,πράσινο,μπεζ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Στην κρεβατοκάμαρά μου έχω [πετυχει αυτό που ειχα φανταστεί απόλυτα.

Κρεβατι στρωμα-υπόστρωμα με κεφαλάρι,με επένδυση δερματινη στο χρωμα του παγου.μια συρταριερα και ενα κομοδίνο φτιαγμενα σε επιπλοποιό,σε λούστρο τριανταφυλλιάς,που κοκκινίζει λίγο και κάνει αντίθεση και μια πολυθρόνα με στοφα στα χρωματα της γης να το πω;καφεκόκκινο,πράσινο,μπεζ...

ΤΕλειο ακουγεται!!!!

Link to comment
Share on other sites

επιτελους!!! βρηκα χρονο να σας γραψω τα νεα μου!

λοιπον εχω μπει για τα καλα στο πνευμα του easy living και προσπαθω να μυησω τον αντρα μου και την αδερφη μου που ηρθε να μεινει μαζι μας!

σας διαβαζω καθημερινα γιατι μου δινετε ενεργεια και δυναμη για να μπω σε μια ταξη!

μεχρι στιγμης οι ιδεες που υλοποιησα απο το σαιτ της Ειρηνης και απο δω ειναι οι εξης:

1) εχω ενα τετραδιακι για σημειωματαριο ωστε να μην ξεχναω τιποτα αλλα και να οργανωνω τις καθημερινες δουλειες μου

2) πεταξα οσα πιατα ειχαν ξεμεινει μονα τους απο παλια σερβιτσια

3) ορισα ενα καλαθακι για τα χρησιμα μικροπραγματα της κουζινας

και φυσικα περιποιηθηκα τον εαυτο μου:

4) εβγαλα τα φρυδια μου πολυ καλα ωστε να τα συντηρησω ελεγχοντας τα καθημερινα και

5) αλλαξα τα μαλλια μου βαφοντας τα επειτα απο 5 μηνες(!) και κοβοντας αφελειες

ομολογω οτι εχει φτιαξει η διαθεση μου για δουλειες, πραγμα που ποτε δεν το περιμενα :D

εκανα και αλλα στα πλαισια του easy living, γιατι ετσι και μπεις στο κλιμα εμφανιζονται συνεχως νεες ιδεες!

6) αγορασα ενα πλαστικο τραπεζομαντηλο για να μπορω με ενα βετεξακι να το εχω καθαρο απο ψιχουλα και υπολοιματα σε δευτερολεπτα!

7) αποφασισα να ξεφορτωθω γρηγορα και ευκολα τις στοιβες με τα ασιδερωτα αφηνοντας σχεδον τα μισα... ασιδερωτα! δεν θα σιδερωνω πια σεντονια, πετσετες μπανιου και πιτζαμες!

8 ) εφτιαξα ενα κουτι παιχνιδιων για τον γιο μου ντυνοντας μια απλη κουτα με αυτοκολλητο ρολο για ντουλαπια!

και για οσες εχουν το ιδιο προβλημα:

9) αποφασισα να μη περιμενω απο τους αντρες μου να ανεβαζουν αυτοι το καπακι της τουαλετας (γιατι ποτε δεν το κανουν :rolleyes:) - θα μενει μονιμα σηκωμενο και θα το κατεβαζω εγω οποτε χρειαζεται! :tongue:

αυτα τα ολιγα! :D και επεται συνεχεια! καλη σας μερα!


bgJGm7.pngHRPJm7.png7u3pm7.png
Link to comment
Share on other sites

ΤΕλειο ακουγεται!!!!

σε ευχαριστώ!

είναι πολύ ζεστά τα χρώματα

αλλά τωρα εχει καταντήσει παιδότοπος...

τα επιπλα εχουν την εξης διάταξη:συρταριερα-κρεβάτι-κομοδίνο

και απέναντι από το κομοδίνο, στο κάτω μέρος του κρεβατού η πολυθρόνα,δίπλα στην μπαλκονόπορτα

και για κουρτίνα είχα βρει ενα πολύ ιδιαίτερο ύφασμα,ηταν η πιο ακριβη κουρτινα του σπιτιού αυτή...σοκολά χρώμα με κορδόνια κάθετα υφασμένα μαζί με το ύφασμα σε αποχρώσεις του καφε-χρυσο ματ

πάνω από την συρταριέρα έχω βάλει τρια κάδρα με κορνίζα στο χρώμα του κόκκινου ξύλου με λουλούδια σε πολύ παλ αποχρώσεις

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ!

είναι πολύ ζεστά τα χρώματα

αλλά τωρα εχει καταντήσει παιδότοπος...

τα επιπλα εχουν την εξης διάταξη:συρταριερα-κρεβάτι-κομοδίνο

και απέναντι από το κομοδίνο, στο κάτω μέρος του κρεβατού η πολυθρόνα,δίπλα στην μπαλκονόπορτα

και για κουρτίνα είχα βρει ενα πολύ ιδιαίτερο ύφασμα,ηταν η πιο ακριβη κουρτινα του σπιτιού αυτή...σοκολά χρώμα με κορδόνια κάθετα υφασμένα μαζί με το ύφασμα σε αποχρώσεις του καφε-χρυσο ματ

πάνω από την συρταριέρα έχω βάλει τρια κάδρα με κορνίζα στο χρώμα του κόκκινου ξύλου με λουλούδια σε πολύ παλ αποχρώσεις

Ακούγεται ονειρεμένο!Κάτι σαν μπουτίκ hotel...Αααχ,να το χαίρεσται....:)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...