Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , Angot είπε:

      με 2,4 να σπάσουν τα νερά; και γω 2,4 εχω αλλά δεν μπυ τα είπε τόσο τραβηγμένα!   α και συ δηλαδή το χειροκρότημα , κατάλαβα! 

      Είναι δύο τα μωρά καλέ ! Το λέω για να μην ανχωθουν Κ άλλες κοπέλες . Στα δίδυμα σχεδόν καμία δεν μπαίνει στο μήνα της .

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

:P:p:p:p:tongue::tongue:

Ε μην τα παραλέμε...:tongue:

περιστερακι πολυ ωραιο ακουγεται το σπιτακι σας! σιγα σιγα θα βρεθουνε κ τα λεφτα για τις λεπτομεριες!

κ εμεις σε νεοκλασσικο τα εχουμε με πινακες μοντερνους, φωτιστικα δαπεδου κτλ κτλ κτλ...

μαριανακι κλασσικο φαινομενο, κ εγω επανω το αφηνω.....

εβαλα ενα πλυντηριο

καθαρισα καλα το μπανιο

παω να απλωσω κ να βαλω κ ενα ακομα

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια! Ειχαμε εορταζουσες εχθες; Χρονια πολλα και απο εμενα λοιπον αν και καθυστερημενα! :-)

Εγω σημερα εκανα τα βασικα... Εβαλα το φαγητακι μας, ανοιξα σπιτι να αεριστει, ξεστρωσα τα σεντονια και τωρα σας μιλαω...

Πρεπει να βαλω καινουρια σεντονακια, να πλυνω τα πιατακια μας στο νεροχυτη, να απλωσω ενα πλύντηριακι και ωστοσο θα εχει ερθει και η μικρη απο τον παιδικο οποτε εχουμε ενα 2ωρακι που ασχολουμαστε αποκλειστικα με πραγματακια που θελει εκεινη.. :-)

Εγω αυτες τις μερες ξεκαθαρισα ΟΟΟΟΟΟΟΛΕΣ τις ντουλαπες/ντουλαπακια/συρταρια/κομοδινα που εχω στην κρεβατοκαμαρα μου και μπορω να πω πως εδωσα ΠΟΛΥ πραγμα που απλως το κρατουσα... Επλυνα και τα παπλωματακια, κουβερτουλες φλις, και γενικα οσα ειχα στην πανω ντουλαπα και σε λιγο καιρο θα πρεπει να ξαναστρωθουν..

Αυριο μολις φυγει η μικρη για το σταθμο πρεπει να κατσω να σκουπισω με ηλεκτρικη και να σφουγγαρισω.. Και φυσικα καποια στιγμη πρεπει να κατσω να ξεκαθαρισω τις ντουλαπες της κορης μου.... Εκει κι αν υπαρχει υλικο για δωσιμο.. Απο ρουχα/παππουτσια, μεχρι παιχνιδια και βιβλιαρακια/παραμυθακια...

Ολα θα γινουν, δεν αγχωνομαι!

Σας φιλω και παω να συνεχισω τις δουλιτσες μου! :D


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κόρες, ήρθε η μάνα! :tongue::tongue:

Καλημέρα κορίτσια μου!

Πως είστε?

Εγώ δούλευα από το πρωί οπότε ξεκίνησα με το που άφησα το φιογκάκι στο σχολείο.

Επέστρεψα, ανέβασα μία φωτογραφία από ακόμα ένα νέο χρώμα για τα νύχια και έπλυνα μόνο τα πιατικά και έβαλα φακούλες. Εγιναν μούρλια και ήδη το φιοκάκι {που το πήρα από το σχολείο} τρώει με μπόλικο ψωμάκι... :P

Με το που μπήκα και έβαλα τις φακές έβαλα να σιδερώσω. Δεν είχα πολύ ώρα, περίπου 40 λεπτά αλλά προχώρησα πολυ το πλυντήριο. Πλέον μου χουν μείνει πολυ λίγα ρούχα!!! Επιτέλους!!!

Η κοπέλα που πήγα σήμερα είναι και φίλη {η διπλανή μου σε όλο το Γυμνάσιο!!! :tongue:} και κάνουμε παρέα και οικογενειακώς και πίνουμε καφεδάκι πολλές φορές τα πρωϊνά. Εκτός που την τακτοποίησα μου είχε και δωράκι για τα γενέθλιά μου!! :shock::shock:

Δείτε κάτι υπέροχες γόβες που μου πήρε βρε κορίτσια μου!!!

{αν και "χάνει" στη φωτό}

383534_4531935216855_2103909144_n.jpg

Του άντρα μου, του πετάχτηκαν τα μάτια έξω!!! :tongue::tongue::tongue:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Κόρες, ήρθε η μάνα! :tongue::tongue:

Καλημέρα κορίτσια μου!

Πως είστε?

Εγώ δούλευα από το πρωί οπότε ξεκίνησα με το που άφησα το φιογκάκι στο σχολείο.

Επέστρεψα, ανέβασα μία φωτογραφία από ακόμα ένα νέο χρώμα για τα νύχια και έπλυνα μόνο τα πιατικά και έβαλα φακούλες. Εγιναν μούρλια και ήδη το φιοκάκι {που το πήρα από το σχολείο} τρώει με μπόλικο ψωμάκι... :P

Με το που μπήκα και έβαλα τις φακές έβαλα να σιδερώσω. Δεν είχα πολύ ώρα, περίπου 40 λεπτά αλλά προχώρησα πολυ το πλυντήριο. Πλέον μου χουν μείνει πολυ λίγα ρούχα!!! Επιτέλους!!!

Η κοπέλα που πήγα σήμερα είναι και φίλη {η διπλανή μου σε όλο το Γυμνάσιο!!! :tongue:} και κάνουμε παρέα και οικογενειακώς και πίνουμε καφεδάκι πολλές φορές τα πρωϊνά. Εκτός που την τακτοποίησα μου είχε και δωράκι για τα γενέθλιά μου!! :shock::shock:

Δείτε κάτι υπέροχες γόβες που μου πήρε βρε κορίτσια μου!!!

{αν και "χάνει" στη φωτό}

383534_4531935216855_2103909144_n.jpg

Του άντρα μου, του πετάχτηκαν τα μάτια έξω!!! :tongue::tongue::tongue:

καλημερα ειρηνη μου!

πολυ ωραιες η γοβες! με γεια!

φυσικο ηταν να του πεταχτουν τα ματια εξω!!!! τελειες μπραβο!!!:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ερωτηση: στο σπιτι εχουμ ενα διαδρομο ουτε μακρυ ουτε ομως και κοντο που οδηγει στο μπανιο και στα υπνοδωματια. Μεχρι τωρα ο ενας τοιχος του ειναι αδειος απο τη μια πλευρα (με δυο ανοιγματα για τις πορτες των δωματιων) αλλα και παλι εχει κενους χωρους ο τοιχος (ο απεναντι ειναι τιγκα εχει μια ντουλαπα εντοιχισμενη τον ηλεκτρολογικο πινακα και μετα πορτα και τελος). Τι μπορω λοιπον να βαλω στον αδειο τοιχο, φοβαμαι αν βαλω πινακες ακομα και μικρους μην τον πνιξω. Καμια ιδεα?

Μερικές πρώτες σκέψεις:

1) Δύο πίνακες {ανάλογους με το γούστο σου} σε διαφορετικά ύψη

2) Ένα παλιό πατζουρόφυλλο, να βαφτεί και πάνω του να βάλεις μικρές φωτογραφίες σας.

timthumbphp.jpg

3) Το παραπάνω, χωρίς το πατζουρόφυλλο, αφού βρεις κάποιες "ιδιαίτερες" κορνίζες για να "δείξει".

4) Μερικοί μικροί σε μέγεθος καθρέπτες κρεμασμένοι σε διάφορα ύψη.

5) Βρες 1-2 ρητά που σε αντιπροσωπεύουν από το internet, δώστα για εκτύπωση και κάνε το δικό σου frame:

Halloween-black-crow-consol.jpg

{το ίδιο μπορείς να το κάνεις και με ονόματα ή λέξεις που σου αρέσουν όπως FAMILY - LOVE κλπ.}


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου καλα καλησπερα και απο εμενα.Χαθηκα για λιγες μερες καθως το εβαλα σκοπο να ξεκαθαρισω οσα περισσοτερα μπορω πριν ξεκινησω δουλεια.Και ναι σημερα επειτα απο 8 ημερες μπορω να πω οτι εκανα το καλυτερο δωρο στον ευατο μου.Το πολυπαθο σπιτακι μου με τις ταλαιπωρημενες ντουλαπες μπηκε επιτελους σε μια ταξη.Τα ντουλαπια της κουζινας εγιναν χρηστικα και περιεχουν αυτα μονο που χρειαζομαι.Τα υπολοιπα τα πεταξα η τα χαρισα.Οι ντουλαπες με τα ρουχα αδεισαν απο τα παραπανισια και επιτελους ξερω που βρισκεται το καθε τι.Μονο καποιες λεπτομερειες εμειναν οι οποιες ομως δεν με ενοχλουν μιας και περιοριζονται σε ενα μονο ραφι.Το μυστικο βεβαια ειναι δωσιμο η πεταγμα ολων αυτων που δε μας χρειαζονται.Δηλαδη αυτο που μα ςελεγε η μανουλα ΕΙΡΗΝΗ ολο αυτον τον καιρο.Και θελω πραγματικα να πω σε ολες σας αλλα και στην ΕΙΡΗΝΟΥΛΑ μας ενα μεγαλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ:P:p

Σοφάκι μου, που γιόρταζες χθες, μόνη σου το κατάφερες! ΜΟΝΗ ΣΟΥ!

Στο λέω για να δεις πόσο εύκολο είναι το να κάνεις οτιδήποτε βάλεις στο μυαλό σου! ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ! Αρκεί να το αποφασίσεις! Μόνη σου το σκεφτηκες, μόνη σου το αποφάσισες, μόνη σου κουράστηκες! Εγώ και τα κορίτσια απλώς γράφαμε. ΕΣΥ το κατάφερες!!!

ΧΙΛΙΑ ΜΠΡΑΒΟ! ΧΙΛΙΑ!!!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν και αργά......

ααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα

Άστο... :? το σίγουρο είναι πως δεν θα έχουμε να τα πληρώσουμε όλα οπότε θα δώσω όσα μπορώ! Αει στο καλό πια! :mad:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσακια, τι κανετε? εμεις εχτες βαπτησαμε την μικρη μας!

Λοιπον το Ουρανακι μου δεν εκλαψε καθολου! γελαγε συνεχεια εκανε χαρουλες χτυπαγε παλαμακια, ηταν μια σκετη γλυκα!!! ολοι γελαγανε! τελικα την καναμε στην μεγαλη εκκλησια μεσα την βαπτηση λογω καιρου,(ειχαμε κλεισει στο παρεκκλησι 100 μετρα πιο κατω κ θα την καναμε εξω) για παν ενδεχομενο αν και τελικα δεν εβρεξε αλλα ειχε ψυχρουλα για να βαπτιζοταν εξω. μετα πηγαμε για φαγητο, σβησαμε κ μια τουρτα κ γυρισαμε κατα τις 11,30. μολις γυρισαμε την εβαλα για υπνο κ επεσε ξερη!!!

Να σας ζήσει η νεοφώτιστη και να την καμαρώσεις μία σωστή, λαμπρή γυναίκα!:P


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα και το φαγητό για σήμερα,κοκορα κοκκινιστό...

Πες μου τώρα: το βρίσκεις σωστό αυτό???!!! :shock::shock::shock:

Θέλω και γωωωωωωωωωωωωωωωωω κοκορίκοοοοοοοοοοο!!! :rolleyes::rolleyes::tongue:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!

Χρόνια πολλά στα κοριτσάκια που γιόρταζαν χθες

Συγκινήθηκα πολύ με το αρχηγόπουλο...Δεν ήξερα...

Ευχαριστώ αγαπημένη... Ζορίστηκα λίγο χθες αλλά είναι λογικό.:|


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Στην κρεβατοκάμαρά μου έχω [πετυχει αυτό που ειχα φανταστεί απόλυτα.

Κρεβατι στρωμα-υπόστρωμα με κεφαλάρι,με επένδυση δερματινη στο χρωμα του παγου.μια συρταριερα και ενα κομοδίνο φτιαγμενα σε επιπλοποιό,σε λούστρο τριανταφυλλιάς,που κοκκινίζει λίγο και κάνει αντίθεση και μια πολυθρόνα με στοφα στα χρωματα της γης να το πω;καφεκόκκινο,πράσινο,μπεζ...

Ουαου μου ακούγεται αυτό αγαπημενο μου πουλί!!!!! :shock::shock:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

επιτελους!!! βρηκα χρονο να σας γραψω τα νεα μου!

λοιπον εχω μπει για τα καλα στο πνευμα του easy living και προσπαθω να μυησω τον αντρα μου και την αδερφη μου που ηρθε να μεινει μαζι μας!

σας διαβαζω καθημερινα γιατι μου δινετε ενεργεια και δυναμη για να μπω σε μια ταξη!

Σ' ευχαριστούμε πολύ! Πολύ όμως! Ειναι πολύ σημαντικό αυτό. Προσωπικά με κάνει να νιώθω πολύ όμορφα! :P

μεχρι στιγμης οι ιδεες που υλοποιησα απο το σαιτ της Ειρηνης και απο δω ειναι οι εξης:

1) εχω ενα τετραδιακι για σημειωματαριο ωστε να μην ξεχναω τιποτα αλλα και να οργανωνω τις καθημερινες δουλειες μου

2) πεταξα οσα πιατα ειχαν ξεμεινει μονα τους απο παλια σερβιτσια

3) ορισα ενα καλαθακι για τα χρησιμα μικροπραγματα της κουζινας

Εύγε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Το σημειωματάριο, θα σε βοηθήσει ΠΟΛΥ! Εγώ, το χω "ευαγγέλιο", τι να σου πω! Ασε που καθε φορά που διαγράφω κάτι με κάνει να νιώθω πως "προχωράω"... πως τακτοποιώ τις δουλειές μου και αυτό με ανεβάζει πολύ ψυχολογικά!

Πες μου τώρα, πόσο ανέπνευσαν τα ντουλάπια σου που πέταξες πιατικά που είχαν ξεμείνει??!!! :P:p

και φυσικα περιποιηθηκα τον εαυτο μου:

4) εβγαλα τα φρυδια μου πολυ καλα ωστε να τα συντηρησω ελεγχοντας τα καθημερινα και

5) αλλαξα τα μαλλια μου βαφοντας τα επειτα απο 5 μηνες(!) και κοβοντας αφελειες

ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ! Πολυ! Εσύ, φροντίζεις για όλους και όλα! Γιατί να ξεχνάς το κουφαράκι σου? Αυτό δεν έχει ανάγκη από φροντίδα???!!! Ποσο ανανεώθηκες??? Νιώθεις πανέμορφο?!
ομολογω οτι εχει φτιαξει η διαθεση μου για δουλειες, πραγμα που ποτε δεν το περιμενα :D

εκανα και αλλα στα πλαισια του easy living, γιατι ετσι και μπεις στο κλιμα εμφανιζονται συνεχως νεες ιδεες!

6) αγορασα ενα πλαστικο τραπεζομαντηλο για να μπορω με ενα βετεξακι να το εχω καθαρο απο ψιχουλα και υπολοιματα σε δευτερολεπτα!

7) αποφασισα να ξεφορτωθω γρηγορα και ευκολα τις στοιβες με τα ασιδερωτα αφηνοντας σχεδον τα μισα... ασιδερωτα! δεν θα σιδερωνω πια σεντονια, πετσετες μπανιου και πιτζαμες!

8 ) εφτιαξα ενα κουτι παιχνιδιων για τον γιο μου ντυνοντας μια απλη κουτα με αυτοκολλητο ρολο για ντουλαπια!

και για οσες εχουν το ιδιο προβλημα:

9) αποφασισα να μη περιμενω απο τους αντρες μου να ανεβαζουν αυτοι το καπακι της τουαλετας (γιατι ποτε δεν το κανουν :rolleyes:) - θα μενει μονιμα σηκωμενο και θα το κατεβαζω εγω οποτε χρειαζεται! :tongue:

αυτα τα ολιγα! :D και επεται συνεχεια! καλη σας μερα!

Τρώγοντας έρχεται η όρεξη! Μπράβο για τα νέα πραγματα που έκανες και σε βοηθουν! Μπράβο που προσπαθείς να βελτιώσεις την καθημερινότητα σου!!!!

Εύγε, σε παρακολουθώ!!! Μαζί σου! :P:p


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγω αυτες τις μερες ξεκαθαρισα ΟΟΟΟΟΟΟΛΕΣ τις ντουλαπες/ντουλαπακια/συρταρια/κομοδινα που εχω στην κρεβατοκαμαρα μου και μπορω να πω πως εδωσα ΠΟΛΥ πραγμα που απλως το κρατουσα... Επλυνα και τα παπλωματακια, κουβερτουλες φλις, και γενικα οσα ειχα στην πανω ντουλαπα και σε λιγο καιρο θα πρεπει να ξαναστρωθουν..

Μπράβο! Αυτό είναι πολύ σημαντικό για την καθημερινότητα σου! Και θα βλέπεις συνέχεια διαφορά! Δηλαδή, το να ξεφορτώνεσαι τα άχρηστα και τα περιττά, σε βοηθάει σε τόσα επίπεδα που θα τα βλέπεις στην πορεία. Μπράβο μικρή μου!!!:P


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...