Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Fay_ είπε:

      Η πρώτη εμβρυομεταφορα! Σ ευχαριστώ πολυ! 

      Κορίτσι έκανες χοριακη ? 

      πρίν από 25 λεπτά , Angot είπε:

      της ειπα ότι ακριβώς ειπα και σε σας! τι να πω , ότι να ναι!  

      Τι να πω αφού το γράφει Κ μέσα στην σελίδα του gov . Μπορεί να ήταν καινούρια Κ να μην ήξερε 

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Να σας πω επίσης και ένα κόλπο που κάνω με την σαλάτα λάχανο....επειδή εμείς είμαστε σαλατοφάγοι, με το που έρχεται το φθινόπωρο το γυρνάμε σε μαρούλι ή σε λάχανο.....ακούστε λοιπόν τι κάνω με το λάχανο για να μην παιδεύομαι....

Αγοράζω ένα μεσαίο άσπρο λάχανο, ένα μικρό κόκκινο και 4 μεγάλα καρότα.

Κόβω το άσπρο στην μέση και το τρίβω στο μαντολίνο (έτσι το λένε?) και το ρίχνω σε μια λεκάνη μεγάλη τριμμένο....μετά τρίβω το μισό κόκκινο λάχανο και το ρίχνω και αυτό μέσα στην λεκάνη...πάνω απο τα λάχανα τρίβω τα 4 καρότα.....σκεπάζω την λεκάνη με μεμβράνη και την βάζω στο ψυγείο....έτσι έχω έτοιμη σαλάτα για κάθε μέρα και δεν παιδεύομαι εκείνη την ώρα να την τρίψω.....αν δεν θέλετε λεκάνη το βάζετε και σε ένα μεγάλοοοο ταπερ αν έχετε και το κλείνετε με το καπάκι ....Η σαλάτα κομμένη στο ψυγείο αντέχει 5 μέρες και είναι σαν φρέσκια!!!

Τελειο το κόλπο!!! Θα το κάνω κι εγώ.


sACYp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ειρηνη μου μην αγχωνεσαι για τον μικρο σου. Τα αγορακια ειναι παντα σ αυτα λιγο πιο χυμα να ττο πω...πιο ατιθασα...

Evi μου μακαρι ολα να ειναι περαστικα και αγυριστα.

Χρυσα μου ειχες δικιο πριν μια ωριτσα μαζευτηκαν συννεφακια μιση ωρα μετα αρχισε η βροχη!!!

Το βραδυ με το που θα κοιμηθει η μπουμπου θα διαβασω το παλιο χριστουγεννιατικο με νεα ορεξη.


IIk6p3.png

Qskdp3.png

Link to comment
Share on other sites

evi155 περαστικα σας ευχομαι.

εμας εδω εβγαλε λιγο ηλιο αναμεσα απο τα συννεφα αντε μπας και στεγνωσουν τα ριχταρια μου...

σκουπισα, ξεσκονισα, σφουγαρισα, αλλαξα σεντονια και τακτοποιησα τα υπνοδωματια. και επιπλεον !!! τελειωσα και με την αλλαγή των ρουχων !!! το μεγαλυτερο ποσοστο εγινε. εμειναν τωρα απλυτα, ασιδερωτα και καποια που ακομα φοριουνται αλλά μπηκε το θεμα σε μια σειρα !!!! σημερα θα τελειωσω οτι σκεφτομουν με τις ντουλαπες παει και τελειωσε !!!


YLr5p2.png 1591018sq5aah86gw.gif1591018sq5aah86gw.gif

Link to comment
Share on other sites

Πόσα ταπεράκια........????? :shock::shock::shock: Αχ δεν νιώθω καλά... ζαλίζομαιιιιιιιι!!!!

Υ.Γ. Ξεκουράσου, έκανες πολλά!!!

xaxaxaxaxaxa!!! εγω να δεις πως ζαλιστηκα!!! μολις εφτιαξα 2ο καφεδακι κ εκατσα επιτελους να ξεκουραστω, εκανα διαφορα αλλα εκτος απο το απλωμα, δεν προβλεπεται τωρα κοντα, μαλλον το βραδακι.

σε λιγο ερχεται ο αντρουλης να φαμε, ετσι μου ερχεται να του βαλω σε ταπερακι να φαει!!!!

66399.gif

Link to comment
Share on other sites

kaλησπέρα παιδιά!!

Έλειψα καιρό γιατί ο πατέρας μου είναι στο νοσοκομείο. Ευτυχώς είναι καλύτερα και μάλλον θα βγει αύριο- λευχαιμία έχει, σε αντιμετωπίσιμη (ως τώρα) μορφή.

QUOTE]

περαστηκα να ειναι! ευχομαι ολα καλα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ασχοληθηκα με τα ρουχα της μικρης. Φυλαξα αυτα που δεν μας κανουν πια και τακτοποιησα πλυμενα και καθαρα τα φθινοπωρινα και χειμωνιατικα μας. Αχ να δω τη μπουμπου με μπουφανακι ...εχει μεγαλωσει πολυ...ειναι και φαγανο μωρο :D

Ελπιζω αυριο να παω τζαμπο να δω τα ριχταρια και αυτα τα παζλ απο αφρολεξ για το πατωμα για τη μικρη. Δεν θα ξεμυαλιστω ε???


IIk6p3.png

Qskdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου...

Προχωρώ τις προσκλήσεις...!!

Για δείτε:

DSC00377.jpg

Δεν είναι τέλειες???? {μήπως είναι η ιδέα μου επειδή τα έφτιαξα μόνη μου πρώτη φορά..? :rolleyes::|, παρακαλώ την αλήθεια οπως παντα}


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Ολο το απογευμα ο λογαριασμος μου ηταν κλειδωμενος.

Οπως με ενημερωσαν οι υπευθυνοι του Παρεντς καποια προσπαθουσε να μπει στον λογαριασμο μου βαζοντας λαθος κωδικο πανω απο 5 φορες.

Απο την ΙΡ διευθυνση που μου εδωσαν αυτης που προσπαθουσε να μπει, βρηκα πως ειναι και αυτη απο Κυπρο, απο αλλη ομως πολη.

Γιατι καποια να θελει να μπει στο προφιλ μου??:rolleyes:

Πραγαμτικα ΔΕΝ μπορω να καταλαβω πως σκεφτοντε καποια ατομα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ειρηνη μου μην αγχωνεσαι για τον μικρο σου. Τα αγορακια ειναι παντα σ αυτα λιγο πιο χυμα να ττο πω...πιο ατιθασα...

Έχεις δίκιο! Νομιζω πως ωριμάζουν αργότερα και ο δικός μου χρειάζεται περισσότερο χρόνο να καταλάβει την έννοια του σχολείου.. :? . Τουλάχιστον χάρηκα πολύ που προσπαθεί, έστω αυτό το λίγο...

Το βραδυ με το που θα κοιμηθει η μπουμπου θα διαβασω το παλιο χριστουγεννιατικο με νεα ορεξη.

:tongue::tongue: υπομονή... σε 20 μέρες θα ανοίξουμε ολοκαίνουργιο, που θα το γεμίσουμε με υπέροχες εικόνες!!! ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

γειά σας κόρες!

έχω καιρό να γράψω εδώ, όμως έχω να μοιραστώ μαζί σας 2 μυστικά που ανακάλυψα ...πώς αλλιώς; καθαρίζοντας!

το 1ο: σε μπολ βάζουμε βραστό νερό, στείβουμε μέσα μισό λεμόνι, το άλλο το αφήνουμε έτσι, χωρίς να το στείψουμε κ βάζουμε κ 2 ξυλάκια κανέλας. το ζεσταίνουμε αρκετά στο φούρνο μικροκυμάτων, να κάψει!

τα λίπη βγαίνουν σαν λέπια! με ένα πέρασμα από βετέξ! κ μοσχομυρίζει. το ίδιο με αντίστοιχο σκεύος στο φούρνο της κουζίνας!

σώθηκα από χημικά κ τρίψιμο!

2ο: στην κουζίνα μου έχω κάτω από τα ντουλάπια μια φάσα με ίνοξ. την έβγαλα, την καθάρισα με βιακάλ, με υγρό πράσινο σαπούνι κ από κάτω έβγαλα την μπίχλα! ξαναμπαίνει εύκολα!

3ο: τώρα το θυμήθηκα! οι τέντες πλένονται με λάστιχο από μέσα με πίεση. βγάζουν μαυρίλα σαν πετρέλαιο! έλεος!

Link to comment
Share on other sites

τελειωσα και με την αλλαγή των ρουχων !!! το μεγαλυτερο ποσοστο εγινε. εμειναν τωρα απλυτα, ασιδερωτα και καποια που ακομα φοριουνται αλλά μπηκε το θεμα σε μια σειρα !!!! σημερα θα τελειωσω οτι σκεφτομουν με τις ντουλαπες παει και τελειωσε !!!

.. τελείωσες με τα καλοκαιρινά δηλαδή? Τα ανέβασες?

Αν ναι, μεγάλο μανίκι! Ευγε!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Ολο το απογευμα ο λογαριασμος μου ηταν κλειδωμενος.

Οπως με ενημερωσαν οι υπευθυνοι του Παρεντς καποια προσπαθουσε να μπει στον λογαριασμο μου βαζοντας λαθος κωδικο πανω απο 5 φορες.

Απο την ΙΡ διευθυνση που μου εδωσαν αυτης που προσπαθουσε να μπει, βρηκα πως ειναι και αυτη απο Κυπρο, απο αλλη ομως πολη.

Γιατι καποια να θελει να μπει στο προφιλ μου??:rolleyes:

Πραγαμτικα ΔΕΝ μπορω να καταλαβω πως σκεφτοντε καποια ατομα!

Ε ρε τι ακούω.... :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Τι να πω τώρα..?:confused:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...