Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Άρα πιστεύεις ότι δεν θα υπάρξει θέμα με την σκόνη. Ούτε ότι εχτές έσκασε με το τέστ και έκλαιγε. Πρώτη φορά που σε εμβρυομεταφορα είχε 3 μέρες υπερβολικούς πόνους στην μέση ούτε να κάτσει ούτε να σηκωθεί και λέω μπασ και εγινε το θαύμα μας.Ναι το ξέρω με το άγχος έχεις δίκιο είναι για το μόνο θέμα που έχω άγχος λογικό όταν σου λένε οι γενετιστές ότι άμα κάνεις παιδί μέχρι τα 34 γιατί μετά είναι παθολογικό το σπέρμα τώρα είμαι 29 έχεις δίκιο συμφωνώ. Ελπίζω το τέστ να είναι λάθος και να δούμε την Κυριακή μια θετική χοριακη. Σε όλες σας το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου αλήθεια 

      Εγώ έκανα εμβρυομεταφορά την προηγούμενη Τετάρτη,βάλαμε ένα εμβρυακι.Ξεκινησα να κάνω τεστ από το Σάββατο και μέχρι την Τετάρτη το πρωί έβγαιναν αρνητικά (λογικό).Μετά έκανα αλλά δύο και βγήκαν θετικά,αύριο θα πάω για χοριακη.Αν θέλει να κάνει τεστ,καλό θα ήταν να περιμένει τουλάχιστον μία εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Οι πόνοι στην κοιλιά και τη μέση είναι καλό σημαδι, τουλάχιστον για μένα,διότι και τις δύο φορές που ήμουν έγκυος,είχα τέτοιους πόνους.Αλλα κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός,δεν υπάρχουν στάνταρ συμπτώματα.Καποιες γυναίκες δεν είχαν καθόλου συμπτώματα και παρόλα αυτά πήραν θετική χοριακη.Σχετικα με τη σκόνη και τον καφέ,ασφαλώς και δεν επηρεάζουν το έμβρυο.Αν είναι να πιάσει,θα πιάσει.Σας εύχομαι μια μεγάλη χοριακη και σε λίγο καιρό να γεμίσει η αγκαλιά σας με μωράκια ❤️

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

ειρηνη μου ειναι σαν επαγγελματικες! τελειες, αλλα ποσες θα κανεις? εχει πολυ δουλεια η βγαινουν ευκολα?

εσενα ειναι που δεν πιανουν τα χερια σου? χρυσοχερα εισαι!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

γειά σας κόρες!

έχω καιρό να γράψω εδώ, όμως έχω να μοιραστώ μαζί σας 2 μυστικά που ανακάλυψα ...πώς αλλιώς; καθαρίζοντας!

το 1ο: σε μπολ βάζουμε βραστό νερό, στείβουμε μέσα μισό λεμόνι, το άλλο το αφήνουμε έτσι, χωρίς να το στείψουμε κ βάζουμε κ 2 ξυλάκια κανέλας. το ζεσταίνουμε αρκετά στο φούρνο μικροκυμάτων, να κάψει!

τα λίπη βγαίνουν σαν λέπια! με ένα πέρασμα από βετέξ! κ μοσχομυρίζει. το ίδιο με αντίστοιχο σκεύος στο φούρνο της κουζίνας!

σώθηκα από χημικά κ τρίψιμο!

2ο: στην κουζίνα μου έχω κάτω από τα ντουλάπια μια φάσα με ίνοξ. την έβγαλα, την καθάρισα με βιακάλ, με υγρό πράσινο σαπούνι κ από κάτω έβγαλα την μπίχλα! ξαναμπαίνει εύκολα!

3ο: τώρα το θυμήθηκα! οι τέντες πλένονται με λάστιχο από μέσα με πίεση. βγάζουν μαυρίλα σαν πετρέλαιο! έλεος!

ο απλος φουρνος κανει? δεν εχω μικροκυματων!

Link to comment
Share on other sites

αποθηκευσα τα τιραντε, τις βερμουδες, τις καλοκαιρινες πυτζαμες και κατι αλλα ψιλα. αφησα κατω μονο τις κοντομανικες μπλουζες οι οποιες ακομη φοριουνται δεν φοριουνται. ετσι κι αλλιως απο κατω φοραμε τζινακια οποτε δεν μας απασχολει το κατω..... μολις κρυωσει για τα καλα ο καιρός θα τα βαλω κι αυτα στη θηκη και θα τα βαλω στην ντουλαπα.

εβαλα τα φθινοπωρινα και τα χειμωνιατικα στα συρταρια και τωρα εμεινε ενα ξεκαθαρισμα στα ρουχα που ειναι στις κρεμαστρες και ενα τσεκ στα πανωφορια μηπως χρειαστει τιποτα καθαρισμα...


YLr5p2.png 1591018sq5aah86gw.gif1591018sq5aah86gw.gif

Link to comment
Share on other sites

ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!!!!!!!!!!!!! :mad: Βάλτου σε τάπερ!!! :tongue:

να σας πω κ για τα γυαλινα αδεια βαζακια απο μαρμελαδες, μαγιονεζες κτλ κτλ κτλ? η δεν θα το αντεξετε? ειρηνη ηρεμα ε μην σε ξαναπιασει ζαλαδα! με μια γρηγορη ματια 10!!!! :shock:τουλαχιστον, αλλα θα κανω μια αλλη μερα ντου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ολο το απογευμα ο λογαριασμος μου ηταν κλειδωμενος.

Οπως με ενημερωσαν οι υπευθυνοι του Παρεντς καποια προσπαθουσε να μπει στον λογαριασμο μου βαζοντας λαθος κωδικο πανω απο 5 φορες.

Απο την ΙΡ διευθυνση που μου εδωσαν αυτης που προσπαθουσε να μπει, βρηκα πως ειναι και αυτη απο Κυπρο, απο αλλη ομως πολη.

Γιατι καποια να θελει να μπει στο προφιλ μου??:rolleyes:

Πραγαμτικα ΔΕΝ μπορω να καταλαβω πως σκεφτοντε καποια ατομα!

ΕΛΕΟΣ!

Link to comment
Share on other sites

και πισω στα δικα μας.

εχω μια ερωτηση για εσας.

τα χαρτια υγειας που τα αποθηκευετε?

εγω τα βαζω κατω απο το νιπτηρα στο ντουλαπι.

σκεφτομαι να τα βαζω σε μια λεκανιτσα που εχω για να φαινοντε πιο συγυρισμενα, αλλα λεω μηπως δεν κανει να τα βγαζεις απο τη ναϋλον συσκευασια τους γιατι θα σκονιζοντε?

Link to comment
Share on other sites

Αχ κοριτσάκια μου πόσο χαίρομαι που ακούω ενθαρυντικά σχόλια!!! Το χω πολύ ανάγκη γιατί ουδέποτε ξανά δεν έχω κάνω απόπειρα... :tongue:

Τι καλάαααααααααααααααααα!!!! ;);)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

γειά σας κόρες!

έχω καιρό να γράψω εδώ, όμως έχω να μοιραστώ μαζί σας 2 μυστικά που ανακάλυψα ...πώς αλλιώς; καθαρίζοντας!

το 1ο: σε μπολ βάζουμε βραστό νερό, στείβουμε μέσα μισό λεμόνι, το άλλο το αφήνουμε έτσι, χωρίς να το στείψουμε κ βάζουμε κ 2 ξυλάκια κανέλας. το ζεσταίνουμε αρκετά στο φούρνο μικροκυμάτων, να κάψει!

τα λίπη βγαίνουν σαν λέπια! με ένα πέρασμα από βετέξ! κ μοσχομυρίζει. το ίδιο με αντίστοιχο σκεύος στο φούρνο της κουζίνας!

σώθηκα από χημικά κ τρίψιμο!

2ο: στην κουζίνα μου έχω κάτω από τα ντουλάπια μια φάσα με ίνοξ. την έβγαλα, την καθάρισα με βιακάλ, με υγρό πράσινο σαπούνι κ από κάτω έβγαλα την μπίχλα! ξαναμπαίνει εύκολα!

3ο: τώρα το θυμήθηκα! οι τέντες πλένονται με λάστιχο από μέσα με πίεση. βγάζουν μαυρίλα σαν πετρέλαιο! έλεος!

Που σαι εσύ χαμένο βρε μικρό μου?

2. Εμένα είναι ξύλινη η φάσα και γω κατά διαστήματα την βγάζω, βάζω σκούπα, σφουγγαρίζω και την ξανα-κουμπώνω.

3ο. Και απ έξω! Εγώ πλένω της τέντες της κας που μένει από κάτω {η γυναικα με καταευχαριστεί αλλά δεν κάνω τίποτα δύσκολο}. Της ρίχνω με πίεση νερό και τρέχει η μαυρίλα από τα καυσαέρια... :shock:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

ειρηνη μου ειναι σαν επαγγελματικες! τελειες, αλλα ποσες θα κανεις? εχει πολυ δουλεια η βγαινουν ευκολα?

εσενα ειναι που δεν πιανουν τα χερια σου? χρυσοχερα εισαι!!!!!

!!!!!!!!!! Να σαι καλά μπουμπού!!!

Παιδί μου τι λες? Στις χρυσοχέρες αυτά βγαίνουν αβίαστα. Εγώ έχω ανοιχτή και την φωτό με τα τσόχινα που σας είχα βάλει και κάνω κανονική αντιγραφή!!! :?:-?

Αχ τι όμορφα!!!!!!!!!!! Πόσο το χαίρομαι που μάλλον θα αρέσουν!!

Θα κάνω περίπου 13 και είμαστε περίπου 30 άτομα.


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πολύ ωραίες είναι Ειρήνη μου οι προσκλήσεις και προπαντώς είναι χειροποιήτες οπότε είναι ούτως ή άλλως καλύτερες από του εμπορίου.Μπράβο!!!!

Ευχαριστώ Νασιούλα μου. Πρώτη φορά το τολμω και να σου πω, τελικά μου αρέσουν περισσότερο από όσο, αρχικά, πίστευα.


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

αποθηκευσα τα τιραντε, τις βερμουδες, τις καλοκαιρινες πυτζαμες και κατι αλλα ψιλα. αφησα κατω μονο τις κοντομανικες μπλουζες οι οποιες ακομη φοριουνται δεν φοριουνται. ετσι κι αλλιως απο κατω φοραμε τζινακια οποτε δεν μας απασχολει το κατω..... μολις κρυωσει για τα καλα ο καιρός θα τα βαλω κι αυτα στη θηκη και θα τα βαλω στην ντουλαπα.

εβαλα τα φθινοπωρινα και τα χειμωνιατικα στα συρταρια και τωρα εμεινε ενα ξεκαθαρισμα στα ρουχα που ειναι στις κρεμαστρες και ενα τσεκ στα πανωφορια μηπως χρειαστει τιποτα καθαρισμα...

Εύγε! Εκανες μεγάλη δουλειά! Μπράβο!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Πωπωωωω, δε σας προλαβαίνω λέμε...!!!! ¨ηθελα να γράψω για τόσα θέματα που έχετε πει, αλλά ξυπνάει η μικρή ενδιάμεσα και σας χάνω μετά... νιώθω "μπαγιάτικη" !!!

Είχα να σας πω: για τα βαφτίσια των ανηψιών μου το σ/κ, για το ότι γνώρισα την αρχηγό μας, για τα γεννέθλια της κόρης μου που θα κάνω το σ/κ, κι άλλα πραγματάκια που αναφέρθηκαν αλλά έχασα τη μπάλα... Τα μισά τα ξέχασα. Θα πω μόνο ότι η Ειρήνη είναι ένα ζωντανό πλάσμα που δεν μπορείς να μην τη συμπαθήσεις. ¨οσο για τη δουλειά της εξαιρετική, γρήγορη και με τρελή ποικιλία χρωμάτων. Ειρηνάκι, το μωβάκι το κοιτάω όληηηηηη μέρα..!!!

Επανέρχομαι!


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites

να σας πω κ για τα γυαλινα αδεια βαζακια απο μαρμελαδες, μαγιονεζες κτλ κτλ κτλ? η δεν θα το αντεξετε? ειρηνη ηρεμα ε μην σε ξαναπιασει ζαλαδα! με μια γρηγορη ματια 10!!!! :shock:τουλαχιστον, αλλα θα κανω μια αλλη μερα ντου!

...έχεις βάλει σκοπό να με αποτελειώσεις σήμερα...? :confused::tongue::tongue::tongue:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

YOTOU , αν κάνεις μαρμελάδες, κράτα τα μερικά μόνο για εκεί και τα άλλα στειλτα ...

Αντιγόνη, μπράβο για την πολύ υπεύθυνη και δύσκολη εξυπηρέτηση που κάνεις με το μπεμπάκι. Αν είσαι χαραλή, τότε κι εκείνο θα το νιώθει και θα είναι ήρεμο. Πολύ καλά τα πας.


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...