Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Fofi! είπε:

      Δεν θα ηθελα να σκεφτομαι οτι απλα ηταν πιο τυχερο το πρωτο μου παιδακι...προτιμω να σκεφτομαι οτι ειναι τυχαιο γεγονος το 2ο και το 3ο...εννοειται θα κανω εξετασεις και οτι χρειαστει..και ισως παρω και μια 2η γνωμη...

      μπορει κ αυτο να συμβαινει,φυσικα

      καλα αποτελεσματα!

ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ ΣΤΟΝ ΚΑΝΑΔΑ


Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ..ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ....δημιουργησα αυτο το θεμα προσπαθωντασ να βρω πληροφοριεσ για τον καναδα η ακομα και φιλεσ,φιλουσ γονεισ που ζουν και εργαζονται εκει...ετοιμαζομαστε να φυγουμε και το αγχοσ και η αγωνια που εχω ειναι μεγαλη...βεβαια εχω φιλη εκει η οποια θα μασ φιλοξενησει για ενα διαστημα αλλα θελω να μαθω περισσοτερα γιατι εχω ενα μωρο 4 μηνων και οπωσ καταλαβαινετε δε μπορω ν αφησω, ασ πουμε,τα πραγματα στην τυχη τουσ....ελπιζω να εχω ανταποκριση και βοηθεια..ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...
Καλησπέρα τελικά βρήκες κάποιον να σε βοηθήσει?
καλησπερα!!ευχαριστω για το ενδιαφερον..οχι ακομα...θελω να παω στο καναδικο προξενειο αλλα αν ειχα και καποιεσ πληροφοριεσ απο κοσμο θα ηταν καλυτερα ακομα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γκρέτελ με τη βίζα θα πάς στον Καναδά? Την βίζα του τουρίστα η οποία ισχύει για 6 μηνες και ευελπιστείς να ανανωθει σε μόνιμη???

Σε ρωτάω γιατι το status δεν ΜΠΟΡΕΙ να αλλάξει με τιποτα βάλε ΟΣΟΥΣ δικηγόρους θες, βρες εργοδότη που να σε σπονσοράρει και πάλι το status από προσωρινο σε μονιμο δεν αλλάζει...

πρέπει να έρθεις Ελλάδα να σταλούν τα χαρτιά σου (απο εργοδότη ότι σε σπονσοράρει) στην Ρώμη όπου εκει είναι η Καναδική Πρεσβεία (όπου ανήκει και η Ελλάδα) και απο κει να σου βγει το νέο status για μονιμη βίζα στον Καναδά.....

Είσαι σιγουρη ότι θα σε φιλοξενησει η φίλη σου εκεί? Για πόσο καιρό? Όσο χρειαστεί??? Γιατι αν είναι για περιορισμένο χρόνο πρέπει να δεις τι θα κάνεις μετά γιατι δεν σου νοικιάζουν σπίτι για τους ίδιους λόγους που προανέφερα....Πρέπει να έχεις σπονσορα έπειτα βίζα και συμβόλαιο εργασίας κλπ κλπ ....

πρόσεξε τα αυτα....Επίσης δεν θέλω να σε επιρεάσω αλλά θέλω να διαβάσεις προσεχτικά αυτην την ιστορία που σου παραθέτω εδώ για μια ομάδα νέων που έφυγαν για Καναδά με τα λόγια των συγγενων τους ότι θα τους φιλοξενησουν ΜΟΛΙΣ πάνε εκει και εφαγαν τα μουτρα τους....Η ιστορία ειναι εδω


uop51syge.png

Ήρθες αγγελάκι μου και μου άλλαξες την ζωή...

Σ' αγαπώ πολύ θησαυρέ μου!!!c

Link to comment
Share on other sites

γκρέτελ με τη βίζα θα πάς στον Καναδά? Την βίζα του τουρίστα η οποία ισχύει για 6 μηνες και ευελπιστείς να ανανωθει σε μόνιμη???

Σε ρωτάω γιατι το status δεν ΜΠΟΡΕΙ να αλλάξει με τιποτα βάλε ΟΣΟΥΣ δικηγόρους θες, βρες εργοδότη που να σε σπονσοράρει και πάλι το status από προσωρινο σε μονιμο δεν αλλάζει...

πρέπει να έρθεις Ελλάδα να σταλούν τα χαρτιά σου (απο εργοδότη ότι σε σπονσοράρει) στην Ρώμη όπου εκει είναι η Καναδική Πρεσβεία (όπου ανήκει και η Ελλάδα) και απο κει να σου βγει το νέο status για μονιμη βίζα στον Καναδά.....

Είσαι σιγουρη ότι θα σε φιλοξενησει η φίλη σου εκεί? Για πόσο καιρό? Όσο χρειαστεί??? Γιατι αν είναι για περιορισμένο χρόνο πρέπει να δεις τι θα κάνεις μετά γιατι δεν σου νοικιάζουν σπίτι για τους ίδιους λόγους που προανέφερα....Πρέπει να έχεις σπονσορα έπειτα βίζα και συμβόλαιο εργασίας κλπ κλπ ....

πρόσεξε τα αυτα....Επίσης δεν θέλω να σε επιρεάσω αλλά θέλω να διαβάσεις προσεχτικά αυτην την ιστορία που σου παραθέτω εδώ για μια ομάδα νέων που έφυγαν για Καναδά με τα λόγια των συγγενων τους ότι θα τους φιλοξενησουν ΜΟΛΙΣ πάνε εκει και εφαγαν τα μουτρα τους....Η ιστορία ειναι εδω

σ ευχαριστω..γι αυτο εβαλα το θεμα...ναι μεν η φιλη μου λελει πωσ θα μασ φιλοξενησει αλλα δεν εχω εμπιστοσυνη ουτε στην σκια μου και πριν κανω το οποιοδηποτε βημα θελω να το ψαξω σωστα...

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να το ψαξεις πολύ και εγώ ενώ εχω την υπηκόοτητα- ειναι μεγάλη απόφαση.

Αν δεν έχεις τους γονεις σου εκει για να σε φιλοξενήσουν στην αρχή. ...πιστευω στην αρχή ειναι καλύτερα να πάει ο ένας απο τους 2 ( που ειναι πολύ δύσκολο), οταν υπάρχει παιδι να κάνει έρευνα και μετά να ΄φύγουν και υπολοιποι.

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να το ψαξεις πολύ και εγώ ενώ εχω την υπηκόοτητα- ειναι μεγάλη απόφαση.

Αν δεν έχεις τους γονεις σου εκει για να σε φιλοξενήσουν στην αρχή. ...πιστευω στην αρχή ειναι καλύτερα να πάει ο ένας απο τους 2 ( που ειναι πολύ δύσκολο), οταν υπάρχει παιδι να κάνει έρευνα και μετά να ΄φύγουν και υπολοιποι.

χμμμμμ..εχεισ δικιο σ αυτο..χθεσ το συζητουσα με τον αντρα μου και ειπαμε να το κανουμε ετσι...και να ψαξουμε για δουλεια τουλαχιστον εκεινοσ απο δω πριν φυγουμε .....η φιλη μου εκει τη ξερω απ το σχολειο,ειμαστε πολλα χρονια μαζι αλλα και παλι δε θελω να παω χωρισ να ειμαι καλυμμενη γιατι οπωσ εγραψε και η φιλη stellinula δε ξερω τι θα βρω....
Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...