Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Cafe Αύγουστος 2012


leta800

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλή χρονιά σε όλες μας κορίτσια!! Με το καλό να έρθουν τα μωράκια μας!! :D

kerasia καλώς όρισες στην παρέα μας!! ;)

leta800 και geo_angela κι εμένα έχουν αρχίσει να καταλαγιάζουν τα πονάκια λίγο λίγο, δεν είναι τόσο έντονα πια!

Αύριο το απόγευμα θα πάμε για τον πρώτο υπέρηχο!! Ανυπομωνώ!!!

Ωστόσο σήμερα δεν ήθελα καθόλου να πάω στη δουλειά, με το ζόρι σηκώθηκα!!

Α επίσης για αλλαγή του χρόνου βγήκαμε έξω για φαγητό σε ένα μαγαζί που είχε και ζωντανή μουσική, ρε σεις τόση καπνίλα.. Ήταν από πίσω μου ένας με μία πουράκλα, μαστούρωσα μιλάμε!! Γενικά πάντα είχα αναπνευστικά, αλλά και τώρα ένας λόγος παραπάνω να προσέχω, και έτσι αποφάσισα να αποφεύγω μαγαζιά με καπνούς στο εξής!!

Για το πράσινο τσάι δεν ξέρω αν απαγορεύεται, αλλά σε μια συζήτηση που είχα με τους κουμπάρους μου, μου λένε όλα απαγορευόνται και όλα επιτρέπονται, άμα κάτσεις λέει να διαβάσεις τι μπορεί να κάνει κακό στο παιδί πρέπει να μην τρως σχεδόν τίποτα.. Μια φίλη πχ μου έλεγε για τον σολομό και για τον τόνο ότι απαγορεύεται.. Τέσπα, εγώ θα ρωτήσω αύριο τον γιατρό να μου πει αν πρέπει κάτι να προσέξω όσον αφορά το φαγητό!!


s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ.με το καλό τα μωράκια μας.


[URL="http://www.ticker.7910.org/eng"][IMG]http://www.ticker.7910.org/as1cEZA0g410010MDAwNDk5MWR8ODc1NjU0ZHxteSBiYWJ5.gif[/IMG][/URL]


[url=http://lilypie.com][IMG]http://lb1f.lilypie.com/W9Frp2.png[/IMG][/url
Link to comment
Share on other sites

καλή χρονιά σε όλες τις φρεσκοεγγυούλες και η ώρα η καλή

να πάρουμε όλες στα χέρια μας γερά μωράκια...

λέτε να έχουμε και καμιά με διδυμάκια???


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites

λέτα κι εγώ επίνα πράσινο τσάι και στην πρώτη εγκυμοσύνη το είχα

ψάξει αν πρέπει να πίνω ή όχι και είχα διαβάσει ότι απαγορεύεται γιατί

έχει καφεϊνή!

μύρινα να προσέχεις με τα κιλά γιατί έχεις περισσότερες πιθανότητες

για διαβήτη αλλά μην ανησυχείς γιατί με τις πιθανότητες όλα είναι σχετικά

κι εγώ δεν είχα πολλά κιλά αλλά την έπαθα

ήμουν 57 όταν έμεινα και μέχρι τον 7ο έφτασα 70 όπου με βρήκε ο διαβήτης και με τη διαίτα γέννησα στα 66 τα οποία έχασα αμέσως

τώρα ξεκινάω στα 54 για να δούμε

ήδη προσέχω

το μυστικό είναι μικρά και συχνά γεύματα

κάθε 3 ώρες

κερασία καλώς ήρθες

με το καλό ο πρώτος υπέρηχος

να μας γράψεις τα νέα σου

το πρώτο σου είναι?


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια γεια σας!!! ευχομαι χρονια πολλα και καλη χρονια σε ολες!!!

το νεο ετος να μας φερει μωρακια γερα πανω απο ολα και γεματα χαμογελα!!! ειναι οτι ποιο ομορφο....

ο χρονος που μπηκε με βρηκε να εχω αγκαλια τον γιο μου και ηταν οτι καλυτερο!!! ευχομαι στα κοριτσια που θα γινουν πρωτη φορα μανουλες να το ζησουν του χρονου με το καλο!!!

η δευτερη χοριακη μου (30/12) ηταν 361 μοναδες. η πρωτη ηταν 107.

αυριο πρωτα ο θεος θα ξανακανω και μετα θα παρω τον γιατρο τηλεφωνο να κανονησω ραντεβου..

ελπιζω ολα να πανε καλα..

σας φιλω!!!


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

όπως και στο πρώτο περνάω και τώρα το μαρτύριο της εγκυμοσύνης χωρίς

συμπτώματα.....ναι ναι μαρτύριο είναι γιατί δεν νιώθω έγκυος και δεν ξέρω

τι γίνεται εκεί μέσα και ανησυχώ...

να χα καμιά ναυτία καμιά ζαλάδα καμιά υπνηλία κανα στήθος πρησμένο

καμιά κούραση, καμιά όρεξη περιέργη, να μου μυρίζουν διάφορα

ένα κάτι τις τελος πάντων να λέω κι γω ότι έχω συμπτώματα άρα όλα πάνε καλά αλλά δεν....

ακόμα και οι πόνοι περιόδου που είχα τόσες μέρες έφυγαν κι αυτοί

και δεν νιώθω απολύτως τίποτα

μετά τις 10/1 θα πάμε για τον πρώτο υπέρηχο για να ακούσουμε και καρδιά

λογικά αλλά μέχρι τότε εγώ θα είμαι έτσι χωρίς να νιώθω τίποτα διαφορετικό

από πριν και θα αναρωτιέμαι...

μαρτύριο δεν είναι????

και το περνάω 2η φορά αλλά το άγχος είναι το ίδιο

μα να μη νιώθω τίποτα???

γεια σου μαρια μου τι κανεις?

λοιπον σε καταλαβαινω απολυτα!!!

και γω στην ιδια φαση ειμαι....υπαρχουν στιγμες που δεν νιωθω καθολου μα καθολου εγκυος!!!

εχω που και που καποια ποναλακια αλλα τιποτα παραπανω...

και βεβαια ανυσηχω...δεν εχω καποιο αλλο συμπτωμα και σε συνδυασμο με την χαμηλη χοριακη κοντευω να τρελαθω!!!

υπομονη θα κανουμε τι να πω...

ισως εχει να κανει οτι ειμαστε γενικα στο τρεξιμο λογω των μικρων και δεν προλαβαινουμε να σχοληθουμε με την εγκυμοσυνη πολυ...

μακαρι να μπορουσαμε να ρηξουμε ενα βλεφαρο εκει μεσα ε??? :tongue:


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά κορίτσια και΄ευτυχισμένο το νέο έτος! Εύχομαι σε όλες καλή εγκυμοσύνη... εγώ έχω ραντεβού με το γιατρό μου στις 3 ιανουαρίου και δεν βλέπω να περνούν οι μέρες μου... Είναι το πρώτο ραντεβού μου στο γιατρό.. άργησα λίγο λόγω των εορτών και ανυπομονώ να μάθω ότι είναι όλα καλά... Δεν έχω συμπτώματα εκτός από τον πόνο στον στήθος... Στην αρχή είχα και λίγα πονάκια "περιόδου" τα οποία μου πέρασαν... Με βάση την πρώτη μέρα της τελευταίας περιόδου γεννάω προσ το τέλος Αυγούστου. εύχομαι μέσα από την ψυχή μου να πάνε όλα καλά... Περιμένουμε το πρώτο μωρό κι έχουμε τρελαθεί... Δεν το έχουμε ανακοινώσει σε κανέναν εκτός από τους γονείς μου και σε μία πολ΄λή καλή μου φίλη... Φοβάμαι να το πω μέχρι να πάμε στον γιατρό...

χρονια πολλα και σε σενα!!!

αντε εφτασε η ωρα σου!!! αυριο ειναι η μεγαλη μερα ε??? :P

και γω δεν εχω συμπτωματα...ας ελπισουμε οτι απλα θα εχουμε καλες εγκυμοσυνες!!!

η αληθεια ειναι οτι και γω στην πρωτη εγκυμοσυνη αργησα να το πω ακομα και στους δικους μου αλλα τωρα το ειπαμε και ας μην εχω παει στο γιατρο. βασικα το ειπαμε λογω εορτων!!! διαφορετικα δεν θα το ελεγα ουτε εγω αλλα ο αντρας μου επεμενε...


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλέ απο πότε έχω να μπώ κ γέμισε το καφέ;κοριτσάκια να έχουμε μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη ΟΛΕΣ...κ όσες είμαστε δευτερομανούλες υπομονή γιατί εμένα τα νεύρα κρόσια:D:tongue:

να σαι καλα zoumpoulia09 και σε σενα οτι καλυτερο!!! και γω εχω νευρα...βασικα αγχος ποιο πολυ για το αν θα τα κατεφερω με ενα μωρακι που ακομα δεν περπαταει καλα καλα!!! αχχχχχχχχ υπομονη!!! ποσο ειναι το δικο σου παιδακι???:rolleyes:


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα !σημηρα πηρα την δευτερη χοριακη 1980.Εχω βεβαια κατι τσιμπηματακια που και που .Απο συμπτωματα τιποτα.Μονο το στηθος μου ποναει.Το Σαββατο παω για τον πρωτο υπερηχο!!!Καλη εγκυμοσυνη σε ολες μας!


N34Jp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κοριτσάκια...εγω όλα τα είχα αρρώστησα κιόλας.....έχω συναχι και κρυωνω απιστευτΑ....προς το παρόν δε έχω πυρετο Αλλα μεγάλη ταλαιπωρία...επειδή δεν μπορω να βάλω τιποτα στην μύτη μου το παλεύω με θαλασσινό νερό.....ελπίζω να περάσει γρηγορΑ....απο χθες με πονάει και εμένα το στήθος....και απο οτι είδα μεγάλωσε κιόλας χαχαχαχα...

Γενικα είμαι καλα απλά ψάχνω να βρω τροφές να τρώω και να μην με ενοχλούν.....παρατήρησα οτι το ανθοτυρο με βοηθάει....αύριο λέω μα φάω φίδε γιατι σήμερα με το μοσχαρακι ανακατευτηκα....και όλη μέρα στην δουλεια δεν είναι εύκολο να θελω να κάνω εμετο....

Σας φιλω και περιμένουμε νεα απο τους υπερηχους ναι???.


Lkixp3.png

rcRGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μόλις επέστρεψα από τον γιατρό! Ο υπέρηχος δεν έδειξε σχεδόν τίποτα, ο σάκος φαινότανε πολύ αχνά :-( μου είπε ότι ίσως είναι πολύ νωρίς, και να ξαναπάω την άλλη Τετάρτη.. Α και μου έδωσε ημερομηνία 3/9, οπότε πρέπει να φύγω από εδώ και να φτιάξω άλλο θέμα μάλλον :confused: Απλά έτσι όπως ήτανε σήμερα από ότι κατάλαβα δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι αν είναι ενδομήτριο ή όχι..

Όσον αφορά το θέμα της διατροφής τον ρώτησα, μου είπε πως δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα, απλά εμένα συγκεκριμένα λόγω κιλών μου είπε να κόψω κάποια πράγματα, ούτως ώστε να μην βάλω βάρος και δημιουργηθεί ζάχαρο ή κάτι τέτοιο, αλλά κατά τα άλλα δεν υπάρχει πρόβλημα με τροφές εκτός από κουκιά που έχουν ένα ένζυμο στο οποίο υπάρχει πιθανότητα να είμαι αλλεργική λέει. Και για τσάι leta800 επίσης μου είπε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα!

Όσον αφορά τη δουλειά μου, μου είπε συγκεκριμένα ότι η εγκυμοσύνη είναι υγεία, γιατί μία μη υγειής γυναίκα δεν μένει έγκυος, και εφόσον είμαι υγειής μπορώ να συνεχίσω κανονικά τη ζωή μου και τις δραστηριότητές μου όπως και πριν!

Α και όσον αφορά το κρύωμα leta800 είπε για τη μύτη φυσικό ορό, ή και το physiomere, δεν υπάρχει πρόβλημα με αυτά! Τώρα λέει επειδή είναι σα να έχουμε ένα ξένο σώμα μέσα μας, το ανοσοποιητικό σύστημα πέφτει, και γι'αυτό ίσως να είμαστε πιο επηρεπής στα κρυώματα!

Αυτά τα νέα μου.. Οπότε συνεχίζεται η αγωνία ως την επόμενη Τετάρτη...

Καλό κουράγιο σε όλες!!


s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλες...

μύρινα από το τικεράκι σου είναι σίγουρα πολύ νωρίς για να δείτε ή να ακούσετε τίποτα

εγώ θα πάω στην έβδομη όπως και στο πρώτο...να το δούμε και να το ακούσουμε...ευελπιστώ να είναι καλά

μέχρι τότε στην αναμονή

τώρα για την πητ σου μάλλον παίζεις και στα 2 καφέ

στο καφέ Δεκεμβρίου που είμαι από το πρώτο παιδάκι όσες είχαν πητ την πρώτη εβδομάδα του μήνα γέννησαν το Νοέμβριο...

βέβαια μπορεί να πάρεις και όλες τις μέρες σου...

ή και να τις ξεπεράσεις (λίγοι γιατροί σε αφήνουν βέβαια στην Ελλάδα:mad:)

και γώ πητ 1/9 έχω αλλά είμαι σίγουρη ότι θα έρθει νωρίτερα...

και το πρώτο 10 μέρες νωρίτερα ήρθε από μόνο του

και με γλύτωσε από την αγωνία...

να καλοσωρίσω και την MarilenaAth που είμαστε μαζί στο καφέ Δεκεμβρίου 10 και συγχρονιστίκαμε τέλεια στις εγκυμοσύνες μας

Λέτα περαστικά

Άντε κορίτσια περιμένουμε νέα από τους υπερήχους


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα..λοιπόν τα νεα μου..πήγαμε γιατρούλη ακούσαμε καρδούλα (τώρα άχισε να χτυπάει σιγα σιγα)κ απο οτι μου είπε ακούγετε καρδια αγοριού:tongue:με βάση τον υπέρηχο το χθεσινό με έβγαλε 6εκ6η αλλά μου είπε ότι σίγουρα θα μου πει οταν το μπεμπε φτάσει τα 4εκ.(τώρα είναι 2εκ).μου εγραψε ενα σωρο εξετάσεις κ σε 2 βδομάδες ξαναπάμε που θα εχει μεγαλώσει:wink:


[URL="http://www.ticker.7910.org/eng"][IMG]http://www.ticker.7910.org/as1cEZA0g410010MDAwNDk5MWR8ODc1NjU0ZHxteSBiYWJ5.gif[/IMG][/URL]


[url=http://lilypie.com][IMG]http://lb1f.lilypie.com/W9Frp2.png[/IMG][/url
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια....

Εμείς είμαστε μια χαρα....τα συμπτώματα συνεχίζονται και ξεκίνησα να τρώω πολυ συγκεκριμένα φαγητά...δηλαδή φίδε τσαι ψωμί γάλα....

Χθες λίγο ταρακουνηθηκα γιατι Τρακαρα με το αμάξι αλλα ευτυχώς μόνο υλικές ζημιές...ήταν μικρη ταχύτητα.....βέβαια τώρα τρεχαματα με αυτήν που Τρακαρα γιατι έφταιγε και δεν είχε και δίπλωμα και έβαλε δικηγόρο.....τέλος πάντων θα βγάλουμε άκρη....

Myrina όπως λέει και η crimai δεν θα γεννήσεις αρχές Σεπτεμβρίου αλλα πιο νωρίς οπότε η θέση σου είναι εδω.....χαχαχαχα δεν θελουμε να φύγεις...

Zoumpoulia μια χαρα το ζούζουνια σου άρα είμαστε κοντά.....

Σας φιλω


Lkixp3.png

rcRGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...