Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

ειμαι η δεν ειμαι εγκυος??


Recommended Posts

kalispera sas..exo mperdeuti me ola auta pou mou simvenoun..lipon..i teleutaia mou periodos itan 9/12 kai exo kiklo 29 meres..exo 4 meres kathisterisi gia proti fora..exo kanei test egkimosinis..arnitika ola..!!Pao gia xoriaki xtes kai ekini arnitiki..leo mipos exo kamia kisti..pao ston ginaikologo simera exontas pistepsei exo kisti..me eksetase kai imoun pentakathari apo kistes..ALLA VLEPOUME STIN MITRA mia KOUKIDA MAURI..mou leei..pirazei na sou ksanakano test egkimosinis..leo oxi..kanoume PALI ARNITIKO..!!den katalaveno ti ginete..Mou eipe na perimeno 2-3 ebdomades kai an den do na ksanapo..isos na einai mikri i kiisi leei..exei simvei se kapia..i koukkida ti itan???O Giatros m eipe apokliete gia kisti

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις

kalispera sas..exo mperdeuti me ola auta pou mou simvenoun..lipon..i teleutaia mou periodos itan 9/12 kai exo kiklo 29 meres..exo 4 meres kathisterisi gia proti fora..exo kanei test egkimosinis..arnitika ola..!!Pao gia xoriaki xtes kai ekini arnitiki..leo mipos exo kamia kisti..pao ston ginaikologo simera exontas pistepsei exo kisti..me eksetase kai imoun pentakathari apo kistes..ALLA VLEPOUME STIN MITRA mia KOUKIDA MAURI..mou leei..pirazei na sou ksanakano test egkimosinis..leo oxi..kanoume PALI ARNITIKO..!!den katalaveno ti ginete..Mou eipe na perimeno 2-3 ebdomades kai an den do na ksanapo..isos na einai mikri i kiisi leei..exei simvei se kapia..i koukkida ti itan???O Giatros m eipe apokliete gia kisti

Καλησπέρα,

Κι εμείς σε φάση προσπάθειας είμαστε για μωρακι.

Τί έγινε τελικά; Είσαι ή δεν είσαι έγκυος;


eNortjKzUjIyNDG1NFWyBlwwFY4C1w,,76.png
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

καλημερα κοριτσια ! ειμαι νεο μελος.το φορουμ αυτο μου εχει λυσει αρκετες αποριες και μου εχει δωσει αρκετες ελπιδες.ομως αυτη τη φορα εχω μπερδευτει πολυ.προσπαθω με τον αντρα μου να κανουμε μπεμπακι ομως ο κυκλος μου δεν εινα σταθερος οποτε δεν ξερω ακριβως τις γονιμες μου μερες. τους τελευταιους 5 μηνες ειχα καθε 48 / 30/ 28/ /26 /24 και τωρα 33 μερες .ο κυκλος μου πριν τις 48 ημερες ηταν μια χαρα ...28-29 ημερες αλλα με τα μπανια στη θλασσα κτλ αλλαξε.οποτε υπολογιζω πως ο κυκλος μου ειναι γυρο στις 26-30. ομως αυτη τη φορα ειναι περιπου 3-5 μερες που ''εχω καθυστερηση''.εκανα σημερα ενα τστ αλλα βγηκε αρνητικο.απο συμπτωματα δεν εχω ουτε περιοδου ουτε εγκυμοσυνης.τους 4 τελευταιους μηνες παντα ειχα πονο και πρηξιμο στο στηθος 1 βδομαδα πριν ερθει η περιοδος. να ελπιζω και να περιμενω για να κανω κι αλλο τεστ σε καμια βδομαδα?χοριακη δεν θελω να κανω ..φοβαμαι τα αρνητικα αποτελεσματα μιας και ειναι πιο σιγουρα...ευχαριστω πολυ


ΜΙΚΡΟ ΜΟΥ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΜΕ ΠΟΛΛΗΗΗΗΗΗΗ ΑΓΑΠΗΗΗΗΗ!

countdown-1371186000z1395378000zp.png

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 2 εβδομάδες μετά...
kalispera,ego piga sto giatro prin mia bdomada k mou eipe oti iparxei embrio,k ton augousto den eixa periodo k auto ton mina mou irthan egine kati?ti?den eimai egkios?i xoriaki mou itan 0.10/

mporei na mou pei kapoios mia simbouli?

σε πρωτη φαση νομιζω πως πρεπει να συμβουλευτεις παλι το γιατρο σου. χοριακη εκανες πριν η αφου σου ηρθε η περιοδος δε καταλαβα. η τιμη αν τη γραφεις σωστα ειναι πολυ μικρη αρα η δεν ησουν η ησουν στην αρχη και ειχες αυτοματη αποβολη. αλλα αν σου ειπε οτι υπηρχε εμβρυο και σου ηρθε περιοδος γιατι δεν τον πηρες τηλ. αμεσως;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 months later...

Καλησπερα! 22 δευτερη μερα κυκλου σημερα με πονακια και την απορια αν ειναι επιτελους εγκυμοσυνη η απλα τα πριν της περιοδου ξανα.... Καμια αλλη στην φαση αναμονης?

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το θεμα εχει ξεμεινει στην ενοτητα "χωρις λογια (στις δυσκολες στιγμες)" κι ειναι κριμα αφου μιλαει για αναμονη μιας εγκυμοσυνης ;). Μακαρι να ακουσεις αυτο που περιμενεις!


NuWHp2.png

InJWp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Καλησπερα ειμαι νεο μελος στο furom θα ηθελα να κανω μια ερωτηση.....περιμενα να αδιαθετησω 27/03/15 και μεχρι και σημερα εχω 3 μερες καθυστερηση...γενικα αδιαθετω 5 με 6 μερες απο την ημερομηνια που πρεπει...σημερα το πρωι πηγα τουαλετα και ειδα πολυ λιγα καφε υγρα...πηγα παλι τουαλετα στις 4 το μεσημερι και παλι το ιδιο..τι μπορει να συμβαινει????ευχαριστω εκ των προτερων.....

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πιθανότητα να είναι εμφύτευση. Θα σου έλεγα να περιμένεις 2-3 μέρες για σιγουριά και να κάνεις ένα τεστ εγκυμοσύνης ή χοριακή σε μικροβιολογικό, εκτός αν εντομεταξή αδιαθετήσει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ειναι η πρωτη φορα που εχω καθυστερηση...κ εν το μεταξυ τις πρωινες ωρες κυριως,ποναω χαμηλα στην κοιλια μου...κ το στηθος μου ποναει ελαχιστα.....πηγα κ τωρα τουαλετα και παλι αυτα τα καφε υγρα....σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση.....

Link to comment
Share on other sites

Η καθυστέρηση δεν σημαίνει πάντα εγκυμοσύνη. Το λίγο αίμα ή καφέ λίγο όμως θα μπορούσε να είναι η εμφύτευση. Εγώ πχ όταν έμεινα έγκυος αυτή τη φορά, περίμενα να αδιαθετήσω τρίτη-Τετάρτη και 3 μέρες πριν, το Σάββατο, μου ήρθε κανονικά αίμα και σε 2 ώρες σταμάτησε τελείως. Μετά με είχα πόνους περιόδου και περίμενα 2-3 μέρες και τίποτα, έκανα τεστ και βγήκε θετικό, οπότε το αίμα ήτανε από την εμφύτευση.

Σου εύχομαι αν το επιθυμείς να σου έρθει το μωράκι.

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...