Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

ΘΡΗΣΚΕΥΟΜΕΝΕΣ ΤΟΥ PARENTS..


Recommended Posts

Θα ήθελα να ανοίξω ένα θέμα συζήτησης που να εστιάζει στους βαθυά θρησκευόμενους ανθρώπους,τον τρόπο ζωής τους και το πώς η πίστη τους επηρεάζει σε επίπεδο ηρεμίας/γαλήνης/επίπεδο ζωής..

'Εχοντας παρατηρήσει τέτοιους ανθρώπους,δεν μπορούσα να μην προσέξω την θετική τους ενέργεια,το κουράγιο τους,τη στάση τους απέναντι στις αντιξοότητες αλλά και στα δύσκολα άτομα!

Φυσικά αναφέρομαι στους ένθερμους πιστούς (αν κι εγώ δεν θεωρούμαι τέτοια με την στενή σημασία του όρου,εφόσον δεν εκκλησιάζομαι συχνά κλπ).

'Εχω πολλά να συζητήσω με τέτοια άτομα,χμ,για να δούμε πόσες θα μαζέψω :wink:


y5yep3.png

Αγαπώ όλο τον κόσμο γιατί ζεις κι εσύ μαζί..σ'αγαπώ κουκλίτσα μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 285
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλησπερα γλυκια μου μας βρηκε το ξημερωμα μαζι και ανοιξες ενα πολυ ωραιο θεμα!μποορουμε να συζητήσουμε οτι θελεις.


pXWyp3.png

Τη θετική ενέργεια και την καλή σας σκέψη, παρακαλώ να στείλετε και ο Θεός να πέψει...

Link to comment
Share on other sites

ω δεν σε πρόλαβα,κρίμα..Νόμιζα οτι αποκλείεται να μου απαντήσει κάποιος τέτοια ώρα!!

Ας αρχίσουμε με το πώς αντιλαμβάνεσαι την πνευματικότητα,πώς την εντάσσεις στην καθημερινότητά σου..θα είμαι ξανά on line μετά τις 16:00 αν θες μπες να τα πούμε!


y5yep3.png

Αγαπώ όλο τον κόσμο γιατί ζεις κι εσύ μαζί..σ'αγαπώ κουκλίτσα μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!ΟΛα ξεκινουν απο τις εμπειρίες που εχεις στη ζωη,και που στρέφεσαι για να βρεις δύναμη!Να σε ενημερώσω οτι οι γονεις μου δεν ειναι της εκκλησιας σε κανα γαμο το πολυ αντε και το Πάσχα να πανε και πολλες φορες ειρωνεύονται την πιστη μου ο αντρας μου παλι θελει δεν θελει ακολουθεί! Δυστυχώς αν δεν το νιώσεις δεν μπορεις να το καταλάβεις οσες απόψεις και να ακουσεις η ηρεμία η γαλήνη η αισιοδοξία που σου προσφερει μια προσευχη η ελπιδα...μεγαλο και αστείρευτω αγαθό.Ολα αυτα, που νιωθεις οτι εχεις καποιον διπλα σου που ειναι παντα εκει οχι για να σε πιασει να μην πεσεις αλλα να σου δώσει την δύναμη να σηκωθείς,ειναι παρα πολλα δεν ξερω καν αν σε κατατόπισα έστω και λιγάκι...


pXWyp3.png

Τη θετική ενέργεια και την καλή σας σκέψη, παρακαλώ να στείλετε και ο Θεός να πέψει...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!ΟΛα ξεκινουν απο τις εμπειρίες που εχεις στη ζωη,και που στρέφεσαι για να βρεις δύναμη!Να σε ενημερώσω οτι οι γονεις μου δεν ειναι της εκκλησιας σε κανα γαμο το πολυ αντε και το Πάσχα να πανε και πολλες φορες ειρωνεύονται την πιστη μου ο αντρας μου παλι θελει δεν θελει ακολουθεί! Δυστυχώς αν δεν το νιώσεις δεν μπορεις να το καταλάβεις οσες απόψεις και να ακουσεις η ηρεμία η γαλήνη η αισιοδοξία που σου προσφερει μια προσευχη η ελπιδα...μεγαλο και αστείρευτω αγαθό.Ολα αυτα, που νιωθεις οτι εχεις καποιον διπλα σου που ειναι παντα εκει οχι για να σε πιασει να μην πεσεις αλλα να σου δώσει την δύναμη να σηκωθείς,ειναι παρα πολλα δεν ξερω καν αν σε κατατόπισα έστω και λιγάκι...

φυσικά και σε καταλαβαίνω,μάλιστα ένιωσα όλα αυτά που λες,αλλά κυρίως σε δύσκολές μου στιγμές! Η πίστη μου θε λεέγα οτι έχει διακυμάνσεις, ή μάλλον η ενίσχυσή της!! πχ για να γίνω πιο συγκεκριμένη..εξομολογείσαι?κοινωνάς συχνά?εκκλησιάζεσαι κάθε Κυριακή? κι αν ναι,πιστεύεις οτι όλα αυτά μαζί συντελούν στην ενδυνάμωση της πίστης σου και στο πώς νιώθεις γενικότερα ή νιώθεις οτι απλά κάνεις το χρέος σου σαν χρισιτανός??

πχ μερικοί μου λένε οτι νιώθουν πολύ γαλήνιοι αν εξομολογούνται συχνά..τι λες γι'αυτό?? (Απάντησε γιατί έχω κι άλλες ερωτήσεις!)


y5yep3.png

Αγαπώ όλο τον κόσμο γιατί ζεις κι εσύ μαζί..σ'αγαπώ κουκλίτσα μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

http://www.eimaimama.gr/2012/01/pikpa-pentelis.html

Το ΠΙΚΠΑ Πεντέλης φιλοξενεί 35 παιδάκια και έχει μεγάλη ανάγκη από διάφορα είδη και ειδικά ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ.

Επικοινωνήσαμε με το ΠΙΚΠΑ και όντως ισχύει.


O0hbp3.png

wqTBp3.png

Cwh6p3.png

Link to comment
Share on other sites

http://www.eimaimama.gr/2012/01/pikpa-pentelis.html

Το ΠΙΚΠΑ Πεντέλης φιλοξενεί 35 παιδάκια και έχει μεγάλη ανάγκη από διάφορα είδη και ειδικά ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ.

Επικοινωνήσαμε με το ΠΙΚΠΑ και όντως ισχύει.

θα το έχω υπόψιν,να δω τι μπορώ να μαζέψω αν και το δικό μου είναι αγέννητο ακόμα!!

Αυτά τα παιδάκια είναι εύκολο να τα υιοθετήσει κανείς?


y5yep3.png

Αγαπώ όλο τον κόσμο γιατί ζεις κι εσύ μαζί..σ'αγαπώ κουκλίτσα μου!!!

Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι οτι δεν εκκλησιαζομαι καθε κυριακη δυστιχως μενω σε χωριο και δεν μου αρεσει καθολου ο σχολιασμος που γινεται απο ορισμενους στην εκλλησια αλλα προσπαθω τουλαχιστων δυο φορες τον μηνα απο αυτες τις δυο την μια σιγουρα θα μεταλαυω και την προηγουμενη θα εξομολογηθώ, νηστεύω τεταρτη και παρασκευη και σε ολες τις μεγαλες νηστειες.Δεν το θεωρώ χρέος μου προς την πιστη μου απλα με κανει να νιωθω ποιο καλα και ναι η εξωμολογηση σε κανει να νιωθεις ποιο καλα σε βοηθαει να ξεπερασεις προβληματα και καταστασεις βγαζεις τα εσωψυχα σου και ακους σοβαρες προτασεις και οχι αερολογιες.


pXWyp3.png

Τη θετική ενέργεια και την καλή σας σκέψη, παρακαλώ να στείλετε και ο Θεός να πέψει...

Link to comment
Share on other sites

Ε,το προσπαθείς αρκετά τότε απο όσα μου λες!

Μήπως όμως είναι και θέμα ανθρώπου? Δηλ ξέρω άνθρωπο που η εξομολόγηση τον κάνει να είναι καλύτερος,ξέρω και άνθρωπο που δεν αντιλαμβάνεται σωστά τις συμβουλες του παπά,και πέφτει σε υπερβολές και φανατισμό και κατακρίνει τους άλλους. Αυτό το έχω δει σε άνθρωπο που ξέρω κ πραγματικά έχω μπερδευτεί!

Μου αρέσει να βλέπω πιστούς ανθρώπους και θα ήθελα,ενδεχομένως,να εντρυφήσω κ εγώ περισσότερο στη θρησκεία,αλλά όταν βλέπω τον άλλο να κάνει το σταυρό του κάθε 2 λεπτά,σκιάζομαι! (κι αυτό το είδα)

Σε έχει βοηθήσει πχ η θρησκεία να ξεπεράσεις κάποιο ελάττωμά σου?κάποιο πάθος σου?


y5yep3.png

Αγαπώ όλο τον κόσμο γιατί ζεις κι εσύ μαζί..σ'αγαπώ κουκλίτσα μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κι από μένα.

Ήρθα μόλις είδα το μήνυμά σου myfavouritelullaby στο ΚΑΦΕ ΤΩΝ ΜΥΣΤΗΡΙΩΝ.

Χαίρομαι!!

Προσπαθώ να ανοίξω κουβέντα με θρησκευόμενα άτομα και το πώς αντιλαμβάνονται τη ζωή μέσω της θρησκείας τους..επίσης,τι πιστεύουν για όλα αυτά που ακούγονται για το 2012! Εσύ είσαι βαθυά θρησκευόμενη???


y5yep3.png

Αγαπώ όλο τον κόσμο γιατί ζεις κι εσύ μαζί..σ'αγαπώ κουκλίτσα μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Θα το διαφοροποιήσω λίγο απαντώντας σου ότι είμαι πάρα πολύ πιστή, αλλά όχι καλή χριστιανή.

Στα ίδια είμαστε περίπου :lol:

Κι εγώ δεν καταλαβαίνω τον εαυτό μου,πώς δηλαδή ενώ έχω "δει" την θεία παρουσία σε προσευχές-δύσκολες στιγμές,με πιάνει ώρες ώρες μια δυσπιστία..μία αμφιβολία? Δεν ξέρω!

'Οταν λες οτι δεν είσαι καλή χριστιανή αναφέρεσαι στα ελαττώματά σου ή στο οτι δεν εκκλησιάζεσαι συχνά?


y5yep3.png

Αγαπώ όλο τον κόσμο γιατί ζεις κι εσύ μαζί..σ'αγαπώ κουκλίτσα μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...