Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

μαμαδες απο ηρακλειο κρητης


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 345
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κοριτσάρες!!! Τι μου κάνετε??Εμείς μια χαρά!!! Πριν λίγο γυρίσαμε απο παιδίατρο και είμαστε μια χαρά!!!

Μας είπε να ξεκινήσουμε αυγό αλλά μόνο τον κρόκο και αυτόν ούτε σφιχτό ούτε μελάτο αλλά στο ενδιάμεσο....

Δόντια δεν έχουμε βγάλει ακόμα οπότε ευτυχώς στον θηλασμό δεν με ενοχλεί...χιχιχι

Τον Φλεβάρη γυρίζω δουλειά οπότε θα του δίνω ένα γεύμα ξένο γάλα....ΠΟΙΟ ΟΜΩΣ????

Κορίτσια όσες δεν θηλάζετε ποιο δίνετε στα ζουζούνια σας???

Ο γιατρός μας είπε το guigoz 2 που μοιάζει λέει με το μητρικό...το έχει δοκιμάσει καμιά μανουλίτσα????


uV4Wp2.png

JmGUp2.png

KyXNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κι απο μενα!

Εμεις μολις περασαμε στο γαλα 2ης βρεφικης ηλικιας και αυτο που παιρνουμε ειναι το aptamil λογω μικρης ενοχλησης στο στομαχακι μας.Πριν απο αυτο πιναμε το frisolac

Link to comment
Share on other sites

ΚΥΡΙΑΚΗ_ έχεις θήλαστρο? Γιατί δεν κάνεις παπό τώρα αντλήσεις για να έχεις να του δίνεις? Η' μπορείς να κάνεις μια άντληση κάθε μέρα να του αφήνεις 1-2 γέυματα, όσα χρειαστούν. Εγώ έτσι θα το κάνω.


KYvKp2.png

5NmIp3.png

Link to comment
Share on other sites

female δεν έχω θήλαστρο αλλά ούτε θέλω να πάρω γιατί πριν μου κατέβει το γάλα μου πήρε ο άντρας μου μια αντλία και υπέφερα υπερβολικά..!!! :(

Άσε που έχει αρχίσει και λιγοστεύει το γάλα μου οπότε....ο νόμος προσφοράς και ζήτησης δυστυχώς....αφού τον θηλάζω μόνο 2 φορές την ημέρα τώρα....μια το πρωί και μια το βράδυ πριν κοιμηθεί...οπότε καταλαβαίνεις....

γι'αυτό ρωτάω ποιο γαλατάκι να του δίνω όταν γυρίσω δουλειά...


uV4Wp2.png

JmGUp2.png

KyXNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kοριτσάρες τι κάνετε όλες καλα?!

εμεις καλά εχεις κλεισει το νηπιαγωγείο που πάει η κορή μου λογω νεας γρίπης και θα ανοίξει στις 15 αλλά εγω αποφάσισα να μην την πάω για 3 μερες αφου μετα θα κλεισουν για γιορτες!

Link to comment
Share on other sites

female δεν έχω θήλαστρο αλλά ούτε θέλω να πάρω γιατί πριν μου κατέβει το γάλα μου πήρε ο άντρας μου μια αντλία και υπέφερα υπερβολικά..!!! :(

Άσε που έχει αρχίσει και λιγοστεύει το γάλα μου οπότε....ο νόμος προσφοράς και ζήτησης δυστυχώς....αφού τον θηλάζω μόνο 2 φορές την ημέρα τώρα....μια το πρωί και μια το βράδυ πριν κοιμηθεί...οπότε καταλαβαίνεις....

γι'αυτό ρωτάω ποιο γαλατάκι να του δίνω όταν γυρίσω δουλειά...

Δεν έχεις δοκιμάσει το σωστό θήλαστρο. Και εγώ που για 1 μήνα έκανα αποκλειστική άντληση, δοκίμασα κάμποσα θήλαστρα και μόνο τα νοσοκομειακά και το swing δεν πονάνε. Δεν είναι εκεί το θέμα.


KYvKp2.png

5NmIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις δοκιμάσει το σωστό θήλαστρο. Και εγώ που για 1 μήνα έκανα αποκλειστική άντληση, δοκίμασα κάμποσα θήλαστρα και μόνο τα νοσοκομειακά και το swing δεν πονάνε. Δεν είναι εκεί το θέμα.

Κοριτσάρα μου σου είπα ότι άλλος ένας λόγος είναι ότι τον θηλάζω 2 φορές μόνο γιατί τις άλλες τρώει φρούτα αυγό και φαγητό το μεσημέρι.....οπότε ο ΝΟΜΟΣ ΠΡΟΣΦΟΡΑΣ ΚΑΙ ΖΗΤΗΣΗΣ έχει αρχίσει και εξασθενεί με αποτέλεσμα να μην έχω τόσο πολύ γάλα...

Και πάλι καλά γιατί είναι 8 μηνών και προσπαθώ ακόμα!!!!Δεν του έχω δώσει ΠΟΤΕ ξένο γάλα....ούτε όταν ήμασταν στο ΠΕΠΑΓΝΗ!!!!

Άλλες τα παρατάνε πολύ πιο νωρίς.... χιχιχι

Επεξεργάστηκαν by ΚΥΡΙΑΚΗ_

uV4Wp2.png

JmGUp2.png

KyXNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλέ δεν σε κατηγορώ. Απλά σκέφτομαι πως θα το κάνω εγώ. Ο νόμος προσφοράς και ζήτησης μπορεί να ενισχυθεί με το θήλαστρο. Εμένα έπαθε σύγχιση θηλών 10 ημερών και διατήρησα και αύξησα την παραγωγή με το θήλαστρο και μετά από 30 ημέρες (όταν το μωρό ήταν 40 ημερών) ξανάπιασε το στήθος και θηλάζουμε αποκλειστικά.

Από εκεί και πέρα είναι δικαίωμά σου, μπορεί να μην νιώθεις καλά με το θήλαστρο. Το έχουν πολλές μανούλες αυτό. Απλά στο πρότεινα σαν λύση γιατί μπορεί να βοηθήσει. Συγνώμη αν μπαίνω στα χωράφια σου.

Όσο για το ξένο γάλα μπορείς να ρωτήσεις τον παιδίατρό σου.


KYvKp2.png

5NmIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλέ δεν σε κατηγορώ. Απλά σκέφτομαι πως θα το κάνω εγώ. Ο νόμος προσφοράς και ζήτησης μπορεί να ενισχυθεί με το θήλαστρο. Εμένα έπαθε σύγχιση θηλών 10 ημερών και διατήρησα και αύξησα την παραγωγή με το θήλαστρο και μετά από 30 ημέρες (όταν το μωρό ήταν 40 ημερών) ξανάπιασε το στήθος και θηλάζουμε αποκλειστικά.

Από εκεί και πέρα είναι δικαίωμά σου, μπορεί να μην νιώθεις καλά με το θήλαστρο. Το έχουν πολλές μανούλες αυτό. Απλά στο πρότεινα σαν λύση γιατί μπορεί να βοηθήσει. Συγνώμη αν μπαίνω στα χωράφια σου.

Όσο για το ξένο γάλα μπορείς να ρωτήσεις τον παιδίατρό σου.

Βρε μπουμπού μου δεν είπα ότι με κατηγορείς ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ κουβέντα κάνουμε....χιχιχιχι

μιας και δεν μπορούμε να τα πούμε από κοντά με τέτοιο ψοφόκρυο τουλάχιστον ας τα λέμε από δω!!!! Απλά είναι όλο αυτό και αγχώνομαι και ψιλοστεναχωριέμαι κιόλας....καλά βέβαια μέχρι τον Φλεβάρη βλέπουμε και κάνουμε....

ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ ΣΥΓΓΝΩΜΗ!!!!!!!!!!!!!!! ΟΡΙΣΤΕ ΜΑΣ!!!!!!!!!!!!!!!!

Αλοίμονο αν όποιος εδώ έλεγε την γνώμη του να ζητούσε μετά και συγγνώμη.... ;)

Να χαίρεσαι το ζουζούνι σου και να είναι πάντα γερό και δυνατό στην ζωή του!!!!!!!!!!

Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!


uV4Wp2.png

JmGUp2.png

KyXNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Η γυναίκα είναι φανταστική... πολύ ομιλητική και επεξηγηματική... η κουμπάρα μου, μού τη σύστησε και οφείλω να ομολογήσω ότι νιώθω πάρα πολύ άνετα μαζί της και πολύ ευχαριστημένη.... τη συστήνω ανεπιφύλακτα....

Ρίτσα μου κάνει υπερήχους η ίδια? Και αν ναι που? Στο ιατρείο της ή κάπου αλλού?


uV4Wp2.png

JmGUp2.png

KyXNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Μανούλες και υποψήφιες Μανούλες!

Είμαι σχετικά καινούρια στο Ηράκλειο μιας και προέρχομαι από την Αθήνα. Έχω μια κόρη 8,5 μηνών και θα με ενδιέφερε να μάθω αν κανονίζετε συναντήσεις.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...