Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Nels είπε:

      Αυτές που δεν γράφονται είναι το γονιδιακό πακέτο ελέγχου. Μόνο ενα (το MHTFR) από τα περίπου 20 γονίδια γράφεται και σε κάποια κέντρα αφορούν το ποσό αυτό από το πακέτο. Εκεί που τις έκανα πχ εγώ κόστιζε 180 ο πλήρης γονιδιακός έλεγχος και μου αφαίρεσαν τα 50 ευρώ από το MHTFR που γραφόταν μέσω ΕΟΠΠΥ. Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις θρομβοφιλιας που δικαιολογουνται μέσω ΕΟΠΠΥ και μπορείς να τις κάνεις και στο Ελενα τελείως δωρεάν (χρόνος προθρομβινης, αντιφωσφολιπιδικο κλπ) ήταν μια χαρά αλλά από τον γεννετικο βγήκε ότι είχα το γονίδιο της προθρομβινης που ευθύνεται για θρομβωσεις στην εγκυμοσύνη οπότε και έκανα αντιπηκτικες και με παρακολουθουσε και αιματολογος ανά 2-3 μήνες στην εγκυμοσύνη για να βλεπουμε αν έχει αλλάξει κάτι οπότε  να χρειάζομαι μεγαλύτερη δόση. Η αδερφή μου είχε το γονίδιο Leiden που και αυτό προκαλεί θέματα σε εγκυμοσύνη οπότε πήρε και αυτή αντιπηκτικη αγωγή σε εγκυμοσύνη με φυσική σύλληψη. Να τις κάνεις όλες τις απαραίτητες εξετασεις πριν την ετ γιατί είναι πολύτιμες οι υγιεις βλαστοκυστες, μην αφήσεις τίποτα στην τύχη.

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

ΜΑΜΑΔΕΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ????


Annast

Recommended Posts

καλημερα μαριλενα μου, γελασα με το ποστ σου... ειχες πολυ πλακα :-) εγω εγω,την παλευω,δεν την παλευω.. βρε παιδι μου,πως γινεται να ανακατευεσαι 24 ωρες το 24ωρο???

Άσε γιατί εγώ ήμουν χαλαρή και έλεγα δεν υπάρχει πρόβλημα και ξαφνικά έχω συνέχεια ανακατοσούρα.... Απαπα, τι τραβάμε και εμείς οι μέλλουσες μανούλες!!! Και το θέμα είναι οτι πεινάω αλλά λόγω της αναγούλας δε μπορώ να φάω... :/

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Άσε γιατί εγώ ήμουν χαλαρή και έλεγα δεν υπάρχει πρόβλημα και ξαφνικά έχω συνέχεια ανακατοσούρα.... Απαπα, τι τραβάμε και εμείς οι μέλλουσες μανούλες!!! Και το θέμα είναι οτι πεινάω αλλά λόγω της αναγούλας δε μπορώ να φάω... :/

αχ τα ιδια κ εγω... πειναω σαν λυκος,κ μολις φαω το μετανιωνω γιατι ειμαι χειροτερα...

αχ καλα να ειναι τα μπεμπουλινια μας κ θα κανουμε υπομονη!!!!!!!! ποσο θα κρατησει τι στο καλο???


S4iNp3.png

BU56p3.png

Link to comment
Share on other sites

αχ τα ιδια κ εγω... πειναω σαν λυκος,κ μολις φαω το μετανιωνω γιατι ειμαι χειροτερα...

αχ καλα να ειναι τα μπεμπουλινια μας κ θα κανουμε υπομονη!!!!!!!! ποσο θα κρατησει τι στο καλο???

Δεν έχω ιδέα!!! Πάντως ευτυχώς δεν είμαι και συνέχεια έτσι... Μωρέ απόλυτο δίκιο έχεις!!! Ας είναι καλά τα μωράκια μας και ας γεννηθούν με το καλό υγιέστατα και στην ώρα τους και δε με νοιάζει να κάνω και εμετούς συνέχεια!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ιδέα!!! Πάντως ευτυχώς δεν είμαι και συνέχεια έτσι... Μωρέ απόλυτο δίκιο έχεις!!! Ας είναι καλά τα μωράκια μας και ας γεννηθούν με το καλό υγιέστατα και στην ώρα τους και δε με νοιάζει να κάνω και εμετούς συνέχεια!!!!

κατα τα αλλα πως εισαι?? σε σκεφτομουν χθες γιατι ηρθε στο μαγαζι μια πελατισσα κ η κοπελα του γιου της εμεινε εγκυος. κ αυτη πρεπει να ειχε περασει εγκεφαλικο...


S4iNp3.png

BU56p3.png

Link to comment
Share on other sites

κατα τα αλλα πως εισαι?? σε σκεφτομουν χθες γιατι ηρθε στο μαγαζι μια πελατισσα κ η κοπελα του γιου της εμεινε εγκυος. κ αυτη πρεπει να ειχε περασει εγκεφαλικο...

Τόσο πολύ πια;;;;;; Εντάξει και εδώ δεν είναι και τέλεια..... Μόνο την μητέρα του αγοριού μου και τον αδερφό μου έχω πραγματικά δίπλα μου...Αλλα η μητέρα μου έκανε κάτι πολύ άκυρο.... Την πήρε και της έκανε καυγά...΄Άσε τι ζω...Είναι πολύ περίεργο αυτό που ζω αλλα προσπαθώ να κάνω υπομονή και να μην στεναχωριέμαι πολύ γιατί κάνω κακό στο μωράκι μου. Ελπίζω ο μπαμπάς μου να είναι δίπλα μου σύντομα γιατί στην τελική πάντα ήταν δίπλα μου και με υπερασπιζόταν σε ο,τι και να γινόταν... Με αυτή τη συμπεριφορά μου βλέπω από τη μαμά μου έχω απογοητευτεί φριχτά :/

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τόσο πολύ πια;;;;;; Εντάξει και εδώ δεν είναι και τέλεια..... Μόνο την μητέρα του αγοριού μου και τον αδερφό μου έχω πραγματικά δίπλα μου...Αλλα η μητέρα μου έκανε κάτι πολύ άκυρο.... Την πήρε και της έκανε καυγά...΄Άσε τι ζω...Είναι πολύ περίεργο αυτό που ζω αλλα προσπαθώ να κάνω υπομονή και να μην στεναχωριέμαι πολύ γιατί κάνω κακό στο μωράκι μου. Ελπίζω ο μπαμπάς μου να είναι δίπλα μου σύντομα γιατί στην τελική πάντα ήταν δίπλα μου και με υπερασπιζόταν σε ο,τι και να γινόταν... Με αυτή τη συμπεριφορά μου βλέπω από τη μαμά μου έχω απογοητευτεί φριχτά :/

μην στεναχωριεσαι.πιστευω οταν γεννηθει το μωρακι,θα ερθει..κ θα μετανιωσει.. κ οταν μεγαλωσει κ την πει γιαγια,θα ψαχνεις για pampers κ για την μαμα σου.. αλλα το θεμα ειναι να μην χασει την εγκυμοσυνη σου... στο κατω κατω,δεν μπορω να καταλαβω κολληματα που εχουν καποιοι,2012 εχουμε.. κ αν θες να παρεις το πτυχιο σου, θα το παρεις κ 3 παιδια να εχεις..


S4iNp3.png

BU56p3.png

Link to comment
Share on other sites

μην στεναχωριεσαι.πιστευω οταν γεννηθει το μωρακι,θα ερθει..κ θα μετανιωσει.. κ οταν μεγαλωσει κ την πει γιαγια,θα ψαχνεις για pampers κ για την μαμα σου.. αλλα το θεμα ειναι να μην χασει την εγκυμοσυνη σου... στο κατω κατω,δεν μπορω να καταλαβω κολληματα που εχουν καποιοι,2012 εχουμε.. κ αν θες να παρεις το πτυχιο σου, θα το παρεις κ 3 παιδια να εχεις..

Πιο πολύ την πιέζει το οικονομικό και το θέμα των ηλικιών μας... Δε λέω οτι έχει άδικο, αλλά και με το ζόρι να με πιέζει να κάνω κάτι που δε θέλω δεν έχει κανένα αποτέλεσμα... Δεν πρόκειται να είμαστε χαλαροί με το οικονομικό και για ένα διάστημα θα μείνουμε σε ένα μεγάλο σπίτι-σκέψου 150τμ- που νοικιάζουν οι γονείς του αγοριού μου για να μείνουμε όλοι μας. Είναι η μόνη λυση. Δε λέω οτι είναι το ιδανικό απλά ξέρω οτι για να έρθει στον κόσμο το παιδί μου, πρέπει να στερηθώ αρκετά...Αλλά ειλικρινά σου μιλάω, θα μπορούσα να στερηθώ τα πάντα αρκεί να είμαι με το αγόρι μου και το παιδάκι μας και να μην του λείψει ποτέ τίποτα... Πάντως η έκτρωση για μένα σα λύση δεν υφίσταται!

Link to comment
Share on other sites

Πιο πολύ την πιέζει το οικονομικό και το θέμα των ηλικιών μας... Δε λέω οτι έχει άδικο, αλλά και με το ζόρι να με πιέζει να κάνω κάτι που δε θέλω δεν έχει κανένα αποτέλεσμα... Δεν πρόκειται να είμαστε χαλαροί με το οικονομικό και για ένα διάστημα θα μείνουμε σε ένα μεγάλο σπίτι-σκέψου 150τμ- που νοικιάζουν οι γονείς του αγοριού μου για να μείνουμε όλοι μας. Είναι η μόνη λυση. Δε λέω οτι είναι το ιδανικό απλά ξέρω οτι για να έρθει στον κόσμο το παιδί μου, πρέπει να στερηθώ αρκετά...Αλλά ειλικρινά σου μιλάω, θα μπορούσα να στερηθώ τα πάντα αρκεί να είμαι με το αγόρι μου και το παιδάκι μας και να μην του λείψει ποτέ τίποτα... Πάντως η έκτρωση για μένα σα λύση δεν υφίσταται!

k μπραβο σου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

απο δω κ περα να κοιτας μονο το μπεμπε κ τον αντρα σου..κ μην δινεις σημασια οτι κ να λενε... facebook exeis?


S4iNp3.png

BU56p3.png

Link to comment
Share on other sites

k μπραβο σου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

απο δω κ περα να κοιτας μονο το μπεμπε κ τον αντρα σου..κ μην δινεις σημασια οτι κ να λενε... facebook exeis?

Νι....Marialena Skou...Κάνε μου friend request αν έχεις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σας κοριτσια!

ο μπαμπας εχει παει να κοιμησει τον μικρο κ γω αραζω.......

αυριο το πρωι εχω γιατρο

συμγωνα με την χοριακη αυριο θα ειμαι 6κ3 λογικα θακουσω καρδουλα


88M1p3.pngycQap3.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια!

ο μπαμπας εχει παει να κοιμησει τον μικρο κ γω αραζω.......

αυριο το πρωι εχω γιατρο

συμγωνα με την χοριακη αυριο θα ειμαι 6κ3 λογικα θακουσω καρδουλα

Τι ωραία!! Άντε να μας πεις κ νέα αύριο!!!

Εγω έχω ακομα μέρες:-(


S4iNp3.png

BU56p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...