Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, vikib είπε:

      εχεις παιδακι;

      ηταν οι μοναδικες εγκυμοσυνες σου;καιρος προσπαθειων;

      κ η αλλη ετσι τοσο νωρις ηταν;ειχες κανει υπερηχο;

      ενδοκρινολογο μπορεις να πας,κ αιματολογο-ανοσολογο

      κ καποιες βασικες εξετασεις ο συζυγος

      για βιοχημικη μπορει να ειναι κ θεμα προγεστερονης μηπως ειχες ελεγξει;η στη μητρα αλλα πιστευω θα σου ειχε πει κτ ο γιατρος

      Εχω ενα παιδακι ναι...μετραω 3 εγκυμοσυνες πλεον και οι 2 οδηγησαν σε αποβολη...η πρωτη μου εγκυμοσυνη ηταν πολυ ευκολη δεν ειχα τετοιου ειδπυς θεματα και ηταν πριν 3 χρονια...η 2η και η 3η ηταν μια τον οκτωβρη και μια τωρα...δεν δυσκολευτηκα στην συλληψη...στην 2η στον 2ο μηνα προσπαθειων και τωρα στον 1ο μηνα κατευθειαν...αλλα και οι 2 δεν πηγαν καλα...τωρα στην τριτη εγκυμοσυνη με ειχε ξεκινησει απο την αρχη utrogestan ο γιατρος..

Ας ήξερα μονάχα πότε σταμάτησε η καρδούλα σου..


Recommended Posts

Δυσκολεύτηκα πολυ καιρο για να μείνω εγκυος.. Τελικώς το τεστ βγήκε θετικό κι ένιωσα ευλογημένη. Κλείσαμε αμέσως ραντεβού στον γιατρο έκανα τις απαιραιτητες εξετάσεις κι όλα κυλούσαν υπέροχα...Ήμουν τόσο περήφανη. Δειλα δειλά κοιταζα μωρουδιακα και κάθε βραδυ προσευχομουνα να είναι καλα το παιδι μου. Μέχρι εκείνη την Παρασκευή.. Ξυπνησα μ΄ ένα παράξενο όνειρο. Είχα γεννήσει ένα αγοράκι κι εκείνο καθόταν στη καλαθουνα του χωρίς να το παίρνω αγκαλια. Μόνο καθομουν και το κοίταγα. Το ιδιο απόγευμα γελώντας και τραγουδώντας πήγαμε να δούμε το μωρό. Το μωρο όμως στεκόταν ακίνητο...

Στις 29 Φεβρουαρίου μου αφαίρεσαν ένα κομμάτι της ψυχής μου.

Σε αγαπώ κι ας μην σε αγκαλιασα ποτε. Σου υπόσχομαι πως δεν θα σε ξεχάσω.

Θεέ μου μην ταλαιπωρεις άλλες γυναίκες. Δώσε τους υγιή παιδια κι ασε τα να γερασουν ευτυχισμένα.

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ κοριτσάκι μου πολύ με στενοχώρησαν τα λόγια σου και αυτό που πέρασες.Καμιά μανούλα δεν πρέπει να περνάει μία τέτοια κατάσταση.Λυπάμαι ,λυπάμαι πολυ:-(.Θα ήθελα να μπορούσα να σε κάνω μία μεγάλη αγκαλιά και σου πάρω τον πόνο...Λυπάμαι

Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι πολύ... Είναι δύσκολο αυτό που περνάς, μακάρι να μην υποφέρει άλλη κοπέλα ποτέ ξανά. Η Παναγιά να σου δώσει κουράγιο να αντέξεις τον πόνο και να βρεις τη δύναμη να προσπαθήσεις ξανά όταν θα είσαι έτοιμη. Μην χάνεις ποτέ την ελπίδα και την πίστη σου στον Θεό. Να προσεύχεσαι.


Μικρά ανθρωπάκια, απέραντη ευτυχία!!

Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι πολύ για αυτή την ατυχία που είχες..κάνε κουράγιο!!όλα θα πάνε καλά θα το δεις,και θα αποκτήσεις και εσύ ένα μικρό μπουμπουκάκι..να είσαι σίγουρη!!να είσαι καλά!..

Link to comment
Share on other sites

Δυσκολεύτηκα πολυ καιρο για να μείνω εγκυος.. Τελικώς το τεστ βγήκε θετικό κι ένιωσα ευλογημένη. Κλείσαμε αμέσως ραντεβού στον γιατρο έκανα τις απαιραιτητες εξετάσεις κι όλα κυλούσαν υπέροχα...Ήμουν τόσο περήφανη. Δειλα δειλά κοιταζα μωρουδιακα και κάθε βραδυ προσευχομουνα να είναι καλα το παιδι μου. Μέχρι εκείνη την Παρασκευή.. Ξυπνησα μ΄ ένα παράξενο όνειρο. Είχα γεννήσει ένα αγοράκι κι εκείνο καθόταν στη καλαθουνα του χωρίς να το παίρνω αγκαλια. Μόνο καθομουν και το κοίταγα. Το ιδιο απόγευμα γελώντας και τραγουδώντας πήγαμε να δούμε το μωρό. Το μωρο όμως στεκόταν ακίνητο...

Στις 29 Φεβρουαρίου μου αφαίρεσαν ένα κομμάτι της ψυχής μου.

Σε αγαπώ κι ας μην σε αγκαλιασα ποτε. Σου υπόσχομαι πως δεν θα σε ξεχάσω.

Θεέ μου μην ταλαιπωρεις άλλες γυναίκες. Δώσε τους υγιή παιδια κι ασε τα να γερασουν ευτυχισμένα.

σε καταλαβαινω απολυτα....κ μενα 29 φεβρουαριου μου εκαναν αποξυση....δεν θελω να σου πω τιποτα αλλο...το διαβασα κ εκλαψα...ηταν σαν να τα εγραφα εγω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Potamida, ΜαρίαΕιρήνη.... δεν υπάρχουν λόγια να σας πει κανείς αυτή τη στιγμή που θα μπορούσαν να σας κάνουν να νιώετε καλύτερα.

Απλά εύχομαι του χρόνου τέτοια μέρα να είστε μανούλες


as1cJLNoXn-0000NzA5OTRkfDY0MWR8RmlsaXBwb3MgYW5kIEVtaWxpb3MgYXJl.gif

Διπλή κούραση, διπλό όνειρο, διπλή ευτυχία!!!

Link to comment
Share on other sites

ποσο σας καταλαβαινω

ξερω ποσο ποναει,εμενα μου καναν περυσι 29 Μαρτιου αποξεση και μεχρι που ξυπνησα στο κρεβατι μετα το χειρουργειο δεν το ειχα πιστεψει νομιζα οτι κατι θ γινει και θα μου πουνε καναμε λαθος,μολις ξυπνησα ομως εκει το καταλαβα και δεν μπορουσα ν σταματησω ν κλαιω

φετος ομως μεχρι 29 Μαρτιου θ εχω γινει μανουλα

σας ευχομαι ολοψυχα συντομα να εχετε μια υπεροχη κ τελειομηνη εγκυμοσυνη


otB5p3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια πραγματικα δεν ξερω τι λογια να χρησιμοποιησω για να σας κανω να νιωσετε καλυτερα...Υπομονη μοναχα και να μην κανετε ασχημες σκεψεις απο εδω και περα!!Ευχομαι οποτε το θελησετε να μινετε εγκυουλες, να κυλισουν σα νερακι οι μηνες τις εγκυμοσυνης και να κρατησετε στα χερια σας τα αγγελουδακια σας...


b353ca0f41.png26lWp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι να μπορέσουμε να κρατήσουμε στην αγκαλιά μας τα μωράκια μας. Εγώ το αποχωρίστηκα 17 Φεβ. Μόλις είχα μπει στον 6ο. Όσο μπορείς να μη στενοχωριέσαι. Κάνε όνειρα όπως κάνω και γω. Προσπαθώ να επανέλθω όσο γίνεται συντομότερα και λέω πως πρέπει να γίνω δυνατή ψυχή τε και σώματι για να υποδεχτώ το αδερφάκι απο το αγγελουδάκι που αποχωρίστηκα. Να στε όλες καλά και εύχομαι ο Θεός να ακούσει και τις δικές μας προσευχές.

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να σου πω potamida πως λίγες ημέρες πριν τη Β΄ επιπέδου η κολλητή μου με είδε στον ύπνο της και μετά απο πίεση μου μαρτύρησε πως με είδε μαυροφορεμένη και με φερετζέ μαύρο και εγώ της έλεγα: Σιγά ρε χαζή...Αφού είμαι μια χαρά!!! (και προχωρημένη εγκυμοσύνη).

Κ εγώ είχα δει το ίδιο βράδυ με τη φίλη μου ένα πιο άσχημο όνειρο "σχετικό"αλλά δεν ήμουν εγώ η πρωταγωνίστρια (πολύ άσχημο όνειρο ούτε να το περιγράψω δε θέλω). Ποτέ δε θυμάμαι τα όνειρά μου, παρά σπάνιες φορές. Καλύτερα να μη βλέπουμε όνειρα τελικά... Εύχομαι πάλι ότι καλύτερο για όλες τις γυναίκες που θέλουν να γίνουν μανούλες...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 4 εβδομάδες μετά...

Είναι απίστευτο τελικά πόσες είναι οι γυναίκες που είχαν μια τέτοια εμπειρία...Τρομακτικά και εκνευριστικά πολλές. Μετά από 2 χρόνια γάμου και πολύ άγχος έμεινα έγκυος και ήμουν τρισευτυχισμένη!Απέβαλα στην 6η εβδομάδα...Μπορείτε να φανταστείτε πως ένιωσα.Αυτό έγινε το καλοκαίρι του 2009 και ακόμα δε μπορώ να το ξεχάσω,παρόλο που λίγους μήνες μετά ξαναέμεινα έγκυος και έφερα στον κόσμο το κοριτσάκι μου (σήμερα 18 μηνών)!Η εγκυμοσύνη ήταν τέλεια,χωρίς ενοχλήσεις,χωρίς προβλήματα,όλα καλά,όμως εγώ μέχρι που γέννησα ήμουν άρρωστη από φόβο...Νόμιζα πως θα τελείωναν πάλι όλα.Και τώρα,λίγο μετά τα πρώτα γενέθλια της κόρης μου,άλλο ένα θετικό τεστ εγκυμοσύνης.Και άλλο ένα χαστούκι : παλίνδρομη, στην 8η εβδομάδα...Απόξεση και παγωμάρα.Μόνο η αγκαλιά της μικρής κατάφερε να με επαναφέρει στην πραγματικότητα, γρήγορα ομολογώ.Η απόξεση έγινε στις 28 Νοεμβριου 11 και τώρα μπορώ να πω οτι είμαι καλά.Αυτό που με πονάει είναι οτι όταν ξαναμείνω έγκυος πάλι θα βλέπω εφιάλτες,πάλι θα φοβάμαι,πάλι δε θα το χαρώ.Μακάρι φίλες μου καμιά γυναίκα να μην ξαναζήσει αυτόν τον εφιάλτη, και όσες δε θέλουν να κάνουν παιδί ας μην τους τυχαίνει (και μετά το πετάνε) - όσο για εμάς που θέλουμε, ας μας δώσει ο Θεός όσο πιο πολλά και γερά γίνεται!!

Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι τόσο πολύ... Ευχομαι γρηγορα να βρειτε τη δυναμη και το κουράγιο να προσπαθησετε ξανά και όλα να σας πάνε καλα΄. Να εχετε καλές και τελειλομηνες εγκυμοσύνες.


dx9il3kfv.png
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...