Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

που να βρω το κουραγιο....?


Recommended Posts

H αληθεια ειναι οτι σε αυτη την ενοτητα δεν μπαινω ουτε να διαβασω αλλα ουτε κ να γραψω...για'μενα ο χρονος δεν ειναι γιατρος, δικο μου πιστευω μεν, αλλα θεωρω πως ειναι το αντιθετο....

Τη μαμα μου δε την γνωρισα, πεθανε οταν ημουν 18 μηνων...

Ειναι "κακο" αλλα δεν αισθανομαι κατι, οχι με την ασχημη εννοια οπως ακουγεται αλλα γιατι ειναι ενα προσωπο που βλεπω σε φωτογραφιες κ δεν θυμαμαι τιποτα μαζι της....μονο τωρα που εκανα κ εγω το κοριτσακι μου, στεναχωριεμαι γιατι περασε την εγκυμοσυνη (καλα ή ασχημα δε ξερω), περασε τους πρωτους δυσκολους μηνες με τα ξενυχτια κ το χτυποκαρδι, για να φυγει στα 29 της χρονια και στους 18 μου μηνες,χωρις να προλαβει οχθ να με χορτασει, ουτε να με ζησει καθολου.....Εφυγε μεσα σε 4 μηνες με Καρκινο στα κοκκαλα.....

"χαιρομαι" απλα που δε βασανιστηκε πολυ...

Με μεγαλωσε μια θεια κ τον μπαμπα μου τον εβλεπα καθε 2ο σ/κ...

12 χρονια μετα,διαγνωσθηκε στον μπαμπα μου μελανωμα,(η χειροτερη μορφη Καρκινου για οσους ξερουν-αχρειαστη πληροφορια να ειναι- και εζησα την πιο μεγαλη κολαση που θα μπορουσα ισως ποτε....14 μηνες με πονους,μορφινες,κ εναν εφιαλτη για τον ανθρωπο που ειχα τοση αδυναμια κ που ουσιαστικα δεν εζησα οσο ηθελα μαζι του, και δεν εζησε κ εκεινος οσο ηθελα...

Εγγονι δεν προλαβε ουτε γαμο, φευγοντας στα 50 του σχεδον χρονια....

Γιατι στα γραφω ολα αυτα?

Γιατι πιστευω πως εστω κ αυτο θα σου δωσει ενα κουραγιο παραπανω....για να εισαι χαρουμενη που σας εζησε, που σας μεγαλωσε κ ακομα κ αν δουλευε σας χαρηκε, για να σου πω πως ακομα κ σε μικρες καθημερινες στιγμες ζησατε μαζι!

Αναψε ενα κερι παρ'ολα αυτα στον Ταξιαρχη, ειναι πραγματικα φυλακας αγγελος!

Σου στελνω απο τα βαθη της καρδιας μου τις καλυτερες ευχες μου, να γυρισουν ολα τουμπα κ να πανε ολα καλα!!!!

Μπορει να μη σε ξερω αλλα στα ευχομαι πραγματικα!

Εγω ημουν πολυ μικρη για να εχω κουραγιο να "κρυφτω" να μη με καταλαβει....αν κ το ηξερε, οπως κ η μαμα μου, απο την πρωτη κιολας στιγμη κατα ενα περιεργο τροπο!

Ο,ΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ κοπελα μου, και υγεια για ολο τον κοσμο!!!

Δε βρίσκω τι να σου γράψω:(:(:(....Να σου πω μονάχα ότι κι εγώ συμφωνω μαζί σου στο ότι ο χρόνος δεν είναι γιατρός.Υγεία σε όλο τον κόσμο...Να χαίρεσαι την οικογένειά σου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 106
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σε καταλαβαινω οσο δε φανταζεσαι, η μαμα μου εφυγε 49 χρονων πριν 2μιση χρονια..

για 6 μηνες δε με προλαβε νυφη και δεν προλαβε να δει το εγγονι της...

Μακαρι ο Θεος να σας βοηθησει και να αντεξει τις χημειοθεραπειες και ολα!

Κουραγιο..και γρηγορα ολα να ξεχαστουν!

Link to comment
Share on other sites

mariakou πολυ λυπαμαι που δεν προλαβε να δει το θαυματακι σου k Δομνινα πως αντεξες τοσες πολλες απωλειες κοριτσι μου...απλα αδιανοητο

κοινη πορεια ειχαν οι μαμαδες μας παλεψαν μονες τους να μας μεγαλωσουν,

με τιμημα την υγεια τους, γιατι εβαζαν πανω οπο ολα εμας κ οχι τους ευατους τους.

GREG78 ακομα περισοτερα κοινα εχουν οι δικες μας μαμαδες χωρισμενη απο τα 29 της με 3 παιδια εγω η μικροτερη 5 ετων τοτε. μπαμπας απων κ επιπολαιος εως θανατου... πεθανε πριν 2 μηνες...κ η μαμα μου του σταθηκε παρολα αυτα που περασε τοσα χρονια εξαιτιας του. πριν 13 χρονια ειχε παλεψει ξανα με καρκινο του θυροειδη αλλα ειχε νικησει!

ευχομαι ολοψυχα να εχετε οσο το δυνατον καλυτερη πορεια κ καλα αποτελεσματα σημερα.

ευτυχως η βιοψια που περιμεναμε για τον μυελο του οστου βγηκε καθαρη σημερα!

κραταω αυτην την θετικη σκεψη κ σε λιγο θα παω κοντατης με οση περισοτερη αισιοδοξια μπορω να εχω αλλα δεν φτανει...

ο πνευματικος μας μου ειπε οτι ο θεος θελει κοντα του τους καλους κ δυνατους ανθρωπους,οχι μαζι του αλλα να πιστευουν σε Αυτον. Κ τους δινει δοκιμασιες. κανεις δεν θαυμαζει ενα δεντρο που τσακισε αλλα ολοι θαυμαζουν ενα δεντρο που αντεξε σε ολες τις καταιγιδες της ζωης του.

αυτο το αφιερωνω στην μαμα μου ειναι γραμμενο για εκεινη νομιζω.

σας ευχαριστω ολους

my billy

όντως έχουμε πάρα πολλά κοινά..τα διαβάζω και είναι σαν να διαβάζω την δική μου ιστορία ζωής!!..

πολύ χάρηκα που βγήκε καλή η βιοψία..εύχομαι να πηγαίνουν καλύτερα τα πράγματα απο εδώ και στο εξής για εσάς.!Να της δώσεις πολλά φιλιά!..

Σε εμάς δεν έχει κάνει αλλού μετάσταση αλλά δεν είναι και πάρα πολύ καλά τα πράγματα ( στο συκώτι ήταν στην αριστερή μεριά τώρα είναι και στην δεξιά,γενικά έχουν παρουσιαστεί και άλλοι όγκοι απλά έχουν περιοριστεί στην κοιλιακή χώρα..)Θα δούμε τί θα γίνει, σίγουρα διαφορετικά σχήματα,εγχείριση πάλι??θα πάει στον ογκολόγο σήμερα και θα δούμε..

διάβασα και τις ιστορίες των υπολοιπών κοριτσιών..τί να πω?!!Κουράγιο σε όλα τα κορίτσια...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

χωρις να εχω ζησει την απωλεια,απλα τον δυσκολο δρομο της γιατρειας,ηθελα μονο να να σου ευχηθω κουραγιο κ δυναμη.μακαρι να εχετε καλη εξεληξη.ζησε την μανουλα οσο μπορεις και εχε τους ανθρωπους που σαγαπουν να σου δινουν δυναμη.

ναστε ολες καλα,μακαρι ο θεος μονο χαρες να σας εχει απο δω και περα.


image.php?type=sigpic&userid=26745&dateline=1423736516
Link to comment
Share on other sites

διαβαζω τις ευχες σας κ τα λογια παρηγοριας που μου γραφετε λιγο πριν παω στο νοσοκομειο, για να παιρνω κουραγιο. σας ευχαριστω. ευχαριστω πολυ κ ολους εσας που μεσα απο τον δικο σας πονο βρισκετε κουραγιο να μου γραψετε.

λυπαμαι τοσο για ολους εκεινους που εφυγαν προωρα, που δεν προλαβαν να ολοκληρωσουν τον κυκλο της ζωης τους. διαβαζω πως η ζωη υπηρξε πολυ σκληρη για πολλους δεν ξερω πως τους επιλεγει ο θεος, αλλα ειναι αδικο!

μπορει η μαμα μου να προλαβε να χαρει με τις χαρες μας να δει τα εγγονια της αλλα τωρα ηταν η στιγμη που θα ζουσε για εκεινη. αυτο ειναι που με θλιβει περισοτερο απο ολα. ηταν σαν να ηρθε σε αυτον τον κοσμο να ζησει για τους αλλους.

Αφησε την Θεε μου να προλαβει ζησει λιγο κ για εκεινη.

Link to comment
Share on other sites

μια μεγάλη αγκαλιά, και πολλές ευχές και προσευχές και από εμάς...

κοριτσάκι μου, σε νιώθω, σε σκέφτομαι και ό,τι θέλεις είμαι εδώ

σε φιλώ


think of all the beauty still left around u and BE HAPPY........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημέρα σας,

Μήπως ξέρει καμμία σας έναν χειρούργο που είναι στο νοσοκομείο Μεταξά ονομάζεται Σπηλίωτης,είναι Διευθυντής Β΄Χειρουργικής,είναι καλός?Η μητέρα μου πάει σήμερα εκεί να συζητήσουν την περίπτωση χειρουργείου..

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας,

Μήπως ξέρει καμμία σας έναν χειρούργο που είναι στο νοσοκομείο Μεταξά ονομάζεται Σπηλίωτης,είναι Διευθυντής Β΄Χειρουργικής,είναι καλός?Η μητέρα μου πάει σήμερα εκεί να συζητήσουν την περίπτωση χειρουργείου..

κοριτσακι μου δεν τον ξερω αλλα μας ειχαν πει οτι στο Μεταξα εχει πολυ καλο ογκολογικο.

ευχομαι να πανε οσο το δυνατον καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

κορίτσι, πες μας νέα για τη μανούλα σου!

χθες σχολασα βραδυ κ πηγα κοντα της... ηθελα να σας γραψω απο εκει που την ειχα διπλα μου κ κοιμοταν,αλλα με επιαναν τα κλαμματα κ το αφησα. περασε ο πρωτος κυκλος χμθ κ απο χθες ειναι στην απομονωση. ειναι κουρασμενη κ ποναει παντου.για αρχη δεν ειχε τρομερες παρενεργειες κατα την δικη μου γνωμη παντα:? ομωςτην εριξε ψυχολογικα η απομονωση. ευτυχως εχει πολλες φιλες κ πολυ κοσμο που της συμπαραστεκονται κ ειναι στιγμες που ξεχνιεται καπως.

δεν ξερω πως τα πηγε δεν εχω ρωτησει κ πολλα δεν θελω να ξερω ουτε καν τι προγνωση δινουν. δεν θελω να ξερω:| ισως ακουγεται ανευθυνο κ λιγοψυχο αλλα δεν με νοιαζει αν εχει 2μηνες ή 2 χρονια ζωης ακομα, εγω περναω την καθε μερα σαν να ειναι η μοναδικη μαζι της. ετσι νομιζω θα αντεξω να ειμαι δυνατη για χαρη της. τωρα φευγω κ παλι για δουλεια κ το βραδυ ξανα κοντα της. θα αντεξω θα βρω κ αλλη δυναμη το αξιζει.

ο αντρουλης σου κοπελα μου πως ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσι μου.....

Να είσαι δυνατή,να έχεις πίστη και ποτέ δεν ξέρεις....

Έχω συγκλονιστεί πια με το πόσοι άνθρωποι απ'το περιβάλλον μου και μη,"πέφτουν" καθημερινά θύματα του καρκίνου.

Να είσαι δυνατή και να είσαι δίπλα της!

Να μας γράφεις....

σε φιλώ!!


MHK7mlG.jpgMHK7p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...