Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα. Πριν 1 βδομάδα ειχα παλλινδρομη κυηση απο δωρεά ωάριων η πρώτη μου. Πριν ειχα αλλες 2 με δικά μου ωαρια. Όλες οι παλλινδρομες την ίδια βδομάδα μεταξύ 6-7 βδομάδα. Στείλαμε το έμβρυο για έλεγχο και περιμένω τα αποτελέσματα. Ο γιατρός θεωρεί τυχαίο γεγονός γιατί απο όλα ήμουν καλυμμένη. Εμένα παρόλα αυτά δεν με καλύπτει η απάντηση του. Τι εξετάσεις μου προτείνετε να κάνω;  Πήγα σε αιματολόγο, σε ενδοκρινολόγο.

ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΕΛΛΗΝΑΣ ΟΤΑΝ....


DALIA

Recommended Posts

Δεν τρως ποτέ ßραδινό πριν τις 10µµ. τρως πρωινο πριν πας για υπνο..

- Το πρώτο σου hangover ήταν γύρω στα 5 σου, όταν ο µπαµπάς/ θείος/ παππούς σου έδωσε να δοκιμάσεις ουίσκι, γιατί το ζήταγες.

- Πρέπει τουλάχιστον πέντε φορές το χρόνο να τραβηχτείς στον σταθμό των ΚΤΕΛ για να παραλάßεις έναν τενεκέ λάδι, έναν τενεκέ µέλι, έναν τενεκέ φέτα, ρίγανη, τσάι ßουνού, ελιές και λεμόνια.

- Σημαιοστολίζεσαι να πας για καφέ, αλλά τσαµπουκαλεύεσαι στον πορτιέρη του κλαμπ που δεν σε ßάζει µέσα γιατί φοράς σαγιονάρες.

- Παραπονιέσαι ότι κάνει κρύο όταν έχει 27 ßαθµούς.

- Όποτε ταξιδεύεις στο εξωτερικό απορείς πως ο κόσμος ζει χωρίς περίπτερα.

- Βρίσκεις τους τουρίστες αστείους. Και τους µαθαίνεις να λένε «malaka».

- Έχεις δέκα χρόνια να µπεις σε λεωφορείο.

- Περιγράφεις το κτίριο της Interamerican στην Κηφισίας ως «ουρανοξύστη».

- Ξέρεις τα πάντα για την ανακύκλωση, αλλά δεν έχεις δει ποτέ από κοντά κάδο ανακύκλωσης.

- Παραγγέλνεις ταυτόχρονα σουßλάκια κι ένα ασθενοφόρο και το ασθενοφόρο έρχεται όταν χωνεύεις τα σουßλάκια.

- Υπάρχει µεγάλη πιθανότητα να πέσεις σε µποτιλιάρισµα στις 6π.µ.της Κυριακής.

- Χειροκροτείς τον πιλότο όταν προσγειωθείς.

- Έχεις αυτοκίνητο που κοστίζει πάνω από 60.000 ευρώ και αρνείσαι να το δώσεις στον παρκαδόρο γιατί θεωρείς κλοπή τα 5 ευρώ που σου ζητάει.

- Αναρωτιέσαι γιατί ο φραπές δεν έχει διεθνή επιτυχία.

- Αγαπηµένη σου ασχολία όταν ταξιδεύεις στο εξωτερικό για να ξεφύγεις λίγο από την Ελλάδα, είναι να ψάχνεις για άλλους Έλληνες.

- Δεν σου κάνει εντύπωση γομάρι 30 χρονών να ζει µε τους γονείς του ή 25 και να µην έχει ßγάλει ούτε µεροκάµατο.

- Νηστεύεις, αλλά κάθε φορά µε διαφορετικούς όρους.

- Είσαι ßέßαιος ότι το κακό µάτι έχει αποδειχθεί και επιστημονικά.

- Ποτέ δεν σου φτάνουν τα χρήματα για τα ßασικά είδη ανάγκης, αλλά πάντα σου περισσεύουν για τα είδη πολυτελείας.

- Μισείς τους δηµοσίους υπαλλήλους, αλλά όνειρο ζωής είναι να γίνεις ένας από αυτούς.

- Ξέρεις ότι οι άλλοι είναι όλοι Τουρκόσποροι ή Σλάßοι, αλλά είσαι ßέßαιος ότι ο Μέγας Αλέξανδρος ßρίσκεται στην αρχή της δικής σου κληρονοµικής αλυσίδας.

- Καμαρώνεις που το χωριό σου, θυμίζει λίγο από Ζωνιανά, αλλά γκρινιάζεις ότι η επαρχία που κατάγεσαι είναι η πιο ριγµένη από όλες.

- Κυριακή πρωί κοινωνάς στην εκκλησία και το απόγευμα ρίχνεις Χριστοπαναγίες στο γήπεδο.

- Διπλοπαρκάρεις για τσιγάρα κλείνοντας το δρόμο και απολογείσαι σ' αυτούς που κορνάρουν, αλλά στο παρακάτω στενό πλακώνεις τον οδηγό που έκανε ακριßώς το ίδιο.

- Οι νοικοκυρές ßάζουν σεµεδάκι πάνω απ' την οθόνη του PC.

- Στέλνεις email για να βοηθήσεις ένα φτωχό παιδί αλλά ποτέ δεν δίνεις φράγκο

- Πας γυμναστήριο και καπνίζεις και ένα πακέτο τσιγάρα τη µέρα.

- Όταν σταµατάς στο φανάρι έχεις το χέρι στην κόρνα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις


Διαφημίσεις

γεμιζεις ενοχες τα παιδια σου(ξερεις τι τραβαω εγω να σε μεγαλωσω?εγω στην ηλικια σου με ενα ζευγαρι παπουτσια ημουν!φαε το φαγητο σου ξερεις ποσα παιδακια πεινανε αχαριστε!)


921477wc2fyvv2y2.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Οταν εισαι σε μια δημοσια υπηρεσια, τραπεζα ή σουπερ μαρκετ με ενα μωρο στην αγκαλια που γκρινιαζει και περιμενεις στην ουρα και κανενας απο μπροστα σου δεν σου δινει τη θεση του.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Οταν εισαι σε μια δημοσια υπηρεσια, τραπεζα ή σουπερ μαρκετ με ενα μωρο στην αγκαλια που γκρινιαζει και περιμενεις στην ουρα και κανενας απο μπροστα σου δεν σου δινει τη θεση του.

συμφωνώ κι επαυξάνω και μάλιστα επειδή μου έτυχε προσωπικά εμένα πριν κανα μήνα:

να είσαι στην ουρά στο σούπερμαρκετ να παρεις τυρι στα ψυγεία, έχοντας ένα μικρό παιδί δίπλα σου, ένα μικρότερο στην αγκαλιά σου κι ένα στην κοιλιά σου(!!!!!!) και όλοι να κανουν τα στραβά μάτια, και οι πελατισσες και η βλαμενη η υπάλληλος που υποτιθεται με ξέρει(πηγαινω σε καθημερινή βαση)!!!!!ο,τι να΄ναι !!!πώς έχει γίνει έτσι σήμερα ο κόσμος;;:confused::confused:


Osn1p2.pngnnVbp2.pngEipGp2.png
Link to comment
Share on other sites

...........οταν περπατας στον δρομο και φωναξει καποιος "προεδρε" θα γυρισουν 10!!!!!!!!!!!!!!

Το 10 τι το θες? Δεν λες οοοολοι????

Ελληνας εισαι οταν ενω τα αυτοκινητα πηγαινουν σιγα σιγα και εσυ περιμενεις να περασεις τη διαβαση (και ενω δεν δουλευουν τα φαναρια) με το καροτσι ο ενας οδηγος κολλαει τον αλλον και εσυ ακομα περιμενεις..... (λες και θα πανε πουθενα αμα πανε 5 μετρα πιο μπροστα)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...