Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

Μανουλες του Δεκεμβριου 2012


pepitsa

Recommended Posts

Σε ευχαριστώ για τις ευχές. Τοξότης είναι όντως εγγύηση, γνωρίζω από τη μητέρα μου!

Μακάρι να μας έρθει μέχρι την 39η εβδομάδα ώστε να μπορέσω να "αξιοποιήσω" τον ερχομό της για μοριοδότηση μετάθεσης. Αλλιώς ο κίνδυνος να βρεθώ εκατοντάδες χιλιόμετρα μακριά από την οικογένεια μεγαλώνει. Θα δούμε...

Αν έρθει την 39η, θα είναι και τοξότης :)


Σωκράτης

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλημερα τι κανουν οι εγκυουλες?

soch σου ευχομαι ολοψυχα να ερθει και να ειναι γερο, και μακαρι να γεννηθει κοντα στις ημερομηνιες που επιθυμεις, ωστε να μην υποχρεωθεις να φυγεις χιλιομετρα μακρυα

βρε κοριτσια δεν πολυνιωθω κατι ιδιαιτερο, ειναι στιγμες που ξεχναω οτι ειμαι εγκυος, λετε να ειναι κατι ανησυχητικο το οτι δεν εχω σημαδια?περαν του στηθους τιποτα αλλο:confused:


jOScp2.png

σ ευχαριστω παναγια μου

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για τις ευχές. Τοξότης είναι όντως εγγύηση, γνωρίζω από τη μητέρα μου!

Μακάρι να μας έρθει μέχρι την 39η εβδομάδα ώστε να μπορέσω να "αξιοποιήσω" τον ερχομό της για μοριοδότηση μετάθεσης. Αλλιώς ο κίνδυνος να βρεθώ εκατοντάδες χιλιόμετρα μακριά από την οικογένεια μεγαλώνει. Θα δούμε...

Αν έρθει την 39η, θα είναι και τοξότης :)

Aχ, μακαρι να σας πανε ολα ετσι οπως τα θελετε!! Σας το ευχομαι..

καλημερα τι κανουν οι εγκυουλες?

soch σου ευχομαι ολοψυχα να ερθει και να ειναι γερο, και μακαρι να γεννηθει κοντα στις ημερομηνιες που επιθυμεις, ωστε να μην υποχρεωθεις να φυγεις χιλιομετρα μακρυα

βρε κοριτσια δεν πολυνιωθω κατι ιδιαιτερο, ειναι στιγμες που ξεχναω οτι ειμαι εγκυος, λετε να ειναι κατι ανησυχητικο το οτι δεν εχω σημαδια?περαν του στηθους τιποτα αλλο:confused:

Καλυτερα, απ το να χεις ναυτιες ή πονους ή ζαλαδες ή όλα μαζι που τα χω εγω :-P...τυχερη εισαι. Ετσι κι η αδερφη μου, κανενα συμπτωμα!


EDIJp1.png

Link to comment
Share on other sites

λες βρε grace3 μου?εγω απο την αλλη λεω γιατι να μην τα εχω να ξερω οτι ολα προχωρανε καλα, ετσι δεν λενε οτι αμα εχεις τα σημαδια το σπορακι μεγαλωνει?και εδω ερχονται οι αρνητικες σκεψεις μου, ειναι ενδομητριο?υπαρχει μωρακι?και αν ναι γιατι δεν νιωθω κατι εκτος απο πονο στο στηθος και ελαχιστες ζαλαδες που ερχονται και φευγουν?

χιλια συγνωμη που γινομαι κουραστικη και φορτικη αλλα το θελω τοσο πολυ αυτο το σπορακι, οπως ολες μας αλλωστε που τρεμω με το παραμικρο...


jOScp2.png

σ ευχαριστω παναγια μου

Link to comment
Share on other sites

λες βρε grace3 μου?εγω απο την αλλη λεω γιατι να μην τα εχω να ξερω οτι ολα προχωρανε καλα, ετσι δεν λενε οτι αμα εχεις τα σημαδια το σπορακι μεγαλωνει?και εδω ερχονται οι αρνητικες σκεψεις μου, ειναι ενδομητριο?υπαρχει μωρακι?και αν ναι γιατι δεν νιωθω κατι εκτος απο πονο στο στηθος και ελαχιστες ζαλαδες που ερχονται και φευγουν?

χιλια συγνωμη που γινομαι κουραστικη και φορτικη αλλα το θελω τοσο πολυ αυτο το σπορακι, οπως ολες μας αλλωστε που τρεμω με το παραμικρο...

Κι εγώ ανακάλυψα ότι είμαι έγκυος στις 4 εβδομάδες ακριβώς. Τους προηγούμενους μήνες που προσπαθούσαμε κάθε φορά πριν αδιαθετήσω είχα όλα τα συμπτώματα μιας εγκυμοσύνης χωρίς να είμαι. Αυτή τη φορά εκτός ειχα μόνο τους πόνους στην κοιλιά τίποτε άλλο. Το στήθος μου άρχισε να πονάει μετά τις 5 εβδομάδες και με το που μπήκα στις 7 άρχισαν αναγούλες. Φυσικά δεν είναι απαραίτητο να έχεις όλα αυτά για να ξέρεις ότι η εγκυμοσύνη σου παει καλά. Η νύφη μου και στα δυο της παιδάκια δεν είχε την παραμικρή ενόχληση. Μην το σκέφτεσαι έτσι γιατί απλά δεν ισχύει. Έχω ξαναμείνει έγκυος που δυστυχώς δεν είχε αίσιο τέλος για άσχετο λόγο. Το είχα πάρει χαμπάρι στις 6 βδομάδες και πάλι μόνο πόνο στο στήθος είχα. Αναγούλες ήρθαν πολύ αργότερα. Μην αγχώνεσαι!!


tt163fd3.aspx

tt1cfe8d

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κι από εμένα!

Αν όλα πάνε καλά θα γίνω μανούλα για δευτερη φορά τον Δεκέμβριο! Εχουμε ακούσει καρδούλα και μου έχει δώσει ΠΗΤ 12/12/12!

Ευχομαι σε όλες να έχουμε μια ομορφη και τελειομηνη εγκυμοσύνη!

Υ.Γ. Νένα αν θες βάλε τα τικερ της υπογραφης σου το ενα κατω απο το άλλο γιατι "χαλαει η σελίδα"!


B8ZWp3.png

Jk5rp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΟΛΥ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΚΑΙ ΠΛΗΘΑΙΝΕΙ ΤΟ GROUPAKI MAS!!! ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΠΟΛΛΕΣ!!! ΧΘΕς ΕΚΑΝΑ ΤΟΝ ΔΕΥΤΕΡΟ ΥΠΕΡΗΧΟ ΚΑΙ ΑΚΟΥΣΑ ΤΟΝ ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΟ ΧΤΥΠΟ ΤΗς ΖΩΗΣ ΜΟΥ!!!! ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΩΡΑΙΟΤΕΡΟ ΚΑΙ ΠΙΟ ΤΡΥΦΕΡΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΝΙΩΣΕΙ ΜΙΑ ΜΕΛΛΟΥΣΑ ΜΑΝΟΥΛΑ!!!! ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια και ευχαριστω για τα λογια σας, με ηρεμουν και με καθυσηχαζουν καθε φορα που τα διαβαζω, τι κανετε?πως ειστε?

andria27 με το καλο το 2ο μωρακι σου

NISA τι τελεια νεα!μπραβο αντε και στους δικους μας χτυπους τωρα


jOScp2.png

σ ευχαριστω παναγια μου

Link to comment
Share on other sites

καλημερα μανουλες...

Εδω ειμαι κ εγω τελικα....

Αξιοθηκα η αχρηστη να παω σε γυναικολογο μετα απο 50 μερες καθηστερηση και με εστειλε κατευθειαν για αυχενικη διαφανεια.....

Μονο που εκανα ενα λαθακι στους υπολογισμους και ειμαι για το καφε νοεμβριου αλλα μιας και εκανα αρχη μαζι σας θα ηθελα να μεινω στο καφε σας αν δεν σας πειραζει κι εσας......

creace και εγω τοξοτινα ειμαι (5 Δεκεμβριου) και νομιζω οτι ειναι πολυ απολαυστικο να εχει καποιος παιδακι τοξοτακι...ειναι ηρεμα, χαρουμενα , βοληκα...αρκει να μη τα πιασει το πησμα τους......

Ευχομαι σε ολες μας τα καλυτερα......

φιλακια....

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, είμαι και εγώ για τον Δεκέμβριο! Συγκεκριμένα αναμένεται η άφιξη 12/12/12!! Πήγαμε και εμείς ήδη για 2 υπέρηχους για να ακούσουμε τη καρδούλα. Είναι ωραία να υπάρχει ένα γκρουπ που μπορείς να βρεις όμοιες σου που να σε καταλαβαίνουν. Τώρα είμαι 9 εβδομάδων και 2 ημερών! Εύχομαι καλή εγκυμοσύνη σε όλες!!! ;)


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα και χρονια πολλα σε ολες τις μανουλες του κοσμου!να ειναι γερες και να χαιρονται τα παιδακια τους και ολη την οικογενεια τους!

του χρονου τετοιο καιρο αν θελει ο θεουλης θα γιορταζουμε και εμεις:P

τι ωραια που μεγαλωνει η παρειτσα μας

Elazl , Linaki2012 και marina1 καλως ηρθατε και με το καλο τα σπορακια σας-μας!

και για μενα ειναι η 1η μου εγκυμοσυνη και με την βοηθεια της παναγιτσας το 1ο μας μωρακι, μετα απο 2,5 χρονια προσπαθιεων και ομολογω πως ειμαι παρα πολυ χαρουμενη και αγχωμενη ταυτοχρονα


jOScp2.png

σ ευχαριστω παναγια μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...