Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

ΝΙΩΘΩ ΘΥΜΩΜΕΝΗ-ΠΛΗΓΩΜΕΝΗ


Recommended Posts

το θεμα μου το ειχα δημοσιευσει και στο φορουμ του παρεντσ αλλα μου το κλειδωσανε...για αυτο το ξαναανφερω αλπλα για να ακουσω αποψεις.......εμαθα την μεγαλη εβδομαδα οτι η αδελφη μου ειναι εγκυοσ 6 μηνων και εγω ημουν σε πληρη αγνοια...τους λογουσ που δε το εμαθα νωριτερα δεν τους ξερω ....ημουν αληθεια ο τελευταιοσ κρικοσ για να μοιραστει τη χαρα της? τη και αν το μωρακι ειναι εκτοσ γαμου για μενα αυτο ειναι το τελευταιο...ηρθε μου το ξεφουρνισε και εφυγε χωρις περεταιρω εξηγησεισ.....σημειωτεο η μαμα τα γνωριζε ολα αλλα ηταν δικο της θεμα λεει ποτε θα μου το ελεγε......και εγω τη ειμαι η γειτονισσα της διπλανης πορτασ που την ειδα κατα τυχη και το εμαθα? η αδελφη δεν μενει και κοντα ωστε να αντιλαμβανομουν την εγκυμοσυνη...περιμενω αποψεις και αποριες σας...νιωθω πολυ στεναχωρημενη και μετις δυο ...εκτοσ οτι τωρα δεν μιλανε με εμενα και το ολογο δε τν ξερω:(:confused:


1wPgp3.png

E4Zhp3.png

vCLyp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μου φαίνεται περίεργο...

Εγώ απο την καθυστέρηση το είχα πει στις αδερφές μου,στη νύφη μου ακόμα και στη συννυφάδα μου...θα μου πεις έτσι είμαι εγω δεν είναι υποχρεωμένος όλος ο κόσμος να είναι έτσι!;)

Απλώς μου κάνει εντύπωση η γενική αντίδραση..μήπως για κάποιο λόγο έχουν παρεξηγηθεί μαζί σου;γιατί για να μη σου μιλάνε κι οι δυο μαζί στα καλά του καθουμένου,δεν παίζει...μήπως έκανες ή είπες κάτι;

Πάντως αν ηταν καθαρά δική της απόφαση να μη στο πει,δε θα έπρεπε να κατηγορείς τη μητέρα σου που στο έκρυψε.


io6Qp3.png

TyPTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται περίεργο...

Εγώ απο την καθυστέρηση το είχα πει στις αδερφές μου,στη νύφη μου ακόμα και στη συννυφάδα μου...θα μου πεις έτσι είμαι εγω δεν είναι υποχρεωμένος όλος ο κόσμος να είναι έτσι!;)

Απλώς μου κάνει εντύπωση η γενική αντίδραση..μήπως για κάποιο λόγο έχουν παρεξηγηθεί μαζί σου;γιατί για να μη σου μιλάνε κι οι δυο μαζί στα καλά του καθουμένου,δεν παίζει...μήπως έκανες ή είπες κάτι;

Πάντως αν ηταν καθαρά δική της απόφαση να μη στο πει,δε θα έπρεπε να κατηγορείς τη μητέρα σου που στο έκρυψε.

δεν θα πρεπε σαν μαμα και εφοσον ειναι ολη την ημερα μαζι μου να μου πει ξερεις κορη συμβαινει αυτο και αυτο...το ποτε θα στο πει δεν ξερω σε παρακαλω μην της πεις τιποτα απλα σε ενημερωνω,,,τη θα εκανα θα εβγαζα τα νεα με ντουντουκα? ετσι νομιζω θα κραταγε τις ισοροπιες


1wPgp3.png

E4Zhp3.png

vCLyp3.png

Link to comment
Share on other sites

δεν θα πρεπε σαν μαμα και εφοσον ειναι ολη την ημερα μαζι μου να μου πει ξερεις κορη συμβαινει αυτο και αυτο...το ποτε θα στο πει δεν ξερω σε παρακαλω μην της πεις τιποτα απλα σε ενημερωνω,,,τη θα εκανα θα εβγαζα τα νεα με ντουντουκα? ετσι νομιζω θα κραταγε τις ισοροπιες

εγω με το τεστ εγκυμοσυνησ στο χερι την πηρα τηλεφωνο και της ειπα τα νεα...μπορει να ειμαστε απομακρυσμενες αλλα ουτε εχουμε παρεξηγηθει ουτε τιποτα απλα αναρωτιεμαι το γιατι? θεμα με εκεινη δεν το εκανα σεβομενη την εγκυμοσυνη της αλλα με την μαμα ειμαι πολυ θυμωμενη και οσο βλεπω οτι δεν μου μιλαει θυμωνω περισοτερο


1wPgp3.png

E4Zhp3.png

vCLyp3.png

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας ο γαμπρός μου πρόσφατα μία παρόμοια εμπειρία,τί παρόμοια δηλαδή,ακριβώς η ίδια ήτανε, θα σου έλεγα να σκεφτείς μήπως έχει να κάνει με το ποιος είναι ο πατέρας του παιδιού.

Στην δικιά μας περίπτωση, πατέρας είναι ο κουμπάρος και καλύτερος φίλος του γαμπρού μου, παντρεμένος μάλιστα και με παιδί 3 ετών.

Και το κερασάκι στην τούρτα...του το ανακοινώσανε μόλις γύρισε με την αδερφή μου από το ταξίδι του μέλιτος!!!

Και φυσικά η μητέρα του γνώριζε τα πάντα και δεν έλεγε τίποτα.:evil:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΕΓΩ, για το μωρό και μόνο, θα έπνιγα την αδικια (και την επιθυμια μου να τα σπασω ολα μαζί με την αδελφη μου!) και θα έλεγα τα καλυτερα λογια σαν να το μαθαινα για πρωτη φορα μαζί της!...

την πικρια θα την κραταγα, αλλά για το μωρακι και μόνο και ήμουν η σωστή και μοναδική θεία!...


Μαρία

Link to comment
Share on other sites

Μήπως υπήρχαν άλλοι λόγοι που δεν στο είπε πιο νωρίς, εκτός από το γεγονός ότι είσαστε απομακρυσμένες; Μήπως σκεφτόταν να μην το κρατήσει ή μήπως είχε κάποιο πρόβλημα και περίμενε πρώτα να κάνει τις σχετικές εξετάσεις και να σιγουρευτεί ότι όλα καλά;

Μην κρίνεις εξ ιδίων τα αλλότροια, δεν βγάζουν όλες οι κοπέλες ντουντούκα μόλις δουν το + στο τεστ εγκυμοσύνης. Και τη στάση της μάνας σου τη βρίσκω πολύ σωστή, ότι δηλαδή κράτησε το μυστικό της αδερφής σου. Μακάρι και η δικιά μου μάνα να ήταν έτσι!


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως υπήρχαν άλλοι λόγοι που δεν στο είπε πιο νωρίς, εκτός από το γεγονός ότι είσαστε απομακρυσμένες; Μήπως σκεφτόταν να μην το κρατήσει ή μήπως είχε κάποιο πρόβλημα και περίμενε πρώτα να κάνει τις σχετικές εξετάσεις και να σιγουρευτεί ότι όλα καλά;

Μην κρίνεις εξ ιδίων τα αλλότροια, δεν βγάζουν όλες οι κοπέλες ντουντούκα μόλις δουν το + στο τεστ εγκυμοσύνης. Και τη στάση της μάνας σου τη βρίσκω πολύ σωστή, ότι δηλαδή κράτησε το μυστικό της αδερφής σου. Μακάρι και η δικιά μου μάνα να ήταν έτσι!

δεν διαφωνω οτι μπορει να ειχε χιλιουσ λογουσ αλλα και παλι δεν ειπα να το βγαλει το νεο με ντουντουκα...αν μη τη αλλο αδελφη της ειμαι και οχι γειτονισσα....αν ομως η μαμα με ειχε προετοιμασει για το γεγονοσ μηνες πριν...τα πραγμτα θα ηταν αλλιως γιατι οσο θυμωμενη και να ημουν με την παροδο των μηνων ασ μην το ειχα μαθει απο εκεινη ο θυμος θα καταλαγιαζε και δεν θα εμενα κολονα οταν μου το ελεγε....ασ ηταν και εξι μηνων....αλλλα τωρα ετσι οπως το εμαθα και βλεποντας οτι κρατανε και θυμο και δεν μου μιλανε λες και εκανα εγω κατι στεναχωριεμαι πιο πολυ...γιατι?


1wPgp3.png

E4Zhp3.png

vCLyp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


σημερα εμαθα απο καποιο κοντινο μου προπσωπο που της μιλησε της μαμας οτι της εχει κακοφανει που ητανε μονη της το πασχα και δεν της ειπα ουτε χριστοσ ανεστη...τωρα βλεπω οτι κοιταζει το δεντρο και χανει το δασοσ....παντα εκει βασιζοντουσαν και η αδελφη μου και η μαμα μου στην υπομονη μου και στην ανοχη μου....εχουν γινει τοσο μα τοσα και παντα ελεγα δεν βαριεσαι και εκανα πισω,,,ισως ετσι πιστευαν και τωρα οι δυο τους...θα μου ελεγαν κατι τοσο σοβαρο και συναμα τοσο χαρμοσυνο που εγω θα ελεγα ελα μωρε και τη εγινε που το μαθαινω τελευταια και στον 6 μηνα και θα εκανα παλι πισω..αλλα αυτη την φορα οχι πληγωθηκα τοσο πολυ ...


1wPgp3.png

E4Zhp3.png

vCLyp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, εμένα το να μην λες στην ίδια σου τη μάνα Χριστός Ανέστη επειδή δεν σου μαρτύρησε το μυστικό της αδερφής σου μου φαίνεται ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ τραβηγμένο. Με την αδερφή σου, ναι, συμφωνώ να είσαι θυμωμένη, με τη μαμά σου γιατί; Δεν ξέρω τι άλλο παίζει στις σχέσεις σας, αλλά κρίνοντας από το συγκεκριμένο γεγονός και μόνο, πιστεύω ότι η αντίδρασή σου είναι υπερβολική και λογικό είναι η μαμά σου να στεναχωριέται.

Σκέφτεσαι το δικό σου το παιδί μεθαύριο να μην σου μιλάει; Δεν θα σου κακοφανεί;


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, εμένα το να μην λες στην ίδια σου τη μάνα Χριστός Ανέστη επειδή δεν σου μαρτύρησε το μυστικό της αδερφής σου μου φαίνεται ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ τραβηγμένο. Με την αδερφή σου, ναι, συμφωνώ να είσαι θυμωμένη, με τη μαμά σου γιατί; Δεν ξέρω τι άλλο παίζει στις σχέσεις σας, αλλά κρίνοντας από το συγκεκριμένο γεγονός και μόνο, πιστεύω ότι η αντίδρασή σου είναι υπερβολική και λογικό είναι η μαμά σου να στεναχωριέται.

Σκέφτεσαι το δικό σου το παιδί μεθαύριο να μην σου μιλάει; Δεν θα σου κακοφανεί;

ΤΟ ξερω οτι ειναι οντως πολυ...νομιζεις εγω δεν ποναω δεν στεναχωριεμαι δεν νιωθω κενο? αλλα καθε φορα εγω η κορη κανω πισω σε ολα σε ολα...αυτη τη φορα νιωθω οτι επρεπε να καταλαβει η μαμα οτι δεν καταπινονται ολα....εγω την ζω καθε μερα η αδελφη εχει κανει του κοσμου τα λαθη αλλα ποτε η μαμα δεν ελεγε τιποτα ισως και το ιδιο να εκανα...ομως μια εγκυμοσυνη δεν ειναι ενα λαθοσ ειναι κτι ομορφο κατι σπουδαιο ειτε ερχετε με καλες η ασχημες συνθηκες γιατι με βγαλανε και οι δυο τους απο εξω ?νιωθω οτι ετσι με αυτη τη σταση ισως καταλαβουνε το ποσο πολυ ποναω


1wPgp3.png

E4Zhp3.png

vCLyp3.png

Link to comment
Share on other sites

ομως μια εγκυμοσυνη δεν ειναι ενα λαθοσ ειναι κτι ομορφο κατι σπουδαιο ειτε ερχετε με καλες η ασχημες συνθηκες γιατι με βγαλανε και οι δυο τους απο εξω ?νιωθω οτι ετσι με αυτη τη σταση ισως καταλαβουνε το ποσο πολυ ποναω

Το γιατί σε βγάλανε απέξω θα το μάθεις μόνο αν τις ρωτήσεις ευθέως. Με τη στάση που κρατάς μου φαίνεται απίθανο να τις κάνεις να σου ανοιχτούν.

Πάντως μην βλέπεις τα πράγματα μόνο από τη δική σου σκοπιά. Δεν νιώθουν όλες οι υποψήφιες μανούλες τρελή χαρά όταν μαθαίνουν ότι είναι έγκυες. Μερικές νιώθουν φόβο, σύγχιση, δυσαρέσκεια, απελπισία. Είσαι σίγουρη πως η αδερφή σου χάρηκε με την εγκυμοσύνη της; Εμένα μάλλον το αντίθετο μου φαίνεται...

Ξέρεις ποιος είναι ο πατέρας; Το ήθελε το μωρό; Η αδερφή σου το ήθελε; Ήταν προγραμματισμένη η εγκυμοσύνη ή ήταν λάθος συγκυρία; Πήγαν όλα καλά εξ αρχής ή υπήρχαν επιπλοκές;

Εξακολουθώ να επιμένω πάντως ότι αν η αδερφή σου ζήτησε από τη μητέρα σου να μην σου πει τίποτα (για οποιουδήποτε δικούς της λόγους), η μητέρα σου έκανε πολύ καλά που δεν μίλησε.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

H δική μου γνώμη είναι πως κάποιες παραμέτρους δε μπορείς να τις γνωρίζεις.

Αυτό που λες ότι μια εγκυμοσύνη είναι κάτι όμορφο και σπουδαίο είτε έρχεται με καλές συνθήκες ή με άσχημες δεν ισχύει.

Αν ήρθε με άσχημες συνθήκες για την αδερφή σου πιθανότατα να μην το βλέπει σαν κάτι όμορφο....το χεις σκφτεί αυτο?

Διαφορετικά θα έτρεχε με χαρά να σου το πει από την αρχή.

Μπορεί να το θεωρεί λάθος, ή και να το μετάνιωσε.......τον πατέρα του παιδιού τον ξέρεις? Η αδελφή σου μπορεί να ήρθε σε μια κατάσταση εγκυμοσύνης χωρίς να ήταν επιλογή της και τώρα να νιώθει πολύ αγχωμένη για το πως θα τα βγάλλει πέρα με ένα μωρό.....ο πατέρας μπορεί να μην το ήθελε ή να μην το θέλει και να πρέπει εκείνη μόνη της να το μεγαλώσε....να νιώθει πολύ πιεσμένη.....να μην είναι ψυχολογικά καλά ώστε να ανακοινώσει και μάλιστα με ευχαρίστηση ένα τέτοιο γεγονός(εδώ πολλές φορές όλα είναι ιδανικά και πάλι κάθε γυναικα έχει τις ανασφάλεις της αν θα τα καταφέρει ως μητέρα να τα βγάλλει εις πέρας) Υποθετικά τα λέω όλα αυτά ......το τι έχει γίνει δε μπορείς να το ξέρεις....μπορεί επίσης να κρατήσει ένα παιδί με το σύντροφό της και να μην είναι δικό του το παιδί......πολλά μπορούμε να σκεφτούμε γιαυτό μη βιάζεσαι να βγάλλεις συμπεράσματα. Καταλαβαίνω πως σου φάνηκε άσχημο.....απλά δεν μπορείς να ξέρεις τι έχει συμβεί ούτε να λες πως κάτι τέτοιο είναι ένα ευχάριστο γεγονός (για εκείνη μπορεί να μην είναι).

Όσο για τη μητέρα σου εμένα μου άρεσε πολύ η στάση της και δε θα πρεπε να θυμώνεις μαζί της......εγώ χαίρομαι για τους ανθρώπους που είναι άξιοι εμπιστοσύνης και θα ταν λάθος της να έκανε αυτό που θα ήθελες....δηλ να σου το εκμυστηρευτεί και απλά εσύ να μην το λεγες πουθενά.

Αύριο και συ μπορεί να θέλεις να της εμπιστευτείς κάτι....θα σου άρεσε να πάει κρυφά από σένα και να το πει πχ ατην αδελφή σου....ενώ εσύ δεν θα ήθελες?

Αν ήθελε θα σου το λεγε από μόνη της η αδερφή σου.

Δε θέλω να σε στεναχωρήσω....και σε καταλαβαίνω που πικράθηκες από την αδερφή σου.

Δεν ξερω επίσης ποια ακριβώς η σχέση σας....δηλ πως σου το είπε? απλά στο ανακοίνωσε? ένιωσες να νιώθει άσχημα που δε στο πε τόσο καιρό? δικαιολογήθηκε για κάτι?

Θα μπορούσες με ωραίο τρόπο να της μιλήσεις και να την ρωτήσεις αν υπήρχε κάποιος σοβαρός λόγος που δε σου το είπε.

Μου κάνει εντύπωση που λες ότι δε σου μιλάνε μαμά και αδερφή........μήπως νιώθουν άβολα γιατί θέλουν να κρύψουν κάτι? τι να πω δεν ξέρω........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...