Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , Faith22 είπε:

      Αχ δεν ξέρω για τα τεστ!Εγώ πάντα το predictor έπαιρνα! Πάντως είναι πολύ νωρίς με ένα εμβρυακι να δείξει έστω κ αχνό σήμερα!

      @Angot σε ποια εβδομάδα ξεκίνησες να νιώθεις όλη μέρα το μωράκι σου?

      17η-18η εβδομάδα το ένιωθα κανονικά  , βέβαια είναι ένα πολύ πολύ πολύ δραστήριο μωράκι , εχω οπίσθιο πλακούντα και  δεν εχω πάρει ιδιαίτερα κιλά (5) στην 27η  δλδ ξεκινησα 57 και ειμαι 62 με ρούχα, το λέω γιατί μ είπαν ότι παίζει ρόλο! ταυτόχρονα  ξεκίνησαν και οι συσπάσεις βέβαια! 

ΝΙΩΘΩ ΘΥΜΩΜΕΝΗ-ΠΛΗΓΩΜΕΝΗ


Recommended Posts

Λεανα μου.

Διαβασα και εγω την ιστορια σου και λυπαμαι πραγματικα για τη σταση της μαμας σου απεναντι σου.

Καταρχην και εγω τη δικαιολογω που δεν στο ειπε εξαρχης.

Γιατι και με εμενα κατι παρομοιο συνεβει.

Εμεινα εγκυος πολυ ξαφνικα,δεν ημουν παντρεμενη, το ειπα στη μαμα μου και της ζητησα να ΜΗΝ το πει στον αδερφο μου.Γιατι ο πατερας του παιδιου ηταν φιλος του αδερφου μου και δεν ηξερα πως θα το παρει.

Ηθελα πρωτα να ξεκαθαρισω καποια θεματα κ μετα να του το πω.

Του το ειπα, παρουσια της μαμας μου οταν ημουν 3 μηνων και εννοειτε πως δεν το ξεφουρνισα απλα, αλλα εκατσα εκει να μιλησουμε και να του λυσω ολες τις αποριες.Και εδω ειναι το λαθος της αδερφης σου κατ εμε.Δεν καταλαβαινω γιατι σε αποφευγει!Πιστευω και εγω πως κατι παιζει με τον πατερα του παιδιου.Πως ισως κατι να κρυβει.Μπορει να ντρεπεται..Δεν ξερω.Παντως κατι δεν παει καλα.

Στειλε της παντως κανα μνμ ετσι απλα τι κανεις,αν εισαι καλα...ετσι για να μην εχει να λεει πως την ξεχνας.

Τωρα με τη μαμα σου?Εγω προσωπικα θα εκανα την καρδια μου πετρα και θα πηγαινα να την δω με το μωρο.Ετσι για να μην λεει και αυτη πως εξαφανιστηκα.Μην κανεις αλλες ερωτησεις.Οταν ειναι ετοιμη..οταν ξεκαθαρισουν καποια πραγματα,που ειμαι σιγουρη οτι υπαρχουν,θα σου μιλησει.

Μην στεναχωριεσαι.

Περιμενω νεα σου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Η αδερφη σου ποσο χρονων ειναι?Μηπως συνηθιζες να εισαι λιγο αυστηρη ή επικριτικη μαζι της και γι'αυτο εχει αυτη την αποσταση?Το λεω γιατι μου κανει εντυπωση το οτι ακομα και τωρα που το εμαθες δε θελει να το συζητησει μαζι σου.Μηπως φοβαται οτι θα την κριτικαρεις?Αληθεια να ειχες μαθει για την εγκυμοσυνη στις αρχες τι σταση θα ειχες πιστευεις?

Ειχες την ευκαιρια να της εξηγησεις οτι εισαι διπλα της και τη στηριζεις ή με τουτα και με κεινα δεν της εχεις πει τπτ?

δεν θα προσπαθησω να αλλαξω την αποψη σου αλλωστε καθε γνωμη και αποψη δεκτη....δεν ειπα οτι και με την αδελφη μοιυ δεν νιωθω περιεργα απλα δεν ειναι τησ παρουσας χρονικησ στιγμησ να το κανω θεμα μαζι τησ.....δεν θα ηθελα με τιποτα να την ταραξω θα περιμενω να γεννησει και μετα ισωσ ξεκαθαρισουμε τα πραγματα....και δεν ξεσπαω στην μαμα μου..αν διαβασεσ εκανα προσπαθεια αλλα ηταν αρνητικη απεναντι μου....και οσο για το τησ ειπα οτι θα θυμωσω και θα στεναχωρεθω αν γινει κατι σε καμια περιπτωση δεν το ειπα απειλιτικα...οσο αφορα την αδελφη μου ειναι στα 31..ποτε δεν την κριτικαρα ποτε δεν ημουν αυστηρη μαζι τησ...και αν διαβασεσ την ευκαιρια να τησ πω αυτα που ηθελα δεν μου την εδωσε καν...οσο για το αν ειχα μαθει απο την αρχη για την εγκυμοσυνη δεν θα αλλαζε κατι απεναντι τησ...ειναι δικαιωμα τησ να φερει στον κοσμο ενα μωρο ειναι επιλογη τησ....αλλωστε δεν θα ειναι ουτε η πρωτη ουτε η τελευταια ανυπαντρη μανουλα......και παλι θα ηθελα να ειμαι κοντα τησ οπωσ θελω και τωρα....εκεινη δεν με θελει.......

τωρα αν θα παω στην μαμα μου το μωρο να το δει...δεν ξερω ακομα....το σκεφτομαι....δεν ξερω τηα θα κανω...


1wPgp3.png

E4Zhp3.png

vCLyp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...