Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Soho24 είπε:

      Καλημέρα. Θα έλεγα να προσπαθήσεις να ηρεμήσεις, δεν θα συμβεί τίποτα κακό θα δεις 😊 Αυτό που περιγράφεις μοιάζει πολύ με τη δική μου τελευταία διέγερση, έπαιρνα συνολικά 225 μονάδες ημερισίως και κάπου στον 2ο υπέρηχο δεν ενθουσιάστηκα με τις μετρήσεις και πρότεινα μόνη μου να ανεβάσουμε λίγο τη δόση. Είχα κάνει άλλες 2 διεγέρσεις και τα χιλιοστά των ωοθυλακίων όπως και η οιστραδιόλη δεν ήταν στα ίδια επίπεδα και είχα ανησυχήσει. Ο γιατρός μου συμφώνησε. Τελικά πήγαν όλα καλά, πήραμε 12 ωάρια, ανάμεσά τους βρέθηκαν τα πιο πολλά ώριμα σε σχέση με τις προηγούμενες διεγέρσεις, και δεν έπαθα υπερδιέγερση. Όλα θα πάνε καλά 🤗

      Και να προσθέσω ότι το σύνηθες είναι οι 300 μονάδες ημερισίως, τουλάχιστον από αυτά που ακούω και διαβάζω τα τελευταία χρόνια. Μην ανησυχείς με την αύξηση της δόσης, θα δώσετε μια ώθηση στα ωοθυλάκια μέχρι την ωοληψία. Εύχομαι πολύ καλή επιτυχία.

      Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και την ευχή!!!

      Να φανταστείς στον πρωτο υπερηχο έβλεπε μονο 6-7.. και είχα στεναχωρηθεί.. μόλις μου ειπε 10 και οτι θα αυξήσουμε τις μονάδες για να ωριμάσουν ενώ χάρηκα, αγχωθηκα κιόλας! Ενω δεν εχω σημάδια, ουτε ιστορικό.. απλώς ψαχνω να βρω τη στραβή.. είναι και η πρωτη μου διέγερση και καταλαβαίνεις! Θα χαλαρώσω! 

      Εσύ σε τι στάδιο βρίσκεσαι τώρα;;;  Εκανες εμβρυομεταφορά;;

μανουλες ιουλιου 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 42
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλοριζικο το καινουργιο μας καφε!!!!

Κατερινα μου και εγω αυτα του δινω μονο αυγο του δινω 2 φορες την εβδομαδα και καποιες φορες αντι για μπισκοτο ή τοστ του δινω κεικ 'η brownies χειροποιιτα!!

Οσο για τις αλλες αποριες που εχεις εμεις οσες φορες τον εχουμε αφησει τον κοιμιζουμε και καθετε η μαμα μου ή η πεθερα μου μεχρι στιγμης δεν εχει ξυπνησει καποια φορα!

Δεν νομιζω ο Αριστοτελης σου να εχει προβλημα με τους γονεις σου οταν θα φυγετε αφου τον κρατανε κι ολας, συγουρα θα του λειψετε και εσας θα σας λειψει πολυ!!!!

Οσον αφορα τον παιδικο σταθμο δεν ξερω αλλα ο παιδιατρος μου ειπε οτι καλυτερα ειναι μετα τα 3 να πηγαινει ενα παιδακι !!!

Πολλες αρρωστιες ασε που 3 χρονων το παιδι μπορει να σου πει οτι γινετε εκει γιατι μ αυτα που εχω ακουσει και διαβασει για σταθμους ουτε να διανοηθω οτι θα πειραξει κανεις εστω μια τριχα απο τα μαλλια του!

Ωραιο ταξιδι θα κανετε και ξερεις οι σχεσεις μας με τους αντρες μας χρειαζονται ανανεωση γιατι με τα μωρακια μας νομιζω τους παραμελουμε λιγακι (εγω τουλαχιστον το κανω)


VxBdp3.png1W51p2.pngEr8Hp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο το καινουργιο μας καφε!!!!

Κατερινα μου και εγω αυτα του δινω μονο αυγο του δινω 2 φορες την εβδομαδα και καποιες φορες αντι για μπισκοτο ή τοστ του δινω κεικ 'η brownies χειροποιιτα!!

Οσο για τις αλλες αποριες που εχεις εμεις οσες φορες τον εχουμε αφησει τον κοιμιζουμε και καθετε η μαμα μου ή η πεθερα μου μεχρι στιγμης δεν εχει ξυπνησει καποια φορα!

Δεν νομιζω ο Αριστοτελης σου να εχει προβλημα με τους γονεις σου οταν θα φυγετε αφου τον κρατανε κι ολας, συγουρα θα του λειψετε και εσας θα σας λειψει πολυ!!!!

Οσον αφορα τον παιδικο σταθμο δεν ξερω αλλα ο παιδιατρος μου ειπε οτι καλυτερα ειναι μετα τα 3 να πηγαινει ενα παιδακι !!!

Πολλες αρρωστιες ασε που 3 χρονων το παιδι μπορει να σου πει οτι γινετε εκει γιατι μ αυτα που εχω ακουσει και διαβασει για σταθμους ουτε να διανοηθω οτι θα πειραξει κανεις εστω μια τριχα απο τα μαλλια του!

Ωραιο ταξιδι θα κανετε και ξερεις οι σχεσεις μας με τους αντρες μας χρειαζονται ανανεωση γιατι με τα μωρακια μας νομιζω τους παραμελουμε λιγακι (εγω τουλαχιστον το κανω)

Ναι Κατερινα μου ετσι ειπαμε και εμεις αλλα οσο πλησιαζει ο καιρος αγχωνομαι. Σε 2-3 χρονια θα τον παρουμε μαζι μας γιατι ο Β. παει καθε χρονο 2 φορες με τη δουλεια του. Βλεπω και εσυ εχεις τυψεις που παραμελεις τον αντρα σου εστω και λιγακι, και εγω το ιδιο αλλα δε μου φτανει ο χρονος για τιποτα.

Μμμμμ, μπισκοτακια γιαμγιαμ πες μου τη συνταγη για τα brownies αρκει να μην εχουν σοκολατα δεν του εχω δωσει ακομα


το χαμογελο σου η ζωη μου

NTsOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ειναι πολυ ευκολο και εχει κακαο!!!

brownies

1 vitam 250 gr liomeno

2 koupes zaxari oxi gemates

2 vanilies

1 koupa kakao

1 koupa farin up

5 auga

vazeis t sistatika me auti thn seira k kathe ena pou prostheteis to xtipas

kala me to mixer

tovazeis se

voutiromeno tapsi k to psineis stous 180

gia peripou 15-20 lepta

to mistiko einai na mhn stegnosei teleios

kali epitixia


VxBdp3.png1W51p2.pngEr8Hp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστω Κατερινα μου αλλα πιο πολυ σε ευχαριστει ο υιος ο οποιος θα γλειφει τα δαχτυλα του. Θα του το φτιαξω το σ/κ. Υupiii

Φαιδρα γεια σου πες μας για σενα και το παιδακι σου, Εγω και η συνονοματη μου Κατερινα-to andraki mou ειμαστε σχεδον ιδιες. Εχουμε απο ενα αντρακι η καθεμια που το λενε Αριστοτελη και απο εναν αντρα η καθεμια που τον λενε Βαγγελη και τα παιδακια μας γεννηθηκαν εμενα 22/07/2008 και της αλλης Κατερινας 23/07/2008. Ασε φοβερες συμπτωσεις. Αυτα τα λιγα... κι αλλα προσεχως


το χαμογελο σου η ζωη μου

NTsOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Φαιδρα καλωσηρθες στην παρεα μας!!!! πες μας για το παιδακι σου!!!!

Κατερινα ρωτησα για τα γευματα για να παρω καμμια ιδεα γεια σνακ γιατι τωρα δεν του δινω γιαουρτι λογο κρυου και σκεφτηκα μηπως διμετε εσεις κατι αλλο που δεν εχω σκεφτει εκτος τοστ με τυρι, κεικ, brownies, μπισκοτακια!!!!

Μια απο τις επομενες μερες θα δοκιμασω να φτιαξω κεικ μελιου για να δουμε τι θα βγει!!!!

Πως παει το κολυμβιτηριο? Ωραια γυμναστικη!!!!!

Αν ημουν Αθηνα θα πηγαινα συγουρα τον Αριστοτελη μου γιατι τρελενετε με την θαλασσα......προς το παρον μονο μπανιο στην μπανιερα μεχρι να ερθει το καλοκαιρακι!!!!! χαχαχα

Επεξεργάστηκαν by to adraki mou!

VxBdp3.png1W51p2.pngEr8Hp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια! Θελω να ρωτησω το βραδυ με τι σκεπαζετε τα μπεμπακια? Εγω τον βαζω σε εναν υπνοσακο απο το ΙΚΕΑ, προς το παρον ειναι ΟΚ. Αλλα επειδη δεν ξυπναει καθολου μεσα στη νυχτα, το πρωι εχει μια πανα 18 κιλα απο τα τσισα και πολλες φορες βγαινουν εξω με αποτελεσμα να πλενουμε υπνοσακο συνεχως. Σκεφτομαι να βαζω ξυπνητηρι κατα τις 4 να του αλλαζω πανα στον υπνο του. Τι κανετε εσεις?


το χαμογελο σου η ζωη μου

NTsOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ της φοράω ακόμα τον υπνόσακο από ικεα αλλά δεν έχω διαρροες....και όντως το πάμπερ βγάινει τεράστιο το πρωί!Το φοράει από τις 9 έως τις 6-7 το πρωί. Μήπως να άλλαζες μάρκα πάμπερ?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!!

Εγω τον σκεπαζω με το παπλοματακι του (σε παπλοματοθηκη) οσο για την πανα το πρωι ειμαστε σαν τον superman xaxaxa αφου κοιματε απο τις 9:45 εως τισ 9:30 το πρωι τι να σου κανουν και οι πανες!!!!

Εμεις χρησιμοποιουμε libero και ειμαι πολυ ευχαριστημενη με τοσες ωρες καποιες φορες βρεχετε οχι παντα!!!

Κατερινα και εμενα μου ελεγε ο αντρας μου να τον αλλαζουμε το βραδυ αλλα δεν το εχουμε κανει ακομα .....

Βρε κοριτσια πειτε καμμια ευκολη συνταγη για γλυκακι!!!!


VxBdp3.png1W51p2.pngEr8Hp3.png
Link to comment
Share on other sites

Και εγω libero του φοραω το Νο 5 οχι τα up and go (τα βρακακια), τα αλλα. Και ειμαι γενικα πολυ ευχαριστημενη. Με τα pampers μου συγκαηκε.

Για γλυκακι θα σας πω αυριο γιατι εχω σπιτι ενα πολυ ωραιο βιβλιαρακι. Μου αρεσε πολυ μια κρεμα φουρνου, θα σας πω αυριο.


το χαμογελο σου η ζωη μου

NTsOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...